úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 18:51

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Svaly
PoslaťNapísal: Pon, 30. Jún 2008, 14:20 
Offline

Registrovaný: Pon, 16. Jún 2008, 22:19
Príspevky: 3
no zaujimalo co si vy myslite o svaloch. som zistil ze svaly rastu tym ze sa poskodzuju a ako prirodzena reakcia na to sa zregeneruju a o nieco viac pripravia na taku zataz a to neni zrovna najlepsie no a mna by zaujimalo ci sa da nejako zvacsit zlepsit bez toho aby som ho poskodil predtym. lebo v podstate mi to pride ako nicenie sameho seba...keby nie tak ma opravte a zaujimaju ma vase nazori.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svaly
PoslaťNapísal: Pon, 05. Jan 2009, 16:27 
Offline

Registrovaný: Pon, 04. Feb 2008, 22:10
Príspevky: 5
Je to skutočne tak. Nie je to nič neprirodzeného, alebo zlého, pokiaľ to z toho neurobí človek sám obmedzením sa len na telesný rozvoj a zámerným presilovaním. Aj rast svalstva len podlieha všezákonom.
Pred pár rokmi som chodil posilovať do fitka, takže nielen z odbornej literatúry viem, že sval na svoj rast skutočne potrebuje byť "stresovaný", čo ale nie je rovnoznačné so stresom psychickým. Jednoducho, kontrakciami a extenziami (sťahovaním a naťahovaním) pravidelne intenzívne namáhaný sval je nútený sa zväčšiť.
Počas cvičenia sa sval opotrebuváva, čiže po cvičení síce vyzerá väčší ako pred ním, ale opak je pravdou, je iba "napumpovaný", najmä krvou.
Opotrebované bunky svalového tkaniva svoj "dlh" aj s úrokami ale dostanú splatený v podobe výdatnej stravy a dostatočného odpočinku, kedy v skutočnosti rastú. Takže sa dá povedať, že keď človek posilňuje, má nielen väčší hlad (spravidla mu chutí mäso), ale táto strava je vo väčšej miere než zvyčajne využitá k vyživovaniu namáhaných častí organizmu.
To sa pravdaže týka aj všetkých dlhodobých telesne náročných prác a pohybových aktivít.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.