úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:22

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Strach
PoslaťNapísal: Sob, 19. Sep 2009, 17:20 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Sep 2009, 15:42
Príspevky: 1
dominika píše:
Dostal sa mi do rúk jeden článok, možno bude zaujímavý aj pre "ďaľších ustráchaných", ľudí, ktorí nestoja pevne nohami na zemi

som jeden z nich a na tychto strankach som nasiel uz vela odpovedi. zial, precitane nieje prezite. stale som teoretik. snazim sa podla mudrych knih zit, ale vacsinou zistim, ze sa vlastne len snazim. :book:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Strach
PoslaťNapísal: Sob, 19. Sep 2009, 19:12 
Zaujal ma tiež ten článok, v závere som ho doplnila niečím vlastným, asi o tom to tu na fóre je, prejaviť vlastné názory, i keď môžu byť často zmätené, ale je tu mnoho tých, ktorí nás usmernia :)
Milý Dunco, dúfam, že Vás teraz neurazím, nie je to v mojom záujme, tak mi prepáčte ak náhodou... Nedá mi nereagovať na to Vaše skryté meno, čo Ste si zvolili (no moje nie je tiež pravé)Ale podľa Vášho mena mám pocit, že Ste veľký flegmatik :) nie je to na škodu, lebo s Vami okolie určite dobre vychádza a je radosť s Vami byť.
No na druhej strane, takýto ľudia prežívajú povrchne a pomaly, nepríjemné veci ich príliš nezasiahnu, a tie príjemné ich naopak nijako zvláštne nepotešia.Ich reakcie nie sú nijako hlboké. Ak zapája emócie, tak len veľmi málo.Nič ho príliš nenadchne. Bráni sa akýmkoľvek zmenám a nerád skúša nové veci. Vyzerá ako lenivec, večne odkladá prácu alebo sa jej úplne vyhýba. Nerád nesie zodpovednosť za vlastný život, má strach z akýchkoľvek rozhodnutí. To som napísala podľa seba, tiež mi trvalo dlho, pokým som sa k niečomu odhodlala.
Ak mám z Vás nesprávny dojem, tak ma opravte, len sa hlavne nehnevajte :) ak som sa Vás dotkla.
Robím množstvo chýb, ale to ma už neodrádza od toho, aby som ostala viac "živá" a "nezaspinkala" na veky :) :) :)
Pekný deň


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Strach
PoslaťNapísal: Štv, 22. Okt 2009, 19:24 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Sep 2008, 12:12
Príspevky: 20
:daisy-white: Pravá duchovnosť a dokonalosť človeka je daná tým, ako dlho si vie svoje vedomie udržať v duchovnom vedomí(t.j vníma, je si vedomí úrovne mieru,lásky,pokoja,svetla duše, ktoré sa nedajú vyvolať myšlienkami,pocitmi,prestavivosťou,emóciami..) a to nielen osamote pri kľude mysli ale aj pri činnosti individuálnej mysli. Tak aj strach či iné emócie a pocity nám ukazujú, že sa stále ešte nevieme trvalšie usadiť v niečom kde nevystávajú rôzne stavy mysle. Preto vlastne žijeme, aby sme zdokonaľovali svoju individualitu a zároveň pestovali schopnosť mysli viac a viac sa udržať v Duchovnom stave,tj. v stave lásky, čistej mysli. Keď budeme cvičiť, obracať neustále silu pozornosti na Duchovný stav pokoja v sebe vo vnútri za egom, tým postupne nebudeme dávať silu výtvorom,strachom....vystávajúcim z ega. Nevzniká tu nejaké ovládanie mysľou emóciu mysle ale spočinutie v láske,čím berieme silu strachu či iným stavom ega.
Využime silu,ktorá nás ovláda v silu ktorá sa usadí v sebe v Duchovnej láske ktorá je za emóciou. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Strach
PoslaťNapísal: Sob, 24. Okt 2009, 18:15 
Naše Ja, väčššine z ľudí tak príjemné, že neberieme na vedomie svoje sny, a prežívanie bežného dňa, až naša individualita úplne vymizne pod rúško samotného uvedomovania. Pretvárka a faloš získala prvé miesto v našich životoch. Naša maska sa stáva nástrojom nášho ega.Naše ego zabíja našu jedinečnosť.
"Ľadová kráľovná"oddelená od všetkej krásy. Len teplo lásky roztopí ľadové srdce. Hlboká pravda je stále vo vnútri, maskovaná klamstvami. Už jedine bolesť nás môže zbaviť nánosov na spútanej duši. Naše vedomie znovu objaví krásu naokolo. No stále je naša myseľ príliš zamestnaná všetkým tým, čo chceme dosiahnuť v pozemskom živote, našimi túžbami. Poriadok v myšlienkach je dlhodobejší proces, rokmi znedbávaný, avšak postupne objavíme dary, ktoré ukrýva naše najhlbšie vnútro.
Keďže láska je podstatou nášho Bytia, tú skutočnú nájdeme, ak si seba predstavíme ako súčasť navôkol pulzujúceho Života. Takže žiť v láske znamená všetko prijať, lebo s uvedomovaním si samých seba život neprestane "s nami akoby cvičiť", lebo mnohé musíme ešte prežiť.


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 28 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.