úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 22:47

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: VO SVETLE PRAVDY
PoslaťNapísal: Ned, 02. Dec 2007, 16:14 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Rád by som sa tu podelil o myšlienky, ktoré sa mi páčili v knihe Vo Svetle Pravdy (Posolstvo Grálu), ktorú napísal Abdrushin. Študoval som dlhé roky všetky možné náboženstvá, filozofie, tajné i starodávne náuky a snažil sa pozliepať čriepky Pravdy, ale nikdy som nenatrafil na taký ucelený zdroj poznania, akým je Abdrushinova kniha Vo svetle Pravdy.

Ak mám byť úprimný, musím povedať, že v knihe Vo Svetle Pravdy som našiel to, čo som vo svojom vnútri cítil už od dávna, ale v žiadnej náuke nenachádzal - jednoduchú a hlbokú Pravdu v čistej a neskreslenej podobe. Kým iné náuky vyžadovali často bezvýhradné prijatie určitých dogiem a slepú vieru, v Posolstve Grálu som všetkému mohol priamo porozumieť. Kým v náboženstvách som nachádzal rozpory a vyvolávali vo mne určitými absurdnými tvrdeniami pochybnosti, kniha Vo Svetle Pravdy mi pomohla pospájať jednotlivé poznatky do uceleného obrazu. Nech som Posolstvo Grálu skúmal sebe pozornejšie, nikdy som v ňom nenašiel nič, čo by bolo v rozpore. Pri čítaní knihy Vo svetle Pravdy som začal chápať konečne aj mnohé veci, ktoré iné náuky iba nejasne naznačovali.

Abdrushin do knihy Vo svetle Pravdy "začaroval" také hlboké Pravdy, že by sa dali rozviesť do mnohých kníh. Často sa ale v Posolstve Grálu pod určitým názvom kapitoly skrývajú často aj úplne iné texty a o samotnej téme sa dozviete vždy ucelený obraz až po prečítaní viacerých okolitých prednášok. Preto je zrejme dôležité túto knihu čítať postupne. Viac by som nerád prezrádzal, veď o nájdenie a oživenie Pravdy jej precítením sa musí každý postarať sám, nikto iný to totiž za človeka urobiť nemôže.

Abdrushin: Vo Svetle Pravdy


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: VO SVETLE PRAVDY
PoslaťNapísal: Uto, 11. Dec 2007, 16:49 
Offline

Registrovaný: Štv, 06. Dec 2007, 15:39
Príspevky: 1
Velmi pekne si to napisal. Citam Posolstvo uz niekolko rokov a zistil som, ze je to zive Slovo. Zive v pravom zmysle slova.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 02. Máj 2009, 13:35 
Offline

Registrovaný: Pon, 13. Okt 2008, 21:53
Príspevky: 25
Každý, kto túži po Pravde, môže sám na sebe preskúmať a prežiť zároveň túto knihu kníh duchovného a pozemského hľadania Pravdy. Dozvieš sa v nej o Božích (prírodnych) zákonoch. Tu je odkaz:

www.abdrushin.cz/ve-svetle-pravdy/

Kto by mal záujem, môže si prečítať alebo stiahnúť aj Doznievanie k Posolstvu Grálu od Abdrushina, ak už čítal Posolstvo Grálu, na tomto odkaze: www.abdrushin.cz/poselstvi-gralu/

Prajem krásne prežívanie Božej blízkosti v Slove.

"Odvážne vpred je Bohu milé!!!" Abdrushin


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: VO SVETLE PRAVDY
PoslaťNapísal: Pia, 18. Nov 2011, 13:16 
Prečo keď človek číta jednotlivé prednášky v knihe VO SVETLE PRAVDY tak má pocit, že ešte z nej nevyčerpal ,,všetko"? :? Ja osobne to veľmi intenzívne prežívam. Prednášky chápem ako tak obsahovo ale aj hĺbka vnútra má stále núti vracať sa ku prečítaním otázkam. Do teraz som si našla dostatok času aj na vrátenie sa ku prechádzajúcim prednáškam aj ku novej. Ale stále je to časovo viac náročné okrem toho rozmýšľam čo so v hĺbke už prečítaných prednášok neprijala. Mám strach, že kôlb tomu ostanem v knihe stáť , nebudem ešte pripravená prijať do ,,všetko“ v prečítaných prednáškach a zatvorí sa mi brána na ďalšie poznanie. :embarassed:


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: VO SVETLE PRAVDY
PoslaťNapísal: Pia, 18. Nov 2011, 16:52 
včielka píše:
Prečo keď človek číta jednotlivé prednášky v knihe VO SVETLE PRAVDY tak má pocit, že ešte z nej nevyčerpal ,,všetko"? :? ...

"Ak knihu ešte len začínate čítať, ako by z nej bolo možné hneď vyčerpať všetko? Veď to nejde mnohým ani po dôkladnom prečítaní celej knihy"
Často krát ľudia, korí nie sú v sebe slobodní, nedokážu nájsť nič v Posolstve. Nikto nemôže tvrdiť, že Posolstvo je ľahké na čítanie, alebo že nič nové neposkytuje, jedine človek, ktorý knihu nepozná, alebo ju síce prečítal, no nečerpal z nej. Jednoducho ju nepochopil. Treba byť preto slobodný vo vnútri a všetko dôkladne skúmať. Keď niečomu nerozumiete, vráťte sa k prečítanému. Inak to nejde. Radšej pomalé kroky, ako žiadne. Vždy si musíme uvedomiť že každý aj maličký krôčik nám celkovo môže pomôcť k dosiahnutiu lepšieho výsledku. Preto by sme nikdy nemali nič robiť len tak na oko. Nerobte prosím chybu ako mnohí, že chcú mať všetko naraz. Hoc ešte nepochopili základ, už sa hrnú za ďalším. Navyše mnohí nedokážu na prvý krát pochopiť celú hĺbku Posolstva, nanajvýš tak 10 %. Ani to by Vás nemalo odradiť. Často krát som sa vracala aj na tri krát k jednému odstavcu a až potom som čítala ďalej. Zakaždým som nachádzala niečo nové. Kniha nie je ani tak na čítanie, aby sme si niečo pamätali, skôr treba to prečítané preniesť do vlastného života. Potom sa Vám síce môže stať, že si z knihy nič nepamätáte...rozumom...no pochipili Ste ju na hlbšej úrovni. Na úrovni ducha. Prežité = plne pochopené.

Pokým chce človek dospieť k svetlým výšinám, musí sa o to pričiniť hlavne sám. Sám sa má usilovať dosiahnuť „raj“, pretože i keď na všetkých z nás čaká, nikdy k nám sám nezostúpi. Nestačí na to len myslieť, usilovať sa znamená jednať a pohybovať sa.
Ten, čo v Slove nehľadá skutočné hodnoty, ten v ňom nič nenájde. Kto však hľadá, ten nájde.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: VO SVETLE PRAVDY
PoslaťNapísal: Pia, 22. Jún 2012, 17:49 
Offline

Registrovaný: Pia, 22. Jún 2012, 17:15
Príspevky: 1
Táto kniha je nevyčerpateľný zdroj múdrosti. Nedá sa len tak prečítať a o to ani nejde, ide o to, všetky tie slová žiť. A preto ju môžeme čítať stále, celý život, znova a znova...a neprestajne nám dáva niečo nové, čo sme si predtým nevšimli, alebo nezaregistrovali. Kapitoly sa odporúčajú čítať postupne, ale teraz, keď už túto knihu mám (nechcem napísať preštudovanú) prečítanú, pri opakovaných čítaniach vždy zrovna otvorím tému, alebo stať, ktorá mi práve dá odpoveď na moje terajšie problémy, alebo otázky, či starosti. Skutočne, akosi intuitívne otvorím práve tam, kde to zrovna najviac potrebujem. Je to pre mňa osobne vždy zázrakom, ale je to tak. K tejto knihe sa musí človek, ktorý ju raz otvorí, stále vracať, lebo je naším vodítkom a smerom i cestou životom. Len ju pretlmočiť do denného žitia a bude to krásne a slobodné prežívanie v tomto stvorení. Najdôležitejšia kniha v mojom živote a dnes neviem, kde by som bez nej bola. Odporúčam všetkým.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 27 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.