úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 10:38

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 15:45 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
vricman píše:
Tiež sa mi zdá nesprávny názor v štýle "čo sa smelo na Hore to sa nesmie na nížine" v konkrétnom prípade, že Abdrushin chcel zaobstarať zásoby potravín. Zdása mi nepravdepodobné, že by zaplaveniu okolia Hory vodou hrozilo iba Hore a všade inde by bola situácia v pohode a zásobovanie potravinami by bolo plynulé. Chápem že každý sme iný niekto komu horí dom sa modlí iný sa chopí vedra s vodou a hasí oheň.
Může se velice snadno stát, že se "soudného dne" pozemsky nedožijete, tak jako se ho nedožili povolaní, kteří počítali s tím, že budou s Abdrushinem pozemsky budovat říši tisíce let ... Pozemskou přípravou na něj jen ztrácíte drahocenný čas, který máte cele využít k přípravě ducha ... Kdy bude "soudný den" ví jen Otec ... může být třeba za 500 let ...

Ježíš kdysi řekl: "Usilujte o království nebeské a vše ostatní vám bude přidáno!"

V Poselství jsou všechny pokyny pro člověka k tomu, aby přečkal soud a mohl být zachráněn a to i pozemsky. O nutnosti hrubohmohmotné přípravy na "soudný den" jsem se tam nikde nedočetl. Ani o tom, aby lidé aplikovali v nížinách to, co pozemsky platilo pro Horu. To, co platilo pro Horu a přinášelo tam užitek nemusí totéž působit v nížinách ...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:01 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Děkuji za odpověď, určitě nějaká "základní výbava" užitečná je.

Jinak toto ale trochu přeháníte, myslím si, že to zde nikdo nezpochybňoval:
vricman píše:

Samozrejme, že človek môže zvoliť prístup, že žije len "pritomnosťou" a teda si nerobiť žiadne zásoby jedla do špajze a do chladničky a keď príde v "pritomnosti" hlad tak si vždy zájde do potravín nakúpiť a nič nedrží v zásobe. (čo bude asi v kritickom období problém) Aspoň taký človek má pravidelné zdravotné prechádzky a naplňuje ľudové príslovie "kdo nemá v hlave má v nohách". Aj prípad že si drevo na zimu chystám až keď napadne sneh pokladám za možný aj keď sa mi zdá nepraktický.


:)

To jsou přece zcela běžné věci, běžné "přípravy".

I když je pravda, že dnes se třeba nakupuje 1 x za týden, dříve se nakupovalo každý den - a bylo to lepší, troufám si tvrdit. :) Čerstvější, osobnější, nakupovaly se potraviny, které měly možná více "radosti a lásky" v sobě ... I dnes se to dá, ale vzhledem k "životnímu tempu" to bývá o dost náročnější. A pohodlnost samozřejmě také hraje roli...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:04 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
plamen píše:
Ježíš kdysi řekl: "Usilujte o království nebeské a vše ostatní vám bude přidáno!"

V Poselství jsou všechny pokyny pro člověka k tomu, aby přečkal soud a mohl být zachráněn a to i pozemsky.


Přesně tak - to je jediné nejdůležitější.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:05 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Tynka píše:
:)

To jsou přece zcela běžné věci.

Veď to si myslím aj ja, tak neviem prečo je v tejto téme na to toľko povyku. :D


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:08 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
vricman píše:
Tynka píše:
:)

To jsou přece zcela běžné věci.

Veď to si myslím aj ja, tak neviem prečo je v tejto téme na to toľko povyku. :D


Ale tak já si dělám běžně zásoby do ledničky např. maximálně na ten týden, spíš ještě méně, to by mi asi při nějakých "velkých převratech" či něčem podobném nestačilo. Takže jsem nabyla dojmu, že jste se ptal na nějaké o dost dlouhodobější a rozsáhlejší hrubohmotné přípravy ...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:09 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
vricman píše:
Tynka píše:
:)

To jsou přece zcela běžné věci.

Veď to si myslím aj ja, tak neviem prečo je v tejto téme na to toľko povyku. :D
Pak jste toto téma měl pojmenovat "Jak často chodíte na nákup?" :D


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:12 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Tynka píše:
plamen píše:
Ježíš kdysi řekl: "Usilujte o království nebeské a vše ostatní vám bude přidáno!"

V Poselství jsou všechny pokyny pro člověka k tomu, aby přečkal soud a mohl být zachráněn a to i pozemsky.


Přesně tak - to je jediné nejdůležitější.

Ja som duchovnú prípravu ako najdôležitejšiu nikdy nespochybnil a to som písal hneď v prvom príspevku tejto témy, že je to jasné. Myslím, že je to jasné každému kto len trocha viac pozorne čítal Bibliu alebo Posolstvo a tomto som v tejto téme nechcel diskutovať lebo je to nosenie dreva do lesa. Chcel som diskutovať o hrubohmotnom konaní lebo sa mi zdá ignorovanie bežných hrubohmotných zákonov ako nesprávne. Abdrushin to vyjadril jasne, že sa nemáme zbavovať hrubohmotného bohatstva. Aj Ježiš dával hrubohmotné rady na Deň Súdu ako napríklad nelez dole zo strechy, neodchádzaj pre veci do domu a z poľa a podobne ktoré sa dajú vysvetľovať aj ako podobenstá.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:15 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
vricman píše:
Aj Ježiš dával hrubohmotné rady na Deň Súdu ako napríklad nelez dole zo strechy, neodchádzaj pre veci do domu a z poľa a podobne ktoré sa dajú vysvetľovať aj ako podobenstá.
Proč si myslíte, že to jsou hrubohmotné rady?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:17 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Tynka píše:
Ale tak já si dělám běžně zásoby do ledničky např. maximálně na ten týden, spíš ještě méně, to by mi asi při nějakých "velkých převratech" či něčem podobném nestačilo. Takže jsem nabyla dojmu, že jste se ptal na nějaké o dost dlouhodobější a rozsáhlejší hrubohmotné přípravy ...

Tak zase nákup potravín na jeden týždeň nepokladám za prípravu na krízu. Ale mať niektoré potraviny trvanlivého rázu aspoň na mesiac sa mi zdá na krizovú situáciu celkom postačujúce.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 16:18 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
plamen píše:
vricman píše:
Aj Ježiš dával hrubohmotné rady na Deň Súdu ako napríklad nelez dole zo strechy, neodchádzaj pre veci do domu a z poľa a podobne ktoré sa dajú vysvetľovať aj ako podobenstá.
Proč si myslíte, že to jsou hrubohmotné rady?

Môžete mi prosím osvetliť ich duchovný význam ?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.