úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 20. Apr 2021, 22:03

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Sob, 08. Dec 2018, 17:40 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
ÚVOD
Pánova hviezda je hviezda oboch Božích synov, Ježiša a Imanuela- Parsifala, ktorá je praduchovnej podstaty a nachádza sa v oblasti hradu Grálu na vrchole prastvorenia.

V prednáške Posledný súd v Listoch Grálu č.4 z roku 1924 od Abdruschina sa píše:
Citácia:
„Každý vyslanec z Grálu má k sprievodu kométu, ktorá je teraz známa pod názvom „Betlehemská kométa“. Štyrikrát bola táto už Zemi blízko od existencie Zeme vo vždy kratšie sa stávajúcich odstupoch. Piatykrát nech je znamením pre všetkých hľadajúcich, aby sa mocne vzchopili k dobru a ušľachtilosti; lebo to pripomína neodvratný súd, ktorý ako posledný súd jedného dňa prísť musí. Blaho tomu, kto potom už nezostáva obmedzenou mysľou pripútaný ku hmote, aby mohol byť povznesený ku Svetlu (Abd-ru-shin, 1924).“

V prvej publikovanej verzii prednášky Posledný súd v Listoch Grálu č.4 je zmienka o tom, že PÁNOVA hviezda, nazývaná aj „Betlehemská hviezda“ sa už priblížila k hmotnosti štyrikrát a piatykrát príde v čase pôsobenia Syna Človeka. V Posolstve Grálu, malé vydanie z roku 1926 a v Posolstve Grálu, veľké vydanie z roku 1931 sa už nenachádza táto zmienka koľkokrát tu už bola „Betlehemská hviezda“.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 08. Dec 2018, 17:41 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Prvý príchod „Betlehemskej hviezdy“

Kráľ Parzival sa zrodil ako dieťa z enciána v záhrade Enciána na vrchole čisto-duchovno-bytostnej ríše a JEHO matkou je Prakráľovná Alžbeta.
Kráľ Parzival je čisto-duchovno-bytostná schránka pre časť kráľa Imanuela. Ináč povedané: Kráľ Parzival je časť Imanuela zakotvená do prastvorenia.
To, čo je v kráľovi Parzivalovi božsko-bezbytostné nepodlieha žiadnej zmene ani vývoju. Vývoju podlieha iba čisto-duchovno-bytostná schránka kráľa Parzivala.
Bolo to pred asi dvanásť tisíc rokmi. Dieťa Parzival zostúpil na mužský ostrov Patmos a prišiel k svojmu učiteľovi Is-ma-elovi – kráľovi ostrova Patmos. Odtiaľ preputoval všetkých sedem úrovní raja a po ich preputovaní sa vrátil na ostrov Patmos už nie ako dieťa, ale ako mládenec, a odtiaľ sa vrátil do hradu Grálu na vrchole čisto-duchovno-bytostnej ríše. Počas putovania kráľa Parzivala siedmymi úrovňami raja putovala s ním i PÁNOVA hviezda. To znamená, že PÁNOVA hviezda opustila hrad Grálu a prišla na ostrov Patmos a do úrovni raja.
Prvý príchod „Betlehemskej hviezdy“ bol vopred určený, pretože kráľ Parzival pre rast svojej čisto-duchovno-bytostnej schránky musel spoznať tých, ktorí vznikli z JEHO vyžarovania, a spoznať aj úrovne, v ktorých žijú.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 08. Dec 2018, 17:56 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Druhý príchod „Betlehemskej hviezdy“

Bolo určené na záchranu ľudstva, ktoré zlyhávalo, aby do hmotnosti vstúpil kráľ Parzival. Kráľ Parzival sa narodil na našej planéte Zem vo vesmíre Efezus a dostal meno Abd-ru-shin. Spolu s ním sa priblížila k hmotnosti i JEHO hviezda.
S narodením kniežaťa Abd-ru-shina okolo roku 1310 pred naším letopočtom priblížila sa k hmotnosti i PÁNOVA hviezda.
Keď bol knieža Abd-ru-shin zavraždený okolo roku 1270 pred naším letopočtom nájomným vrahom, ktorého si najal Ramzes II., odišla spolu s kráľom Parzivalom i „Betlehemská hviezda“.
Druhý príchod „Betlehemskej hviezdy“ nebol vopred určený, ale stál sa nevyhnutný potom, čo ľudstvo zlyhalo. Vtedy bolo nevyhnutné, aby v hmotnosti vo vesmíre Efezus na planéte Zem nastalo zakotvenie BOŽEJ spravodlivosti, ktorej stelesnením vo stvorení je kráľ Parzival.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 08. Dec 2018, 18:14 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Tretí príchod „Betlehemskej hviezdy“

Pánova hviezda sa zjavila pri narodení Ježiša Nazaretského 29.12. v roku 7 pred našim letopočtom v Betleheme a žiarila nad Betlehemom 3 dni, preto sa volá Betlehemská hviezda. Betlehemská hviezda zažiarila nad Betlehemom pri narodení PÁNA JEŽIŠA ako zvestovateľka BOŽIEHO pokoja pre svetovú obec Efezus a neskoršie stvorenie. Betlehemská hviezda zostala v hmotnosti, i keď nie hrubohmotne viditeľná do pozemskej smrti Ježiša Nazaretského. V okamihu zavraždenia Ježiša Nazaretského zatriasla so základmi Zeme, chrámová opona Jeruzalemského chrámu sa roztrhla, na znamenie toho, že ľudstvo Božiu pomoc odmietlo.

V knihe Vo Svetle Pravdy, veľké vydanie z roku 1931, v prednáške č.55 Smrť Syna Božieho na kríži a posledná večera sa píše:
Citácia:
„Ukrižovaním ľudia odmietli Syna Božieho ako očakávaného Mesiáša, čím sa odlúčenie ľudstva od Boha stalo ešte väčším! Opona sa roztrhla, pretože Svätostánku potom už nebolo treba. Otvorilo sa pohľadom a nečistým prúdom. Symbolicky vyjadrené, Božské po tomto skutku už nevkročilo na Zem, čím sa Svätostánok stal zbytočným (Abdruschin, 1931).“


Ľudstvo povedalo teda Božej Láske Ježišovi a Bohu nie, vo zvratnom pôsobení to malo priniesť zničenie Zeme a celého ľudstva v obci Efezus. Avšak v niekoľkých Syn Boží Ježiš prebudil a kvôli ním poprosil svojho Otca, aby poslal do hmotnosti Syna Človeka, ktorí by ešte raz priniesol ľudstvo živé Slovo záchrany. Syn Človeka mal prísť k ľudstvu i keby ľudstvo sa vyvíjalo správne, ale nemusel prísť do hmotnosti Zeme a Efezu. Zo Synom Človeka by prišla i jeho hviezda do miesta, kde by prišiel Syn Človeka k ľudstvu. Pôvodne to mal byť raj. Keby sa ľudstvo vyvíjalo správne, stretlo by sa ním v raji. I keď ľudstvo išlo nesprávne, mal prísť Syn Človeka do raja a odtiaľ priniesť Súd, ktorým by oddelil duchovne živých od duchovne mŕtvych. Pred 2600 rokmi ľudstvo už tak kleslo, že by Syn Človeka nemal koho už privítať v raji, preto Otec Nebeský vyslal svoju časť Ježiša, aby ľudstvu prebudil túžbu po domove, aby priniesol SLOVO spásy. Ježiš hovoril učeníkom a ľuďom o príchode Syna Človeka k Súdu a o tom, že Syn Človeka vykoná Súd v oblakoch ( teda z duchovnej ríše, raja). I napriek tomu, že Syn Boží Ježiš hovoril o Synovi Človeka v tretej osobe, i tak si Jeho učeníci mysleli, že hovorí o sebe. Od učeníkov Ježiša pochádza ten blud, že Ježiš je i Synom Človeka. Keď Ježiš videl, že ho ľudstvo neprijme, pri poslednej večery prosil Otca, aby poslal Syna Človeka i do hmotnosti. Syn Človeka je v skutočnosti Duch Svätý. Keď Parzival ako mládenec s vážnym údivom pozeral na to príšerné dianie, keď ľudstvo pribilo Syna Božieho na kríž, tak prišla k nemu Prakráľovná a prehovorila s láskyplným smútkom:
Citácia:
„Nechaj na seba pôsobiť toto dianie, milý synu. Také je bojisko, ktorým budeš musieť prechádzať v hodine splnenia; lebo na prosbu zavraždeného Spasiteľa dovolí Boh Otec, aby si skôr než nastane súd, zvestoval odpadlíkom ešte raz jeho Slovo, a zachránil tých, ktorí ho budú chcieť ešte počúvať (Abdruschin, 1931)!"
Nemo sklonil mladík svoju hlavu a začal sa vrúcne modliť o silu, pretože ním mocne zachvieval ohlas takej veľkej Božej lásky (Abdruschin, 1931)!

Od smrti Pána Ježiša prešlo 600 rokov. Prorok Mohamed ben Abdulah zažil so svojou družinou na púšti videnie hviezdy. Ukázala sa mu Pánova hviezda a bolo mu povedané, že táto hviezda príde spolu so Synom Človeka do hmotnosti, keď Syn Človeka príde k Súdu. Aj v Koráne je súra 53, ktorá má názov Hviezda.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 08. Dec 2018, 18:20 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Štvrtý príchod „Betlehemskej hviezdy“

Keď v mladíkovi Parzivalovi vzniklo božské vedenie o Jeho úkole v hmotnosti. S požehnaním Pramatky, v ktorom i Otec mu požehnal, zahalený večnou láskou a vedený silou a čistotou, odvahou a spravodlivosťou, ktoré z Neho boli stvorené, pripravoval sa k zostupu dole. V základe vzaté šiel predsa celkom sám! Prechádzal jednou úrovňou za druhou, z ktorých bola každá hustejšia ako predchádzajúca, avšak vo svojom druhu Bohom chcená. Všetky boli naplnené príslušnými bytosťami. Z veľkej diaľky svietilo svetlo. Kynulo a volalo. Parzival rozumel tomuto volaniu. Bola to jedna zo siedmych obcí, ktoré chcel vyhľadať. Počalo to v ňom žiariť v odpoveď. Svetlo, ktoré z Neho vyžarovalo, pohybovalo sa ako jasná dráha k svetovému telesu, krúžiacemu vo vesmíre. S Parzivalom išiel i lúč Jeho hviezdy. Najprv si pozrel svetovú obec Smyrnu, potom si pozrel Pergamos, tak Thyatiru, potom Sardes, tak Philadelphiu, potom Laodiceu a nakoniec Efezus. Keď sa nachádzal Parzival nad Efezom, tak spoznal, že tu v Efeze raz žil a pôsobil pod menom Abd-ru-shin. EPHEZUS: Opäť sa obrátil lúč Svetla o kus nižšie. Tu ležala obec Efezus, celkom zo svojej dráhy vyšinutá. Parzival zrel: Čo sa tu obracalo v temno, to bolo Mu známe! Ako blesk prišlo Mu poznanie. Vedel, že kedysi v tejto obci strávil krátku dobu a že Jeho učiteľ Ismael pochádzal z tejto obce. Tam bude asi musieť obrátiť svoje kroky, ak chce splniť úkol, ktorý Mu uložil Jeho Otec. I na Efezus bude musieť priniesť súd, neúprosne, ostro a spravodlivo. Avšak, možno, že budú tu ľudskí duchovia, ktorí smeli kedysi žiť v Jeho blízkosti a počuť zvuk Jeho hlasu: "Ó Efezus, pamätaj na jedno. Čiň pokánie a pracuj opäť zo všetkých síl, aby si sa stal opäť takým ako skôr. Upadol si, ale dosiaľ máš čas ku svojej záchrane. Poznaj, prečo si padol!"
Parzival sa vrátil. Čím vyššie prichádzal, cítil sa nesený a pozdvihnutý Svetlom a Silou. Ťažké bremena položili sa dole na Jeho ramena, aby mohol zostúpiť do drvivej tiaže, v ktorej krúžilo neskoršie stvorenie. Teraz od Neho odpadli tieto bremena, čistým stal sa vzduch a zvuky blaženými. Žiarivé, nežné farby jeho opäť obklopili. Ťažko, nevýslovne ťažko ležala pred Ním Jeho úloha. Tam dole musieť žiť! Bolo to nemysliteľné! Avšak videl, ako sa všade namáhali jednotlivé duše, ako ich chcenie ich nútilo k Svetlu. Pre týchto niekoľkých chcel na seba vziať, čo bolo proste neznesiteľné. V tomto svätom rozhodnutí sa obrátil znovu k neskoršiemu stvoreniu. Toto sa píše v spise Tkanie vo stvorení v slove a písme od Dr. Andreja Fischera, učeníka Pána.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 08. Dec 2018, 18:30 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Piaty príchod „Betlehemskej hviezdy“

To, čo išlo si pozrieť jednotlivé svetové obce. To nebol Parzival v pravom slova zmysle, ale len z Neho vystupujúca časť, vystupujúca z Parzivalovho chcenia. Táto vystupujúca časť, ktorá prišla pozorovať jednotlivé svetové obce, jednotlivé vesmíry neskoršieho stvorenia, prišla sprevádzaná v lúči Parzivalovej hviezdy. Parzivalova hviezda nachádzajúca sa v Hrade Grálu vyslala lúč, v ktorom šla nadol časť vystupujúca z Parzivalovho chcenia. V lúči tejto Hviezdy sa vrátila späť nahor. Lúč z Parzivalovej hviezdy je obal večnej lásky a vedený silou a čistotou, odvahou a spravodlivosťou.
Táto časť vystupujúca z Parzivalovho chcenia sa po svojom návrate nahor, po istom čase znovu vydala nadol. Prechádzajúc jednotlivými úrovňami stvorenia, prijímala jednotlivé obaly a to praduchovné, duchovné, bytostné, jemnohmotné a hrubohmotné a pozemsky sa zrodila v obci Efezus na planéte Zem. Táto časť vystupujúca z Parzivalovho chcenia je Syn Človeka.
Syn Človeka Imanuel- Parzival prišiel na túto Zem 18.4.1875 a nosil občianske meno Oskar Ernst Bernhardt. Na Veľký piatok 1923 začal svoju verejnú duchovnú spisovateľskú činnosť pod pseudonymom Abd-ru-shin. Oskar Ernst Bernhardt vo svojom detstve častokrát videl Parsifalovu hviezdu v Hrade Grálu ako pozdrav z domova. Myslel si, že ju vidieť všetci ľudia, no z jeho rodiny a známych ju nevidel nikto. Je o tom zmienka v diele Vo Svetle Pravdy, veľké vydanie z roku 1931, prednáška Cudzinec. Túto hviezdu mohli vidieť i tí, ktorí mali byť Synom Človeka spečatení a povolaní, napríklad Jozef Wagner píše vo svojej spomienke, že on , Jozef Wagner, ako dieťa mohol vidieť zvláštnu hviezdu, o ktorej si myslel, že ju vidia všetci, a pritom ju videl v jeho okolí len on.
Hviezda Parzivala je hviezda súdu, v deň Abd-ru-shinovho vyhlásenia za Syna Človeka, 29.12.1929 začala zostupovať dolu z Hradu Grálu smerom do hmotnosti. Vstúpila do hmotnosti a zasiahla sedemlomene jednotlivých sedem vesmírov Smyrna, Pergamos, Thyatira, Sardes, Philadelphia, Laodicea a Efezus. Cela dráha hviezdy hmotnosťou mala tvar holubice. Za 110 rokov Abd-ru-shinovho života mala sa zviditeľniť v hrubej hrubohmotnosti vo vesmíre Efezus nad Vomperbergom, číže nad Horou. V roku 1984 mal Abd-ru-shin s Máriou i s Irmingard s tejto Zeme odísť a s ním i hviezda.

V spise Volanie z prastvorenia od apoštolky Márie Halzebandovej v paragrafe 99 z roku 1935 sa píše:
Citácia:
„V tých dňoch sa hviezda priblížila o veľkú piaď k Hore. S úžasnou náhlivosťou sa sem rúti s nevýslovných diaľok, keďže Božia sila žiariaca tam tajomne v prebohatej hojnosti ju priťahuje a volá do svätej blízkosti. V minulosti pri narodení Ježiša svietila hviezda v jase a radosti a keď Ho nenávisť pribila na kríž, potom hviezda vystúpila so Synom Božím do večných výšin. Lenže na rozlúčku zatriasla hnevlivo pevnými základmi Zeme, že sa táto popraskala v náreku nad pozemským koncom Spasiteľa. Tento však vystúpil nahor do náručia Večného. Vzal Svetlo so sebou a zanechal ľudstvo v temnote zlého, ako to samo chcelo. Avšak teraz, keď Božie znamenie, svedčiace o večných Synov, opäť zostupuje nadol, predchádza mu očistná búrka. Ako kedysi prišla, tak sa opäť vracia s hrmením a temnotou. Znova sa otriasajú základy Zeme pri jej približovaní. Lenže teraz sa trasie v očakávaní vykúpenia. Hviezda zostane a bude vyžarovať požehnanie neba a odíde v jasote a radosti, keď Kráľ Kráľov opäť vojde k Otcovi. Ale Zem bude i naďalej žiariť v Božom Svetle, ktoré jej zase daruje Imanuel z milosti Večného a bude žiariť stále jasnejšie, kým konečne nepríde jej čas a ona sa rozplynie v svätom lúči (Halseband, 1935).“

No skôr ako mala sa hviezda zjaviť nad Horou, zasiahla svojim lúčom vesmír Smyrna, potom Pergamos, potom Philadelphia, tak Sardes, potom Thyatiru, tak Laodiceu. Nakoniec zasiahla i Efezus. Vstúpila do jemnohmotnosti Efezu a mala sa zjaviť nad Horou. Z Vomperbergu malo byť veľkomesto, kde mala stať hrubohmotná prístavba Hradu Grálu. Avšak zlyhaním 144000 povolaných a Pánovým predčasným odchodom 6.12.1941 nenastalo zviditeľnenie Pánovej hviezdy v hrubej hrubohmotnosti nad Vomperbergom.
Žiarenie hviezdy a samotná hviezda mala prežiariť i samotné Slnko. Avšak kvôli zlyhaniu povolaných nenastala ani Tisícročná ríša.
Na to, aby mohla vzniknúť Tisícročná ríša, museli by byť splnené tri podmienky:
• Prítomnosť Trigonu Parzival ( Imanuel)- Mária- Irmingard na Zemi,
• oddanosť bytostných a
• vernosť 144000 povolaných, ktorí prisahali na ostrove Patmos.
Prítomnosť Trigonu tu bola, oddanosť druhu bytostný je vždy, avšak 144000 povolaných zlyhalo. Bez prítomnosti Trigonu nemôže už vzniknúť Tisícročná ríša. Teraz Otec sám zbuduje dielo, pre ktoré poslal svojho Syna.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 08. Dec 2018, 18:56 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Zhrnutie

Prvý príchod "Betlehemskej hviezdy" - kráľ Parzival ako dieťa putuje úrovňami raja pred asi 12000 rokmi.
Druhý príchod "Betlehemskej hviezdy" - kráľ Parzival sa narodí ako knieža Abd-ru-shin na Zemi okolo roku 1310 pred naším letopočtom.
Tretí príchod "Betlehemskej hviezdy" - narodenie Ježiša Nazaretského na Zemi okolo roku 6 pred naším letopočtom.
Štvrtý príchod "Betlehemskej hviezdy" - mládenec Parzival sa vo sne približuje k svetovým obciam pred asi 900 rokmi.
Piaty príchod "Betlehemskej hviezdy - pôsobenie Syna Človeka na Zemi v 20. storočí.

Ak si všimnete približné roky príchodu "Betlehemskej hviezdy", jasne vidíte, že perióda príchodu PÁNOVEJ hviezdy k hmotnosti sa neustále skracovala.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.