úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:31

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Pon, 30. Apr 2012, 16:39 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Dobrý deň,

v prednáške Stvorenie človeka sa píše, že žena sa odštiepila od prvého človeka. Znamená to, že predtým boli jedno? Takže každý nevedomý duchovný zárodok v raji sa ešte rozštiepi na ženskú a mužskú časť, keď bude klesať smerom do hrubohmotnosti k svojmu vývoju? Tiež som čítal, avšak nie v Posolstve, že si to tento nevedomý duchovný zárodok na začiatku svojho vývoja zvolí, podľa toho, ku ktorému princípu viac inklinuje. Ako to chápete Vy?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Uto, 01. Máj 2012, 00:22 
Matej.Vrabec píše:
v prednáške Stvorenie človeka sa píše, že žena sa odštiepila od prvého človeka.

V prednáške Stvorenie človeka, ktorú napísal Abdrushin sa nič také nepíše. Aké Posolstvo čítate? Trojdielne?


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Uto, 01. Máj 2012, 21:37 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Nie, teraz čítam pôvodné Posolstvo. Píše sa tu: "Odštiepenie ženy z prvého človeka bolo jemnohmotne-duchovné. Nestalo sa to hrubohmotne-pozemsky, keďže označenia Biblie a starých náboženských spisov sa vzťahujú prevažne len na duchovné a jemnohmotné udalosti. Človek bol vo svojej podstate osamotený a pri svojom raste používal na svoje prežitie väčšinou drsnejšie, hrubšie city, čím sa tie jemnejšie zatláčali čoraz viac nabok a izolovali, až sa úplne odštiepili ako nežnejšia časť duchovného človeka. Táto druhá časť, aby nezostala nečinná v hrubohmotnom, kde bola bezpodmienečne potrebná predovšetkým na jeho povznesenie, inkarnovala sa do druhej nádoby, ktorá jemnosťou zodpovedala ženskému pohlaviu, zatiaľ čo drsnejšie city ostali hrubohmotne silnejšiemu mužovi."


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 02. Máj 2012, 02:04 
Matej.Vrabec píše:
Nie, teraz čítam pôvodné Posolstvo. Píše sa tu: "Odštiepenie ženy z prvého človeka bolo jemnohmotne-duchovné..."

Posielam Vám linku na prednášku Stvorenie človeka. Prosím Vás, napíšte mi, kde sa v nej nachádza to, čo píšete. Aby sme si rozumeli : ) Ja tam nič také nenachádzam.
http://www.abdrushin.sk/vo-svetle-pravd ... na-007.php


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 02. Máj 2012, 08:45 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Na tej stránke som ani ja nič také nenašiel. Ja som si pôvodné Posolstvo kúpil. Odpísal som Vám to z knihy. Píšu, že je to z pôvodného originálu. Preložil to Peter Pisár a rok je uvedený 2011. Poradie prednášok je presne také ako na tej stránke, ktorú ste mi poslali.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 02. Máj 2012, 13:08 
Matej.Vrabec píše:
...
Píšu, že je to z pôvodného originálu. Preložil to Peter Pisár a rok je uvedený 2011. Poradie prednášok je presne také ako na tej stránke, ktorú ste mi poslali.

Prikladám text z nemeckého originálu Posolstva Grálu, z predášky č. 7. Stvorenie človeka a jeho prekad:
Nach der Geburt des ersten Erdenmenschen stand nun dieser in Wirklichkeit allein, elternlos, da er die Tiere trotz deren hoher Entwicklung nicht als Eltern erkennen konnte und keine Gemeinschaft mit ihnen zu haben vermochte.
Po narození, stál  první pozemský člověk osamocen, osiřelý, nemohl uznat zvířata, vzdor jejich vysokému vývoji jako rodiče a nemohl s nimi mít žádného společenství.

K tomuto textu bolo šikovne „pridané“ niečo, čo Abdrushin nenapísal. Už keď som čítala, čo Ste mi poslal, hneď sa mi to nezdalo. Nie je to prvý krát, čo sme žiaľ narazili na to, že Posolstvo môže byť popredkávané rôznymi polopravdami a to dokonca aj jeho „pôvodné“ vydanie.
Radila by som Vám knihu, ak je to možné, vrátiť. Ktovie, koľko popridávaných, alebo naopak, ubraných vecí v nej ešte nájdete. Čítajte ju zatiaľ na internete. Tento preklad sa najviac pridŕža nemeckého originálu.
http://www.abdrushin.sk/
Možno sa Vám už dostal do rúk tento článok, ak nie, posielam linku:
http://www.abdrushin-grail-message.net/ ... a-1949.php

K Vašej pôvodnej otázke: Rozdelenie mužského a ženského sa prejavuje až v hrubohmotnosti. Zárodok ducha je pri výstupe z duchovnej ríše bez pohlavia. Nenastáva žiadne odštiepenie. Také odštiepenia sú výnikou. Dejú sa vtedy, ak nejaký ľudský duch vyvinul v sebe všetky pozitívne vlastnosti a pôsobí to na tie negatívne, zatiaľ nevyvinuté schopnosti tak silno, že musí nastať ich odštiepenie. Takto „odštiepené časti“ sú nútené prebudiť sa sami pre seba a prijímu tak na svoj vývoj opačnú formu, teda ženskú. To sú potom zárodky, ktoré sa musia nakoniec nájsť, aby tvorili celok. (alebo naopak, vyvinul všetky negatívne vlastnosti a pozitívne potlačil).
V základe ostáva zárodok ducha vždy pre seba, uzavretý a ucelený. S uvedomením berie na seba zárodok ducha na svojej púti hmotnosťou nám známe ľudské formy, aby sa vyvinul. Pri tom rozhoduje spôsob zárodku ducha, smer, ktorým sa snaží behom svojho uvedomovania vyvíjať v ňom drimajúce schopnosti Buď pozitívne, alebo negatívne, ticho udržujúco. Podľa toho, kam ho ťahá jeho túžba. Podľa svojho pôvodu môže robiť oboje. Záleží na tom, čo z toho vyvíja. Pozitívna činnosť vytvorí formu mužskú, negatívna, formu ženskú.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 02. Máj 2012, 16:44 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Ani mne sa to nezdalo, tak som sa radšej prišiel poradiť sem. Keďže píšu, že je to originálne Posolstvo, tak som veril, že to bude skutočne už len to, čo autor sám napísal preložené čo najbližšie do slovenčiny.

Áno, ten článok som už čítal. Kúpil som si pôvodné Posolstvo práve preto, že som sa dozvedel, že som dovtedy čítal verziu do ktorej bolo zasahované.

Chcem sa však spýtať ešte jednu vec. Píšete, že sa výnimočne môže stať, že duch vyvinul len jedny prevažne buď len negatívne alebo len pozitívne vlastnosti a preto môže predsa len nastať odštiepenie. Čiže z jedného ducha vzniknú dvaja. Znamená to, že tento duch predtým bol bezpohlavný? To ale potom znamená, že duchovný zárodok nemusí nadobudnúť jednu z týchto dvoch foriem. Ak teda vyvíja oba princípy, tak môže ostať navždy bezpohlavný?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 09. Máj 2012, 04:21 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Matej.Vrabec píše:
...píšu, že je to originálne Posolstvo, tak som veril, že to bude skutočne už len to, čo autor sám napísal preložené čo najbližšie do slovenčiny.
Žiaľ, ten preklad (Peter Pisár, 2011) je nesprávny a zavádzajúci, čo sa dá overiť podľa nemeckého originálu, ktorý sa nachádza online tu: www.abdrushin.eu (a nový, nemeckému originálu najvernejší preklad vzniká tu: www.abdrushin.cz)

Matej.Vrabec píše:
Áno, ten článok som už čítal. Kúpil som si pôvodné Posolstvo práve preto, že som sa dozvedel, že som dovtedy čítal verziu do ktorej bolo zasahované.
Áno, trojdielne vydanie knihy Vo Svetle Pravdy, ktorú si náboženská organizácia Hnutie Grálu prispôsobila pre svoje vlastné potreby, je značne pozmenené. Prednášky zoradené autorom v dokonalej postupnosti boli úplne poprehadzované, mnohé boli úplne vymazané, upravené alebo dokonca doplnené a možnosť porozumenia značne sťažená. V tom článku Prepracoval Abdrushin Posolstvo Grálu na vydanie poslednej ruky? je to napísané podrobne.

Matej.Vrabec píše:
... výnimočne môže stať, že duch vyvinul len jedny prevažne buď len negatívne alebo len pozitívne vlastnosti a preto môže predsa len nastať odštiepenie. Čiže z jedného ducha vzniknú dvaja. Znamená to, že tento duch predtým bol bezpohlavný? To ale potom znamená, že duchovný zárodok nemusí nadobudnúť jednu z týchto dvoch foriem. Ak teda vyvíja oba princípy, tak môže ostať navždy bezpohlavný?
Ľudský duch je vždy bezpohlavný. O pohlaví sa dá hovoriť iba ak hovoríme o človeku - v duchovnom, a dokonca ani v astrálnom totiž neexistuje plodenie.

Duch po tom, ako bol stvorený, si vyberá podľa toho, čo sa mu viacej páči, mužskú alebo ženskú formou. Nejakú formu samozrejme mať musí. Ako taký sa však môže vteliť ako do mužského tela, tak i do ženského. Podobne, ako keby ste hrali nejakú hru, môžete si vybrať ženskú alebo mužskú postavičku, za ktorú budete hrať, ale stále to budete Vy.

Ľudský duch musí v sebe rozvinúť ako aktívne, tak i pasívne vlastnosti. Iba plné rozvinutie oboch polarít vedie k plnému vývoju. Preto, ako píše Abdrushin, sa rodí niekedy ako muž, inokedy ako žena. V duchovnom polarity však nie sú, oboje je spojené v jedno. Ľudskému duchovi zostane o ukončení vývoja iba mužská alebo ženská forma, ktorú si na začiatku vybral.

Ak nastane výnimočne rozštiepenie na ženskú a mužskú bytosť, nevznikajú dvaja duchovia, ale iba jeden duch v dvoch bytostiach. Po ukončení vývoja nastane zase zjednotenie oboch častí do jednej duchovnej bytosti.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 09. Máj 2012, 08:49 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Ale to sa mi nedá pochopiť, že duch bude rozdelený na dve bytosti, ale bude to stále jeden duch. Toto nemôžem prijať, zdá sa mi to nesprávne. Veď ak sa takto rozdelí, tak musia vzniknúť aj dve vedomia, dve osobnosti, ako z nich zase môže byť jedna osobnosť, jedno vedomie? Ak by sa ale mali tieto dve bytosti - mužská a ženská - opäť spojiť, tak musí to byť duch bez mužskej alebo ženskej formy - androgynný. Ale ako vravím, príde mi nemysliteľné, aby sa opäť spojili, ak už vzniknú dve bytosti - dve vedomia. Kde v diele Vo Svetle Pravdy je také niečo napísané?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Odštiepenie ženy od muža
PoslaťNapísal: Str, 09. Máj 2012, 11:56 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Matej.Vrabec píše:
Ale to sa mi nedá pochopiť, že duch bude rozdelený na dve bytosti, ale bude to stále jeden duch. Toto nemôžem prijať, zdá sa mi to nesprávne. Veď ak sa takto rozdelí, tak musia vzniknúť aj dve vedomia, dve osobnosti...
To, že sa Vám to zdá nesprávne, je zrejme spôsobené tým, že čítate ešte iba prvé prednášky a k pochopeniu Vám chýba poznať ešte ďalšie zákony, a táto prednáška je až z konca knihy. Čítať treba postupne, inak je nemožnosť porozumieť bežná.

Hmmm... S rozdelením vedomia nevidím problém, lebo dnes je na svete dosť schizofrenikov s dvomi vedomiami... uhh. Alebo človek môže konať bežne dve činnosti a jeho vedomie je rozdelené.

Na začiatok musím ešte pripomenúť, že bežne sa nedeje, aby bol ľudský duch rozdelený na mužskú a ženskú bytosť a je to iba veľmi výnimočný prípad. Ako sa to deje? Keď ľudský duch rozvíja iba jednu, povedzme aktívnu (mužskú) časť, tá druhá, ktorá sa nevyužíva, je vypudená von. Preto, že je živá, sformuje sa z nej tiež bytosť, samozrejme ženská. Veď vlastne tak vznikol každý ľudský duch, že bola duchovná iskra vypudená z duchovnej ríše a sformovala sa z nej duchovná bytosť.

Tie dve časti sa po ukončení vývoja znovu musia spojiť. V duchovnej ríši je jednota, všetko čo je v hmotnosti rozdelené do protikladov, je tam spojené. Podobné je to tu aj so znameniami. Ohnivé znamenia sú v protiklade s vodným... a máme tu 12 rôznych znamení. Každé z nich umožňuje iný pohľad na celok. A človek sa rodí v rôznych znameniach, aby zažil po častiach jednotu z rôznych uhlov pohľadu. Lebo jednotu ako človek nedokáže vnímať celú naraz, iba po častiach. Rovnako ako nemôže vnímať súčasne oba protiklady, napríklad naraz horúce a studené.

Spojenie vedomia či viacerých osobností nie je inak nič nezvyčajné. Vy napríklad žijete svoj terajší život, veľmi iný ako boli životy predchádzajúce, ktoré sa vo Vašom terajšom vedomí vôbec nenachádzajú, ale po smrti telesnej schránky sa všetky vaše osobnosti z minulých životov spoja a budete kompletnou bytosťou, tak, ako ste sa počas všetkých tých rôznych inkarnácií vyvinuli.

PS: Ja osobne sa vôbec týmito vecami o vyššom duchovnom poznaní nezaoberám, ale využívam plne čas na to, aby som odstránil všetky nedokonalosti, rozviazal karmické spojenia, očistil ducha od temných vibrácií a splnil účel svojho bytia. Každým krokom som ľahší, vedomejší a môžem v jednoduchosti vidieť a chápať veci, ktorým moje ľudské vedomie nedokáže rozumieť.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.