úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:24

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Je čas niečo urobiť
PoslaťNapísal: Sob, 27. Júl 2013, 23:00 
Tento e-mail sme dostali do redakcie a rozhodli sme sa ho uverejniť verejne, pre všetkých "zástancov neočkovania."
Kto sa neodváži bojovať za svoju slobodu, nezaslúži si ju...

Milí priatelia!
Dovoľte, aby som sa s Vami podelila o niekoľko informácií.

1. UDALOSTI
Možno viacerí viete, že sa chystá novela zákona 355/2007, ktorá sa chystá ukotviť konkrétne povinné očkovania priamo do zákona spolu s povinnosťou udávať rodičov odmietajúcich očkovanie. Táto novela je momentálne pozastavená. Možno sa to deje z dôvodu, že sa téma povinného očkovania dostala na Ústavný súd a čaká sa na jeho rozhodnutie.

Podanie, ktoré sa dostalo na Ústavný súd obsahuje v podstate len jeden argument (protiústavnosť ukladania povinností vyhláškou) a predpokladá sa, že by mohlo byť úspešné. V prípade úspešnosti možno bude možné žiadať naspäť zaplatené pokuty, takže sledujte vývoj udalostí v tejto veci, ak sa vás to týka, a aktuálne informácie nájdete aj na našej stránke http://www.rizikaockovania.sk

Avšak po takomto rozhodnutí ústavného súdu, bude veľký tlak na prijatie práve chystanej novely zákona 355/2007, ktorá vzniknutý rozpor odstráni. Aby sme tomu zabránili, naše občianske združenie, Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania, sa snaží pridať k jednoduchému podaniu, ktoré je na Ústavnom súde, ďalšie závažné argumenty, (rozpor z medzimárodným Dohovorom o bioetike a i.). Mrzí nás, že sa na Ústavný súd nedostali naše perfektne vyargumentované podania (z ktorých niektoré súdy riešia vyše dvoch rokov), ale sa "predbehlo" podanie, ktoré má zhruba len pol roka. Trochu je to aj podozrivé.

2. AKCIE
2.1.
V prípade ak sa do NR SR dostane chystaná novela zákona 355/2007, budeme sa snažiť všetkými prostriedkami jej zabrániť jej prijatiu, vrátane verejného protestu pred parlamentom. Ak by ste sa mali záujem demonštrácie zúčastniť, sledujte informácie na našej internetovej stránke, alebo sa mi priamo meilom prihláste, že máte záujem sa zúčastniť, a budem Vás priamo meilom informovať, keď to bude aktuálne.
(kontakt je: vakcina.ivr@gmail.com)

2.2.
Chcem sa opýtať, či náhodou niekto z vás neoslovil ochrankyňu ľudských práv vo veci povinného očkovania a s akým výsledkom. Chceli by sme ísť aj touto cestou a prípadne nadviazať na otvorené prípady.

2.3.
Dovoľujem si vám oznámiť, že svetlo sveta sa chystá uzrieť ďalšia moja kniha s tematikou očkovania: Iva Vranská Rojková: KRÍDLUŠKA V KRAJINE TŔŇOV

Je to ilustrovaná knižka pre deti i pre dospelých, ktorá popri rozprávkovom príbehu skrýva v sebe symbolickú - filozofickú rovinu. Vystupujú v nej skutočné deti postihnuté očkovaním a hlavná hrdinka, lúčna víla Krídluška, v napínavom príbehu pátra po príčine detského trápenia.

Rovnako, ako pri vydaní knihy Vakcína, vás chcem poprosiť o pomoc pri vydaní knihy: za každých 7 eur poskytnutého daru na vydanie knihy, vám pošlem 1 ks knihy Krídluška. Takto si sami zabezpečíte knihu, a tiež pomôžete zvýšiť náklad knihy a jej dostupnosť čitateľom.
Ďalšie informácie, inštrukcie k poskytnutiu daru a ukážky z knihy nájdete v ďalšom príspevku

2.4.
Pri práci na knihe Krídluška mi napadlo zostaviť fotoknihu prípadov poškodenia očkovaním, ktorá by sa dala použiť pri zabraňovaní prijatia reštrikčnej očkovacej legislatívy a pri podpore presadzovania zákona o odškodnení obetí očkovania. Ak by ste sa chceli zúčastniť ozvite sa mi. Potrebná je fotkografia s krátkym popisom. Fotka dieťaťa nemusí byť aktuálna, môže to byť fotka bábätka, alebo inak sa môže sťažiť identifikácia (ak by to niekto chcel) K fotke treba základné dáta: Aspoň krstné meno, rok narodenia, typ poškodenia očkovaním (prípadne po ktorom očkovaní), prípadne celkové alebo mesačné finančné náklady, ktoré musí na liečenie hradiť rodič. Alebo aj kratučký príbeh - 4-5 viet.
Projekt sa bude realizovať len ak sa podarí nazbierať dostatok detí, takže zatiaľ stačí, ak sa mi v prípade záujmu prihlásite. Prípadne ak viete o poškodeniach z vášho okolia, opýtajte sa týchto rodičov, či sa nechcú zúčastniť.

Všetkým ďakujem za akúkoľvek formu spolupráce a podpory. Ďakujeme aj všetkým, ktorí nám poslali 2% z daní, pretože len vďaka sponzorským darom si môžeme dovoliť platiť nevyhnutné právnické služby a platenú medializáciu. Dúfam, že spoločnými silami sa nám podarí ďalšie kroky v oblasti informovania verejnosti a demokratizácie legislatívy v téme rizík očkovania.


Srdečne vás zdraví
Iva Vranská Rojková, predsedníčka o.z. Iniciatáva pre uvedomenie si rizík očkovania


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Je čas niečo urobiť
PoslaťNapísal: Ned, 28. Júl 2013, 12:13 
Prikladám ešte spomínaný celý súbor o knihe KRÍDLUŠKA V KRAJINE TŔŇOV :


Máte záujem o rozprávku pre deti i dospelých o rizikách očkovania?
Môžete pomôcť pri jej vydaní!

Milí priatelia!
Chcete si prečítať symbolický príbeh odkrývajúci kulisy rizík očkovania? Chcete, aby sa dostal k čo najväčšiemu počtu čitateľov? Verím, že vás čoskoro poteší moja rozprávka určená deťom aj ich rodičom „Krídluška v krajine tŕňov“. Farebná 80-stranová kniha v pevnej väzbe, bohato ilustrovaná akademickou maliarkou Annou Gajovou vyjde v priebehu dvoch mesiacov (august-september 2013).
Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli vydať román „Vakcína, alebo Nedovoľ, aby mi ublížili!“ a prosím vás o pomoc i pri vydaní tejto druhej knihy.

Tento raz som zvolila na prezentácie témy rizík očkovania formu rozprávky. Prečo? Rozprávka vie niekedy preniknúť hlbšie než prozaický príbeh. Prvá rovina: detský príbeh o víle Krídluške, ktorej sa v sne stretáva s deťmi a potom odhaľuje tajomstvo ich chorôb, skrýva aj druhú rovinu: filozofický a konkrétny, realistický rozmer. V jednotlivých kapitolách písaných ako rozprávkové príbehy, vystupujú skutočné deti postihnuté očkovaním – Maroško, ktorý umrel v dôsledku vakcinácie, Maruška s detskou cukrovkou, autistický Maximko, slepá Veronika a ďalšie. Príbehy sú podané jemnou formou, aby ju vedel prijať detský čitateľ, a vedie deti k tomu, aby rozumeli svojim chorým rovesníkom. Hlavná hrdinka – víla Krídluška – pátra a vypátra príčinu detského trápenia a odhalí aj páchateľov. Verím, že toto odhalenie, ku ktorému šikovne prispela aj ilustrátorka, poteší aj dospelých.
Obsah knihy a symboliku deja si vám dovoľujem predstaviť prostredníctvom niekoľkých nižšie uvedených úryvkov.

Kniha je napísaná, ilustrácie sú hotové, našla som aj vydavateľa, ktorý sa stotožnil s témou a dokonca sa čiastočne podarilo zohnať finančné prostriedky na vydanie knihy. Avšak zatiaľ tieto prostriedky postačujú len na nízky náklad knihy (cca 500 ks). Nízky náklad znamená, že sa nemusí dostať ku všetkým, ktorí by o knihu mali záujem, a priestor na oslovenie verejnosti sa zužuje.
Pre informáciu – knihu „Vakcína, alebo Nedovoľ, aby mi ublížili!“ sa s vašou pomocou podarilo vydať v náklade 1000 ks, ale zhruba v priebehu roka až bola u vydavateľa vypredaná, dnes na trhu chýba, už iba mne ostalo niekoľko desiatok kusov. (Dobrou správou je, že sa usilujeme o druhé vydanie.)
Žiaduce by bolo zvýšenie plánovaného nákladu „Krídlušky v krajine tŕňov“, na ktoré však chýbajú prostriedky. Preto si dovoľujem obrátiť sa na vás s prosbou o pomoc pri vydaní knihy. Spoločne totiž môžeme dokázať viac:
1) Stačí, aby ste pomohli vydaniu knihy sponzorským darom. Za každých poskytnutých 7 eur získate nárok na zaslanie 1 ks knihy „Krídluška v krajine tŕňov“ (Odporúčaná predajná cena knihy bude okolo 7 eur.) Tým, že vydanie knihy podporíte si zabezpečíte nielen to, že vám knihu hneď po jej vydaní zašlem formou doporučenej listovej zásielky, no pomôžete aj vydaniu knihy vo vyššom náklade a jej rozšíreniu do distribučnej siete. Okrem toho len vy získate „Návod na použitie“ – resp. predstavenie a rozšifrovanie jednotlivých postáv – ktorý sa s knihou predávanou v distribučnej sieti nebude distribuovať.
2) Ak by ste chceli podporiť vydanie knihy vyššou čiastkou, než je cena knihy, za každých 10 eur sponzorského daru vám môžem zaslať 1 ks knihy „Vakcína alebo Nedovoľ, aby mi ublížili!“.
3) Napokon, ak by ste chceli podporiť vydanie knihy aj finančnou čiastkou bez nároku na následné obdržanie kníh, môžete zvoliť aj takúto formu pomoci.
Všetkým vopred ďakujem za akúkoľvek formu podpory a dúfam, že výsledný produkt uspokojí vaše očakávania a že spoločnými silami sa nám podarí učiniť ďalší prelomový ikrok v téme rizík očkovania na Slovensku.
Iva Vranská Rojková


Inštrukcie k poskytnutiu sponzorského daru

Sponzorský dar na vydanie knihy môžete poskytnúť prevodom na účet (alebo poštovou poukážkou na účet):
Názov účtu: Ing. Vranská Rojková Iva
číslo účtu: 2918829700
kód banky: 1100 (Tatra banka, a.s.)
Pre medzinárodný prevod:
IBAN: SK72 1100 0000 0029 1882 9700
SWIFT: TATR SK BX
Do správy pre prijímateľa napíšte meno a adresu, na ktorú chcete zaslať knihy a vo forme kódu (K-..., V-..., SD-...) uveďte počet nárokovaných kníh „Krídluška“, počet nárokovaných kníh „Vakcína“ a finančnú čiastku prevyšujúceho sponzorského daru, za ktorú si nenárokujete zaslanie kníh. Finančné čiastky bez uvedenia kódu budú ponímané ako sponzorský dar bez nároku na zaslanie kníh.
Príklady:
1) Ak zašlete sponzorský dar 21 eur, pričom máte záujem o 3 knihy, do správy pre prijímateľa napíšte okrem vašej adresy kód vo forme: K-3.
2) Ak zašlete sponzorský dar 20 euro na podporu vydania knihy a nenárokujete si zaslanie kníh, do správy pre prijímateľa napíšte kód vo forme: SD-20 (alebo nemusíte uviesť žiaden kód).
3) Ak zašlete sponzorský dar 20 euro, pričom máte záujem o 1 knihu Krídluška, 1 knihu Vakcína a chcete venovať 3 eurá na podporu vydania knihy, do správy pre prijímateľa napíšte okrem vášho mena a adresy kód vo forme: K-1, V-1, SD-3.

Správa pre prijímateľa môže mať maximálne 70 znakov. Ak sa vám do správy pre prijímateľa nezmestí kód a celá adresa, alebo ak napríklad chcete knihy poslať na rôzne adresy, doplňujúce a upresňujúce informácie zašlite e-mailom na adresu iva.vranska@gmail.com (ako predmet, prosím, uveďte: „Kniha - Krídluška“), alebo písomne na adresu: Iva Vranská Rojková, Hraničná 13, 821 05 Bratislava. V prípade zasielania e-mailu (alebo listu) nezabudnite uviesť v texte aj identifikačné údaje (číslo účtu, meno, dátum zaslania peňazí). Zaslanie informačného e-mailu je vhodné aj pre istotu: pre prípad chýbajúcich alebo nepresných údajov – aby som mohla osloviť adresáta a doručiť zásielku.
Ak posielate peniaze poštovou poukážkou s uvedeným menom a adresou, stačí napísať do správy pre prijímateľa len vyššie uvedený kód.


Zoznámte sa s knihou „Krídluška v krajine tŕňov“:

„Narušenie hranice! Musíme to hlásiť,“ ozval sa prísny hlas: „Akerina letka vpred, smer Imelitov hrad! Podať hlásenie záhradníkom!“ Asi tucet víl sa hneď odpojil a letel na sever. „A vy ostatné, čo je to tu? Rozlet! Ihneď sa rozleťte!“ poháňal ich veliteľský hlas. „Do súmraku nech ste hotové! Ráno prichádzajú deti.“
Mušie víly poslúchli a za okamih usilovne pokračovali v práci.
„Ráno prichádzajú deti,“ opakovala si Krídluška. No aké deti? Či tie zo snov? Veronika, Simonka, Maruška a ostatné...?A prečo musia pred ich príchodom poupratovať?
Krídluška si zaumienila, že tu ráno rozhodne musí byť. Nemohla sa už dočkať, ako vylúšti tú záhadu, ktorú jej pošepli sníčky.

„Dnes je to už štvrtý poplach. Dáko toho v poslednom čase pribúda, nezdá sa vám, pán kolega?“ práve sa ustarostene rozrečnil Šírolúka, keď sa k nim priblížila na dosluch.“
„Veru, pred rokom sa to stalo tak nanajvýš raz za týždeň. Rok pred tým sotva raz za mesiac,“ uvažoval nahlas znepokojený profesor. „Vidíte nejaké riešenie?“
„Nechcem byť zlým prorokom, ale bude toho stále viac. Asi treba použiť iný materiál,“ navrhol asistent Šírolúka.
„Kríky pôsobia prirodzene a nenápadne, nemôžeme budovať oceľové ploty! To by odstrašovalo,“ rozvážne dodal Dlholúk.
„Strach, nestrach – oceľové ploty by boli účinnejšie!“ trval na svojom Šírolúka.
„Oceľové ostne by vyvolali verejný odpor, pán kolega. Nezabúdajte na overenú taktiku! Všetko musí vyzerať ako správna, rokmi overená cesta. Celý rituál vítania do života – tradičná púť a slávnostná poklona Imelitovi s prevzatím jeho darov zdravia a šťastia – si musí zachovať svoj prirodzený rozmer. Cesta za zdravím a šťastím odjakživa viedla harmonickou prírodnou scenériou. Šikovne sme ju doplnili potrebnými kulisami, svoju prácu zohrali i zahmlievači, hlavyzamotávači a, samozrejme, hlásatelia. No povedzte, kto čo tušil? Dlhé roky nikto nič. Kým nás nepostihlo to nešťastie... Čert nám bol dlžen túto modernú dobu! Ľudia prestávajú veriť našim mýtom.

„Vítame vás na slávnosti darov zdravia a šťastia. Tu máte vstupenku na slávnosť – lístok z posvätného kríka. Vládca Imelit vás víta,“ usmievala sa záhradníčka Šparglíková na mamičku.
„A ty, čo plačkáš, maličká?“ obrátila sa k drobčekovi. „To nič, to je len malý škrabanec. Trochu ťa to pichlo. Očistíme, zalepíme a je to! Nebudeš si predsa kaziť slzičkami veľký sviatok. Nech sa páči,“ to už vravela zas rodičom. „Šírou lúkou sa dostanete až k hradu!“
Rodinka odchádzala a záhradníčka už vítala malého chlapčeka s ustarostenou mamou. „Žiadne obavy, mamička,“ ubezpečovala ju Šparglíková. „Dary vládcu Imelita ochránia vaše dieťatko od všetkého zlého.“

Krídluška sa zniesla úplne nízko, aby všetko dobre počula. A začala si všímať, čo zhora nevidela. Niektoré deti neboli také zdravé a veselé, ako sa z nadhľadu zdalo.
„Veľmi ma bolí hrdielko a uško,“ žalovalo sa mame malé dievčatko. „Ide mi puknúť hlavička!“ kričal medzi záchvatmi príšerného plaču od bolesti detský hlas niekde v diaľke.
Dobre, že láskavý Imelit všetkým pomôže farebnými šošovičkami a nápojmi. Čo by si chúdence deti, bez neho počali?!
A skutočne, mamičky bedákajúcich detí dávali deťom jesť farebné šošovičky a napájali ich nápojmi. A detský plač po ich podaní tíchol, deti sa upokojili, zaspávali v náručiach mám.
Krídluška si Imelita veľmi obľúbila. Ako dobre, že má táto krajina takého milosrdného vládcu.

Mladá žena sa strhla, no keď uvidela malú vílu, nastavila jej dlaň, aby na ňu zosadla. Usmiala sa: „Ja som Katrena a ten chlapček na hojdačke je môj synček Janko. A ty, kde sa tu berieš? Veď kvetné víly žijú na juhu, za lesom. Nepočula som, že by poletovali i na Imelitovom území.“
„Poslali ma sem deti zo sníčkov, aby som vyriešila dáku záhadu, aby som komusi pomohla, ale, ale...“ odrazu ani nevedno prečo, sa víla rozvzlykala: „Ale ja ničomu nerozumiem. Je to veľmi ťažká úloha! Neviem, čo vlastne odo mňa chceli!“ Krídluška sa hneď zháčila. Veď čo je to za správanie, takto rumázgať! Má sa chovať dôstojne, veď je víla! „Prepáčte,“ šepla zahanbene a pästičkou s utrela noštek. „Bolo toho na mňa dnes priveľa.“
„Veru, aj na mňa toho bolo veľa,“ vzdychla si mamička.
„Viem, je ťažké brodiť sa proti prúdu,“ povedala Krídluška.
Katrena od úľaku zbledla. „Neboj sa, neboj sa! Nik to nevie, len ja. Nik iný ťa nevidel.“
„Prosím,“ srdcervúco zaprosila mladá mamička. „Nepovedz to nikomu. Ani náhodou sa nepreriekni. Nechcem, aby môj Janíčko skončil, ako oni...“
Krídluška pochopila, že žena čosi vie.
„Nepoviem, nikomu nič nepoviem! Nie som žiadna žalovíla!“ zaháňala náhlivo jej obavy.

Krídluška nechcela byť nevychovaná, ale tak horela zvedavosťou, že sa po chvíli pustila do reči ako prvá: „Vieš, k Imelitovi ma poslali návštevníci zo sníčkov. Mám splniť úlohu, ale ešte stále neviem, akú vlastne. Veľa vecí som sa dozvedela, veľa vecí ešte neviem. Musíš mi pomôcť! Nechcem sklamať deti.“
„Aké deti?“ opýtala sa medzi dvoma sústami Katrena.
„No predsa Marušku, Maximka, Veroniku, všetkých... Aj Maroška,“ Krídluška vyslovila posledné meno pomaly a prekvapene, pretože si práve spomenula na dnešný sen. Veru, aj vo vtáčej búdke v lese si ju našlo v spánku ďalšie dieťatko. Ráno tak rýchlo vyskočila na nôžky, že na sen úplne zabudla.
„Maroška!“ zmeravela mladá žena. „Akého Maroška?!“
Krídluška sa pokúšala prečítať sen zo spomienok: „No, Maroška. Maličkého chlapčeka. Prisnil sa mi minulú noc, keď som spala v lese,“ povedala mladej mamičke, no vtom ju zarazil závan smútku v Katreniných očiach: „Prečo si zrazu tak zosmutnela?“ spýtala sa.
Žena dlhú chvíľu mlčala takým tajomným tichom, že Krídluška si ho netrúfla preťať. Nechala to na Katrenu.
„Pre jeden veľmi smutný príbeh,“ odpovedala. „Maroško, to je môj synček... Pravda je taká, že nebyť Imelitových tŕňov, nikomu by nič nebolo! Úmyselne ich nastražil.“
„Ako to môžeš vedieť? Myslíš, že malé pichnutie môže narobiť dáku veľkú škodu?“
Katrena mala v tvári opäť ten smutný výraz: „Že či môže pichnutie ublížiť?! Z môjho Maroška vysalo toľko životvornej miazgy, že od nás musel navždy odísť...“ Oprela si lakte o stôl a tvár si schovala do dlaní.
Krídluška stíchla. Navždy odísť? Taká tragédia! Chúďa Katrenka! Nečudo, že sa s Jankom rozhodla prebrodiť proti prúdu!


Doslov „Ako čítať Krídlušku v krajine tŕňov“
od prof. PaedDr. Evy Vitézovej, PhD, z Katedry slovenskej literatúry FFUK Konštantína Filozofa, Nitra, (krátené)

Každý slovesný prejav má v podstate tri funkcie, a to funkciu informatívnu, estetickú a formatívnu. Všetky tieto tri aspekty sa priam ukážkovo prelínajú vo výnimočnej knižke, o ktorej je reč.
Kniha Krídluška v krajine tŕňov, ktorej autorkou je súčasná spisovateľka Iva Vranská Rojková, je knižkou vychádzajúcou zo skutočných príbehov detí poškodených očkovaním. Keby sme ju chceli žánrovo označiť, vhodné by bolo pomenovanie symbolická rozprávka, kresťansko-didaktická rozprávka, respektíve filozofická rozprávka. Nazdávam sa však, že ju netreba nejako špeciálne označovať, pretože vo svojej podstate ani nejde o rozprávku, skôr o filozofické podobenstvo založené na príbehu so širším posolstvom.
Problematika, ktorej sa autorka rozhodla vo svojej knižke venovať, bola v našich podmienkach donedávna tabuizovaná a ani dnes nie je častou témou. Oceňujem odvahu autorky popasovať sa s takouto zložitou témou a najmä schopnosť ponúknuť text dospelému i detskému príjemcovi. Uvedená kniha je totiž dvojdomá – svojho čitateľa si môže nájsť medzi oboma typmi adresátov. Obe vekové skupiny budú vnímať iný rozmer príbehu. Dospelých osloví svojou symbolikou a deti zážitkovosťou...
Krídluška v krajine tŕňov je prínosom pre súčasnú literatúru pre deti a mládež. Dúfam, že si nájde svojho čitateľa medzi deťmi i medzi dospelými. Najlepšie by azda bolo, keby sa čítanie opäť stalo „kolektívnou“ záležitosťou, kde by dospelí čítali a deti počúvali (alebo chvíľu naopak) a potom o prečítanom hovorili, diskutovali alebo len jednoducho premýšľali. Takéto čítanie, ktoré si môžeme pomocne nazvať „zdieľané“ čítanie, je pre takúto knižku ako stvorené. Preto prajem knihe o Krídluške múdrych čitateľov a múdrym čitateľom prajem príjemné čítanie.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Je čas niečo urobiť
PoslaťNapísal: Uto, 30. Júl 2013, 08:21 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Ďakujem veľmi pekne za informácie.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.