úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 14:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Význam Veľkej noci
PoslaťNapísal: Ned, 28. Mar 2010, 01:47 
Veľká noc sa slávi približne 2000 rokov, ako spomienka na vykupiteľské dielo Ježiša Krista. Vykúpenie nám nepriniesla Jeho smrť na kríži, práve naopak, tým sa ľudstvo zaťažilo ešte viac. Vykúpenie spočíva v Jeho slovách, v Pravde, ktorú nám priniesol. Ak človek žije podľa Božích prikázaní, ak sa vnútorne presvetlí, dostane sa do raja, k večnému životu. Preto je potrebné zanechať všetky omyly a chyby, aby sme nemuseli príliš neskoro zistiť, že neustálym odkladaním vnútornej zmeny a duchovného prebudenia, sme všetko stratili.

Ak by sme chceli ísť trochu do histórie, aký význam mala Veľká noc, musíme sa vrátiť zhruba 3200 rokov dozadu.
Vtedy židovský národ stenal pod ťažkou robotou, ktorú na nich uvalili Egypťania, keď žili pod ich nadvládou. Žili tam približne 400 rokov. Egypt sa ich začal báť, pretože sa rozmnožovali, a preto ich začal používať ako otrokov, aby neboli silnejší ako egyptský národ.
Židovský národ vedel o Jedinom Bohu, dokázal v modlitbe vytvoriť spojenie s jemnejšími záchvevmi vo vesmíre. Keď ich prosby boli veľké, Boh im poslal Mojžiša, aby ich vyslobodil. Práve ich vyslobodenie bolo tou Veľkou nocou, keď bol židovský národ vyslobodený z područia Egypta.

Tento národ bol vyhliadnutý Stvoriteľom, aby učil iné národy, avšak stratil svoju povolanosť, keď prorokmi zvestovaného Mesiáša, Ježiša Krista, nespoznali, a On nakoniec dokončuje svoju cestu obeťou, smrťou na kríži.
Ježiš hovoril prostredníctvom citu, srdcom, preto ho spoznali iba tí najjednoduchší ľudia. Jeho Vedenie, ktoré dával ľuďom, bolo to najprirodzenejšie, čo ľudstvo potrebuje, nájdenie cesty k Pravde.

Skúsme preto sviatok Veľkej noci prežiť v pokore a vďake za Jeho Posolstvo, a svojím životom preukázať lásku Bohu. Žiť čo najčistejšie a najušľachtilejšie.
Veľká noc má jedného dňa nastať na celej zemi, kedy tí, ktorí sú toho ešte hodní, budú oslobodení od nátlaku, a bude dokončená očista na tejto zemi. Pokým bude Ježišovo Posolstvo pre nás vzorom, a vo svojej skutočnej čistote prežiaríme svoj život láskou, ničoho sa nemusíme báť.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Význam Veľkej noci
PoslaťNapísal: Pon, 29. Mar 2010, 23:45 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Význam Veľkej noci sa dá chápať aj z iného pohľadu:

"Veď ja som od Pána prijal, čo som vám aj odovzdal, že Pán Ježiš v tú noc, keď bol zradený, vzal chlieb, vzdával vďaky, lámal ho a povedal: „Toto je moje telo, ktoré je pre vás; toto robte na moju pamiatku.“ Podobne po večeri vzal kalich a hovoril: „Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi.
Toto robte, kedykoľvek ho budete piť, na moju pamiatku.“ A tak vždy, keď budete jesť tento chlieb a piť tento kalich, zvestujete Pánovu smrť, kým nepríde.“
(1 Kor 11,23-26)"

Hore uvedený obraz je nielen symbolikou, ale doslovným dianím na určitých energetických rovinách. Pri Ježišovej smrti sa jeho uvoľnená energia rozliala po Zemi a okrem toho, že "zlikvidovala" nahromadené temno, hrubohmotné a jemnohmotné bahno a dala šancu ľudstvu na ďalších 2000 rokov vývoja, okrem toho táto svetelná energia vyššieho druhu prestúpila Zem a vsiakla aj do aury Zeme a stala sa trvalou súčasťou tejto energetickej väzby...
Aj tým Ježiš zachránil ľudstvo pred záhubou a súčasne trvalo (pre toto pokolenie) vpečatil možnosť záchrany ľudstva do aurického obalu Zeme...
To znamená, že na nefyzických úrovniach je všetko, čo jeme, "Ježišovo telo" a všetko, čo pijeme, jeho krv, krv Novej zmluvy vyliata na toto ľudstvo...
Ak to, čo sa stalo v ten večer, robíme vedome, potom vedome a riadene prijímame Ježišovu svetelnú energiu uloženú v aure Zeme, čo nám dáva možnosť naladiť sa na vysoké energie a máme možnosť dať sa viesť týmito energiami, ktoré súčasne tvoria cestu do duchovných výšin...

Z tohto pohľadu Posledná večera nie je len symbolika, ale skutočná možnosť záchrany a spôsobu cesty pre toto pokolenie...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Význam Veľkej noci
PoslaťNapísal: Ned, 04. Apr 2010, 14:45 
fazon píše:
Ak to, čo sa stalo v ten večer, robíme vedome, potom vedome a riadene prijímame Ježišovu svetelnú energiu uloženú v aure Zeme, čo nám dáva možnosť naladiť sa na vysoké energie a máme možnosť dať sa viesť týmito energiami, ktoré súčasne tvoria cestu do duchovných výšin...

Z tohto pohľadu Posledná večera nie je len symbolika, ale skutočná možnosť záchrany a spôsobu cesty pre toto pokolenie...

Význam poslednej večere:
(Prednáška č. 55. Smrť Syna Božieho na kríži a posledná večera)
" Posledná večera pred jeho smrťou bola hostinou na rozlúčku. Ak Kristus povedal: "Vezmite, jedzte, to je moje telo. Pite z toho všetci, to je moja krv Nového Zákona, ktorá bude preliata pre mnohých za odpustenie hriechov", tak tým prehlásil, že je odhodlaný na seba vziať dokonca i túto smrť na kríži, len aby mal príležitosť priniesť zblúdenému ľudstvu vo svojich vysvetleniach Pravdu, ktorá ako jediná ukazuje cestu k odpusteniu hriechov.
Jeho telo, zničené smrťou na kríži a jeho preliata krv majú prispieť k tomu, aby sa poznala nutnosť a vážnosť vysvetlení, ním prinesených. Výlučne táto naliehavosť má byť opakovaním poslednej večere a pri poslednej večeri zdôraznená! "


Našou cestou do duchovných výšin je precitnutie duchom a skutočné žitie podľa jasného učenia Ježiša Krista, aby sme vo všetkom podľa nám prineseného Slova jednali. Jedine v tom spočíva pre nás vykúpenie, a toto vykupiteľské dielo, prinesenú Pravdu si pripomíname práve Veľkou nocou.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Význam Veľkej noci
PoslaťNapísal: Ned, 18. Mar 2012, 13:00 
Michaela píše:
Tento národ bol vyhliadnutý Stvoriteľom, aby učil iné národy, avšak stratil svoju povolanosť, keď prorokmi zvestovaného Mesiáša, Ježiša Krista, nespoznali, a On nakoniec dokončuje svoju cestu obeťou, smrťou na kríži.

Milá Michaela.

Židovský národ síce ukrižoval Ježiša Krista ako jednorodeného Božieho Syna ale tým určite nestratil svoju povolanosť.

LK(18, 31-33)

Vtedy si vzal so sebou Dvanás¬tich a po¬vedal im: Hľa, vy¬stupujeme do Jeruzalema a vy¬pl¬ní sa o Synovi človeka všet¬ko, čo na¬písali proroci. Vy¬dajú ho po¬hanom, vy¬smejú ho, po¬tupia a opľujú. Zbičujú ho a za¬bijú, ale on na tretí deň vstane z mŕtvych.

(Mk 6,17-29)


Vhodný deň nadišiel, keď Herodes na svoje narodeniny usporiadal hostinu pre svojich veľmožov, vysokých dôstojníkov a popredných mužov Galiley. Keď potom vošla dcéra tejto Herodiady a tancovala, zapáčila sa Herodesovi i spolustolujúcim. Kráľ povedal dievčine: "Žiadaj si odo mňa, čo chceš, a dám ti." A veľmi jej prisahal: "Dám ti všetko, čo si len zažiadaš, hoc aj polovicu svojho kráľovstva." Ona vyšla a vravela svojej matke: "Čo si mám žiadať?" A tá jej povedala: "Hlavu Jána Krstiteľa." Hneď utekala dnu ku kráľovi a žiadala: "Chcem aby si mi hneď dal na mise hlavu Jána Krstiteľa." Kráľ sa zarmútil, ale pre prísahu a kvôli spolustolujúcim ju nechcel sklamať. Hneď poslal kata a rozkázal priniesť jeho hlavu. Ten odišiel, vo väzení ho sťal, priniesol na mise jeho hlavu, odovzdal ju dievčaťu a dievča ju dalo svojej matke.
Keď sa to dopočuli jeho učeníci, prišli, vzali jeho telo a uložili ho do hrobu.


(Mt 14,12n).

Matúšovo evanjelium dodáva, že Krstiteľovi učeníci išli oznámiť smrť svojho učiteľa Ježišovi. Keď ten počul, čo sa stalo, utiahol sa s loďkou na pusté a osamelé miesto

V tejto vážnej chvíli si Ježiš iste ešte raz predstavil ušľachtilého, hrdinsky odvážneho a pritom poníženého askétu, ktorý mu pripravoval cestu. Bol jeho predchodcom. Predchodcom v ohlasovaní Božieho kráľovstva, ale aj v nezištnej obete života.

Takto sa od narodenia až po smrť spájal Jánov život so životom Ježiša Krista.

Myslím si, že fakt, že Ježiš Kristus ako Mesiáš bude umúčení ukrižovaný bez ohľadu na to ako sa v danej chvíli zachová židovský národ a Pilát Pontský bol známi už dávno pred tým ako sa Ježiš Kristus narodil.
Okrem toho život Jána Krstiteľa bol presnou kópiou života Ježiša Krista. Teda Ježiš Kristus na základe mučeníckej smrti Jána Krstiteľa približne v roku 28.n.l. dobre vedel že za pár rokov ho postihne rovnaký osud.
Židovský národ konal podľa Otcovej keď ukrižoval Ježiša Krista hoci nechápal skutočný význam tohto skutku. Ježiš Kristus tým, že podstúpil veľké múky ako človek išiel príkladom pre novorodiacich kresťanov, ktorý prijali jeho učenie. A dokonca sa odvážim povedať že svojím umúčením a ukrižovaním dokázal Otcovi ako veľmi ho miluje a dôveruje mu. ,, Otče, do tvojich rúk porúčam svojho ducha,“


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Význam Veľkej noci
PoslaťNapísal: Ned, 18. Mar 2012, 23:20 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
svetluska píše:
Židovský národ síce ukrižoval Ježiša Krista ako jednorodeného Božieho Syna ale tým určite nestratil svoju povolanosť.


Milá svetluska
Povolanosť židovského národa spočívala v tom, aby prorokmi zvestovaného Mesiáša spoznala a Mesiášovi slúžila. Toto však nesplnila. Vy tvrdíte že určite nestratil svoju povolanosť. Chcel by som vedieť v čom teda naďalej spočíva povolanosť židovského národa?

svetluska píše:
Myslím si, že fakt, že Ježiš Kristus ako Mesiáš bude umúčení ukrižovaný bez ohľadu na to ako sa v danej chvíli zachová židovský národ a Pilát Pontský bol známi už dávno pred tým ako sa Ježiš Kristus narodil.


Evanjelium podľa Mareka 15
1 A hneď na úsvite poradili sa veľkňazi so staršími, zákonníkmi a s celou radou, potom poviazali Ježiša, odviedli Ho a odovzdali Pilátovi. 2 Pilát sa Ho spýtal: Či si Ty kráľ židovský? A On odpovedal: Ty hovoríš. 3 Veľkňazi všeličo žalovali na Neho 4 a Pilát sa Ho znova a znova opytoval: Nič neodpovedáš? Čo všetko žalujú na Teba! 5 Ale Ježiš nič viac neodpovedal, takže sa Pilát divil. 6 Na každý sviatok prepúšťal im však väzňa, ktorého si vyžiadali. 7 Práve bol väznený akýsi Barabbáš s povstalcami, ktorí sa pri vzbure dopustili vraždy. 8 Zástup sa teda valil hore (k Pilátovi) a začal ho žiadať o to, čo im robieval. 9 A Pilát im odpovedal: Či chcete, aby som vám prepustil kráľa židovského? 10 Lebo vedel, že Ho veľkňazi vydali zo závisti. 11 Ale veľkňazi pobúrili zástup, aby im radšej prepustil Barabbáša. 12 Pilát zase prehovoril: A čo urobiť s tým, ktorého voláte židovským kráľom? 13 Oni však znova skríkli: Ukrižuj Ho! 14 Pilát sa ich spýtal: A čo zlé urobil? Ale oni ešte väčšmi kričali: Ukrižuj Ho! 15 Nato Pilát, aby vyhovel ľudu, prepustil Barabbáša, Ježiša však dal zbičovať a vydal Ho, aby Ho ukrižovali.

Z tohto evanjelia je vidieť, že keby Ježiša falošne neobvinili a potom nekričali ,,Ukrižuj Ho!“,tak by Ho Pilát neodsúdil a Ježiš nemusel trpieť a byť ukrižovaný.
Takže je hlúposť tvrdiť ,,že Ježiš Kristus ako Mesiáš bude umučení ukrižovaný bez ohľadu na to ako sa v danej chvíli zachová židovský národ.“

svetluska píše:
Židovský národ konal podľa Otcovej keď ukrižoval Ježiša Krista hoci nechápal skutočný význam tohto skutku.


Poznáte piate Božie prikázanie? Nezabiješ
Ako môžete tvrdiť,že ,,Židovský národ konal podľa Otcovej keď ukrižoval Ježiša Krista“
Chcete mi povedať,že Boh dá ľuďom prikázanie nezabiješ a potom od nich chce aby zabili Jeho Syna?

Evanjelium podľa Mareka 12
1 Po­tom začal im hovoriť v podoben­stvách: Jeden človek vy­sadil vinicu, ohradil ju, vy­kopal v nej lis, vy­stavil vežu, po­tom prenajal vinicu vinoh­rad­níkom a od­ces­toval. 2 V čas (oberačky) po­slal k vinoh­rad­níkom sluhu, aby pre­vzal od vinoh­rad­níkov (podiel) z úrody vinice. 3 Oni ho však chytili, zbili a pus­tili na­práz­dno. 4 Nato po­slal k nim iného sluhu, ale tomu pre­bili hlavu a zne­uc­tili ho. 5 Zase po­slal iného, ale toho za­bili. A mnohých iných (po­slal); z tých nie­ktorých zbili, iných zase za­bili. 6 Mal ešte jediného milovaného syna; na­pokon toho po­slal k nim a mys­lel si: Syna môj­ho budú sa os­týchať. 7 Ale vinoh­rad­níci si po­vedali: Toto je dedič, poďte, za­bime ho, a naše bude dedičs­tvo. 8 Chytili ho teda, za­bili a vy­hodili z vinice. 9 Čo urobí pán vinice? Príde, za­hubí vinoh­rad­níkov a vinicu prenaj­me iným.

V tomto podobenstve Ježiš povedal čo sa stane z ľuďmi čo Ho dajú zabiť.Ježiš vedel,že konajú proti Božej vôli a upozornil ich na to.Keby pochopili toto podobenstvo,tak by z hrôzou prestali premýšľať o tom aby Ho zabili.


svetluska píše:
Ježiš Kristus tým, že podstúpil veľké múky ako človek išiel príkladom pre novorodiacich kresťanov, ktorý prijali jeho učenie. A dokonca sa odvážim povedať že svojím umúčením a ukrižovaním dokázal Otcovi ako veľmi ho miluje a dôveruje mu. ,, Otče, do tvojich rúk porúčam svojho ducha,“


Milá svetluska ako už napísala Pani Michaela ,,Vykúpenie nám nepriniesla Jeho smrť na kríži, práve naopak, tým sa ľudstvo zaťažilo ešte viac.Vykúpenie spočíva v Jeho slovách, v Pravde, ktorú nám priniesol. Ak človek žije podľa Božích prikázaní, ak sa vnútorne presvetlí, dostane sa do raja, k večnému životu. Preto je potrebné zanechať všetky omyly a chyby, aby sme nemuseli príliš neskoro zistiť, že neustálym odkladaním vnútornej zmeny a duchovného prebudenia, sme všetko stratili.“

Možno som bol v mojom príspevku trochu na Vás tvrdý,ale možno to Vás prinúti začať rozmýšľať.
V žiadnom prípade som Vás nechcel uraziť.
Prajem Vám nájsť cestu k Pravde.
Martin


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Význam Veľkej noci
PoslaťNapísal: Pon, 19. Mar 2012, 15:49 
svetluska píše:
Ježiš Kristus tým, že podstúpil veľké múky ako človek išiel príkladom pre novorodiacich kresťanov, ktorý prijali jeho učenie...“

Ježiš prišiel na Zem z jediného dôvodu, aby priniesol ľuďom Pravdu. Bez správneho pochopenia Božích zákonov, Jeho vôle, nenájde žiadny z nás cestu k vzostupu. Namiesto toho, aby chceli ľudia tú Pravdu spoznať, žiť podľa nej, vytvorili akýsi kult osobnosti, pred ktorým varoval aj samotný Ježiš. Z Jeho utrpenia urobili niečo úplne iné, ako to v skutočnosti bolo. Avšak Jeho smrť nebola nutná a už vôbec nie Bohom chcená. Ježiš bol iba ochotný hlásať Pravdu zblúdilému ľudstvu i za cenu, že ho za to zabijú. Proroci mohli písať o tom, že ľudia Ježiša za to, čo bude hlásať zabijú, iba preto, lebo nič lepšie sa od ľudstva, ktoré svojou vinou upadlo do hrozného duchovného stavu, sa ani očakávať nedalo.

Skúste spoznať Božiu vôľu, v celej Jej jednoduchosti a dokonalosti. Už Ježiš vravel: „Buďte ako deti“. Znamená to hlavne byť jednoduchý v myslení. Dieťa, keby videlo, ako križujú Krista, by plakalo a bez pochýb vedelo, že sa deje niečo hrozné. To iba dospelí si v špekuláciách urobili z vraždy niečo „dobré“.

Ak by bola smrť Ježiša na kríži nutná ako obeť zmierenia, nikdy by sa nebol modlil v Getsemanskej záhrade: „Otče, ak je možné, odním odo mňa tento kalich“.

Pred istým časom mi jedna moja známa, kresťanka, poslala správu, v ktorej bolo, aby som sa modlila „Ruženec Božieho milosrdenstva“. Keď som čítala obsah toho, čo sa mám modliť, najskôr som si myslela, že je to len žart. No žiaľ, nebol. Doslovne tá modlitba znela: „Večný Otče, obetujem Ti Telo a krv, Dušu i Božstvo Tvojho najmilšieho Syna, nášho Pána Ježiša Krista, za odpustenie našich hriechov i hriechov celého sveta...“
Veď to je výsmech Bohu! Ako môže človek darovať Bohu Jeho Syna, aby mu boli odpustené hriechy? Veď to je domýšľavosť! A to sa modlia zástupy ľudí. Veď je to smiešne. Alebo skôr do plaču... a veriaci v takýto nezmysel si môžu pokojne ďalej hrešiť, veď im bude predsa znovu odpustené!

Prajem Vám hlavne veľa jednoduchosti v myslení. Potom nikdy nebudete môcť uveriť takejto znetvorenine a hravo nájdete odpovede na všetky otázky.


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.