úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 00:32

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Štv, 30. Jan 2014, 13:03 
Dobrý deň.

Hľadám niekoho kto by sa so mnou rád podelil o osobné skúsenosti, ktoré prežil v živote podľa knihy VO SVETLE PRAVDY


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Štv, 30. Jan 2014, 13:05 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
A aké skúsenosti máte na mysli ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Štv, 30. Jan 2014, 13:38 
Neviem ako mám ,,naučiť“ postupne žiť podľa knihy VO SVETLE PRAVDY. Celá moja snaha je krčovitá, neprirodzená a vždy trvá len, keď nemusím nič iné robiť. Preto hľadám niekoho, kto možno v minulosti prechádzal tým čím ja teraz a dokázal by mi poradiť.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Štv, 30. Jan 2014, 14:03 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Pokud Vaše snaha bude skutečně opravdová, tedy z nitra, tak nikdy nemůže být křečovitá a nepřirozená. Pak také nebudete potřebovat nic v tomto směru vysvětlovat, protože to budete cítit.

Pokud Vaše snaha nebude nebo není opravdová, žádná vysvětlení Vám nepomohou.

Nehledejte tedy řešení ve vysvětleních, ale v opravdovosti svého chtění ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Štv, 30. Jan 2014, 14:10 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Zrejme je problém v tom, že máte príliš silné "rozumové" chcenie a pristupujete všeobecne k životu viac rozumom a myslením ako spontaneitou a citením. Takýto rozumový prístup a snahu môžete na čas kľudne vynechať a zostať len pri posilovaní túžby po Svetle a zamerať sa viac na rozvoj cítenia napríklad obrátiť svoju pozornosť na umenie. Napríklad pozrieť si výtvarné umenie starých renesančných majstrov aj s náboženskou tématikou a začať budovať komunikáciu so svojim vnútrom čo cítite ako to vnímate. Mať hlbší zážitok so svojim vnútrom, uvolniť sa, spoznať sa. Snažiť sa o čo najviac prežívania a poznania a skúseností, to vo Vás samo začne budovať prílušné správne spontánne reakcie. Treba si odpočinuť od rozumového úsilia v živote a zmeniť životný štýl. Samozrejme človek by nemal poľaviť zo svojej snahy o duchovný rast a mal by zostať v pohybe a byť bdelí, ale musí sa vedieť uvolniť a nebyť rozumovo kŕčovitý. Krásne to vystihuje príklad Abdrushina na pokyne "udržuj krb myšlienok čistý" ktorý môže byť chápaný ako kŕčovitá snaha. V skutočnosti Abdrushin tento pokyn vyjadril slovami "kdo pridáva svojim myšlienkam čistotu ...", teda treba začať postupne krok za krokom pridávať a nesnažiť sa hneď o veľké skoky na ktoré nestačíme. Veľké veci pozostávajú z malých krokov. K dobrému výsledku sa príde až po rokoch trpezlivosťou.
K lepšiemu cíteniu sa človek dostane duchovnou snahou a túžbou o Svetlo a krásu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 31. Jan 2014, 12:43 
Veľmi pekne ste to obidvaja vystihli. :sunny2: Umenie aj keď nie s náboženskou tematikou je mi veľmi blízke. Myslíte si, že je naozaj správne budovať komunikáciu so svojim vnútorným? Mne to nie je vôbec príjemne :? Vždy keď sa niečo nepredpokladané stane alebo urobím chybu dookola mi to hlas v hlave opakuje a nemôžem sa toho zbaviť :?


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 31. Jan 2014, 13:15 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Keď človek spraví niečo nesprávne, nemusí to neustále analyzovať a rozpitvávať, a tým sa nechať mučiť myšlienkami svojho rozumu. V tom nie je žiadna jednoduchosť, a teda to nie je to pravé. Ako povedal pán plamen, riešenie sa nachádza v chcení, teda v cítení.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 31. Jan 2014, 13:34 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
bučendiček píše:
Myslíte si, že je naozaj správne budovať komunikáciu so svojim vnútorným?


Myslel som komunikáciu so svojim vnútrom na základe citu, tz. komunikovať so sebou cítením. Vychádzam zo svojej skúsenosti, že vyciťovanie obrazov je úžasná vnútorná práca ktorá ma prekvapila keď som ju dovtedy nerobil a lepšie som si uvedomil svoje vnútro. Práca s obrazmi a s citmi pokiaľ netrvá príliš dlho je veľmi uvoľnujúca a osobnostne integrujúca.

Pokiaľ sa Vám, preháňajú v hlave hlasy alebo nechcené myšlienky tak to je spôsobené temnejšim jemnohmotným okolím a tým pádom sa môžu k Vám priblížiť temnejšie duše ktoré Vás ovplyvňujú. Z toho sa dá dostať jedine duchovným úsilím o Svetlo, najmä úplná očista od žiadostí a vlastných prianí a rozhodnutie postaviť sa do Služby pre blaho Stvorenia. Veľa Vám povedia o tom prednášky Abdrushina "Priepasť vlastných prianí" a najmä prednáška "Deň svatodušní" z nezaradených prednášok v ktorej sa píše :

Citácia:
Jestliže si pak nebudete ničeho žádati pro sebe, bude vám dáno vše! Jakmile sami sebe nabídnete Světlu, se vším svým chtěním a bytím, pak jste teprve otevřeni Svaté Síle, která se vylévá do všech stvoření!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Vo Svetle Pravdy
PoslaťNapísal: Pon, 03. Feb 2014, 02:03 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Za duchovný rozvoj je zodpovedný každý sám.
Za veľmi dôležité pokladám pokoru a umenie odpúšťať. Umenie odpúšťať je cnosť. Vedieť odpúšťať je nutnosťou pre každého, kto sa chce poctivo snažiť duchovne napredovať. V modlitbe „Otče náš“ sa modlíme okrem iného: „... a odpusť nám naše viny ako i my odpúšťame svojim vinníkom...“ Predpokladom k vývoju pokory je pochopenie dokonalých zákonov Stvorenia. Pokora je matkou ďalších dôležitých vlastností ako sú ušľachtilosť duše, srdečnosť, stud, takt, nesebeckosť...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.