úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 10:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv, 22. Mar 2012, 22:38 
Offline

Registrovaný: Štv, 22. Mar 2012, 21:57
Príspevky: 3
Dobrý deň , Mám otázku ohľadom vicitovania jemnohmotného sveta . Už dlhšiu dobu ma prenasleduje mnoho mnoho myšlienok všade kde sa pohnem citim na sebe príliv mnohých myšlienok , svetlých i temných . Viac menej sa týkaju mojej osobnosti . Toto prežíva každý jeden človek , ale už dosť dlhu dobu mávam v oblasti štvrtej ( srdcovej) čakry rozne pocity bolesti alebo naopak blaženosti pri príleve týchto myšlienok , vysvetlujem si to tím že je to tím že vdaka tejto čakre môžme vnímať jemnejšie prostredie ... avšak nastáva umna otázka ak pocitujem túto bolesť a naopak blaženosť znamenáto že : moja duchovná podstata sa snou stotožnuje alebo naopak je jej nepríjemna ( som to ja alebo toto nie som ja ) alebo my tieto pocity vravia toto je svetlé a toto je temné vo stvorení ale nehovorí to o tom ako to prežýva moja vnútorná duchovná podstata ... Niekedy to už nezvládam bolesť je príliš silná až mám nutkanie zatriasť sa alebo zhodiť zo seba niečo , vtedy fakt neviem čo som skutočne ja a čo si len nahováram ( mám namysli toto by som spravil toto nie , stímto sa stotožnujem stímto nie ) ... Vopred dakujem za vaše názory a rady :).... a ešte len tak ma napadlo že v poslednej dobe ked som mal problém z temnom pomyslel som na Dávidovu hviezdu to my pomohlo , aj keď som skúšal kresliť nejaké mandali stále som ju tam nakreslil , no a teraz sa dozvedám že tuto hviezdu používa za znak aj štvrtá čakra , snažím sa teraz nájsť spojitosť v tejto symbolike :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 23. Mar 2012, 02:25 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Podľa toho, čo píšete, to v žiadnom prípade nevyzerá na otvorenie štvrtej čakry. To príjemné alebo nepríjemné, čo v tých miestach cítite, bude pravdepodobne vnútorný hlas, ktorý sa k Vám prihovára.

Pokiaľ máte problémy s temnými stránkami svojej povahy (ak aby nebolo nič temné vo Vás, nemohli by ste predsa mať problémy "s temnom"), zaoberanie sa niečím duchovne hodnotným, čistým a povznášajúcim, napríklad čítanie dobrej knihy, môže prechodne pomôcť. (Napríklad: Egypt) Na skutočnú zmenu však treba viac.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 23. Mar 2012, 09:58 
Offline

Registrovaný: Štv, 22. Mar 2012, 21:57
Príspevky: 3
Ďakujem za radu určite si prečítam prílohu ktorú ste mi zaslali ked mi bude tažko a nebudem si vedieť dať rady , skušal som to už z inýi knižkami a pomáha to :) ... To temno sa aj dá zvládnuť ja mám len problém rozlíšiť čo kumne patrí a čo nie , pretože plno veci si možem len nahovárať , nezávisle na tom či už sú temné alebo svetlé ... Ak som spomínal 4 čakru vôbec som nemal namysli že by som si ju otvoril , to nie , to si nedovolím tvrdiť . Preto som chcel len vedieť že ak pocitujem ten pocit tak zato že tie myšlienky su nepríjemne alebo naopak prijemné koli tomu že kumne prudia temné alebo svetlé jemnohmotné prúdy a moja osoba sa nimi necháva viesť alebo sa naopak bráni alebo mi tieto pocity preukazujú velkú laskavosť a snažia sa ma upozorniť že toto a toto nie je v poriadku a mal by som to zmeniť . Ak mi príde nejaká temná myšlienka v zápeti príde aj svetlá a ja mám problém rozlíšiť čo kumne patrí , pretože si nechcem nič nahovárať . Nuž ale stím si budem musieť pomôcť asi jedine ja sám tým že sa budem snažiť spoznať svoje vnútro , svoju skutočnú duchovnú podstatu .


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 23. Mar 2012, 12:07 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Duchovná podstata každého človeka je rovnaká, lebo každého oživuje rovnako dokonalá večná duchovná iskra. Taktiež každý ľudský duch má rovnaké možnosti vývoja, lebo ku každému prúdi tá istá neutrálna Božia energia. Aký smer jej dávame, či dobrý alebo zlý, je však už na každom z nás.

Myšlienky človeka nie sú vždy jeho samotné, ale sú mu často podsúvané dobrými alebo zlými vplyvmi. Každý však za svoje rozhodnutia nesie zodpovednosť, lebo je to on sám, kto si vyberá, ako sa rozhodne. A práve v tom môže človeku pomôcť vnútorný hlas, ktorý sa však neprejavuje myšlienkami vyjadrenými slovami, ktoré ako by človek počul v hlave, ale to, čo je správne alebo nesprávne, bez jedinej pochybností jasne cíti. Mnohí ľudia však žiaľ tento jemný vnútorný hlások nie sú schopní vnímať, lebo vnútorne "ohluchli a oslepli" , alebo aj ak ho započujú, okamžite ho prevalcujú sebaospravedlňujúcimi myšlienkami alebo výhovorkami, lebo im to tak vyhovuje.

Ak Vám môžem poradiť, skúste sa čo najviac stíšiť a byť duchom bdelý. Iba tak sa naučíte rozoznávať správne od nesprávneho svojim vnútrom, a aj ďaleko viac. V začiatkoch by Vám mohol pomôcť článok Bdelé vnímanie (prosím, je to na skúšanie, nie iba na prečítanie), a aj kniha Ticho promlová. Jej autor ju písal v tak hlbokom stave intenzívneho bytia v prítomnosti, že sa tento zážitok prítomnosti prenáša aj na čitateľa.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 25. Mar 2012, 21:24 
Offline

Registrovaný: Štv, 22. Mar 2012, 21:57
Príspevky: 3
Už dosť dlho navštevujem vašu stránku a článok o bdelom vnímaní som čítal jeden ako z prvých, pokúšam sa ho praktikovať už dlhšiu dobu. Niektoré dni sa mi nedarí ani na chvíľku a po iné dni to zas ide. Ale časom sa to stále prehlbuje a prehlbuje, treba mať trpezlivosť uvedomujem si že sa to nestane súčasťou môjho života len tak zo dňa na deň. Ďakujem že ste si našli čas a odpísali mi, prajem vám nech sa vám darí duchovne rásť.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.