úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 10:49

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Sob, 28. Dec 2013, 19:07 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Matej.Vrabec píše:
Lenže povolaných viazal svätý sľub Synovi Človeka pomáhať, ktorý ich musel k nemu tlačiť.


Ano povolaní sú špecialny prípad, ale aj tak im veľmi pomohlo to že sa vedelo, že niekto Bohom poslaný má prisť.

Pre nás ostatných ale stále platia slová z podobenstva o bdelých a pochabých pannách.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Sob, 28. Dec 2013, 19:11 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Citácia:
88. Cizinec
Tak vznikli ti povolaní, kteří se měli dát později k dispozici Vyslanci Božímu, když nadešla na zemi hodina jeho splnění. S pečlivostí byli pro tento úkol rozvíjeni a v pravý čas na zemi inkarnovaní, aby mohli být hotoví, jakmile k nim zazní volání, jemuž naslouchat bylo prvním splněním jejich povinnosti.
Tímto voláním rozhodně nebylo oznámení autora Poselství kým je ...

Citácia:
Prečo teda Ježiš ohlásil Syna Človeka a nabádal aby sme ho očakávali a hľadali ?

Nestačilo by aby prišiel Syn Človeka ikognito a všetko objasnil až v knihe ?

Asi nie, keď tak Ježiš neurobil.
Ježíš ho ohlásil ve své době, způsobem, který byl vhodný pro tehdejší lidstvo.

Abdrushin sám sebe oznámil ve Slově, tak aby hledající poznání dosáhli způsobem, který by pro ně byl pomocí. Tedy prožitím Pravdy Poselství. Jiný způsob vedoucí k přesvědčení o Pravdě přinesené v Poselství není.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Sob, 28. Dec 2013, 19:24 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Keby nebolo správny pripad aj najprv vedieť o Synovi Človeka a až potom čitať knihu, tak by Abdrushin nenapisal toto :

Citácia:
Jsou za to připraveny již čisté nádoby mezi všemi národy. Poslové Grálu se s těmito nádobami nyní spojují, aby jejich pomocí ohlásili Syna Člověka, jak je to ve vůli Boží! Aby tak ve všech řečech a všem národům byla ukázána pravá cesta! Volám nyní tyto posly, aby započali se svou službou!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Sob, 28. Dec 2013, 19:28 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
vricman píše:
Keby nebolo správny pripad aj najprv vedieť o Synovi Človeka a až potom čitať knihu, tak by Abdrushin nenapisal toto :

Citácia:
Jsou za to připraveny již čisté nádoby mezi všemi národy. Poslové Grálu se s těmito nádobami nyní spojují, aby jejich pomocí ohlásili Syna Člověka, jak je to ve vůli Boží! Aby tak ve všech řečech a všem národům byla ukázána pravá cesta! Volám nyní tyto posly, aby započali se svou službou!
A jakým způsobem měli ohlásit Syna Člověka?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Sob, 28. Dec 2013, 19:31 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
plamen píše:
A jakým způsobem měli ohlásit Syna Člověka?


Tým, že by rozdávali výtlačky Posolstva Grálu asi nie. :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Sob, 28. Dec 2013, 19:36 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Podľa skutkov poznáte ich - to je ohlásenie aj zvestovanie... Všetko ostatné je neplodné hĺbanie...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Sob, 28. Dec 2013, 19:37 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
vricman píše:
plamen píše:
A jakým způsobem měli ohlásit Syna Člověka?


Tým, že by rozdávali výtlačky Posolstva Grálu asi nie. :-)
Způsob, forma ohlášení Syna Člověka je vždy závislý na stavu lidstva. Ne každý způsob, který kdysi byl použitelný je dnes současně pomocí. Jestliže se tyto čisté nádoby neprobudily může znamenat, že na přímé zvěstování Syna Člověka nebyla připravena půda ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Ned, 29. Dec 2013, 11:17 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
plamen píše:
Je třeba zde rozlišit pojmy Slovo a Poselství, neboli formu Slova.

Pokud někdo vytvoří možnost, aby forma Slova byla přístupná, tak pozemsky umožní, aby ten kdo hledá také našel, protože, kdyby nebyla pozemská příležitost se setkat s formou Slova, tak by ji nikdo nenašel, i kdyby vážně hledal.

Jiné je to však, když se někdo snaží, aby hledajícím předčasně odkrýval podstatu Slova nebo, kdo je jeho nositel. Tím ztěžuje nebo dokonce odnímá hledajícím to, co mají sami v sobě neovlivněně prožít, pochopit a nabýt pevného přesvědčení, nikoliv jen víry v řečené. Tím "lacino" nabízí Slovo, aniž by bylo hledajícím v prožití získáno.

Je treba rozlišovať. SLOVO je Živý prejav Boží, Živé Dejstvovanie Božie, ktoré je od Večnosti, nemá nič spoločné s nejakou knihou. Posolstvo Grálu je kniha, ktorú napísal Imanuel - Parzival - Abdruschin, vtelené Slovo Božie, na základe svojich vlastných nespočetných osobných skúsenosti, ktoré získal v pozemskom tele ako Oskar Ernst Bernhardt. Na základe vlastných skúsenosti v čom zlyhal ľudský duch spísal Posolstvo a na základe týchto skúsenosti časť Živého Slova, časť Seba samého pretlmočil do slov danej knihy. Slová knihy nie je SLOVO, slová knihy sú len kanály pre to SLOVO. V tejto knihe má človek jedinečnú šancu sa stretnúť so Živým Slovom ak text knihy pustí do rozumu, cez rozum k zadnému mozgu, zo zadného mozgu do Solár plexus, kde je brána k duši, k duchu. Cez Solár plexus to pustí až k duchu a duch zažije dotyk so Živým Dejstvovaním Božím, so Živým Prejavom Božím.
Túto skutočnosť som pochopil už veľmi dávno, a rád som na fóroch vysvetľoval zákony Božie až do podrobnosti také, aké naozaj sú, veľmi som to druhým ľuďom uľahčoval, až kým som nepochopil, že ľudia i z radov Čitateľov Posolstva Grálu sú leniví duchom, radi dávajú súhlasy rozumu s učením, ktoré sa im predkladá, neskúmajú, nebadajú, nehýbu sa, čí to, čo sa im sem vo forme náuk, príspevkov podáva je tiež i z Pravdy. V tomto prežití som v spätnom návrate spoznal všetok ten hnus, ktorý som ja spôsobil Výslancom Božím, Synom Božím Ježišovi a Imanuelovi vlastnou lenivosťou ducha. Odvtedy prispievam málo a volám: Namáhaj sa človeče! Hýb sa sam, nič tebe nemá byť už uľahčované, dosť ti to uľahčil Imanuel, že svoju vôľu spísal, no nie si schopný, ani túto knihu správne skúmať a bádať v cite! Preto odteraz sa hýb, ani ja ti to nebudem uľahčovať svojimi príspevkami, mnohé si nechám pre seba v sebe oživiť, niečo zo svojich skúsenosti dám priateľom, no už málo do fóra.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Uto, 31. Dec 2013, 20:34 
Pán Filip, cítiť z Vás nadradenosť a povýšenosť.
Abdrushinove slová predkladáte ako svoje vlastné. Často cítiť z Vašich príspevkov rozumové učenie, ktoré ešte Váš duch nedokázal obsiahnuť, precítiť, chýba „prežitie“. Nikdy by Ste inak nenapísal, čo Ste napísal v tomto príspevku. Kde niekto prosí o pomoc, má mu byť poskytnutá pomocná ruka. Nehádzať „perly sviniam“ je iná vec. Ten kto „vie“ má podľa mňa povinnosť pomôcť tam, kde sa o to žiada. Vnucovať svoje „vedomosti“, skúsenosti, tam, kde o to nie je záujem, je chybou.
Neposkytujte "pomoc", aby Ste to iným potom vyčítal. Naozaj Vás nikto neprosí. Už vôbec nie po tomto Vašom príspevku.
Občas ako by Ste sa vyjadroval – Ja a Abdrushin... „dosť ti to uľahčil Imanuel, že svoju vôľu spísal, no nie si schopný, ani túto knihu správne skúmať a bádať v cite! Preto odteraz sa hýb, ani ja ti to nebudem uľahčovať svojimi príspevkami “
Aby sme poniektorí nedopadli, ako mládenec v tomto príspevku: http://www.poznanie.sk/poviedky/hladanie-mudrosti.php
Vyberte najskôr brvno zo svojho oka, aby Ste sa mohol vyjadrovať tak, ako to robíte. Keď si všímate toľko zla v iných. Naozaj Vám prajem všetko dobré!


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Uto, 31. Dec 2013, 20:53 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
dominika píše:
Pán Filip, cítiť z Vás nadradenosť a povýšenosť.


Vôbec to tak nemusí byť! Ja keď som kedysi "vyciťoval" z druhých nadradenosť a povýšenosť, tak som vždy zistil, že to som v sebe prežíval svoj vlastný pocit nadradenosti a povýšenosti!


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.