úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 23:43

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Radosť zo života
PoslaťNapísal: Ned, 21. Jún 2009, 15:27 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Jún 2009, 15:09
Príspevky: 16
Dobrý deň, ľudia, som tu nový, volám sa Janko a mám 21 rokov. Už dlhšie som si čítal toto fórum, ale dnes som sa rozhodol sem zaregistrovať, lebo celkovo táto stránka sa mi páči a to aj hlbokou pravdivosťou mnohých článkov. Rád by som začal preto v tejto téme o „skúsenostiach“ v živote... zažil som hlboké pády, kedy som začal mať okolo druhého ročníka na gymnáziu depresie, bolo v tom veľa vecí, neláska k sebe, sebanenávisť, sebaopovrhovanie, strata zmyslu života, lebo som už vtedy hľadal, čo je Pravda, kde je a tak, už som vedel, źe v katolíckej cirkvi som nenašiel čo som hľadal, hoci odmalička ma k tomu viedli, na mnohé otázky mi katolicizmus nedal odpoveď. Takisto sa mi nezdalo, že by Kristova smrť na kríži bola vôľou Boha „Otca“, aby až tak sa s ľuďmi uzmieril, svoj hnev... depresie sa stupňovali, viackrát som sa i chcel zabiť, temné myšlienky začali byť nutkavé a akoby ma zvádzali dáke hlasy na to, aby som si i podrezal žily... začal som chodiť k psychiatrovi, brať lieky a aj k psychologičke. No nepomáhalo mi to, no okolie bolo láskavé a mnohí zaregistrovali, že sa mením. Podali mi pomocnú ruku, podporu. Ale ani to úplne nepomáhalo, iba čiastočne... až raz prišlo k zlomu, kedy som chcel sa konečne zabiť, no vtom som sa nemohol zrazu hýbať, ochromelo mi telo. Vtedy sa udiali zvláštne veci... vyvrcholilo to tým, že keď som sa nakoniec po tom upokojil, až potom som sa mohol hýbať a v duchu som si povedal, že nemienim ublížiť ani rodine, ani sebe ani tomu, kto ma miluje. Kristovi. Začal som na sebe pracovať,začal sa mať pomaly rád a negatívne stavy v mysli ešte boli, ale namiesto boja s nimi a ich potláčania som ich začal brať ako hostí, ktorí prišli a ktorí odídu a zameriaval sa na krásne okamihy v živote, začal Bohu ďakovať za to, čo mám... za fyzické zdravie, rodinu, priateľov, domov, za západ Slnka, spev vtákov, šum vetra atď. a negatívnych myšlienok a stavov ubúdalo a ubúdalo, až nakoniec som i zvládol maturity a teraz som úspešne skončil na VŠ prvý ročník. Ale toto všetko nie je nič v porovnaní s tým klesnutím na „dno“, čo boli tie najcennejšie skúsenosti... s odstupom času už vidím ich prínos. Nech je toto posolstvo posolstvom sily Svetla, ktoré je mocnejšie než temnota :) :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Radosť zo života
PoslaťNapísal: Štv, 02. Júl 2009, 12:29 
Offline

Registrovaný: Štv, 02. Júl 2009, 11:39
Príspevky: 12
Ahojky :-)
Ja som Aďa a tiež som tu nová. Aj ja mám neskutočnú radosť zo života a veľa cenných skúseností za sebou. Ale stále mám pocit akoby ma niečo chytilo za nohu a ťahalo ma to naspäť do temna. Vždy keď cítim že už som sa z toho vymanila znova ma to stiahne dole. Mám pocit že to sama nezvládnem a trápi ma to pretože sa chcem veľmi zmeniť k lepšiemu. Mám pocit že na mňa nevplíva dobre moje okolie pretože ma obklopujú samý depresívny ludia čo stále v kuse riešia len svoje materialistické problémy....no háčik je v tom že toto prostredie momentálne nemôžem zmeniť. Ale verím tomu že raz sa mi to podarí :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Radosť zo života
PoslaťNapísal: Štv, 02. Júl 2009, 17:03 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Jún 2009, 15:09
Príspevky: 16
Adula píše:
Ahojky :-)
Ja som Aďa a tiež som tu nová. Aj ja mám neskutočnú radosť zo života a veľa cenných skúseností za sebou. Ale stále mám pocit akoby ma niečo chytilo za nohu a ťahalo ma to naspäť do temna. Vždy keď cítim že už som sa z toho vymanila znova ma to stiahne dole. Mám pocit že to sama nezvládnem a trápi ma to pretože sa chcem veľmi zmeniť k lepšiemu. Mám pocit že na mňa nevplíva dobre moje okolie pretože ma obklopujú samý depresívny ludia čo stále v kuse riešia len svoje materialistické problémy....no háčik je v tom že toto prostredie momentálne nemôžem zmeniť. Ale verím tomu že raz sa mi to podarí :sunny:

Podľa mojich skúseností Vám můžem napísať iba toľko, že treba keď tak, sa nestranne pozrieť na to, čo Vás to ťahá dolu, čo může byť príčinou a potom to riešiť ale nie tým, aby ste sa na to sústredili, na to čo Vás to trápi, aby to nerástlo a nesilnelo. K tomu okoliu, tým sa netrápte, iných nemůžete zmeniť, ale akonáhle sa zbavíte neskůr toho trápenia, tak budete k sebe priťahovať ľudí rovnako veselých a optimistických ako ste Vy. Viete, zažil som toto tiež a netreba zúfať, nikdy nie sme sami, toho by sme si mali byť vedomí. :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.