úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:50

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: vegetariánstvo - ako naň?
PoslaťNapísal: Štv, 17. Apr 2008, 16:15 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Každý si musí urobiť vlastný názor a vedecké štúdie, ktoré hovoria o tom, prečo je človek vegatariánom, alebo ním nie je, mi pripadajú, ako keď sa kedysi hovorilo, že je veľmi zdravé jesť vývary z hovädzieho mäsa a bolo to vedecky zdôvodnené.
Podľa mňa by sa človek mal úprimne riadiť tým, ako sa cíti. To znamená, či má vnútornú, sviežu silu kráčať duchovne ďalej, akú má radosť zo života, z toho, že žije, že dýcha, z toho, čo má okolo seba, že smie pracovať, tvoriť, stretávať sa s druhými ľuďmi... Vnútornú pevnosť a silu si môžeme predstierať, ale keď sa úprimne na seba pozrieme, ľahko zistíme, ako na tom sme. Predstieranie nás len zdržiava vo vývoji, tak načo?
Len podľa mňa nie je dobré v ničom robiť skoky. Treba kráčať s istotou, aby sme možno po 10 rokoch náhodou neprišli na to, že sme niečo preskočili a že sa musíme vrátiť späť. A možno už nebudeme mať na návrat čas. To by bolo to najhoršie, čo sa nám môže stať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: vegetariánstvo - ako naň?
PoslaťNapísal: Uto, 17. Feb 2009, 14:05 
Offline

Registrovaný: Ned, 15. Feb 2009, 16:03
Príspevky: 3
Môj názor. Spravca ma pravdu. Treba si na všetko položiť otázku či nám to prospeje v duchovnom rozvoji, lebo najpodstatnejší je náš duchovný vývin. A samozrejme, keď duchovný vývin nasmerujeme správnym smerom, tak bude k zdraviu smerovať aj to telesné! Lebo to čo hýbe duchom, odrazí sa na tele... Najme treba hľadať a správne pochopiť súvislosti medzi telom a duchom, než budem niekoho kritizovať . Lebo nevedomosť môže mať aj katasrofálne dôsledky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: vegetariánstvo - ako naň?
PoslaťNapísal: Uto, 17. Feb 2009, 15:05 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Braňo píše:
Môj názor. Spravca ma pravdu. Treba si na všetko položiť otázku či nám to prospeje v duchovnom rozvoji, lebo najpodstatnejší je náš duchovný vývin. A samozrejme, keď duchovný vývin nasmerujeme správnym smerom, tak bude k zdraviu smerovať aj to telesné! Lebo to čo hýbe duchom, odrazí sa na tele... Najme treba hľadať a správne pochopiť súvislosti medzi telom a duchom, než budem niekoho kritizovať . Lebo nevedomosť môže mať aj katasrofálne dôsledky.


Presne tak, ako Braňo píše. Všetky tie recepty sú len súčasnou módou. Kľúčové slovo sa nachádza v slovách Anity: "...Podľa mňa by sa človek mal úprimne riadiť tým, ako sa cíti..." Človek by mal cítiť a nielen ako sa, ale predovšetkým čo a kedy. Čo a kedy má jesť. To je dôležité pre fyzický ľudský organizmus. Nie to, čo si prečítame a za tým pôjdeme, lebo si to tak myslíme, to je nesprávne. Je to badateľné aj tam, keď človek prejde určitou osobnostnou zmenou a sám od seba (bez toho, aby niečo rozumovo chcel alebo si to prečítal) zrazu začne jesť niečo iné ako dovtedy. Ak to aj tak cíti, tak je to správne. Nech je to mäso, zelenina, ovocie, hocičo. Aj krátkodobo sa dá zjesť napríklad mäso, ak to organizmus naozaj potrebuje.
Mnohí tí, ktorí začali jesť napríklad menej mäsa a len biele mäso, tesne predtým mali potrebu zjesť viac napríklad hovädzieho mäsa v krátkej dobe a potom nič. Určitý čas nejedli mäso vôbec a potom opäť začali jesť, ale už len tzv. biele mäso. Prioritné sú potreby ľudského organizmu a nie ľudské myslenie a fantazírovanie...

Ak pôjdeme ďalej, tak dnes už existujú ľudia, ktorí nie že nejedia mäso, ale jedia len tzv. živú stravu, čiže napríklad klíčky. Ak to začali jesť kvôli potrebe organizmu, že to tak cítili prirodzene, tak je to v poriadku. Ale mnohí to robia len kvôli náboženským alebo duchovným príčinám. Krátkodobo je to v poriadku (napríklad na vyskúšanie a nazbieranie skúseností), ale dlhodobo sa to v žiadnom prípade neodporúča, ak to tak človek necíti aj vo svojom vnútri.

Všetky tie reklamy a recepty sú zbytočné, ak ich nesprevádza citová, prirodzená potreba organizmu, pretože nesprávnou stravou sa nielen ochudobňuje a toxikuje fyzický organizmus, ale spätne to pôsobí aj na toxikáciu mysle človeka a spretrhanie alebo oslabenie väzieb s vlastnou dušou človeka, čo spätne môže brzdiaco pôsobiť aj na duchovný vývoj človeka...

Tuším Hippokrates povedal zaujímavú vetu: "Naša strava, nech je našim liekom." Liek znamená aj toľko, že krátkodobo dodáme telu to, čo by ho mohlo vyliečiť a dlhodobo to, čo ho udrží pri zdraví. Ak budeme mentálne slepo manipulovať našu stravu, ako sa potom vyliečimie?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: vegetariánstvo - ako naň?
PoslaťNapísal: Pia, 06. Mar 2009, 23:35 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
tato tema, je tu uz dlho bez povsimnutia a mila pani sa asi vegetariankou nestala. Moj otec raz povedal mudru vetu ktoru som si zapamatala a ktorou sa riadim /aspon v jedle v inom mi to nejde/ organizmus sam najlepsie vie co potrebuje, ak je pripraveny na to nejest maso, sam ho clovek prestane vyhladavat. ja som taky polovegetarian, mam obdobia, kedy sa mi maso hnusi a nedokazem a potom obdobia, kedy maso jem normalne, i ked byt vegetarianom by mne osobne nerobilo problem, staci si predstavit to zvieratko ktore jeme a hned clovek maso nemoze.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: vegetariánstvo - ako naň?
PoslaťNapísal: Štv, 02. Júl 2009, 11:58 
Offline

Registrovaný: Štv, 02. Júl 2009, 11:39
Príspevky: 12
Ahojte :-)
Ja by som zasa potrebovala vedieť jednu vec. Venujem sa bodyfitnessu a z toho vyplíva že mäso jesť musím. Keď ho jem veľa cítim sa ináč ako v obdobiach keď ho jem pomenej. Počas obdobia zvýšeného príjmu bielkovín sa cítim nervózne a podráždene..nič ma vtedy nebaví a cítim ako by som premýšlala viac materialisticky a keď mäso potom vysadím, pociťujem veľké uvoľnenie a odrazu sa mi zdá byť všetko krajšie a radostnejšie :sunny:
Vedel by mi niekto vysvetliť čím to je a ako to funguje?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Vegetariánstvo
PoslaťNapísal: Štv, 02. Júl 2009, 13:11 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Cítite správne. Mäso totiž vytvára hutnejšie vibrácia v našej aure. Ak ho vysadíte, aura zjemnie, prečistí sa od týchto materiálnejších vibrácií a vy sa cítite ľahko. Dokonca aj farebné vyžarovanie aury sa tým zmení a prejasní sa. Napriek tomu nikomu neodporúčam úplne vysadiť mäso, preto že človek potrebuje mať v svojej aure aj hutnejšie vibrácie, aby mohol plnohodnotne žiť a potýkať sa so všetkými životnými situáciami. Skúsim vysvetliť: Pocit ľahkosti pri nejedení mäsa je podobný ľahkosti lietajúceho balóna, z ktorého vyhodíte všetky závažia. Letíte vyššie... je to ale dobre? Bez tých závaží sa síce vznášate, ale nemôžete pristať na zemi. A človek by maj stáť nohami pevne na zemi (a „hlavu mať vo hviezdach“). Práve tie hutnejšie vibrácie mu umožňujú sa presadiť v pozemskom. Rovnako tak neprirodzenou ľahkosťou spôsobenou iba navonok nejedením mäsa sa človek vyhýba nutnosti riešiť nižšie karmické viny, lebo sa nemajú ako prejaviť, keď sa „vznáša niekde nad zemou“. A tie ho budú potom, keď stratí ochranu tela, ktoré umelo doviedol k ľahkosti, čakať na "druhom svete", kde sa vyrovnávajú ďaleko ďaleko ťažšie.

A ešte pre Vás: Keď sa cítite zle, jete toho mäsa už viacej, ako je dobré. Skúste uvažovať takto: Telo je odrazom ducha. Snažte sa opeknieť duchom, a opeknie aj vaše telo. Všimnite si ľudí, ktorí sú duchovne pekní, že sú aj po telesnej stránke pohybliví, štíhli a zdraví. Lebo telo je zrkadlom ducha.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 48 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.