úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 19:27

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Sob, 25. Jan 2014, 22:53 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
:D ... milá Tynka, všimla som si, že ľudia jednoducho nemajú trpezlivosť ani písať papierové listy, nieto ešte používať v bežnom živote počas rozhovorov vety rozvité :-o ))). Nemajú záujem niekedy, skôr dosť často, o rozhovor, v ktorom sa vyskytujú dlhšie vety nadväzujúce na seba, ktoré treba počúvať, lebo inak veci stratia zmysel, oni majú dnes často chuť bláboliť no a na to si vystačí človek s "vatou", ktorá síce nič nehovorí, ale ujde čas... :D ))) Je to veliká škoda, keď si ľudia myslia, že "riedenie reči" je osožné.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 25. Jan 2014, 23:22 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Úplne súhlasím so ctihodnou pani Tynkou i so ctihodnou pani/slečnou Rosou. Rozvité súvetia nútia človeka sa duchovne namáhať, preto by sa mál človek naučiť znova používať reč s rozvitými súvetiami, presne tak, ako rozvité súvetia používali Abd-ru-shin, rytieri, apoštoli, učeníci i povolaní, pretože takáto rozvitá reč vedie k harmónii a podporuje stvorenie, pretože vedie ducha k čulosti, a pravá harmónia i podpora stvorenia môže vyjsť jedine od zrelého, čulého ducha. Túto skutočnosť som si uvedomil pri mojich prekladoch spisov povolaných nositeľov kríža, učeníkov, kde Abd-ru-shinový učeníci, apoštoli i nositelia kríža totiž často používali i sedemvetné súvetia, a Túto skutočnosť som už i v tejto téme spomenul, no nezaškodí si to pripomenúť. Podľa jednej prednášky apoštola Vollmanna by sa mal človek naučiť používať Veľké písmena, pretože pri používaní Veľkých písmen, najmä u podstatných mien, sa prejavuje zrelý duch. V tomto Smere za Vzor dáva Nemeckú Reč, kde sa každé Podstatné Meno začína s Veľkým Písmenom. V tej istej Prednáške tiež spomína, že Odbúravanie Používania Veľkých Písmen vedie k rozumovej Reči.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 11:07 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Filip Jendrichovsky píše:
Podľa jednej prednášky apoštola Vollmanna by sa mal človek naučiť používať Veľké písmena, pretože pri používaní Veľkých písmen, najmä u podstatných mien, sa prejavuje zrelý duch. V tomto Smere za Vzor dáva Nemeckú Reč, kde sa každé Podstatné Meno začína s Veľkým Písmenom. V tej istej Prednáške tiež spomína, že Odbúravanie Používania Veľkých Písmen vedie k rozumovej Reči.
Je to Prednáška Duch a Reč. Nachádza sa vo Vollmannovej Knihe Vedenie pre Svet Zajtrajška podľa starého Rozdelenia Vollmannových Prednášok a v Knihe Nové Poznanie k Času Obratu Svetov podľa nového Rozdelenia Vollmannových Prednášok.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 11:25 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
V Slovenčine písal veľké Písmená v podstatných Menách Bernolák. Bol to však Skok, pričom každý Vývoj ide v Krokoch - Štúr urobil prvý Krok, potom mali nasledovať ďalšie. Aj v Nemčine sa písanie veľkými Písmenami postupne vyvíjalo. Podobne je to aj s tzv. prechyľovaním ženských Priezvisk - v Nemecku skončilo tuším v 18. Storočí, dovtedy sa prechyľovalo - napríklad Manželka Pána Schillera sa oficiálne písala Schillerin (preložené do Slovenčiny "Schillerka"). Aj na Slovensku sa prechyľovali ženské Priezviska nemeckým Spôsobom, teda Príponou ka, čka - doteraz to zostalo pri Povolaniach, napríklad Lekár - LekárKA, Lekárnik - LekárniČKA, kde je to v poriadku. Po II. sv. Vojne sa úplne prešlo na české prechyľovanie ová (dovtedy bolo iba miestne). Takže Ženy až na malé Výnimky nemajú Priezvisko ako podstatné Meno! A to je veľmi nesprávne. A pritom sa to môže udiať v Krokoch - nechať, ani by si Ženy mohli vybrať dobrovoľne, či chcú alebo nechcú prechyľovanie - a o pár Rokov by bolo normálne, že Ženy majú ako Priezviská podstatné Mená...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 13:15 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Otázka pre pána Jula:

Aký obsahový význam v prvom rade by ste Vy priradil k slovenskému výrazu "falošný" ?

Z príspevkov sa mi javíte ako odborník na Slovenčinu, ide o môj vlastný rozpor pri čítaní Posolstva Grálu, kde , ak sa jedná všeobecne o nesprávny názor ne vec,o niečo, čo bolo chybné, je toto vyjadrené výrazom "falsch", čo je v nemčine v poriadku, no v slovenčine to cítim trocha inak, nechcem to však momentálne rozvíjať v snahe neovplyvniť Vás. V českom preklade je rovnako použitý výraz "falešný".


Sú ľudia,ktorí robia chyby tí, ktorí chybovali, alebo sú títo ľudia falošní? :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 13:43 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Dobrý deň,

nie som odborník na Slovenčinu, iba sa snažím všetko prežívať a, pretože som sa stretol s rôznymi rozporuplnými argumentami, tak som si veľa vecí vyhľadal a rozprával sa s jazykovedcami, aby som získal prehľad.

K slovu "falošný" - musel by som vidieť vetu, v ktorej Vám to "nesedí", toto slovo vnímam ako ostré vo význame "nepravý" - dobrý obraz o tomto dáva napríklad odvodené slovo falzifikát.
Ľudia, ktorí robia chyby nemusia byť falošní - ako príklad Šavol, ten nebol falošný, hoci robil veľa nesprávneho - po poznaní chyby sa z neho stal Pavol.

Ale naozaj poprosím o konkrétnu ukážku (stačí mi názov prednášky, pohľadám si to), aby som vnímal obraz, aký tam je napísaný.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 13:56 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
julo píše:
Dobrý deň,


Ein großer Irrtum läuft schon durch Jahrtausende: Die Annahme, daß Jesus von Nazareth Gottessohn und auch gleichzeitig der oft genannte Menschensohn war, ist falsch! In Jesus von Nazareth war ein Stück der Gottheit inkarniert *(Ins irdische Sein eingetreten), um die Brücke über die Kluft von der Gottheit zur Menschheit zu schlagen, die die Menschheit selbst gerissen hatte durch das Großziehen des an Raum und Zeit gebundenen Verstandes. Somit war Jesus Gottes Sohn, als ein Stück von ihm, der unter der Menschheit seine Mission erfüllte, was er nur in Fleisch und Blut durchführen konnte. Er blieb auch in der Inkarnierung Gottes Sohn.

Veliký omyl trvá již po tisíciletí: Domněnka, že Ježíš z Nazaretu byl současně Synem Božím a také často jmenovaným Synem Člověka, je falešná! V Ježíši z Nazaretu byla inkarnovaná *(Do pozemského bytí vtělená) část Božství, aby od Božství k lidstvu byla propast překlenuta mostem, který lidstvo samo strhlo výchovou rozumu, vázaného k prostoru a času. Tak byl Ježíš Synem Božím, jako Jeho část, jež splnil své poslání mezi lidstvem, což mohl provést jen v krvi a mase. Ve vtělení také zůstal Synem Božím.

:book: 10. Syn Boží a Syn Člověka


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 14:02 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Julo napísal:

...toto slovo vnímam ako ostré vo význame "nepravý" - dobrý obraz o tomto dáva napríklad odvodené slovo falzifikát.
Ľudia, ktorí robia chyby nemusia byť falošní - ako príklad Šavol, ten nebol falošný, hoci robil veľa nesprávneho - po poznaní chyby sa z neho stal Pavol. ...

Cítim to presne takto.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 14:23 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Tu je to na pravom mieste - táto domnienka je falošná, nepravá. Hovorí sa o domnienke, nie o ľuďoch, ktorí jej podľahli, teda podľahli názorom Cirkví...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 26. Jan 2014, 17:57 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
plamen píše:
Bývám často dotazován, proč vůbec vznikl nový český překlad Poselství Grálu, když je k dispozici původní překlad odsouhlasený Abdrushinem.


Ako sa dá dostať k tomuto novému prekladu?Je aj na internete?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 190 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.