úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 11:18

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Sob, 03. Máj 2014, 21:35 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Zdeněk píše:
Deny, podle mne není důležité, aby člověk věděl o své minulosti, čím byl a co činil. Možná někdo, kdo upředňostňuje rozum před citem. Kdo je v srdíčku, ten tyto informace nepotřebuje.


Mnooo, možná to není důležité teď, ale důležité to bude. Pro každého. Než se člověk skutečně navrátí do Ráje, tak prožívá vše, co kdy prožil ... tedy tam se rozhodně dozví o své minulosti vše a rozhodně se nedá říci, že tam upřednostní rozum před citem.
Tady a teď mají jedinci různé úkoly a jsou i v rozdílných stadiích svého duchovního vývoje. Pokud jsou někomu přirozeně servírovány prožitky z jeho minulosti, tak to jistě nějaký důvod a smysl pro něj má, jinak by se to nedělo. Nic z toho, co se děje, není beze smyslu, jen nám nemusí být zcela zřejmý.
Mohu Vás ale ujistit, že to, co jsem z minulosti prožíval já, mělo a má pro mě opravdu velký smysl i logickou vazbu na současnost.
Souhlasit nemusíte, každému se na jeho cestě neděje to samé, a proto nemá stejné zkušenosti.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 06:51 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Rosa píše:
Existujú situácie, kedy niekomu môže táto vedomosť pomôcť. A nemusí to byť len človek rozumu... :)

Deny a Roso napište mi prosím nějakou takovou situac a kdy a jak může toto vědění pomoci. I člověk, který věří svému citu, se občas nechá svést svým rozumem a zatouží vědět více o své minulosti. Není dobré se hrabat v záhrobí, znám extrémní případy, kdy lidé nakonec spáchali sebevraždu. To jsou opravdu jen extrémní případy, ale existují.
Podle mne je dobře, že lidé svoji minulost neznají, kdyby byli třeba v minulosti slavní, nebo kladní hrdinové, museli by třeba v současnosti čilit pokušení pýchy. V opačném případě by je jejich vlastní minulost mohla deprimovat a brát jim chuť do života.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 07:17 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Pane Zdeňku, Vy prožitky, které přicházejí samy od sebe, přirozeně, bez jakéhokoliv jejich vyvolávání (bez jakéhokoliv zatoužení vědět něco o své minulosti) berete za proces hrabání se v záhrobí?
No je vidět, že jednotliví lidé skutečně mohou mít názory různé.
Proč si myslíte, že na nikoho nemůže nikdy na cestě bytím přirozeně přijít zkouška pokušení pýchy (případně deprimující zážitek) vjemem z minulého života? Pevně stojící člověk ustojí obojí a poučí se.
Váš názor Vám nikdo nebere, nemám žádnou potřebu Vám ho, Zdeňku, vyvracet a přesvědčovat Vás o tom svém, zároveň si ale já ponechám ten svůj.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 10:49 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Deny poprosil jsem vás a Rosu o konkrétní situaci, kdy vědění o své minulosti v minulém životě je prospěšné pro člověka v jeho současném životě. Moji prosbu ale berete jako útok na své přesvědčení. Ujišťuji vás, že vám váš názor nechci brát. Kdybych se neptal, tak bych věděl míň , než-li vím


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 11:32 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Zdeňek, veci, ktoré prichádzajú prirodzene, sú prirodzené. Veci umelo naučené sú ako plávať na mori v drevenom člne a vytiahnuť z neho dosku... a tieto umelo naučené veci môžu človeka priviesť na nesprávne cesty, áno, aj do blázninca.

Som o tom presvädčená, že ak dostanem videnie prirodzenou cestou, viem, že je to videnie, ktoré je určené mne. Má to teda konkrétny význam , ale len pre mňa. Preto Vám nebudem verejne, pri všetkej úcte k Vám a ostatným, ktorí si našu komunikáciu čítajú, podrobne o tom rozprávať.

Ale jedno je dôležité. Videnie môže byť podané napríklad symbolicky. Mojou úlohou potom nieje diskutovať, ale snažiť sa dokázať pochopiť. Pochopiť obsah, dôvod... Vtedy je nádej, že mi videnie bude osožné. Keď mi bolo dané, iste to má význam. Keby sme boli viac ľuďmi citu, s pochopením by sme problém nemali.

A opakujem tiež, čo spomínal Deny. "Proč si myslíte, že na nikoho nemůže nikdy na cestě bytím přirozeně přijít zkouška pokušení pýchy (případně deprimující zážitek) vjemem z minulého života? Pevně stojící člověk ustojí obojí a poučí se. "


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 12:22 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Zdeněk píše:
Deny poprosil jsem vás a Rosu o konkrétní situaci, kdy vědění o své minulosti v minulém životě je prospěšné pro člověka v jeho současném životě. Moji prosbu ale berete jako útok na své přesvědčení. Ujišťuji vás, že vám váš názor nechci brát. Kdybych se neptal, tak bych věděl míň , než-li vím


Pane Zdeňku, prožitky v daném kontextu mají význam jen pro toho, koho se týkají. Jak byste mohl procítit a posoudit všechny souvislosti, v kterých jste se neocitl?
Co se týče mých osobních zkušeností, vždy se o nich veřejně zmiňuji, pokud vůbec, jen v určitém zevšeobecnění, neboť dle mého osobní a soukromé věci na internet nepatří.
Nepřijde mi ani správné popisovat zde příběhy a prožitky svých přátel, nemám jejich souhlas se zveřejněním. Pokud bych si příklad vymyslel, tak to však také nevnímám úplně správně.
A ještě jedno, citlivé osobní záležitosti vnitřního vedení a vnímání sděluji jen skutečným "prověřeným" přátelům, u kterých vnímám skutečnou pokoru a snahu o vzájemné porozumění. Váš postoj ale tak nevnímám.
Reakce na Vaši poslední větu - vždy budete stejně plně vědět jen to, co skutečně sám prožijete. Takže v pravém slova smyslu byste po mém sdělení víc nevěděl. Máte-li podobnou zkušenost zažít, jistě se potřebné prožití dostaví.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 15:10 
Rosa píše:
Som o tom presvädčená, že ak dostanem videnie prirodzenou cestou [/i]


Rosa, môžem sa spýtať kde človek môžem prežíva prirodzenú cestu k nachádzaniu poznania svojho minulého života?
Lebo podľa mňa človek nemôžem prísť na to kto a kde bol v minulom živote ani na základe sna, ani médií... Ja si osobne myslím, že ak človek si začne myslieť, že už prišiel na to aký bol jeho predchádzajúci život, tak je to len jeho fantázia. Je to len jeho vnútorná túžba sám seba presviedčať, že aj keď teraz nemá možnosť prežívať to čo ho fascinuje, mu nevadí aj keď skutočnosti vadí lebo už to prežil v minulom živote.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 18:26 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Anonys, nevím co Vám odpoví Rosa, ale dle mého je zbytečné k tomu něco více sdělovat někomu, kdo to sám neprožil. Nemá to vůbec nic společného ani se snem, médiem či myšlením. Kdo nechce uvěřit, tak stejně neuvěří. A kdo to prožil, tak je mu jedno, co na to říkají druzí, jestli věří, či nevěří.
A po pravdě řečeno, zabývat se tím takto právě "dopředu", zkoumat to na základě informací od druhých už přirozené není a může to být proto nebezpečné. (něco jako podaná ruka)
Co Vám ale mohu napsat, v té souvislosti není důvod začít se zajímat o ten čin, nebo tu dobu. Jde výlučně o pochopení. A právě to pochopení je tím přínosem.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Ned, 04. Máj 2014, 19:39 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Anonys, vidím, že som vetu asi napísala nevhodným spôsobom. Mala som napísať ... som presvedčená, že ak niekto dostane videnie prirodzenou cestou... lebo verím, že vždy boli, sú a budú ľudia medzi nami, ktorí sú prirodzene jasnočujní, alebo jasnozriví. Ale tí praví majú nie len videnie, ale i vedenie, čo je veľi dôležité. Ostatné Vám napísal Deny. Hlavným cieľom človeka tu a teraz je však ďakovať Stvoriteľovi a ctiť Ho svojim životom. Snažiť sa správne pochopiť Slovo Pána a podľa neho žiť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Minulý život
PoslaťNapísal: Pon, 05. Máj 2014, 09:13 
Rosa píše:
Mala som napísať ... som presvedčená, že ak niekto dostane videnie prirodzenou cestou... lebo verím, že vždy boli, sú a budú ľudia medzi nami, ktorí sú prirodzene jasnočujní, alebo jasnozriví.[/color]


Rosa, nechcem sa Vás nijako dotknúť ale jasnočulosť ani jasnovidenie podľa mňa nemá nič spoločné s tým či človek pozná svoj minulý život na Zemi alebo nie. Samozrejme existujú ľudia, ktorí sú jasnovidní a nie sú to podvodníci. Ale tí ľudia majú tento dar preto aby pomáhali ostatným ale nie tým, že sebe ale aj iným budú zisťovať minulé životy na Zemi.


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.