úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 21:40

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Ned, 16. Jan 2011, 11:41 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Mar-tin to napísal podľa mňa veľmi pekne. Jednoducho, zrozumiteľne, žiadna mystika, len ľudskosť. A toto najviac všetci potrebujeme. Skromnosť a s tým súvisiacu pravú ľudskosť.
Ľudia hľadajú a pri tom sa často zapletajú do výtvorov fantázie svojich predchodcov, poprípade si k tomu niečo sami primyslia. Najlepšie tak,aby sa v tom učení mohol ľudský duch zdať dôležitý. A na tom mnohí blúdia.
Pretože ak by sme konečne pripustili svoju malosť, kto z nás by to dokázal zniesť bez zúfania? Kto má ešte toľko sily aby sa s tým vyrovnal, po ťažkom vnútornom otrase sa poriadne postavil a začal naplno žiť tak, ako to je vo Vôli Stvoriteľa a ako mal žiť už dávno?
Kto sa prebudí, pochopí, že mu nič iné nezostáva, len naplno začať konať len a len dobro pre svojich blížnych, podporovať všetko krásne, povzbudzovať dobré chcenie ... Inak ani nemáme šancu oslobodiť sa od tej ťarchy, ktorú sme si neúnavne tisícročia svojím tvrdohlavým žitím proti Zákonom Stvorenia na seba nakladali.
Kto ešte dnes nakladá, namiesto toho aby všetkými silami zhadzoval, ako asi skončí? Je to jeden veľký omyl, v ktorom žijú mnohí ľudia - omyl, že času na vlastný vývoj máme donekonečna. Práveže sa ten náš určený čas už blíži ku koncu!
Pre vlastnú záchranu nám chýba skromnosť.

Anita


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Ned, 16. Jan 2011, 16:27 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Sep 2008, 12:12
Príspevky: 20
Re:
Kto ešte dnes nakladá, namiesto toho aby všetkými silami zhadzoval, ako asi skončí? Je to jeden veľký omyl, v ktorom žijú mnohí ľudia - omyl, že času na vlastný vývoj máme donekonečna. Práveže sa ten náš určený čas už blíži ku koncu!

p.Anita
Byť znalcom,či zrieť Dušu ako nepodmienečnú Lásku,ktorá je za oponou subjektívneho ega je mystika, nič viac,nič menej...Nachádza sa v každom človeku,,,tu nie je potreba ani byť v tom alebo onom náboženstve. Okrem skromnosti a ľudskosti o ktorej píšete je potrebný i rozum,hlbšie cítenie i žitie v Nadosobnej duši.
Prečo si myslíte ,že mystika nemôže mať nič spoločné s ľudskosťou.

Každý potom nachádzajúc sa na určitom stupni zo svojho pohľadu tvrdí,že ostatní blúdia a fantazírujú, pričom si neuvedomujú že podliehajú zas len svojim svojim blúdením a fantáziou,omylom.
Dnešné pokriky do sveta „určený čas sa blíži ku koncu“ konce sveta..atď.. sú len ďalšími rôznymi dezinformáciami a poplachmi typu rok2012 nevedomosti.
Ja sa domnievam že vo vývoji ako celok ľudstva sme skôr na začiatku...hoci ak si ľudstvo samo nezničí planétu,naozaj to môže byť ťažšie.

A opäť nastáva množstvo protichodných názorov...,prečo? Závoj podmieneností,nevedomosti a zotrvávania na ňom, nám bráni vidieť niečo krajšie. Človek tam nevstúpi a predsa to odmieta...Prečo? Nato musí prísť každý sám.
J.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Ned, 16. Jan 2011, 21:36 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Mrzí ma, že môj prípevok na Vás zapôsobil tak, ako keby som si myslela, že ostatní blúdia. Neodvažujem sa posudzovať, kto je na tom ako, pretože to neviem, a ani mi to neprináleží. Mám rada ľudí a som toho názoru, že v týchto veciach sa má každý starať o seba, aby kráčal životom čo najlepšie, ako to dokáže.
A ani som nemyslela na rok 2012. Aféra okolo tohto roku mi nesedí, rok 2012 sa stal akousi módou.

Anita


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Sob, 01. Okt 2011, 22:47 
Offline

Registrovaný: Sob, 01. Okt 2011, 21:19
Príspevky: 4
Zdravim vsetkych,ktori sa snazia ist cestou vedomeho zivota.Urcite mi k tomu pomaha meditacia,ale treba si davat pozor,pretoze dochadza k zmene vedomia a tym clovek spozna ozajstnu samotu.To znamena prebudit sa.Kolki ale maju odvahu ist touto cestou? Ste ochotni stratit vsetko,co ste v zivote nadobudli[vzdelanie,pracu].Pouzivate tzv.tretie oko v beznom zivote napríklad ked nakupujete,cestujete v MHD,alebo len tak komunikujete?Najtazsie je to vsak aplikovat v beznych zivotnych situaciach.Tu je ale pes zakopany.Ludia su pohodlni zaoberat sa dusevnou cinnostou,ale pritom chcu byt v pohode,stasti.Najhorsie je vsak to,ze aj ked im niekto chce pomoct tak to odmietnu.Je pohodlnejsie zit v dave ako byt individualitou.Takze rad by som k tomu dodal,ze by bolo asi potrebne zacat tym,ze by sa mala chapat meditacia ako obcianska povinnost.Mozno by to pomohlo nasmerovat ludi na tu spravnu duchovnu cestu. Jan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Ned, 02. Okt 2011, 15:02 
Najkrajšia meditácia je vedome žiť, prežívať každý jeden okamih, prebudenie a hlavne uvedomenie sa duchom. Naplno vnímať, skutočne žiť a prežívať má človek vo svojom každodennom živote.
Pri meditácii človek určite nie je sám. Človek nikdy nie je sám. Môže sa akurát tak „započúvať“ do ticha, ktoré vtedy vníma. Takéto prehĺbenie sa, stíšenie je človeku pre začiatok určite prospešné, najlepšie niekde v prírode. Človeku nijako neprospeje „vyhýbanie sa“ životu a unikanie k neprirodzene vyvolaným zážitkom, ku ktorým v meditácii často dochádza.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Pon, 03. Okt 2011, 19:42 
Offline

Registrovaný: Sob, 01. Okt 2011, 21:19
Príspevky: 4
Zdravim vsetkych,na upresnenie,kazdy z nas je sam[samota je prirodzene bytie a zdravy stav]ale byt [opusteny,mimo] je zaneprazdnenost mysle,co je neziaduce.Netreba si to pliest.Ahoj. Jan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Pon, 03. Okt 2011, 21:43 
Ja mám inú skúsenosť. Práve keď rozum utíchne a myšlienky prestanú behať hlavou, tak vidím, že vôbec nie som sama, ale naopak, som spojená so všetkým. Cítim, ako mnou tečie energia, ktorá všetko oživuje. Človek je sám, iba keď je uzavretý do svojich myšlienok a ega.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Pon, 03. Okt 2011, 23:45 
Offline

Registrovaný: Sob, 01. Okt 2011, 21:19
Príspevky: 4
Zdravim vsetkych,samota je bez ega,je to vnimanie vsetkeho samo o sebe ake to je a to je vo vsetkom.Ego je uzavrety fragment mysle.Mozno je to povedane zrozumitelne.Ahoj. Jan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Uto, 04. Okt 2011, 21:45 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Michaelo, to co píšete, máte i prožité, je fajn když mohu číst příspěvky někoho, kdo má srdíčko otevřené. Jane přečtěte si vše, co píše Michaela. Vše co k nám přichází, máme přijímat. Ale všechna rozhodnutí musí vycházet ze srdce, rozum musí být podřízen srdci - našemu duchu. Anito co je to lidskost, skromnost a konat dobro pro svoje bližní?
Zdeněk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Str, 05. Okt 2011, 18:02 
Offline

Registrovaný: Sob, 01. Okt 2011, 21:19
Príspevky: 4
Zdravim vsetkych,dakujem za Vase myslienky,a prajem Vam aby ste boli sami sebou.Ahoj. Jan


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.