úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 19:36

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Štv, 06. Feb 2014, 21:21 
Prosíme všetkých zainteresovaných, aby nepísali na fóre poznania o p. Krajíčkovi, či už priamo, alebo nepriamo. Bez ohľadu na to, ako sa spomínaný človek zachoval a aký je, je to ohováranie, ktoré u ľudí, ktorí čítali Slovo, nemá čo robiť.
Ak máte potrebu si doriešiť tieto záležitosti, využite pre to prosím súkromné správy, alebo požiadajte o založenie súkromného fóra, inak namiesto príspevkov budeme nútení mazať užívateľov. Koho tu prosím zaujímajú „nedoriešené pletky“? Tieto stránky sú venované tým, ktorí hľadajú Pravdu a túžia sa zmeniť k lepšiemu.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 11:27 
Offline

Registrovaný: Sob, 23. Nov 2013, 13:57
Príspevky: 66
Michaela píše:
Prosíme všetkých zainteresovaných, aby nepísali na fóre poznania o p. Krajíčkovi, či už priamo, alebo nepriamo. Bez ohľadu na to, ako sa spomínaný človek zachoval a aký je, je to ohováranie, ktoré u ľudí, ktorí čítali Slovo, nemá čo robiť.
Ak máte potrebu si doriešiť tieto záležitosti, využite pre to prosím súkromné správy, alebo požiadajte o založenie súkromného fóra, inak namiesto príspevkov budeme nútení mazať užívateľov. Koho tu prosím zaujímajú „nedoriešené pletky“? Tieto stránky sú venované tým, ktorí hľadajú Pravdu a túžia sa zmeniť k lepšiemu.


Pro každého hledajícího Pravdu za účelem dozrávání je nezbytné, ne li povinností obecné neosobní pouze kultivované sdělování zkušeností na vlastní kůži z různých webů, církví, sekt, esoteriků, spiritistů, hypnotizérů, materialistů a dalších "odborníků" …, zároveň tím vlastním pohledem podává informaci o sobě samém.
Jak tak sleduji tyto třenice duchů o sebe způsobují pohyb, a pohyb je vývoj.
Samozřejmě pokud si toto správce webu nepřeje je to potřeba respektovat.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 14:51 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
111.429 píše:
Jak tak sleduji tyto třenice duchů o sebe způsobují pohyb, a pohyb je vývoj.

Je pohyb hore k Svetlu a je pohyb dole do temnôt. Nie každý pohyb je vývoj ale naopak môže to byť úpadok, ktorý strháva nadol.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 15:22 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Nechápem úplne pripomienku Michaely, pretože som bol včera večer v divadle a zrejme tu boli v tom čase nejaké príspevky vložené a následne moderátorom zmazané a teda si ich už nemôžem prečítať. Všeobecne však iba toľko - ak niekto uvedie verejné pôsobenie niekoho iného (mám na mysli voľne dostupné priame vyjadrenia napríklad na internete, v knihe a pod.), potom nemôže ísť o ohováranie, lebo sa iba cituje to, čo je verejne dostupné a teda si to môže prečítať ktokoľvek aj inde.

Akýkoľvek komentár k tomu je potom výhradne súkromný názor toho, kto píše - žiaľ, v tomto smere si niektorí diskutujúci neuvedomujú, že je to iba ich súkromný názor a niekedy ho chcú obhajovať napríklad slovami "je všeobecne známe". To je už rozumová výhovorka, pretože "je všeobecne známe, že Ježiš zomrel za naše hriechy vstal hrubohmotne z mŕtvych" je názor asi miliardy ľudí (kresťanov) - je to však pravda? A aj keby to bol názor všetkých ľudí na Zemi, je to stále iba ich súkromný názor...

Nič viac ani súkromný názor ešte nemusí byť ohováranie, lebo je to iba súkromný názor, ktorý vypovedá o tom, kto ho píše - slová sú skutky, ktoré ukazujú aký je ten, kto ich povedal. Ak však k tomu pridá niečo zo súkromia dotyčnej osoby alebo svoje slová zafarbí zlosťou, závisťou či nenávisťou, potom už môže ísť o duchovné krádeže ak nie aj duchovné vraždy a to bez ohľadu na to, o kom sa vyjadruje.

To, čo je pritom však najdôležitejšie je to, prečo vlastne kto o kom píše. Je to potreba verejného ospravedlnenia sa, pretože predtým zastával opačný názor a jeho príspevky, ktoré sú v rozpore s Pravdou, sú na iných miestach doteraz prístupné? Je to potreba varovania, že nie každý čitateľ Posolstva Grálu je rovnaký a niektorí konajú v protiklade s tým, o čom sa tam píše?
Alebo je to potreba vyriešenia "nedoriešených pletiek"? To na verejnosti naozaj nemá miesto, pretože sa pritom dá ťažko vyhnúť uvedeniu osobných vecí. A ak je to iba potreba "hovoriť o niekom", tak to je už zvrhnutiahodné, pretože to neprináša nikomu žiaden úžitok, ale iba škodu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 15:28 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
vricman píše:
Je pohyb hore k Svetlu a je pohyb dole do temnôt. Nie každý pohyb je vývoj ale naopak môže to byť úpadok, ktorý strháva nadol.

Diskusné fóra sú všeobecne viac deštruktívne ako konštruktívne, a preto sa ich osobne zúčastňujem tam, kde cítim, že je potrebné niečo zbúrať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 15:42 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
julo píše:
Diskusné fóra sú všeobecne viac deštruktívne ako konštruktívne, a preto sa ich osobne zúčastňujem tam, kde cítim, že je potrebné niečo zbúrať.


Ja mám s diskusnými fórami len dobré skúsenosti kde som veľa nových vecí načerpal, záleži do akej spoločnosti človek chodí. Kde je negativita tam ma to nezaújima a sa nezučastňujem.

Môj osobný motív na účasť v diskusii je aby som budoval a nie zbúral. :o Búranie mi prijde sebadeštruktívne. :-o


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 15:55 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
julo píše:
Diskusné fóra sú všeobecne viac deštruktívne ako konštruktívne, a preto sa ich osobne zúčastňujem tam, kde cítim, že je potrebné niečo zbúrať.



Cítila som to pri čítaní niektorých Vašich príspevkov už skôr. Som rada, že ste to sám napísal. Moja vecná otázka je: "Čo konkrétne ste sa rozhodol búrať na tomto fóre?"


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 16:34 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Rosa píše:
Cítila som to pri čítaní niektorých Vašich príspevkov už skôr. Som rada, že ste to sám napísal. Moja vecná otázka je: "Čo konkrétne ste sa rozhodol búrať na tomto fóre?"

To isté, ako inde - aby ľudia začali najprv hľadať odpovede v Posolstve Grálu, v sebe a iba ak ich otázky sú naozaj vážne a nevedia nájsť inak odpoveď, tak aby sa opýtali na fóre. Aby sa naučili prežívať a ak odpovedajú, aby ich odpovede šli z tohto prežitia a nie z počutého, rozumovo naučeného a pod. Čiže je to zároveň budovanie - avšak budovať sa dá iba na čistej lúke, ktorá je zbavená starého...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 17:01 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
julo píše:
... Čiže je to zároveň budovanie - avšak budovať sa dá iba na čistej lúke, ktorá je zbavená starého...



Čoho konkrétne by sa malo podľa Vašeho názoru zbaviť toto fórum? Zdá sa, že vidíte niečo, čo treba "vykoreniť". Čo konkrétne by to malo byť? Aby sme sa nedržali iba v tej rovine "...vo všeobecnosti platí, že...".


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Osočovania a ohovárania
PoslaťNapísal: Pia, 07. Feb 2014, 17:34 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
A to sa zrovna pýtate vy? Budem Vás citovať: "Keby ľudia, ktorí vydávajú odpočuté výpovede prežitkov vo svojom rozprávaní za svoje vedeli, ako je to cítiť, vidieť, že to nie je nimi prežité, veľmi by sa zahanbili."


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.