úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 17:31

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Sob, 31. Dec 2011, 22:06 
Offline

Registrovaný: Sob, 10. Dec 2011, 21:12
Príspevky: 26
Táto téma má názov:

Egoizmus v nás
:sunny:

Myslím, že je to dobrá téma.
Myslím že je "tehotná" mnohými, veľmi inšpirujúcimi dianiami. Je len na tu prítomných, či jej umožnia, aby "rodila svoje deti".

Tak napríklad by možno neboli úplne márne úvahy o skutočnom egoizme, tj či je vhodné zamieňať si egoizmus so sebectvom.
Myslím že tam niekde by sa mohla začať cesta k poznaniu skutočného egoizmu.
Osobne skutočný egoizmus človeka vnímam ako niečo tak vznešené, že si ani netrúfam dať si za úlohu, určiť jeho úplnú definíciu. Je to niečo, čo máme od našej Príčiny. (Veľké písmeno v slove Príčina nie je preklep...)
:)

Myslím, že na otázky právo máme...
či?

ivo


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Pon, 02. Jan 2012, 20:40 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
Chcel by som ešte trochu reagovať na Vaše príspevky.

Ivana píše:
Vy zřejmě víte, co je Bohu milé. Jste tedy Vy sám Bohu milý? Víte, co po nás lidech Bůh chce?


Čo po nás Boh chce? Ako ste napísali „Martine, tělo máme proto, abychom zde na zemi mohli poznávat Boha a plnit svůj úkol."

Božia Vôľa riadi celé stvorenie.Ak ju spoznáme tak v nej spoznáme aj Boha a tým splníme svoj úkol pre ktorý sme na tejto zemi.
Takže ak poznáme Vôľu Božiu a riadime sa ňou doslova žijeme v nej tak sme Bohu milý.

A či ja som Bohu milý?
Ak žijem podľa Vôle Božej tak som.Ak nežijem tak nie som.

Martin


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Sob, 07. Jan 2012, 21:28 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Dec 2011, 20:49
Príspevky: 11
Archemilko,
souhlasím s Vámi – žádná procítěná slova od správce ani od Martina jsem nečetla. Jen jste zopakovali to, co čtete v mnoha knihách, které studujete. To je vše.
Píšete, že Duch není letadlo. Opět souhlasím. Stejně tak ale Duch není Boží vůle. Lidé nejsou nepatrné částečky nesoucí v sobě Ducha.
Už vůbec nelze tvrdit, že Duch vše ve Stvoření oživuje a povznáší.
Kdyby to tak bylo lidé by ctili a řídili se Desaterem a našli by v něm o hodně víc než si myslí, že v něm je. Kdyby to tak bylo nezavraždili by lidé Ježíše. Kdyby to tak bylo, mohla byste Vy nebo já nebo jiný člověk dát někomu a něčemu život. Kdyby to tak bylo, byl by zde na Zemi ráj.
Dát život může jen Bůh svojí Boží energií. Jen díky ní ještě jsme - jen díky ní žije celé Stvoření.

Bůh dal člověku všechno k tomu, aby mohl poznat Boha podle jeho díla. Toto dostal k disposici první na Zem vtělený Duch a po něm každý další. Znovu a zase.
Nemusíte číst, stačí používat všechny smysly a mozek a hlavně srdce.
Psala jste, že „ cokoliv by mi kdo napsal, tvrdila bych stále svoje“ … kdybych řekla, že máte pravdu Vy a já chybila... to by jste byla spokojená? Já ale nelžu a lhát nebudu. Není pravda všechno, co se v knihách píše a co najdete na googlu.

Dnes každý ví, co chce a jak se k tomu chce dostat. Já proto nikoho nepřesvědčuji. Naopak.
Co jsem cítila za potřebné k tématu, jsem napsala.
Přeji Vám dostatek pokory, abyste dokázali respektovat druhé – nesoudili a neodsuzovali.
Přeji Vám všem do tohoto roku soustu síly a odvahy být každý sám sebou - tedy člověkem.
Ivana.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Sob, 07. Jan 2012, 21:47 
Offline

Registrovaný: Sob, 10. Dec 2011, 21:12
Príspevky: 26
Je mi cťou , že som sa s Tebou - Ivana - tu mohol stretnúť.
Vieš veľmi dobre o čom hovoríš.
Ja viem, človek si pripadá ako keď hádže "hrach o stenu". Márnosť nad márnosť.
Ale je to potrebné! Tma a blúdenie je obrovské...

Ktovie, možno Tvoja prítomnosť prebudí v niekom zvedavosť. Máš moje palce.

ivan bračok


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Ned, 08. Jan 2012, 00:34 
Ivana píše:
Stejně tak ale Duch není Boží vůle. Lidé nejsou nepatrné částečky nesoucí v sobě Ducha.
Už vůbec nelze tvrdit, že Duch vše ve Stvoření oživuje a povznáší.

Milá Ivana,
dávate meno Abdrushin do úst, no keby Ste aspoň "letmo" čítala Jeho dielo, nemohla by Ste tvrdiť to, čo píšete :
http://www.abdrushin.cz/ve-svetle-pravd ... na-051.php
"Duch je tedy vůle Boží, elixír života celého stvoření, které jím musí být proniknuto, aby zůstalo zachováno. Člověk je částečným nositelem tohoto ducha, který má prostřednictvím sebeuvědomění přispět k pozvednutí a dalšímu vývoji celého stvoření. K tomu je však zapotřebí, aby se učil správně používat přírodní síly a použil je k všeobecnému zvelebení."

Len čítajte pozorne celú prednášku, možno Vám unikla...

Nie je potreba niečo si dokazovať. Srdcom vycítim z množstva kníh, čo je, alebo nie je správne. Pre začiatok mi stačili. Teraz ma Život denne učí sám a nepotrebujem na to hrubé knihy.

Veľa Svetla na Vašej ceste : )


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Ned, 08. Jan 2012, 10:17 
Offline

Registrovaný: Sob, 10. Dec 2011, 21:12
Príspevky: 26
...Duch není Boží vůle...

Ak to niekomu pomôže...
- o čom ale nie som si istý , lebo ľudí pramálo zaujíma skutočná povaha vecí. Inak povedané...chcú niečo dosiahnuť(?), teda to (!) považujú za dobro.
Ale ako sa človek dostal k svojej túžbe po tej veci - ktože sa už tým zaoberá?

1. Nekonečná idea, Duch, Myslenie samo je jedna z nekonečna foriem, ktorou sa existovaním prejavuje Boh.
Je to hraníc zbavené existovanie. Je to svet myšlienok.
Je to vo svojom druhu nekonečné prejavovanie sa absolutne nekonečného Boha.

2. Nekonečné Teleso, je jedna z nekonečna foriem, ktorou sa existovaním prejavuje Boh.
Je to hraníc zbavené existovanie. Je to svet telesnosti.
Je to vo svojom druhu nekonečné prejavovanie sa absolutne nekonečného Boha.

3. Vieme len o dvoch nekonečných formách, ktorou sa existovaním prejavuje Boh.
Boh = A b s o l u t n é n e k o n e č n o .

4. Hovoríme o prejavujúcom sa, odhaľujúcom sa absolutne nekonečnom Bohu.

5. Celok všetkých formiem, ktorými sa prejavuje , odhaľuje sa absolutne nekonečný Boh ale nie to isté, čo absolutne nekonečný Boh!
Nie!
Existujúci Boh nie je to isté čo absolutne nekonečný Boh.
Všetkými veciami existuje absolutne nekonečný Boh, ale všetky exisujúce veci to nie je absolutne nekonečný Boh!

Celok všetkých formiem, ktorými sa prejavuje , odhaľuje sa absolutne nekonečný Boh, to je "len" Boh existujúci!
Je to existujúci Syn. To jemu je daná všetka moc. O moci má zmyseľ hovoriť len v oblasti existovania.

Boh je predsa absolútne nekonečno, teda jeho "rozhodujúca" podstata je mimo existovania!
Nechápem o čom sa ľudia hádajú, keď si dávajú dôkazy Božej existencie.
Áno, Boh aj existuje.
Áno, Boh ale predovšetkým neexistuje, veď sám sebe - existujúcemu Bohu "dodáva" nekonečnú silu k existovaniu.
Nekonečnú silu pre myslenie, rovnako tak pre telesnosť, rovnako tak pre každú zo "zvyšku" nekonečna iných foriem.

...čo Boh myslí, práve to koná...
...čo Boh koná, práve to myslí...
...Boh nemyslí viac, či iné, ako to, čo koná...
...Boh nekoná viac, či iné, ako to, čo myslí...

K čomu je dobré sa hádať?
Čo si tým dokazujeme? Zamyslel sa niekto nad tým?
Kto z Vás mi to dokáže vysvetliť?

Jediné čo má zmysel, je sám v sebe odstraňovať prekážky vlastnej mysle, aby sa mohla "naštartovať".
Každý z nás je génius, čo na tom že práve zablokovaný?
Ona sama naša myseľ je bezchybná!
Našim problémom sú "snímače", ktoré nás "zásobujú" čiastočnými poznatkami. To ony, čiastočné poznatky blokujú samostaný život našej mysle.

To jediné má zmysel:
Ponúkať sa existujúcemu Bohu, aby mojou mysľou myslel.

A on ňou bude myslieť, lebo ak sa Boh rozhodne dávať, je to rozhodnutie večné a nekonečné.
A on sa tak už vo večnosti rozhodol. Len my jeho rozhodnutie "tvrdohlavo" ignorujeme.
Stačí aby som sám sebe neprekážal, ostatné urobí moja mysliaca schopnosť.

Pokojne si hádkami márnite svoju príležitosť. Naše dočasné a konečné trvanie JE FANTASTICKÁ ŠANCA. Na tom nič nezmenia Vaše hádky.
Nevyužijete svoju šacnu Vy? Čo na to záleží?
Už je rozhodnuté...prídu iní a bude im smutno, že ich rodičia tak dlho boli v tme
Bohu tým nijak neublížite.
Len náš svet bude naďalej "peklom" - ospravdelňujem sa Ti Diabol tj Syn boží, lebo tak Ťa vykresľujú pánbožkári a tak sú na Teba zvyknutí ľudia z "mäsa a krvi". Náš svet nemá s Peklom zatiaľ nič, alebo len pramálo spoločné.
Prajem nám, aby k nám Peklo prišlo čím skôr. To by už bolo aspoň niečo, súčasť Syna. Aj s Peklom príchádza Syn.

ivan bracok

ivo


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Ned, 08. Jan 2012, 20:30 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Dec 2011, 20:49
Príspevky: 11
Pane Bračok, budu užívat Vaše jméno, kterým jste se představil,
sice jste mne pochválil, ale ani Vaše psaní nevnímám jako cituplné. Napsal jste toho spoustu o Bohu. Já z toho ale ničemu nerozumím. Nechápu o čem to všechno psaní bylo.
Píšete, že Bůh je Absolutní nekonečno.
Moje poznání je jiné, Bůh je Láska, Pravda a Spravedlnost. Kdysi, před lety, mě k Bohu začal vést člověk, který svoje srdce již Bohu odevzdal – jeho srdce je plné Boha. On mi pomohl vnímat srdcem a tomu, co cítím, pak také věřit a důvěřovat. Naučil mě zkoumat srdcem a ne hlavou.
Pravda je, že někdy to jde lépe a jindy zase hůř. Jsem přece člověk a pořád, dokud žiji, se učím.
Jak jsem začala poznávat Boží zákony a to, jak tady na zemi působí, poznávala jsem také Boha.
Je tím, čím jsem řekla – Láskou, Spravedlností a Pravdou. Jedině takto já mluvím o Bohu.
S nekonečnou úctou a láskou. Jediné, co je pro mě důležité, je odevzdat svoje srdce Bohu. Sloužit Bohu – prosím, aby byl skutečně mým pánem!
Vy jste stále přesvědčen, že k Bohu se lze dostat skrze mysl člověka. Ano. To je velký omyl lidí.
Mysl totiž chce důkazy – musí si sáhnout. Pozná a přijme jen to, nač najde důkazy. To je v pořádku jen pokud je k tomuto poznávání ještě silné, mnohem silnější srdce. A člověk ho také používá.
Jinak poznáváme jen část. Nikdy pak nemůžeme poznat působení Božích zákonů – právě toto působení cítíme za tím, co vidíme, slyšíme, co můžeme osahat, očichat a dokonce ochutnat. Postupem času jsem došla k tomu, že vše je pak mnohem jednodušší, když je srdce silnější než rozum. Když místo myšlení přijímám to, co cítím.
Co na tom, že nejdu s proudem – ale většinou proti němu. Mám muže, který má světlo v srdci a s ním dohromady můžeme poznávat Boha. On totiž stojí na zemi pevně oběma nohama, jak to muž dělat má a drží na zemi i mě, jako ženu, která se tak často vznáší kdesi v oblacích.
Však proto Bůh stvořil muže a ženu – k vzájemné pomoci – k vzájemné lásce. Jen vždy musí zůstat nejdůležitějším pro muže i ženu Bůh!

Napište víc o tom, co se nyní na zemi děje. Všichni to totiž cítíme.
Ivana.

Alchemilko,
nebudu se s Vámi přít o knize Poselství. Vy ji budete číst a studovat a stejně nepoznáte, co je v ní pravda od Boha a co je tam člověkem vloženo. Vloženo, protože tomu nerozuměl.
Každý, kdo v této knize četl, měl v té době nějakou chvíli dojem, že ho to čtení naplňuje a jinde cítil zmatek a chlad. Tak jasně mohl od sebe obojí odlišit. Tuto knihu nenapsal Bůh stejně jako Bibli.
Nečetla jsem ji a nebudu ji číst. Říkat něco jinak, byla by to lež.
Pokud lze říct, že Duch je vůle Boží – pak jedině tak, že tím Duchem je Duch Svatý!
Skrze něj Bůh Stvoření tvořil a skrze něj je celé Stvoření na konci května naplňováno Boží energií.
Není to Duch, který je podstatou člověka. Právě zde je třeba číst srdcem.
Když jste to všechno nastudovala, jistě víte, co je úkolem člověka a víte, co je Vaším úkolem. Rozepište se o tomto.
Ivana


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Ned, 08. Jan 2012, 23:35 
Offline

Registrovaný: Sob, 10. Dec 2011, 21:12
Príspevky: 26
Ahoj Ivano.
Áno, ja sa za seba a za to čo robím nemusím hambiť. Neviem prečo by som sa mal ukrývať za nejaké nezmyselné mená.

Ivana:
Pane Bračok, budu užívat Vaše jméno, kterým jste se představil,
sice jste mne pochválil, ale ani Vaše psaní nevnímám jako cituplné. Napsal jste toho spoustu o Bohu. Já z toho ale ničemu nerozumím. Nechápu o čem to všechno psaní bylo.

Ivo:
- nepíšem to s úmyslom, aby s tým bolo súhlasené. Jedinou ambíciou mojich viet, je to, že o nich bude niekto uvažovať. A výsledkom úvah môže byť aj nesúhlas a odpor. A to už je niečo!
Aj odpor môže byť dôstojný a zmysluplný...
Už to nie je len mŕtvolné spočívanie na sladkých istotách, zaručujúcich spoľahlivú orientáciu v presne nadefinovaných podmienkach.
Ale čo ak... ak sa presne nadefinované podmienky zmenia?
Chcem žiť vo svete slobodnom, kde sa človek neodsudzuje za svoje myslenie, kde je najvyššou hodnotou je ľudská prítomnosť, nie poslušnosť dogmám.
Som presvedčený o tom, že človek, ľudskosť je maximom, ktoré možno v tomto svete nájsť. Ale nečakám, že niekto bude som mnou súhlasiť.

Ivana:
Píšete, že Bůh je Absolutní nekonečno.
Moje poznání je jiné, Bůh je Láska, Pravda a Spravedlnost.

Ivo:
- a vari Vám ja potrebujem odporovať?
Nie!
Načo by mi to asi bolo? Tým jediným čo pre Vás môže mať zmysel, je Vaše úprimné poznanie. Ak je ním poznanie, že Bůh je Láska, Pravda a Spravedlnost, ja Vám môžem len blahoželať.

Ivana:
Vy jste stále přesvědčen, že k Bohu se lze dostat skrze mysl člověka. Ano. To je velký omyl lidí.
Mysl totiž chce důkazy – musí si sáhnout. Pozná a přijme jen to, nač najde důkazy. To je v pořádku jen pokud je k tomuto poznávání ještě silné, mnohem silnější srdce. A člověk ho také používá.

Ivo:
- prosím , budte tak milá a pomôžte mi nájsť miesta kde som to povedal.
:)
Kde píšem že ... som přesvědčený o tom, že k Bohu se lze dostat skrze mysl člověka?
Mne sa to nejako nedarí nájsť.

Kresťanskej dogmatike sa z nejakého dôvodu hodí očierňovať človeka. Človeka potrebujú mať ako "nehodného", skazeného.
Nemôžem s tým súhlasiť.
Pánovo dielo - ľudská myseľ - je Pánovým dielom. Kto si namýšľa, že je to "moja myseľ" - prosím, nech si to namýšľa. Ale čo sa tým zmení na fakte, že každučký jeden neurón, jediná synapsia je úplne existenčne viazaná na bytie? Na Pánovu prítomnosť , teda na možnosti určené Pánovým pôsobením v existovaní?
Nie!
Ani mi na um nezišlo tvrdiť, že... k Bohu se lze dostat skrze mysl člověk.
Túto cestu nie je možné urobiť! Je to chiméra.
Boh však ľudskou mysľou myslieť môže!
V moci Boha nie je iba to, čo odporuje jeho prirodzenosti.
Tento svet vyplýva z Jeho prirodzenosti a tak nič v tomto svete nemôže existovať tak, že odporuje jeho prirodzenosti.

On ňou aj myslí, len ten stav je stále a čím ďalej tým viac neuspokojivý. Pre mňa samého. A sotva to môže byť iné, pokým je pre moje úvahy určujúce moje "Ja chcem".
Ale to predsa nie je jediná rovina, ktorou moja myseľ môže existovať.
Chladný rozumový kalkul a experimentálna veda doznávajú vlastné hranice.
Chladný rozumový kalkul a experimentálna veda je jedinou formou ľudského myslenia?
Nie!
Ludská myseľ má možnosti ďaleko iné, len to chce odvahu priznať si, že ja Ivan Bračok som ...vták, obdarený Stvoriteľom možnosťou lietať.
...že z nejakého dôvodu musím žiť na zablatenom dedinskom dvore,
...že mi niekto pravidelne odstriháva krídla,
...že sa svojimi krídalmi pri krmítku obtĺkame s inými kačiciami, ktoré sa takmer všetke vysmievajú lietaniu?
Načo aj treba lietať ?
Veď pri krmítku je žrádla dosť a aj vodu nám v nádobe občas vymenia za čerstvú... nie?
:)

Prosím, komu sa na dedinskom dvore páči, nech si tam ostáva. Kým budem len trošku vládať budem vlastnými krídlami mávať. Budem sa ukrývať pre nožniciami križiackych černokňažníkov.
Možno raz...príde taký závan vzduchu, oprie sa do mojich pripravených krídiel a ja vzlietnem tam, kde nie sú "kačacie intrigy".

Ivana:
Napište víc o tom, co se nyní na zemi děje. Všichni to totiž cítíme.

Ivo:
...neviem či sa mi to podarilo urobiť dosť šikovne na to, aby to mohlo dávať zmysel.

Pod tietať!
http://www.spinoza.vspace.sk/

...zapnite si zvuk.
z nejakého dôvodu, ktorý nepoznám, sa mi tá animácia posunula úplne na spodok obrazovky...
prepáčte , nie je v mojich silách zmeniť to...

S prianím pekného dňa
ivo


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Pon, 09. Jan 2012, 13:05 
Ivana, žasnem nad tým, čo vôbec píšete. Viete Vy vôbec čítať? Čítali Ste, čo som Vám naposledy napísala??? Zopakujem! „Teraz ma Život denne učí sám a nepotrebujem na to hrubé knihy.
A Vy mi na to napíšete, že knihu budem čítať a študovať a aj tak nebudem poznať, čo je v nej pravda od Boha... Mali sme tu na fóre už čokoľvek a kohokoľvek, čo si o sebe myslel, že je niečo viac. Mali sme tu už karmickú matku Slovenska, a teraz Vy? Vy, kto s takým presvedčením tvrdí, čo iní cítia, ako cítia a že aj tak nič nespoznajú? Všetko, čo sa Vám nehodí do Vašich teórií zaškatulkujete ako niečo, čo pochádza z rozumu? A pritom niekoľko krát prízvukujete O SEBE, že Vy sa riadite len srdcom, Vy cítite??? Iní nie? Dopredu viete, čo ako je, bez toho, aby Ste mala o tom človeku, alebo danej veci čo i len tušenie?

Ďalej píšete: „Každý, kdo v této knize četl, měl v té době nějakou chvíli dojem, že ho to čtení naplňuje a jinde cítil zmatek a chlad. Tak jasně mohl od sebe obojí odlišit. Tuto knihu nenapsal Bůh stejně jako Bibli.
Nečetla jsem ji a nebudu ji číst. Říkat něco jinak, byla by to lež. “
Skvelé Ivana. Práve Ste odsúdili niečo, čo nepoznáte. Typické pre rozumárov, ktorí dokážu trebárs odsúdiť človeka iba na základe toho, čo mu povedal niekto iný. To je to Vaše cítenie srdcom? Nepísala Ste o sebe, že cítite srdcom? Neznamená cítenie srdcom napríklad aj to, že veci, ktoré nepoznáte, dopredu neodsudzujete? Že si človek sám na sebe prežije niečo a až potom to hodnotí? Ako by Ste sa asi cítili, keby o Vás niekto vynáša súdy bez toho, aby Vás poznal? Presne to robíte. Vaše správanie je presne také isté, ako správanie ľudí za čias Ježiša....tých ľudí, ktorí ho odsúdili, bez toho, že by poznali to, čo hlásal, bez toho, že by si dali akúkoľvek námahu spoznať Jeho samotného...a nakoniec ho ukrižovali. Nerobíte náhodou to isté? Určite áno, akurát V INEJ FORME.
Stretnutie sa s knihou Vo Svetle Pravdy, rovnako tak ako i jej samotné čítanie, je úplne k ničomu, čo dosvedčujú „mnohé individuá“, ako napríklad Dvorský, alebo rôzne organizácie, ktoré využili a zneužili knihu pre svoje účely. Silou knihy Vo Svetle Pravdy je iba a výlučne Pravda samotná. V knihe Vo Svetle Pravdy som našla potvrdenie mnohých vecí, ktoré som cítila v sebe ešte pred čítaním tejto knihy ako pravdivé. Viac Vám nemám čo napísať.

„Když jste to všechno nastudovala, jistě víte, co je úkolem člověka a víte, co je Vaším úkolem. Rozepište se o tomto.“
Aj tak by Ste boli múdrejšia, lebo ako vidím, tak Vaše cítenie je asi také, ako moje skúsenosti s riadením lode...

Táto téma mala pôvodne názov Egoizmus v nás. Zrejme si musíte založiť inú...so svojím vlastným názvom...


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Egoizmus v nás
PoslaťNapísal: Pon, 09. Jan 2012, 21:28 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Dec 2011, 20:49
Príspevky: 11
Pane Bračok,
už je mi to naprosto jasné. S Vaším psaním já nebudu schopná držet krok. Sebe považuji za člověka, který píše moc a obsáhle, ale Vy mě naprosto předstihnete. Psala jsem Vám hned na začátku, že tomu všemu, co jste napsal nerozumím. Že nevím o čem všem jste to vlastně psal. Jen některých věci jsem se mohla chytit a o těch jsem se zmínila a ani v této poslední odpovědi to není pro mě lepší. Zkusila jsem najít to o mysli – tedy cituji.
„Jediné čo má zmysel, je sám v sebe odstraňovať prekážky vlastnej mysle, aby sa mohla "naštartovať".
Každý z nás je génius, čo na tom že práve zablokovaný?
Ona sama naša myseľ je bezchybná! Našim problémom sú "snímače", ktoré nás "zásobujú" čiastočnými poznatkami. To ony, čiastočné poznatky blokujú samostaný život našej mysle.“
I zde mi to přijde, že se točíte v kruzích myšlenek. Ta slova nehřejí a nehýbou se životem. Víc o nich nevím. Jen to jak je cítím.
Z vlastní zkušenosti vím, že hlava je blbec, co dokáže zkazit každou radost a odvést nás od Boha hodně daleko. Hlava si dělá, co chce. Tak nás to přece odjakživa učili – rodiče, škola a další. Ale už dávno jsem zjistila, že skoro všechno, co jsem se ve škole učila už dávno není pravda. A stejné je to i v mé profesi. Proto je pro mě důležité to, co cítím a to, jak hodně jsem schopná zkoumat to srdcem a do hloubky si všechno prožít – aby to také bylo skutečné. Stejně jako věci, které mohu zkoumat svými smysly.

Vaše stránky jsem si prohlédla, ale upřímně – nepřečetla jsem zdaleka všechno.
Já prostě nerozumím. Vím, že je třeba přijímat věci takové jaké jsou. Jednoduše a prostě.
Ve Vašich slovech není ani jednoduchost ani prostota. Pokud používám příklady a symboly, tak vždy jasně a z běžného života, aby vše bylo co nejjednodušeji řečeno a dobře tomu bylo rozumět.
Vím však, že tak jak já hájím to, co mě naplňuje, hájíte také Vy to svoje. Respektuji to.
Ivana

Alchemilko,
nesuďte mě podle sebe. Já respektuji Vás a Vaše názory a Vaše přesvědčení. Respektovat ale neznamená s Vámi souhlasit!
V mém psaní není soud ani odsouzení. Já vím, že to se děje Božími zákony. Doba, kdy jsem si myslela, že jsem víc než ostatní, je již dávno pryč. Vy už jste si vybrala, stejně jako všichni lidé, co chcete a jak to chcete získat a já Vám to přeji.
I Vám povídám - pevně stůjte za tím a braňte to, co Vás naplňuje. Však hněv je dneska velmi nebezpečný – i ten, který v sobě potlačujeme, neboť za ním jde nenávist a agresivita.
Ivana


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.