úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pon, 01. Jún 2020, 06:31

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Štv, 22. Apr 2010, 23:58 
Offline

Registrovaný: Ned, 12. Júl 2009, 14:12
Príspevky: 36
Nájde sa niekto, kto nedovolil nechať svoje deti zaočkovať?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Pia, 23. Apr 2010, 15:41 
Dobrý deň, skúste otvorenú diskusiu na stránke

http://www.predporodnapriprava.sk/index ... btab_board

kde okrem iného nájdete aj osobné skúsenosti mamičky, ktorá už 2 roky bojuje s tým, že nedala svoje dieťa zaočkovať, aký to má u nej priebeh...

Zároveň by som vám odporučila členstvo na stránke o rizikách očkovania, kde sa ako člen môžete taktiež zúčastniť otvorenej diskusie, a tým získať viac poznatkov, podeliť sa o vlastné skúsenosti, a prečítať si skúsenosti iných...

http://rizikaockovania.sk/clenstvo.html

Ako člen sa môžete zúčastniť diskusnej skupiny

Čl. 1. Úvodné ustanovenia
1. Názov občianskeho združenia je Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania.
2. Sídlo združenia je Hraničná 13, 82105 Bratislava.
Čl. 2. Ciele združenia
1. Ciele združenia sú:
(a) ustanovenie a udržanie slobody voľby očkovania,
(b) zabezpečenie úplného informovania o rizikách spojených s očkovaním
(c) zabránenie diskriminácii a sankcionovaniu v súvislosti s odmietnutím
očkovania


A na záver ešte jeden odkaz, viac informácií, poznatkov pri odmietnutí, prípadne odklade očkovania, ktoré dokumenty podpísať, či nepodpísať, aby ste si tým nespôsobila prípadné ťažkosti.

http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmi ... _2010.html

Prajem vám veľa trpezlivosti a úspechov.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Uto, 14. Sep 2010, 19:52 
"Pokiaľ sa rozhodnete, že svoje dieťa ochránite pred očkovaním, je vhodné sa nahlásiť na hygienu a odmietnuť všetky očkovania s rozumnými argumentami. Vaša sloboda stojí len 331 eur. Je to pokuta, ktorú vám hygiena udelí a vy ste voľní a zdraví."

Posielam odkaz na ďalšiu stránku, ktorá by aj vás mohla v mnohom podporiť. Nie je len "zmesou rôznych teoretických faktov", ale je plná informácií, skúseností a postrehov o tehotenstve a starostlivosti o dieťatko.

http://www.vnimavetehotenstvo.sk/?ockov ... tenstve,42

Nenechajme našim deťom vytvárať umelú imunitu, o ktorú sa budú následne umelo starať farmaceutické spoločnosti celý jeho ďalší život. Nestaňme sa otrokmi tohto systému, pre ktorý oslabená imunita predstavuje ten najlepší biznis. Pretože jedine v zdravom tele môže byť aj zdravý duch...


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Štv, 21. Okt 2010, 13:03 
Offline

Registrovaný: Ned, 12. Júl 2009, 14:12
Príspevky: 36
Ďakujem vám, Michaela.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Sob, 21. Jan 2012, 22:55 
jupitera píše:
Nájde sa niekto, kto nedovolil nechať svoje deti zaočkovať?

Tak už môžem písať aj za seba, pretože mám osobnú skúsenosť s neočkovaním nášho dieťaťa. Narodilo sa nám dievčatko minulý rok a hneď po otehotnení sme boli v presvedčení, že očkované nikdy nebude. Aj za "cenu" pokút, ktoré tým hrozili zo strany regionálneho úradu verejného zdravotníctva.
Našli sme si lekárku, ktorá je zároveň aj homeopat a keď prišlo k téme očkovanie, povedali sme jej, že to striktne odmietame. Na čo reagovala úplne ľudsky, bez dokazovania si niečoho. Chcela po nás vysvetlenie, niečo, čo by sme poslali regionálnemu úradu..., ako dôvody, prečo tak konáme. Lekár musí totižto rodiča doslovne udať, nahlásiť, keď sa rozhodne neočkovať, o čom sme vedeli (dostávajú ešte väčšie pokuty, ako rodičia), a nechceli sme robiť problémy. Však ak si za niečím stojím, nič ma neodradí. Zdravie je prvoradé a každý rodič, ktorý sa takto rozhodne, má poriadne "preštudovanú problematiku" o očkovaní.
Niektorí rodiča to riešia "doťahovaním" sa s lekárom a vždy si nájdu dôvod, prečo nemôžu dať práve v ten dátum svoje dieťa očkovať. A očkovanie odložia. Väčšinou je to choroba, pre ktorú chcú očkovanie odložiť, pokým bude dieťa zdravé. Takto to naťahujú aj niekoľko rokov, na čo sme my nemali chuť, pretože sme si stáli pevne za svojím a nejaké klamanie a výhovorky, keď sme v podstate presvedčení o tom, že svoje dieťa nedáme očkovať, sme nepraktizovali. Išli sme na to priamo, v podstate sme išlo hneď s pravdou von.
Tak sme napísali list že odmietame očkovať naše dieťa a taktiež všetky naše deti, ktoré by sa prípadne narodili v budúcnosti. Tým pádom sme odmietli všetko pre všetky naše narodené a nenarodené deti súčasne.
Pre našu lekárku sme neboli prví rodičia, ktorí sa rozhodli nedať očkovať svoje deti. Napísali sme 15 vážnych dôvodov, prečo nedáme svoje dieťa očkovať. I keď ich je určite podstatne viac.
S listom sme teda prišli na "očkovanie" a bolo. Lekárka nás nahlásila, a od vtedy ubehlo už viac ako pol roka a nikto sa nám neozval, nikto nás nepokutoval, ani nás listom k ničomu nevyzval. Zrejme si uvedomili, že naťahovanie sa s nami by bolo zbytočné, pretože naše rozhodnutie bolo podložené faktami, ktoré by "oni" na súde asi len ťažko uhrali. Očkovanie je totižto neústavné, a ten, kto vie, do čoho ide, si dopredu poriadne všetko preštuduje a vie, že by súd vyhral. Aspoň my sme išli do toho bez strachu, boli sme si istí tým, čo robíme a vedeli sme, že nás nič od toho neodradí.
Teraz sa tešíme zdravému dieťatku, ktoré má prirodzenú imunitu, nemáme za sebou prebdené noci po očkovaní dieťaťa, ktoré vtedy plačú a zvíjajú sa v bolestiach a vy im neviete pomôcť. Je to neprirodzený zásah do detského telíčka. Nič sa nevyrovná tomu, keď je dieťatko zdravé, nemá poškodený mozog a môže sa prirodzene vyvíjať. Naše dieťa je čulé, vnímavé, zdravé, usmiate, plne vyvinuté, jeho pohybové schopnosti sú skvelé.
Všetkým prajeme pri ich rozhodovaní, nech nie sú ovládaní strachom a idú si pevne za svojím.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Ned, 22. Jan 2012, 18:43 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Dec 2011, 20:49
Príspevky: 11
Dobrý den.
Přečetla jsem si, co jste tady napsala. Já Vás nebudu o ničem přesvědčovat. Nemohu ale ani říct, že je to Vaše věc. Nemohu, protože Vy paní rozhodujete za svoje dítě a proto to není Vaše rozhodnutí.
Jste a budete to ale Vy, která za ně jste zodpovědná.
Co pak uděláte, když by Vaše dítě dostalo tetanus a nebo jiné nemoci, které ani současná medicína neumí léčit a nebo neumí léčit bez následků? Pak budete medicínu potřebovat, ale nebude pak pozdě?
Jak se s tímto pak vypořádáte?
Víc k tomu psát nechci. Ivana


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Ned, 22. Jan 2012, 20:06 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 131
Dobrý den Michaelo
také jsem se vás chtěl zeptat, jak bude vaše dítě chráněno před zarděnkami, spalničkami, příušnicemi atd. Obával jsem se, že mi doporučíte číst nějaké odkazy. Nikdo přece neví v jakém prostředí bude v dalších letech žít. Prosím odpovězte mi.
Zdeněk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Ned, 22. Jan 2012, 23:12 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Ivana píše:
Co pak uděláte, když by Vaše dítě dostalo tetanus a nebo jiné nemoci, které ani současná medicína neumí léčit a nebo neumí léčit bez následků? Pak budete medicínu potřebovat, ale nebude pak pozdě? Jak se s tímto pak vypořádáte?
To je typický názor človeka, ktorý je zmanipulovaný médiami. Zrejme ste na túto tému nečítali nič iné, ako čo Vám bolo podsunuté ako pravda.

Píšete o neschopnosti medicíny liečiť niektoré choroby bez následkov, ale to, že vakcíny obsahujú ortuť, hliník, formaldehyd, geneticky modifikované látky... a po vpichnutí do tela majú brutálne vedľajšie účinky asi neviete. Deti dostávajú v dnešnej dobe na Slovensku do 15 mesiaca života až 21 očkovaní (aj s preočkovaniami).

Ja by som sa teda spýtal tých, čo očkujú svoje deti, či sú pripravení niesť vinu za to, že im nechali naštrbiť imunitný systém vakciánáciou a urobili z nich celoživotných klientov farmaceutického priemyslu, prípadne im ako reakciu na očkovanie spôsobili cukrovku, rakovinu, ochrnutie, oslepnutie... Ale k veci:

Už v roku 1935 profesor bakteriológie Dr. Jungeblut dokázal, že Vitamín C vo zvýšených dávkach dokáže vyliečiť Tetanus. Vedeli ste o tom, že pár gramov vitamínu C denne stačí na vyliečenie tejto "neporaziteľnej" choroby? Asi nie. Nečudo, lebo vitamín C nie je patentovateľný a nedá sa na ňom veľa zarobiť. Nevie o tom ani veľa doktorov, lebo vyštudovali na školách, kde prednášali "kapacity" farmaceutického priemyslu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Ned, 22. Jan 2012, 23:12 
Zdeněk píše:
Dobrý den Michaelo
také jsem se vás chtěl zeptat, jak bude vaše dítě chráněno před zarděnkami, spalničkami, příušnicemi atd. Obával jsem se, že mi doporučíte číst nějaké odkazy. Nikdo přece neví v jakém prostředí bude v dalších letech žít. Prosím odpovězte mi.
Zdeněk

Ružienka (Zarděnky alebo Rubeola) je mierna vírusová infekcia, ktorá sa prejavuje drobnými vyrážkami na koži a opuchom lymfatických uzlín. Po prekonaní ochorenia zostáva celoživotná imunita. Ochorenie prebieha mierne, preto si pacient nevyžaduje špeciálnu liečbu. Komplikácie, ak nastanú, bývajú mierne a môžu zahŕňať hnačku a vracanie. Je to niečo, čo by Ste nezvládol a musel by Ste do seba pchať jedy v podobe vakcín, antibiotík a podobne?

Osýpky (Spalničky): V USA po 20-ročnej očkovacej kampani proti osýpkam znovu prepukla epidémia osýpok, pričom zaočkovaní a nezaočkovaní ochoreli v rovnakej miere. Žiadna zo štatistických kriviek výskytu chorôb a úmrtí nepreukazuje, že by bol človek očkovaním ochránený proti tejto chorobe.
Neexistuje žiadna špecifická liečba proti osýpkam. Ak nie sú žiadne komplikácie, lekár odporučí dostatok odpočinku a bežných opatrení na kontrolu horúčky a zabránenie dehydratácii (treba piť dostatok tekutín). Príznaky zvyčajne ustúpia v priebehu 7 až 10 dní.

Príušnice (Příušnice alebo Mums): Pri epidémii mumsu v švajčiarskom meste Altstätten v roku 1992/93 zo zaočkovaných detí ochorelo 33%, z nezaočkovaných 26% a z detí zaočkovaných dvakrát (ako sa očkuje aj u nás) ochoreli všetky (100%).

Čítate vôbec správy v Čechách, už keď tak veríte médiám a farmácii ??? Niečo som pre Vás našla, no každý má "hlavu na krku" a nie som niekto, kto vnucuje druhým svoj názor. Sú tisícky liniek, rôznych publikácií, stačí mať otvorené oči a uši...a neveriť slepo jednej strane. Čítajte trebárs tu, nedávno v Čechách, veľmi krátke, no sám si môžete nájsť o rizikách, ak máte záujem:

http://zpravy.idnes.cz/v-cesku-radi-pri ... domaci_taj

Viete vôbec o tom, že prekonanie mumsu (príušnice) nie je v detskom veku škodlivé, pretože ak ho prekoná dieťa, má to ľahký priebeh a má imunitu na celý život? Podotýkam, dostávajú ho rovnako očkovaní aj neočkovaní. Ak však dostane mums dospelý, má to ďalekosiahle následky, niekedy až smrteľné.

Očkovania nadmieru zaťažujú citlivý imunitný systém novoredenca. Očkovania nie sú tréningom imunity, ale dôvodom úplne rozvráteného imunitného systému. Inak je tomu v prirodzenom prekonaní detských chorôb: Prekonané osýpky, mums, ružienka poskytujú celoživotnú imunitu. Po osýpkach sa zlepšuje stav chronických alergických ochorení, ako ekzémy alebo astma. Ochorenie na detské choroby je súčasťou prirodzeného ekosystému, buduje imunitu, aktivuje celý imunitný systém. Neprekonanie chorôb môže spôsobiť nebezpečné oslabenie obranyschopnosti organizmu.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Očkovanie II.
PoslaťNapísal: Ned, 22. Jan 2012, 23:21 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Ak máte záujem poznať i druhú stranu mince, na stránkach poznania sú na túto tému 3 články:

História vakcinácie
- Očkovanie proti prasacej chrípke v 1976 roku!
- Vakcinácia proti detskej obrne v 1955 infikuje milióny ľudí rakovinou.
- Španielska chrípka ako dôsledok použitia vakcín a sér, ktoré sa nestihli minúť počas 1. sv. vojny.
http://www.poznanie.sk/clovek/historia-vakcinacie.php

Vakcinácia a prasacia chrípka
- "2 in 1": výrobca vakcín a vírusu v jednom.
http://www.poznanie.sk/uvahy/vakcinacia ... hripka.php

Vakcinácia snáď naposledy
- "Úspechy" vakcinácie?
- Povinné očkovanie? Lobby ako vyšité...
http://www.poznanie.sk/poslanie/vakcina ... osledy.php


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.