úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 21:57

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 09. Máj 2012, 21:46 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
No je celkom možné, že to budem vidieť po prečítaní a pochopení celej knihy inak, ale teraz mi to prijde akoby pri tomto zjednotení jeden musel zaniknúť - viem, že to samozrejme tak nemyslíte, ale toto zjednotenie mi príde ako niečo hrozné. Prečo vlastne tvrdíte, že sa protiklady musia spojiť? Veď v duchovnej ríši sú mužskí aj ženskí duchovia, nespájajú sa. Pripusťme ale, že takéto rozštiepenie môže nastať. Vznikne androgynná bytosť bez jasnej mužskej, či ženskej formy?

Napríklad predsa aj Ježiš, ktorý je časťou Otca si zachováva svoju vlastnú osobnosť, svoje vlastné vedomie, čiže nenastane akoby úplne splynutie, prečo je to potom inak s ľudskými duchmi (teda v týchto výnimočných prípadoch)?

A keď sa teda rozštiepia, a vravíte, že obaja sú vlastne jeden duch, ktorý z nich počas putovania svetmi v sebe nesie duchovnú iskru? To mi príde, akoby bol jeden nesmierne ukrátený - veď táto iskra sa má v nás rozhorieť. A ten, čo ju nemá ako sa v ňom môže rozhorieť? Ale ak sa rozdelí aj táto iskra, tak potom sú to dvaja samostatní duchovia, a vtedy každý môže žiť sám pre seba, nemusí sa vôbec zjednocovať. A čo ak jedna časť sa teda vyvinie, tak ako má, aby bola hodná vstúpiť do duchovnej ríše, ale druhá sa zapletie do karmických vláken, zahnije a nestihne sa oslobodiť? Zaniknú obaja, alebo vstúpia obaja do raja? Oboje by bola nespravodlivosť, čiže to je nemožné. Ak ale jedna časť zanikne a druhá vstúpi do raja, tak potom by nikdy žiadne zjednotenie týchto častí predsa nebolo treba a každý by mohol žiť sám ako samostatná osobnosť aj keby sa obaja vyvinuli ako mali.

Vidím, že ešte tomu málo rozumiem :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Štv, 10. Máj 2012, 12:48 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Matej.Vrabec píše:
teraz mi to prijde akoby pri tomto zjednotení jeden musel zaniknúť.
Zlúčia sa, nezaniknú.

Matej.Vrabec píše:
Prečo vlastne tvrdíte, že sa protiklady musia spojiť? Veď v duchovnej ríši sú mužskí aj ženskí duchovia, nespájajú sa.
V hmotnom svete je všetko v protikladoch (protiklady prosím chápte ako celok rozdelený na dve opačné polarity), aby sme mohli spoznávať a uvedomovať si duchovné. Napríklad keď človek prežije šťastie a smútok, vytvorí sa v ňom cit. Prežitím krásneho a škaredého zase schopnosť uvedomiť si krásu. Lebo ak by bolo všetko iba krásne a nebol by protiklad, s ktorým by sa dalo to krásne porovnať, ako by mohol človek vytvoriť v sebe poznanie, že krásne je krásne? A tak je tu v hmotnom svete všetko v protikladoch. V duchovnom rozdelenie na protiklady (polarita) nie je.

Matej.Vrabec píše:
Veď v duchovnej ríši sú mužskí aj ženskí duchovia, nespájajú sa.

Mužské a ženské v duchovnom nie je založené na rozdelení ako v hmotnom svete a každý duch je celý a plne vyvinutý. Nepotrebuje sa preto spájať.

Matej.Vrabec píše:
Pripusťme ale, že takéto rozštiepenie môže nastať. Vznikne androgynná bytosť bez jasnej mužskej, či ženskej formy?
Práve naopak. Vznikne jedna bytosť čisto ženskej a druhá čisto mužskej formy.

Matej.Vrabec píše:
A keď sa teda rozštiepia, a vravíte, že obaja sú vlastne jeden duch, ktorý z nich počas putovania svetmi v sebe nesie duchovnú iskru?
Práve tá duchovná iskra sa rozdelí, alebo lepšie povedané, vypudí sa z nej nerozvíjaná časť a okolo tej sa vytvorí bytosť. Vznikne tak duch v dvoch osobách, pričom každá má iba jednu časť duchovnej iskry.

Matej.Vrabec píše:
A čo ak jedna časť sa teda vyvinie, tak ako má, aby bola hodná vstúpiť do duchovnej ríše, ale druhá sa zapletie do karmických vláken, zahnije a nestihne sa oslobodiť?

Ak sa jedna časť ducha nerozvinie, stane sa to isté, ako v prípade, ako sa to stane iným duchom. Duchovná iskra sa oddelí a vedomie ducha pôjde do rozkladu. V prípade rozdelenej duchovnej iskry sa vráti k duchovi, ktorý sa vyvinul správne a ktorý bude môcť rozvinúť aj tú druhú časť. Myslím si však, že niečo také sa nestane, lebo Božia prozreteľnosť umožní obom častiam, aby sa tu na zemi našli a žili spolu, a teda mohli na seba vzájomne pôsobiť a mali i rovnaké duchovné smerovanie.

Matej.Vrabec píše:
Vidím, že ešte tomu málo rozumiem :D
Čítajte, postupne sa začne všetko vysvetľovať a nakoniec z toho vznikne veľmi jednoduchý obraz.
: )


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Štv, 10. Máj 2012, 14:15 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Pri tej androgynnej bytosti som sa nechtiac zle vyjdril. Myslel som, že pri rozštiepení vznikne mužská a ženská bytosť. Avšak keď sa tieto dve časti opäť spoja, tak vznikne androgynná bytosť, nie? Veď keď je aj mužská aj ženská časť plne rozvinutá, tak sú rovnocenné a musí ich splynutím vzniknúť androgynná bytosť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Štv, 10. Máj 2012, 14:38 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Keď vo mne sa všetko prieči, keď si mám predstaviť, že dve bytosti - dve vedomia splynú do jedného.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Štv, 10. Máj 2012, 15:39 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Matej.Vrabec píše:
Myslel som, že pri rozštiepení vznikne mužská a ženská bytosť. Avšak keď sa tieto dve časti opäť spoja, tak vznikne androgynná bytosť, nie? Veď keď je aj mužská aj ženská časť plne rozvinutá, tak sú rovnocenné a musí ich splynutím vzniknúť androgynná bytosť.
Každý ľudský duch musí v sebe rozvinúť aktívnu i pasívnu časť svojho ducha. Zrejme máte problém to prijať preto, lebo si duchovné predstavujete ako pozemské. V duchovnom však nie je žiadne pohlavie alebo množenie, ale iba forma zodpovedajúca činnosti. Ľudský duch však musí spoznať obe, lebo bol stvorený ako nevedomý.

Matej.Vrabec píše:
Keď vo mne sa všetko prieči, keď si mám predstaviť, že dve bytosti - dve vedomia splynú do jedného.
Tak to budete mať problém, keď po smrti vaše vedomie Mateja Vrabca bude mať splynúť s vedomiami získanými v živote roľníka, krajčírky, služobnej, inkvizítora, žoldniera, či kto vie kým ste vlastne boli v predchádzajúcich životoch.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Štv, 10. Máj 2012, 21:19 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Nie nepredstavujem si to ako pozemské. Je mi jasné, že v duchovnej ríši nie je žiadne plodenie, ani rozmnožovacie orgány. Avšak, ide mi o to akú formu bude mať mať výsledná bytosť, keď tieto dve bytosti splynú, keďže oni sú obidve vyvinuté vo svojom princípe - či už mužskom alebo ženskom - na plnú úroveň. Tzn. žiadny z nich nebude prevládať. Budú rovnocenné. Bude teda androgynný? Duch predsa nemôže prepínať medzi mužskou a ženskou formou. Ale v raji sú aj androgynní duchovia.

Snáď s tým nebudem mať problém. Ja nebudem predsa splývať so svojimi minulými vedomiami. Ak sa inkarnujem na zemi počas svojho vývoja dajme tomu desať krát, tak nerozviniem desať vedomí, ktoré potom splynú, ale iba jedno vedomie, ktoré sa stále vracalo na zem počas tých desiatich inkarnácií. Veď to, čo som v minulých životoch v sebe rozvinul mám napríklad aj teraz - ono to nepríde ku mne až po smrti. Veď ten číry extrakt - to prežité - si berieme z inkarnácie do inkarnácie.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Pia, 11. Máj 2012, 11:22 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Matej.Vrabec píše:
ide mi o to akú formu bude mať mať výsledná bytosť, keď tieto dve bytosti splynú, keďže oni sú obidve vyvinuté vo svojom princípe - či už mužskom alebo ženskom - na plnú úroveň. Tzn. žiadny z nich nebude prevládať.
Duch bude mať formu, ktorú si vybral na začiatku. Ale to sa píše až v Doznievaní: "Rozhodujúce a smerodajné pre celé bytie je prvé rozhodnutie duchovného zárodku, ktoré sa však nedeje vedome, ale iba vo vnútornom prebúdzajúcom sa sklone...".

Matej.Vrabec píše:
... nebudem predsa splývať so svojimi minulými vedomiami. Ak sa inkarnujem na zemi počas svojho vývoja dajme tomu desať krát, tak nerozviniem desať vedomí, ktoré potom splynú, ale iba jedno vedomie, ktoré sa stále vracalo na zem počas tých desiatich inkarnácií.
Máte pravdu, v novej inkarnácii pokračujeme tam, kde sme skončili v predchádzajúcom živote. Vyjadril som sa evidentne nepresne. Podľa môjho názoru však bude mať nakoniec každý vyvinutý duch rovnaké vedomie, lebo skutočnosť a Pravda, ktorú prejavenú v hmotnom spoznávame, je iba jedna. Ľudskí duchovia sa však budú zrejme líšiť niečím ako "osobnosťou" svojej bytosti. A tie osobnosti boli v každej inkarnácii predsa rozdielne.

Ak sa vývojom uvedomujeme a pridávame do svojho vedomia poznanie o tej istej Pravde, tak by nemal vôbec byť problém ani so zlúčením vedomí rozštiepeného ducha.

Okrem toho pri rozštiepenom duchovi pôjde o splynutie dvoch polovíc, ktoré si chýbali a ktoré túžia po zjednotení, nie o násilné eliminovanie jednej časti.

Riešenie tejto otázky ma utvrdzuje v tom, že je nesprávne vytŕhať určité časti z celku, miešať prvé prednášky s neskoršími, a že Posolstvo Grálu treba čítať postupne, ako na to upozorňoval Abdrushin. Celé to zrejme zapríčinil nesprávny "preklad" Petra Pisára, ktorý si svoj počin, ktorý sa značne líši od originálu, dokonca dovolil vydať knižne.

Mrzí ma, ale zrejme Vám nedokážem na túto otázku uspokojivo odpovedať, lebo to, či vôbec existuje možnosť rozštiepenia ducha, leží mimo moje možnosti si to overiť, podobne, ako je to napríklad aj u opisov vyšších častí stvorenia, do ktorých nemám a ani po úplnom ukončení vývoja nebudem mať ako ľudský duch nikdy prístup. Preto však, že všetko, čo som v Posolstve Grálu čítal, a čo som mohol porovnať s vlastnou skúsenosťou a mohol preskúmať sedelo, vznikla u mňa dôvera i vo veci, ktoré si overiť nemôžem. Hlavne ak tie vysvetlenia nie sú v rozpore s tým, čo som si overiť mohol. Koniec koncov opisy vyšších častí stvorenia alebo výnimočné rozštiepenie ľudského ducha z dôvodu jeho jednostranného vývoja nie sú pre samotný vývoj ľudského ducha potrebné. Vývoja, na ktorý zostáva stále menej a menej času.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Pia, 11. Máj 2012, 15:05 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Máte pravdu. Príliš som chcel vedieť to, čo ešte zrejme nedokážem pochopiť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Uto, 23. Okt 2012, 15:59 
Formy ľuského ducha
Ak som tomu všetkému dobre porozumela tak jeden ľudský duch sa v teluje aj do mužského aj do ženského hrubohmotného tela. A keď sa dvaja(muž a žena) nájdu a spoja sa, vytvoria manželstvo tak vlastne jeden duch nadobudne plné vedomie.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Pia, 26. Okt 2012, 19:55 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Ambemez píše:
... keď sa dvaja(muž a žena) nájdu a spoja sa, vytvoria manželstvo tak vlastne jeden duch nadobudne plné vedomie.
Nie. Každý duch je sám o sebe celý (až na veľmi výnimočné prípady, kedy duch rozvíjal iba jednu časť a druhá je vypudená von, vytvoriac dočasne oddelenú bytosť). Má však v pozemskom živote mužskú (aktívnu, tvorivú) alebo ženskú (pasívnu, podporujúcu) formu podľa toho, ktorú časť svojej bytosti sa rozhodol rozvíjať.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.