úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:08

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: REIKY
PoslaťNapísal: Str, 12. Aug 2009, 11:56 
Offline

Registrovaný: Str, 12. Aug 2009, 11:52
Príspevky: 4
Ahojte, čítala som dosť veľa o energii reiky, samozrejme z oboch strán a chcem sa opýtať či niekto z návšetvníkov tohoto fóra má skúsenosti. pohľad na reiky zo strany katolíckej cirvki mi oživil spomienky na knihu gričská čarodejnica.
aký máte názor na reiky?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: REIKY
PoslaťNapísal: Pia, 14. Aug 2009, 09:57 
Offline

Registrovaný: Pon, 20. Júl 2009, 21:43
Príspevky: 6
Akekolvek energeticke nauky a prax Vychodu lebo Zapadu su proti Bozej Voli a proti Bozim Zakonom. Ludsky duch ktory sa timto zaobera zchadza s priamej cesty a neskor ak dojde k poznaniu bude musiet vela dohanat a v zvratnych ucinkoch vela prezit. Priama cesta je ukazana v Bozom Slove. Uplnym pochopenim Bozich zakonov sa ludskuy duch otvara posobeniu Ducha Svateho, ktory svojim ocistnym posobenim samocinne harmonizuje, posilnuje, lieci a ocistuje vsetky energetycke systemy cloveka. V prirodzenom dozrievani svojho ducha dochadza aj k prirodzenemu rastu aj do sil a prudov vo stvoreni pricom by ludsky duch vzdy mal zachovant ramec Bozich Zakonov a tim Bozej Vole. Kto sa drzi priamej cesty najrichlejsie ziskava vsetky milosti Bozie. "Veru vám hovorím, že colníci a neviestky predchádzajú vás do kráľovstva Božieho" - Jezis


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: REIKY
PoslaťNapísal: Pia, 14. Aug 2009, 10:54 
Offline

Registrovaný: Str, 12. Aug 2009, 11:52
Príspevky: 4
no ale ak to niekomu reiky pomôže v chorobe alebo v problémoch, tak predsa nemôže byť na tom nič zlé. nikde nie je napísané, že človek na zemi musí trpieť. až tak hlboko sa k tomu nebude vyjadrovať , to mne neprislúcha. no na určitú skupinu katolíckych osôbok, mám svoj názor a teda dosť ma prekvapili. no a to čo som vyčítala o názore na reiky na www.redemptoristi.sk ma teda dosť pobúrilo. cirkev získala moc a zneužíva ju vo svoj prospech.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: REIKY
PoslaťNapísal: Pia, 14. Aug 2009, 11:10 
Offline

Registrovaný: Pon, 20. Júl 2009, 21:43
Príspevky: 6
Rozdiel medzi umelim energetickym cviceniami alebo umelou iniciaciou pomocou ineho cloveka a prirodzenym Bozim Darom tz. posobenie ludovych liecitelov alebo vyzretej duchovnej osobnosti je ten, ze ludovy liecitel ktory ma tento prirodzeni Dar posobi v ramci Bozich Zakonov a Bozej Voli. Naopak kto neposobi v ramci Bozich Zakonov poskodzuje seba aj inych. Najbezpecnejsia cesta v posobeni duchovnych sil je ak tieto sily clovek ziskava ako Dar a Milost od Nasho Pana Boha.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: REIKY
PoslaťNapísal: Pia, 14. Aug 2009, 11:24 
Offline

Registrovaný: Str, 12. Aug 2009, 11:52
Príspevky: 4
ťažko je hovoriť o umelom a prirodzenom,ešte som nepočula o liečiteľovi, ktorý má dar liečenia od Boha a robil by to s láskou a zadarmo.... a keby ho aj mal, tak ako by to dokázal? svojimi činmi, že mi uľaví v mojej chorobe? ale to potom dokážu aj tí, čo pomocou iného človeka získali poznanie ako pomôcť. tak ako ich rozoznáte, ktor je ten pravý? alebo tým bol len jeden? Ježiš? ja verím v boha aj v posmrtný život a na tomto trenažéri, kde som teraz sa snažím nikomu neubližovať, len pomáhať. a aje mi veľmi smutno, keď vidím zarytých klresťanov, čo sú pravidelne v kostole a po odchode sú zlí, voči svojim blízkym, svojmu okoliu- mám pocit, že robia zle preto, že im kňaz dáva šancu vyspovedať sa a idú ďalej- sudený budeme až tam hore. milujem všetkých aj ich- to že niekomu ubližujú je ich slabosť. reiky dáva poznanie v dobro a učí nás mať všetkých rád aj tých čo nerobia dobre. sme tu len chvíľu a mali by sme si pomáhať. verím v Boha nášho jediného otca. no žiaľ neverím kňazom, ktorí hlásajú jeho slová....


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: REIKY
PoslaťNapísal: Pia, 14. Aug 2009, 11:53 
Offline

Registrovaný: Str, 12. Aug 2009, 11:52
Príspevky: 4
Tak, ako je okolo nás vzduch, ktorý nevidíme, existuje aj niečo čo sa nedá chytiť, nedá bežne vidieť, môžeme však dokázať, že jednoducho funguje. Keď dokážeme vidieť výsledok, je jasné, že musí mať aj príčinu.
Energia Reiki je pozitívna vibrácia. Tak ako dokáže ultrazvuk preniknúť naším organizmom bez toho, že by sme to videli a cítili, tak aj energia, ktorej názov je v rôznych kultúrach rôzny, dokáže preniknúť do nášho organizmu, harmonizovať ho a liečiť. Na to, aby sa tak stalo, je potrebné naštartovať, inicializovať tieto schopnosti. Máme ich vrodené, len dvere sú zavreté. Ako ich otvárať a používať, sa dá jednoducho naučiť a dokáže to každý z nás. a nie je to nič, čo by bolo proti vôli Boha. veď na začiatku bolo len vykresané písmo do malej skaly a dnes je z toho x stranová literatúra- tú určite nepísal BOH. V jej obsahu je veľa dobrého, no je tam veľké stop ktoré Boh nenapísal.
Reiki energia priamo lieči samotného človeka alebo jeho príbuzných tak, že ním prechádza, sme harmonickejší a šťastnejší. Zmení sa náš pohľad na udalosti. Dnes možno vieme, že náš spor so susedom nie je v poriadku, a že by sme sa nad to mohli povzniesť, akosi sa nám to nedarí. Vždy, keď ho vidíme, sa nám zdvihne žlč a nemáme chuť ho ani pozdraviť. Naša výchova vie, že nekonáme správne, vie to aj náš rozum, ale city sa búria. Harmonizácia energiou Reiki nám prinesie vytúžený pokoj. Prečo? Lebo naše vnímanie zdvihne nad žabomyšie spory. Zvýši sa nám intuícia, empatia, láska. A keď niekomu rozumieme, keď máme niekoho radi, tak nám krvný tlak nedvihne.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: REIKY
PoslaťNapísal: Ned, 16. Aug 2009, 23:48 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
januli píše:
Máme ich vrodené, len dvere sú zavreté.
Máme skutočne veľa darov, ktoré nedokážeme využiť. Je však rozdiel, či tie dvere vylomíme, alebo ich otvoríme. Otvoriť znamená to urobiť sám, svojou vlastnou snahou, prirodzene, ako dôsledok vlastného duchovného pokroku, nie si ich dať niekým za nás otvoriť. Iba prirodzené je správne a aj najjednoduchšie. Stačí odstrániť v sebe temné vlastnosti, ktoré „dvere“ zatvorili a blokujú tok energie.

Choroba je iba vonkajší prejav vnútorného, ktorý nám chce ukázať, že niečo v nás nie je v poriadku. Je to tak Bohom chcené a je nám to dané na pomoc, keď nie sme schopní už inak vidieť, čo je nesprávne. Pomôže nám skutočne niekto, kto za nás odstráni dôsledky a príčinu tak zamaskuje? Veď reiky naše vnútro k lepšiemu nezmení. Mnohokrát až choroba donúti človeka k riešeniu dôležitých vecí, ktoré keď bol zdravý a netrpel prehliadal. Choroba je často pre človeka posledná šanca na zmenu, keď to nešlo po dobrom. Veď ide o ducha, nie iba aby sme sa mali pozemsky dobre.

O čo teda v živote v tomto „trenažéri“ vlastne ide? Aby sme vyvinuli duchovnú silu, spoznali v čom spočíva náš problém, v čom konáme neharmonicky, alebo aby sme sa zbavili nepríjemných dôsledkov? Čím náš duch rastie a prebúdza sa zo spánku? Tým, že sa naučí byť nad vecou a v pozitívnom myslení bude prehliadať problémy, alebo tým, že na sebe zapracuje, spozná ich a odstráni?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.