úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 12:18

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: poltergeist
PoslaťNapísal: Ned, 30. Dec 2007, 22:27 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 22:09
Príspevky: 7
Zdravím.

Mám otázku. Ako je možné, že duch, napríklad taký poltergeist, môže hýbať nábytkom, hrncami a pod.? Ako môže svojim stredne hmotným telom uchopiť niečo, čo je hrubohmotné? Akosi mi to nejde do hromady so zákonom rovnorodosti. Tiež mi celkom nie je jasné, ako taký duch môže vôbec vidieť niečo, čo je iného druhu. Iste, môže vidieť ľudí (resp. -podľa môjho názoru- to, čo je z nich rovnorodé tomuto duchovi, teda dušu, ak je v podobnom stave, ako jeho duša), ale ako môže vidieť hrubohmotné telo ľudí? A fyzicky sa ich dotýkať? Alebo hýbať predmetmi?

??

G.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: poltergeist
PoslaťNapísal: Str, 09. Jan 2008, 18:26 
Offline

Registrovaný: Str, 09. Jan 2008, 18:06
Príspevky: 6
Ide o to, že u javu nazývaného poltergeist tými predmetmi nehýbe ten duch priamo, teda prostredníctvom svojho stredne hrubohmotného tela, ale vždy k tomu využíva žijúceho človeka ako sprostredkovateľa. Tu je treba povedať, že hrubo hrubohmotné telo nie je iba jedno, ale pri presnejšom pohľade sú tri. To z mäsa a kostí je najhrubším z nich. Takže jestvujú hrubohmotné telá i energie, ktoré dokážu pohnúť hrubohmotnými predmetmi, lebo sú s nimi rovnorodé. K tomu je však ako podmienka určité vyžarovanie krvi "obete". Väčšinou ide o dieťa alebo mladé dievča, ktoré sa nachádza v čase hýbania predmetov nablízku a nevedome na to poskytuje energiu svojho tela.

Teraz k druhej otázke. Duch v strednej hrubohmotnosti nevidí nič hrubo hrubohmotné, nemôže tým priamo hýbať, ani sa toho dotýkať. On vidí iba všetko stredne hrubohmotné, čo znamená, že ak je ešte v blízkosti Zeme, tak vidí predovšetkým astrálne obrazy všetkého hrubo hrubohmotného. Tieto patria práve do oblasti strednej hrubohmotnosti a dávajú duchu zomretého natoľko presvedčivý obraz, že si obvykle neuvedomuje, že vlastne nevidí hrubú hrubohmotnosť, ale iba jej astrálne obrazy. Na to, že niečo nesedí, príde obvykle vtedy, keď na ľudí hovorí, ale oni ho nepočujú, prípadne keď zistí, že skrz nich môže doslova prechádzať, akoby boli zo vzduchu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: poltergeist
PoslaťNapísal: Str, 09. Jan 2008, 21:56 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 22:09
Príspevky: 7
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ale niektoré veci mi nie sú celkom jasné:

Viem si predstaviť, že duša, povedzme ten poltergeist, komunikuje s dušou živého a ten prostredníctvom svojho hrubohmotného tela pôsobí na predmety- naoko normálnym spôsobom. Ale ako môže poltergeist na neho vplývať tak, aby živý hýbal predmetmi tak, aby to nerobil priamo- hrubohmotne. Veď nejakou nadpozemskou energiou to vlastne môže robiť aj sám, nie?

Ďalej mi nie je jasné, ako môže duch prechádzať telom živého. Pochopila by som to, keby bolo to telo prázdne, t.j. mŕtve. Ale ako je možné, že sa s duch s duchom v hrubohmotnom tele jednoducho nezrazí? Tak ako hrubohmotný človek s hrubohmotným človekom?

G.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: poltergeist
PoslaťNapísal: Str, 09. Jan 2008, 22:03 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 22:09
Príspevky: 7
Aha, teda Vy myslíte, že na predmet pôsobí jedno z tých troch hrubohmotných tiel "obete". Pokiaľ ja viem, hrubohmotné telo je len jedno a to ďalšie je strednohmotné. Ale tak či tak, keby "obeť" pod vplyvom poltergeista pôsobila na predmet akýmkoľvek iným, ako hrubohmotným telom, toto iné telo by bolo inej podstaty ako ovládaný predmet. A toto mi práve nie je jasné, ako je to možné.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 10. Jan 2008, 00:54 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Ľudský duch aj s jemnejšími telami je iného druhu, ako jeho hmotné telo, cez to ho dokáže svojou vôľou ovládať (chodí, hovorí...). Preto by nemal byť problém chápať napriek inorodosti ducha a tela, že naň môže duch pôsobiť. To sa nedeje samozrejme priamo, ale sprostredkovane cez mnohé medzistupne.

Okrem hrubohmotného tela má človek ešte energetické telo, ktoré spája jeho astrálne telá s telom hmotným. Toto telo sa dá cítiť ako vyžarovanie energie a je to tá energia, ktorú používajú liečitelia k liečeniu. Niektorí ľudia túto energiu dokážu aj vidieť, mnohí cítiť. Touto energiou sa dá pôsobiť aj na hmotné predmety (telekinéza), lebo tento druh energie je hmote veľmi podobný. Veď hmota je tiež iba energia... Nie je to teda nadpozemská energia, ale vyžarovanie hmotného tela (bioenergia).

Duchovia nie sú podobní hmotným telám, ktoré sa môžu zraziť, ale sú skôr podobní svetlu. Teplo z radiátora a svetlo žiarovky sebou vzájomne prenikajú, cez ne zvuk hudby a našich slov... a „nenarážajú“ do seba. A to sú ďaleko hmotnejšie vibrácie, ako vibrácie ducha, alebo jeho jemnohmotných (astrálnych) tiel.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: poltergeist
PoslaťNapísal: Pia, 11. Jan 2008, 18:54 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 22:09
Príspevky: 7
Zaujímavé, Peter. Toto je zhruba odpoveď, akú som chcela počuť.
Zrejme mám ešte hlboké medzery.

Ďakujem :-)

G.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: energie
PoslaťNapísal: Ned, 13. Jan 2008, 13:54 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Neverte rečiam a názorom iných; presvedčte sa sama o tom, že ste duch :vanish: a overte si, že energia, ktorou sa dá pohybovať hmotnými predmetmi a v užitočnejšom prípade liečiť, existuje.

Ak dáte ruky dlaňami k sebe a budete ich približovať a vzďaľovať, môžete cítiť hromadiacu sa energiu (ako pnutie, teplo, mravenčenie...). Ak potom necháte ruky cca 10cm od seba a iný človek bude pohybovať dlaňou pomedzi vaše, budete môcť cítiť túto energiu ešte intenzívnejšie. Ak schopnosť cítiť vyžarovanie človek rozvíja, je schopný cítiť pri prechode ponad telom iného človeka, kde je vyžarovanie iné, kde sú bloky energie a tým zistiť choré miesto.
:sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: poltergeist
PoslaťNapísal: Ned, 13. Jan 2008, 15:05 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 22:09
Príspevky: 7
O tom, že som duch nepochybujem a takisto ani nepochybujem o liečivej energii niektorých ľudí, len mi neboli jasné niektoré súvislosti a chcela som si ich objasniť.

Ďakujem :-)

S pozdravom,

G.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: poltergeist
PoslaťNapísal: Ned, 13. Jan 2008, 16:29 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Paráda. Ja to radosť, keď ľudia vedia že sú duchmi bez toho, aby tomu iba verili, pretože im to niekto povedal alebo si to prečítali.
:daisy-yellow: :sunny: :daisy-white:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: poltergeist
PoslaťNapísal: Pon, 14. Jan 2008, 09:32 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 22:09
Príspevky: 7
Vždy to tak nebolo. Až kým som nestretla svojho partnera z minulých životov, druhú polovičku svojho ducha. Ale to je už viac do rubriky skúsenosti..

Pekný deň prajem :-)

G.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.