úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 15:03

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 14:16 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Rozvášnený ukrajinský dav síce nemá s udalosťami Súdneho Dňa tak ako to opísal Abdrushin veľa spoločného ale aj to dokazuje, že hmotná príprava má zmysel. Fantazírovanie o tom, že Svetlo a vedenie zhora všetko zariadi sa prejavilo aj u povolaných pri zatknutí Abdrushina v roku 1938 kedy povolaní neurobili nič konkrétne aby Pánovi pomohli a len fantazírovali o pomoci zo Svetla. Jediný kto bol schopný hrubohmotného konania bol Müller-Schlauroth. Podľa mňa je správne nielen byť pripravený duchovne ale aj byť pripravený hrubohmotne konať v zmysle porekadla "kto si ako postele tak bude spať" ktoré je len inak povedaný Boži zákon karmy. Tiež sa mi zdá nesprávny názor v štýle "čo sa smelo na Hore to sa nesmie na nížine" v konkrétnom prípade, že Abdrushin chcel zaobstarať zásoby potravín. Zdása mi nepravdepodobné, že by zaplaveniu okolia Hory vodou hrozilo iba Hore a len Hora si smela urobiť zásoby potravín a všade inde by bola situácia v pohode a zásobovanie potravinami by bolo plynulé. Chápem že každý sme iný niekto komu horí dom sa modlí iný sa chopí vedra s vodou a hasí oheň.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 14:30 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
vricman píše:
Rozvášnený ukrajinský dav síce nemá s udalosťami Súdneho Dňa tak ako to opísal Abdrushin veľa spoločného ale aj to dokazuje, že hmotná príprava má zmysel. Fantazírovanie o tom, že Svetlo a vedenie zhora všetko zariadi sa prejavilo aj u povolaných pri zatknutí Abdrushina v roku 1938 kedy povolaní neurobili nič konkrétne aby Pánovi pomohli a len fantazírovali o pomoci zo Svetla. Jediný kto bol schopný hrubohmotného konania bol Müller-Schlauroth. Podľa mňa je správne nielen byť pripravený duchovne ale aj byť pripravený hrubohmotne konať v zmysle porekadla "kto si ako postele tak bude spať" ktoré je len inak povedaný Boži zákon karmy. Tiež sa mi zdá nesprávny názor v štýle "čo sa smelo na Hore to sa nesmie na nížine" v konkrétnom prípade, že Abdrushin chcel zaobstarať zásoby potravín. Zdása mi nepravdepodobné, že by zaplaveniu okolia Hory vodou hrozilo iba Hore a všade inde by bola situácia v pohode a zásobovanie potravinami by bolo plynulé. Chápem že každý sme iný niekto komu horí dom sa modlí iný sa chopí vedra s vodou a hasí oheň.

Ja som nikde nepísal, že nemáme sa starať o hmotné zabezpečovanie a starať sa i o vonkajškový svet!!! Nikde som nepísal, že Svetlo sa o všetko postará!!! Pozor!!! Nesprávne ste pochopili príspevky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naopak. My sa musíme starať o vonkajškové záležitosti a zrelý duch má do prostredia šíriť krásu a harmóniu i v pozemskosti. To znamená i v hrubohmotnosti má vytvárať krásny svet, má mať zmysel pre krásu. Lenže Váš príspevok smeroval k tomu, že sa niekde zabednime v dome, urobíme si zásoby a čakáme na koniec sveta. Prepáčte, ale takto vyznel Váš prvý príspevok.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 14:34 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Filip Jendrichovsky píše:
Lenže Váš príspevok smeroval k tomu, že sa niekde zabednime v dome, urobíme si zásoby a čakáme na koniec sveta. Prepáčte, ale takto vyznel Váš prvý príspevok.

Tak to ste ho pochopil snáď len Vy. Ja som nič také nepisal.

Vy ste písali na moju otázku ako sa hmotne zabezpečiť toto :
Citácia:
Nijako. Pretože, akékoľvek hmotné zabezpečovanie v tomto smere považujem za totálnu hlúposť.


Teda že netreba robiť nič. A teraz tvrdíte niečo iné.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 14:39 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
vricman píše:
Filip Jendrichovsky píše:
Lenže Váš príspevok smeroval k tomu, že sa niekde zabednime v dome, urobíme si zásoby a čakáme na koniec sveta. Prepáčte, ale takto vyznel Váš prvý príspevok.

Tak to ste ho pochopil snáď len Vy. Ja som nič také nepisal.

Vy ste písali na moju otázku ako sa hmotne zabezpečiť toto :
Citácia:
Nijako. Pretože, akékoľvek hmotné zabezpečovanie v tomto smere považujem za totálnu hlúposť.


Teda že netreba robiť nič. A teraz tvrdíte niečo iné.
Netvrdím nič iné. Len vy nechápete.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 14:45 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
vricman píše:
Ako sa hmotne pripravujete a zabezpečujete na očakávané udalosti spojené so Súdnym Dňom ?

Duchovná príprava je jasná o tej sa tu netreba rozepisovať ale čo ta hmotná ? Aj Abdrushin chcel pripraviť dostatočnú zásobu jedla aby obyvatelia Hory nemali nedostatok.
Hmotné zabezpečovanie na očakávané udalosti so Súdnym dňom považujem za hlúposť!!! Ale zrelý duch šíri do prostredia harmóniu, je bdelý i ostražitý v pozemskom a snaží sa i v pozemskom o zmysel pre krásu a harmóniu a to tiež súvisí i s hmotným zabezpečovaním, ale nie kvôli Súdu a ani nie kvôli Tisícročnej ríši!!! Kvôli tomu, lebo to súvisí s normálnym dejom vo stvorení, že všetko zrelé sa prejaví v zmysle pre krásu a harmóniu.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 14:57 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Filip Jendrichovsky píše:
Netvrdím nič iné. Len vy nechápete.

Ano, jednoducho my sme tu taký truhlíci alebo len ja, že Vás tu na fóre jednoducho nechápeme. :D Myslím, že Abdrushin písal niečo o ženách ktoré si myslia, že sú stále nepochopené. To myslím bez urážky.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 15:04 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
vricman píše:
Rozvášnený ukrajinský dav síce nemá s udalosťami Súdneho Dňa tak ako to opísal Abdrushin veľa spoločného ale aj to dokazuje, že hmotná príprava má zmysel. Fantazírovanie o tom, že Svetlo a vedenie zhora všetko zariadi sa prejavilo aj u povolaných pri zatknutí Abdrushina v roku 1938 kedy povolaní neurobili nič konkrétne aby Pánovi pomohli a len fantazírovali o pomoci zo Svetla. Jediný kto bol schopný hrubohmotného konania bol Müller-Schlauroth.


Tak je rozdíl, pokud jen stojíte se založnýma rukama a čekáte "na pomoc ze Světla" a sám nic, pak když odvážně dle citu reagujete na nastalou skutečnost, nebo když se dopředu "připravujete" na něco, co nevíte, jaké přesně bude, tedy také jen dle svých představ ...
Samozřejmě - pokud bude v předpovědi, že bude pršet, vezmu si s sebou deštník. Ale to neznamená, že zase každý den si s sebou budu brát deštník, sněhule ... a patero rozdílného oblečení pro všechny možné situace, které by možná mohly nastat, a to stejně bych všechny nedokázala předpokládat ... Na všechno se zkrátka takto připravit nedokážete. Leda jsem pro takové ty běžné věci, které člověk dokáže ve své situaci - např. pokud to jde, tak neutratit všechny své peníze, ale něco mít bokem na možné "horší časy" apod., ale to jsou běžné věci. Na např. celosvětovou katastrofu se těžko nějak spolehlivě dopředu připravíte.
Jediná nejlepší příprava je podle mě v tom, že vnitřně zesílíte tak, že pak dokážete vycítit co nejsprávněji, jak máte co nejpohotověji reagovat na jakoukoli zrovna nastalou situaci, samozřejmě také i činem.
Já to třeba teď tak necítím, že bych si měla dělat nějaké neobvyklé zásoby jídla atd. ...

A jak se tedy hmotně připravujete Vy, pane vricmane, pokud nějak (smím-li se zeptat)? Možná nějaký Váš způsob může být skutečně inspirativní... :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 15:06 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Človek, ktorý sa usiluje žiť podľa Vôle Božej, ktorý sa usiluje žiť podľa SLOVA, vrátiť sa domov do RAJA a uskutočňuje SLOVO, ten žije správne a realizuje tisícročnú ríšu tu na Zemi. Kto však sa len pýta kedy bude tisícročná ríša a len pasívne očakáva jej príchod, namiesto toho, aby sa sám namáhal ísť domov, do Raja, ten sa tisícročnej ríši nikdy nedočká a nedočká sa ani návratu domov do duchovnej ríše ako plne sebauvedomelá bytosť.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 15:16 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Tynka píše:
vricman píše:
Rozvášnený ukrajinský dav síce nemá s udalosťami Súdneho Dňa tak ako to opísal Abdrushin veľa spoločného ale aj to dokazuje, že hmotná príprava má zmysel. Fantazírovanie o tom, že Svetlo a vedenie zhora všetko zariadi sa prejavilo aj u povolaných pri zatknutí Abdrushina v roku 1938 kedy povolaní neurobili nič konkrétne aby Pánovi pomohli a len fantazírovali o pomoci zo Svetla. Jediný kto bol schopný hrubohmotného konania bol Müller-Schlauroth.


Tak je rozdíl, pokud jen stojíte se založnýma rukama a čekáte "na pomoc ze Světla" a sám nic, pak když odvážně dle citu reagujete na nastalou skutečnost, nebo když se dopředu "připravujete" na něco, co nevíte, jaké přesně bude, tedy také jen dle svých představ ...
Samozřejmě - pokud bude v předpovědi, že bude pršet, vezmu si s sebou deštník. Ale to neznamená, že zase každý den si s sebou budu brát deštník, sněhule ... a patero rozdílného oblečení pro všechny možné situace, které by možná mohly nastat, a to stejně bych všechny nedokázala předpokládat ... Na všechno se zkrátka takto připravit nedokážete.
Presne tak.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 22. Feb 2014, 15:32 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Tynka píše:
... a patero rozdílného oblečení pro všechny možné situace, které by možná mohly nastat, a to stejně bych všechny nedokázala předpokládat ...


Myslím si, že informácii o tom čo môže nastať je toľko že pre približnú predstavu úplne stačia a neviem ako ostatní ale ja verím že raz údalosti nastanú takže to nieje udalosť ktorá nepríde a príprava je zbytočná. Samozrejme nemá zmysel v tejto téme uvažovať prípad, že to aj tak duchovne nemusíme prežiť ap.

Samozrejme, že človek môže zvoliť prístup, že žije len "pritomnosťou" a teda si nerobiť žiadne zásoby jedla do špajze a do chladničky a keď príde v "pritomnosti" hlad tak si vždy zájde do potravín nakúpiť a nič nedrží v zásobe. (čo bude asi v kritickom období problém) Aspoň taký človek má pravidelné zdravotné prechádzky a naplňuje ľudové príslovie "kdo nemá v hlave má v nohách". Aj prípad že si drevo na zimu chystám až keď napadne sneh pokladám za možný aj keď sa mi zdá nepraktický. Alebo nedržať v dome sviečky pre prípad vypadnutia elektrickej siete.

Mne sa zdá vhodné držať na predpovedané obdobie marca bezpečnostnú rezervu potravín a hygienických potrieb. Mať nachystané veci ako sviečky a baterky resp. rádio pre prípad vypnutia elektrickej siete. Ak človek býva v byte mať pripravený napríklad malý turistický varič pre prípad dočasného vypnutia plynu. Mať automapy z papiera a nespoliehať sa na elekt. mapy a navigáciu. Zdá sa mi užitočné mať aj po ruke hadičku na prečerpávanie benzínu z/do auta a podobné praktické veci ktoré sú užitočné aj pri bežnom živote keď ste napríklad turista ap.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 74 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.