úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 141 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Str, 26. Feb 2014, 06:55 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
A nie je to tak, že skutočný je len prítomný okamih? Minulosť je preč, tú už neovplyvním. Keď som múdra, poučím sa z nej. Ona sa ale nikdy už nevráti. Budúcnosť ešte len príde. Ovplyvnila som, akého druhu, ale ako sa to prejaví, s tým neurobím nič, ona proste už je na ceste, už ide. A bude. A prítomnosť? To je to jediné, čím žijem naozaj, a keď som bdelá, čulá, ju jedinú môžem ovplyvniť vrámci svojich možností, samozrejme. Berme vec momentálne výlučne len z pohľadu mňa ako osoby, len tu a teraz môžem učiniť rozhodnutie. Alebo tiež nemusím. Aj to je rozhodnutie, že som sa rozhodla rozhodnutie neučiniť... Sedím, píšem Vám o tom , ale to písmeno A v prvej vete dávno je minulosťou, už ma nezaujíma.... tak to vnímam a je to jedna z vecí, ktorá ma utvrdzuje i v tom, že čas stojí. I to, že ja som stále od dieťaťa stále jedna a tá istá, ale forma môjho žitia a prežívania sa mení. Slnko tiež nevychádza preto, že na hodinách ručičky ukazujú určitý čas. Ale preto, lebo je slnkom a velia mu Božie zákony... Pre človeka sa stalo nutnosťou čas merať, možno aby sa zorganizoval... Čo ale nie je to isté, ako "čas beží". Človek si v stojacom čase zobral, privlastnil si meraním času priestor, čiže zobral si čas. Veď je to to isté. A to vyplýva i z prednášok Abdrushina.

Prítomnosť , nie minulosť, či budúcnosť, je , ona jediná skutočnosť v istom priestore/čase,nevidím v tom rozdiel, v danej forme.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 141 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.