úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 16:25

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 17:09 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
watchmann píše:
Myslím, že by se to dalo říci velmi jednoduše, aniž by se snižovala vysoká hodnota: Abdrushin čerpal ze zdroje, který není přístupný žádnému tvoru ve stvoření. Souhlasíte nebo to vnímáte jinak?

Nesúhlasím s vami a vnímam to inak... Tak isto nesúhlasím so zbožňovaním a zbožšťovaním ani Ježiša, ani Abdrushina, ani iných, pretože to vychádza len a len z pokriveného pozemského myslenia... Oni boli tými, kými boli, ale väčšina ľudí zostáva len a len pri tom, väčšinou nevedomom postoji, že tá a tá osoba je Synom Božím, takže "my nemôžeme nič robiť, len uctievať tú osobu, poprípade knihu, ktorú napísal, lebo my sme len ľudia..."... Tak isto nesúhlasím s vašou vetou "Abdrushin čerpal ze zdroje, který není přístupný žádnému tvoru ve stvoření.", nie preto, lebo by ABDRUSHIN nečerpal z určitého vysokého Zdroja, ale preto, lebo je to veľmi všeobecne napísané - "není přístupný žádnému tvoru ve stvoření"...

Je to možný obrovský sebaklam, ale predovšetkým viac alebo menej nevedomé sebaospravedlňovanie na to (česť výnimkám), aby sme museli čo najmenej pracovať na sebe, lebo "aj tak sme len ľudia a ľudia nemôžu dosiahnuť to, čo Synovia Boží..."... To je obrovské pokrytectvo, vychádzajúce z prekrúteného pozemského rozumu... Aj "obyčajný" človek dokáže čerpať z Pravdy a zo Svetla, ak je ochotný otvoriť sa a pracovať na tom, aby očistil svoju cestu ku Svetlu... Práve preto, po očistení, už nepotrebuje človek žiadnych sprotredkovateľov, ani knihy, ani ľudí, aby vedel, ako a akým smerom má správne kráčať životom... Tie informácie sú priamo uložené v duši človeka... Každý človek (aj toto treba správne chápať a sú tu individuálne rozdiely) je pred inkarnáciou viac alebo menej (podľa stupňa svojho vývoja a životných úloh) pripravovaný na každú pozemskú inkarnáciu... a tieto informácie, ktoré nie sú len informáciami (alebo myšlienkami), ale priamo citovo-energeticko-informačnými blaíkmi (tieto pozemské slová asi najviac vystihujú túto skutočnosť), ktoré sú priamo uložené v duši človeka a "jedinou" úlohou človeka je dopracovať sa k nim... A akým spôsobom sa k nim dopracuje, to je individuálne, ale existujú určité všeobecné cesty, ktoré to umožňujú. Takými sú z pozemského hľadiska napríklad Desatoro, správna hudba, ľudová múdrosť, morálne cítenie, pravdy opísané v Biblii, Posolstvo Grálu, atď...

Pravda je dostupná každému človeku, bez výnimky, ale človek sa musí usilovať o jej dosiahnutie, ale nech číta Bibliu a Posolstvo Grálu hoc aj 1000 rokov, nikdy sa nedopracuje k ničomu, ak neopustí svoje rozumové stanovisko a nezmení sám seba a nezmení svoje poznávanie na vyššie, ako je rozumové...

Abdrushin dôrazne upozorňuje na potrebu citového poznávania a prepojenia, ale nestretol som žiadneho čitateľa Posolstva Grálu (možno som stretol len veľmi málo čitateľov, neviem... :cry: ), ktorý by to aj zrealizoval prakticky vo svojom živote a vo svojom vývoji na vedomej úrovni dosiahol aj praktické naplnenie duchovného života, inými slovami, aby Svetlo prichádzalo nie len z knihy Posolstvo Grálu, ale aj z celého človeka, ktorý sa duchovne prebúdza na tejto fyzickej planéte... Mnoho ľudí si predefinuje pojmy, ako napríklad duchovná úroveň, videné obrazy, atď. a myslia si, alebo dokonca tvrdia, že je to to najvyššie, čo sa vôbec dá dosiahnuť...

Mám len slabé spomienky na život tam hore a sporadické záblesky iného vedomia, a práve preto viem, že také vedomie existuje, že nie je všetko len o rozumovom poznávaní, ale existuje aj "mimo rozumové" poznávanie, priame duchovné poznávanie... Pamätám si, že sme sa pred inkarnáciou pirpravovali na tento pozemský život (a pritom sme nemali pozemský mozog a rozum, a predsa alebo práve preto, sme chápali súvislosti...), a veľa vecí malo vyzerať úplne inak...
Spomínam si aj na fyzicky inkarnovaných duchovných učiteľov, ktorí však akosi tiež zaspali... Toto nepíšem preto, že by som ich odsudzoval, ale preto, lebo veľmi dobre chápem, aké je ťažké duchovne sa prebúdzať na tejto pozemskej úrovni a aké to majú ťažké tí, ktorí si to zvolili alebo dostali (a nechceli... ;-) ) za úlohu...

Rozpoznávanie iných duchovných ľudí, stupňov vedomia u iných ľudí, sa nemá diať predovšetkým na rozumovej báze, ale na základe vnútorného cítenia, na základe toho, čo cíti naša duša a náš duch... Ale keď nevieme, čo vlastne cíti naša duša a náš duch a neustále len čítame Posolstvo Grálu, a pritom nevieme, akými konkrétnymi spôsobmi sa máme dopracovať až k vlastnému duchu, samotné čítanie nám nepomôže... Nepomôže nám dokonca ani to, keď budeme neustále opakovať, že prežívame skutočnosti Posolstva Grálu, ak nevieme, akým spôsobom to máme prežívať...

Mnoho rokov som čítal Posolstvo Grálu a napriek tomu, že som tvrdil sám sebe, že prežívam prečítané, stál som na jednom mieste a to prežívanie, ktoré v skutočnosti naozaj prežívaním bolo, bolo len a len rozumové, nie priamo duševné alebo duchovné... A čo je duševné alebo duchovné prežívanie? Je to také prežívanie, pri ktorom naša duša a neskôr aj náš duch priamo poluprežíva, spolupôsobí na fyzických dianiach, pričom myslenie (a to, čo sa medzi ľuďmi označuje ako cítenie) je len a len rozumová činnosť, nie duševná. Ona má priamy súvis a previazanie s psychikou človeka, s mysľou človeka a nie s vlastnou, čistou dušou človeka... Z miesta ma pohlo až to, keď som začal svetelnú seba-očistu a pozorovanie citového prepojenia s vlastným duchom, ako je osobnostnú zmenu a seba-obetu, obetu, vzdanie sa vlastných pochybených názorov, myšlinok, prianí, očakávaní, atď. ... Až po dlhšom čase som si uvedomil, že to všetko je proces... Všetko trvá určitú dobu, ale deje sa to len a len vtedy, ak sa to robí správnym spôsobom a smerom... A cítenie je spojovacím mostom, ale tento spojovací most sa objaví až potom, ako prekonáme hranice nášho ega, nášho rozumu a zmeníme priority, zmeníme poradie, čiže najprv naše vnútorné cítenie a potom náš rozum... Ale k tomu nestačí si to uvedomiť, treba aj vykonať, fyzicky konať, pretože u každého platí niečo iné a bez osobnostnej zmeny to nejde... To je základ a začiatok... Zmena nášho myslenia, našich vlastností, vzdanie sa vlastných nízkych očakávaní a prianí, ktoré nám bránia v pokroku, a až potom môže začať pracovať naše vnútorné cítenie, pretože aj to cítenie, ktoré na začiatku nazývame cítením, v skutočnosti cítením, v zmysle Posolstva Grálu, nie je... Ja som si to tiež myslel na začiatku, že to čo cítim, to ma dovedie k Pravde a ku Svetlu... Ale nie je to pravda... To základné cítenie, o ktorom si človek myslí, že ho vedie k pravde, je len z 10 percent pravé cítenie a z 90 percent sú nánosy, bahno, špina, ktoré nám bránia v nasledovaní pravého duchovného cítenia... Najprv sa musí dostrániť táto špina a až potom sa môže ozvať to pravé vnútorné cítenie... Dovtedy je to len chaos...

A popritom musí aj postupne stíchnuť naše myslenie a stať sa druhotným, aby sa prvotným mohlo stať naše vnútorné cítenie... Ale neexistuje nejaké konečné cítenie a konečná fáza, pretože vývoj sa nezastavuje, ide ďalej...

Až potom sa nám začne otvárať Posolstvo Grálu, Bibla, a aj ostatné knihy a začneme priamo chápať skutočnosti a súvislosti v nich napísané a opísané...
Budeme vedieť, čo s čím súvisí, aké to má dôsledky, ako budovať a stavať, čo robiť, ako konkrétne riešiť životné situácie, akými postupmi, prečo si voliť aj ťažko vyzerajúce životné situácie a čo si vôbec voliť, kadiaľ ísť, atď...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 17:13 
Offline

Registrovaný: Štv, 07. Máj 2009, 17:18
Príspevky: 5
Ked tak citam dalej tuto diskusiu, tak sa mi len utvrdzuje co som na zaciatku spominala. Ze tu vidim u niektorych ludi len same chytanie sa za slovicka a silou mocou hladanie chyby a hned na to odsudzovanie druhych.
A na seba sa nikto nepozrie.

Fazon- Velmi pekne ste napisali horeuvedeny prispevok.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 17:28 
Offline

Registrovaný: Štv, 07. Máj 2009, 17:18
Príspevky: 5
Citácia:
Myslím, že by se to dalo říci velmi jednoduše, aniž by se snižovala vysoká hodnota: Abdrushin čerpal ze zdroje, který není přístupný žádnému tvoru ve stvoření. Souhlasíte nebo to vnímáte jinak?

Vnimam to tak ze tento zdroj nam moze byt pristupny nie priamo ako to je u Pana Abdrushina, ale postupne cez Vysoko Vyvinutych Pomahajucich Duchov az dolu k nam. Pretoze mame spoznavat Svorenie a jeho Zakony aby sme podla nich mohli aj spravne zit a napredovat v duchovnom vyvoji.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 17:28 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
watchmann píše:
fazon píše:
Každý človek má právo na svoj vlastný názor...

To bezesporu má. Má však také i zodpovědnost.


Áno, máte pravdu. Každý človek má právo, ale aj povinnosti a aj zodpovednosť. A ako sa hovorí, "neznalosť zákona neospravedlňuje...".

Existujú tiež určité jemné rozdiely medzi vedomými a nevedomými omylmi a chybami... Samozrejme, "neznalosť zákona neospravedlňuje...", ale nerobiť nič je často horšie, ako robiť chyby, samozrejme pod podmienkou, ak sa z nich človek dokáže poučiť a napraviť sa... "Cesta do pekla je vydláždená dobrými úmyslami", čo je veľmi reálne nebezpečestvo a preto treba dávať pozor, ale máme tu spústu duchovných učiteľov, ktorí sa nám snažia pomáhať... Ale každá ich snaha vyjde nazmar, ak človek nie je dostatočne otvorený, bdelý a ochotný počúvať ich rady... Takže je, najmä v našej nebezpečnej dobe, nevyhnutné, aby človek správne používal všetky prostriedky, ktoré sú mu núkané... A na prvom mieste je to práca na pozitívnych vlastnostiach, ako sú napríklad pokora, bdelosť, prirodzenosť, nenútenosť, jednoduchosť, zmysel pre spravodlivosť, lásku, pochopenie, odpustenie, atď., odovzdanosť a otvorenosť voči našej vlastnej duši a duchu, ktorými sa máme stať, prebudiť sa... Nehovoriac o dvoch základných prikázaniach, ktoré podľa všetkého povedal Ježiš a ktoré majú sami o sebe, ak sú správne používané, transformujúci charakter...

watchmann píše:
Je Vám známo, že tuto knihu považují za základ budoucí výstavby na Zemi?


Áno. Ale viem aj to, že budúca výstavba na Zemi si vyžaduje oveľa viac, ako len 17 zákonov...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 17:40 
Offline

Registrovaný: Str, 06. Máj 2009, 15:00
Príspevky: 11
fazon píše:
Nesúhlasím s vami a vnímam to inak... Tak isto nesúhlasím so zbožňovaním a zbožšťovaním ani Ježiša, ani Abdrushina, ani iných, pretože to vychádza len a len z pokriveného pozemského myslenia... Oni boli tými, kými boli, ale väčšina ľudí zostáva len a len pri tom, väčšinou nevedomom postoji, že tá a tá osoba je Synom Božím, takže "my nemôžeme nič robiť, len uctievať tú osobu, poprípade knihu, ktorú napísal, lebo my sme len ľudia..."... Tak isto nesúhlasím s vašou vetou "Abdrushin čerpal ze zdroje, který není přístupný žádnému tvoru ve stvoření.", nie preto, lebo by ABDRUSHIN nečerpal z určitého vysokého Zdroja, ale preto, lebo je to veľmi všeobecne napísané - "není přístupný žádnému tvoru ve stvoření"...

Myslíte si, že Bůh je obsažen osobně ve stvoření, ve svém díle? Nevnímáte rozdíl mezi poznáváním jeho vůle, kterou přináší Jeho zákony, což my pak nazýváme poznáváním Pravdy a Jeho skutečnou podstatou, která je vysoko nad stvořením a nepřístupná jakémukoliv tvoru, vyjma obou Synů Božích?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 17:51 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Nikola píše:
Vnimam to tak ze tento zdroj nam moze byt pristupny nie priamo ako to je u Pana Abdrushina, ale postupne cez Vysoko Vyvinutych Pomahajucich Duchov az dolu k nam. Pretoze mame spoznavat Svorenie a jeho Zakony aby sme podla nich mohli aj spravne zit a napredovat v duchovnom vyvoji.


Z hľadiska duchovného vývoja je slovičkárenie, chytanie sa za slovíčka, je úplne zbytočné, pokým nie je podložené poukázaním na vibračnú úroveň, s ktorou má priamy súvis a prepojenie, resp. tak isto s archetypom, ktorý predstavuje...

Čo pomáha vyvíjajúcemu sa ľudskému duchu na Zemi, to je silne individuálne a aj časovo, vývojovo premenlivé... Na Zemi sa vyvíjajúcemu ľudskému duchovi (aj všetkým ostatným bytostiam), ktorý sa už dopracoval k tomu, že môže nahliadnuť do svojho Domova, resp. sa snaží dostať Domov, pretože priamo cíti volanie svojho Domova a vie, kde je heho miesto, je srdečne jedno odkiaľ pochádza, či to je bytostná úroveň pre bytostných, alebo duchovná úroveň pre (aj ľudských) duchov, alebo tzv. praduchovná (je to ešte stále len jednotné pomenovanie pre mnohé úrovne) úroveň pre praduchov, hlavné preňho je, aby sa mohol navrátiť do svojho Domova a tam prebývať...

Len ľudský rozum, ego, myseľ človeka sa snaží rozlišovať a určovať a vyvyšovať tú úroveň, odkiaľ pochádza on, alebo jeho majster, učiteľ, aby mohol mať pocit nadradenosti... Duch také niečo nepotrebuje...

A práve tieto pocity, myšlienky, skutočnosti, keď to človek ostro a hlavne nezaujato pozoruje najmä u seba, môžu človeku veľa pomôcť, pretože potom človek dokáže určiť, na čom má ešte cielene a konkrétne veľa popracovať... Čiže všetko negatívne, aj pozitívne má svoje miesto pod Slnkom a všetko a každý by pre nás mal byť učiteľom... Nielen Posolstvo Grálu alebo Biblia, ale celý život... Okrem toho, samotný Abdrushin napísal, aby sme všetko, čo ku nám prichádza, ostro skúmali, čiže aj jeho Posostvo, ale nie preto, aby sme hocičo odsúdili, ale preto, aby sme pochopili to, čo pochopiť máme... A ako vieme, že sme niečo pochopili... Jednoducho tak, že sa začnú diať vnútorné, aj vonkajšie zmeny v našom živote... Ale žiadne pochopenie nie je konečné, vždy existuje iné pochopenie, a dokonca aj pochopenie toho istého, ale na vyššej úrovni... Vývoj sa nikde nezastavuje a ani u človeka by sa nemal zastavovať...

Celý náš život, každý okamih života je súčasne symbolikou vyšších úrovní a skutočností a súčasne aj nepreberná, dalo by sa povedať, že nekonečná studňa múdrostí a nových informácií... Treba sa len naučiť čítať v Knihe Života a (aj) na to nám má slúžiť aj Posolstvo Grálu, aj Biblia, aj iné duchovné knihy... Ale vždy by to malo byť v spätosti s fyzickou úrovňou a fyzickými dianiami... Všetky úrovne, ako aj duchovná a fyzická úroveň sú určitým spôsobom prepojené a fyzicky inkarnovaný ľudský duch má za úlohu naučiť sa aj fyzicky pôsobiť na príslušnej úrovni...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 18:14 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
watchmann píše:
Myslíte si, že Bůh je obsažen osobně ve stvoření, ve svém díle? Nevnímáte rozdíl mezi poznáváním jeho vůle, kterou přináší Jeho zákony, což my pak nazýváme poznáváním Pravdy a Jeho skutečnou podstatou, která je vysoko nad stvořením a nepřístupná jakémukoliv tvoru, vyjma obou Synů Božích?


"Nevnímáte rozdíl mezi poznáváním jeho vůle, kterou přináší Jeho zákony, což my pak nazýváme poznáváním Pravdy a Jeho skutečnou podstatou, která je vysoko nad stvořením a nepřístupná jakémukoliv tvoru, vyjma obou Synů Božích?"

Myslím si, že napísané v horeuvedenej forme je hrubohmotný blud...
Odkiaľ viete, aká je podstata oboch Synov Božích? Odkiaľ viete, odkiaľ oni naozaj pochádzajú? Lebo vám to povedali? Lebo ste si to prečítali v Posolstve Grálu? Ste si istý, že Posolstvo Grálu chápete do všetkej jeho hlbky? To nedokážem tvrdiť ani ja, hoci mám obrovské ego a som poriadne namyslený, ale nedokážem tvrdiť, že Posolstvo Grálu chápem úplne. Ak odložím svoje cítenie, tak potom mi zostáva len to, že by som potom musel byť ako autor, mať Božský pôvod?... Myslíte si o sebe, že ste tiež Synom Božím? Pretože ak nie, tak potom nikdy neviete, či ste Posolstvo Grálu pochopili do celej hlbky a úplne...

Ak už na pozemskej úrovni, v slovných výmenách medzi ľuďmi je toľko omylov a nepochopenia, keďže slová nie sú dokonalé, o koľko asi ešte viac omylov a nepochopenia môže byť z duchovných kníh a tobôž z Biblie a z Posolstva Grálu?...

Každý proces duchovného poznávania je individuálny a silne viazaný na sprostredkovateľa a samozrejme, nielen na fyzického sprostredkovateľa, človeka, ale aj na nedokonalé pozemské slová a výrazy. Veď keď si len predstavíte, že keď vám niekto povie slovo stôl, tak to ešte stále nie je presným určením a vymedzním konkrétneho stola, len druhu predmetov, ako takých... To znamená, že ten stôl môže byť hociaký veľký, akejkoľvek farby, atď. A podľa mňa opísať duchovné diania fyzickými slovami je nemožné, minimálne preto, okrem iných, lebo fyzické slová sú statické a nepresné a duchovné diania sú dynamické, mnohstranné, živé, pohyblivé...

Čím viac sa človek približuje vo svojom poznávaní Pravde, tým menej sa viaže na pozemské slová...


Nie, nemyslím si, že Boh je osobne vo svojom Stvorení, vo svojom diele, ale viem (z tých sporadických duchovných zážitkov... ;-) ), že sa Boh "občas" aj pozrie do svojho Stvorenia, cez sprostredkovateľov a cez energie, Svetlo... Duch Boží sa nie náhodou nazýva Duchom Svätým a existujú aj iné bytosti, o ktorých vo svojej ješitnosti nemáme ani páru...

Ako môžete hovoriť alebo písať o Božej podstate, keď to logicky vzaté nedokáže nikto pochopiť, keďže nemáme rovnorodú látku v sebe... Ale napriek tomu dokážeme Boha pochopiť (nakoľko je to len možné) cez sprostredkovateľov, a pritom títo sprostredkovatelia nie sú len vami spomínaní Boží Synovia... Ale podrobnosti o tom, a o tak vysokých duchovných dianiach nie je isté, že patria na všeobecné fórum...

Mohli by sme sa rozprávať o akýchkoľvek duchovných dianiach, pokiaľ si uvedomíme, že okrem iného pozemské slová sú nedokonalé a nebudeme si myslieť, že výhradne a presne opisujú tak vysoké skutočnosti, jedine ich vibrácie a snaha o pochopenie a prijatie vysokých vibrácií je smerodajná...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 18:28 
Offline

Registrovaný: Str, 06. Máj 2009, 15:00
Príspevky: 11
fazon píše:
Odkiaľ viete, aká je podstata oboch Synov Božích? Odkiaľ viete, odkiaľ oni naozaj pochádzajú? Lebo vám to povedali? Lebo ste si to prečítali v Posolstve Grálu? Ste si istý, že Posolstvo Grálu chápete do všetkej jeho hlbky? To nedokážem tvrdiť ani ja, hoci mám obrovské ego a som poriadne namyslený, ale nedokážem tvrdiť, že Posolstvo Grálu chápem úplne. Ak odložím svoje cítenie, tak to by som potom musel byť ako autor... Myslíte si o sebe, že ste tiež Synom Božím? Pretože ak nie, tak potom nikdy neviete, či ste Posolstvo Grálu pochopili do celej hlbky a úplne...

Myslíte si že všichni Poselství jen čtou? Proč všechny hodnotíte jen z pohledu svých dosavadních zkušeností a poměrně těžkopádného vnímání duchovních dějů? Všichni nemusí jít cestou, kterou jste šel Vy, aby namáhavě získali to co vy dnes považujete za určitý duchovní stupeň.
Odkud vím jaká je podstata Synů Božích? Jsou věci, které jsou natolik vzdálené rozumovému vnímání, že zkrátka nejdou vyjádřit takovými slovy, která byste Vy uznal jako přesvědčivá. Duch pozná hlas svého Pána a není žádná naléhavá nutnost umět o tom někoho přesvědčit. Stejné je to i s jejich podstatou.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 18:54 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
watchmann píše:
Myslíte si že všichni Poselství jen čtou? Proč všechny hodnotíte jen z pohledu svých dosavadních zkušeností a poměrně těžkopádného vnímání duchovních dějů? Všichni nemusí jít cestou, kterou jste šel Vy, aby namáhavě získali to co vy dnes považujete za určitý duchovní stupeň?
Odkud vím jaká je podstata Synů Božích? Jsou věci, které jsou natolik vzdálené rozumovému vnímání, že zkrátka nejdou vyjádřit takovými slovy, která byste Vy uznal jako přesvědčivá. Duch pozná hlas svého Pána a není žádná naléhavá nutnost umět o tom někoho přesvědčit. Stejné je to i s jejich podstatou.


Čo opisujem, to sú len moje skúsenosti s tými čitateľmi Posolstva Grálu, s ktorými som komunikoval...

Viem, že cesta každého človeka je individuálna, ale podstata je rovnaká. Všetci pochádzame zo Svetla a tam sa máme aj vrátiť... ;-) Ale to sú opäť len všeobecné slová, opisujú všeobecný, globálny jav, ale nie lokálny a individuálny...

"Jsou věci, které jsou natolik vzdálené rozumovému vnímání, že zkrátka nejdou vyjádřit takovými slovy, která byste Vy uznal jako přesvědčivá."

Kľúčové slovo je "rozumové vnímanie"... To znamená, že sa máme naučiť nielen rozumovo vnímať, ale na začiatku aj citovo sa napojiť na vyššie a jemnejšie vnímanie, ktoré sa má postupne stať prvotným a prioritným...

Treba len dávať pozor na to, aby sa rozumové vnímanie nezamieňalo za vyššie vnímanie a toto nové vnímanie nedoplňovalo prečítaným...

Nemusíte sa báť, nevyvraciam vaše názory, píšem len o tých, ktoré poznám z vlastného prežitia... Najlepším "kontrolórom" a skušobným kameňom našich názorov je samotný (aj) pozemský život... :book:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 19. Máj 2009, 18:59 
Offline

Registrovaný: Str, 06. Máj 2009, 15:00
Príspevky: 11
fazon píše:
Nemusíte sa báť, nevyvraciam vaše názory

Toho se opravdu nebojím, bylo by to zcela zbytečné :nice:

Přeji hezký zbytek dne a sílu do dní dalších :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.