úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Ned, 26. Jún 2022, 20:21

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Ženy a ich pôsobenie
PoslaťNapísal: Ned, 22. Sep 2013, 23:34 
Tynka píše:
Jsem teď na rodičovské dovolené a můžu říci, že jsem po stránce činnosti ve svém dosavadním životě úplně nejšťastnější.

Súhlasím s Vami. Cítim to podobne a tiež som momentálne na materskej dovolenke.
Každá žena, ktorá sa začne starať o svojho muža a potom o svoje deti, je šťastná. Ego slabne, a navyše každým prirodzeným pôrodom v sebe posilňuje ženskú intuíciu. Taká žena je spojená s rytmom prírody, a teda so svojou podstatou (prípadne sa tam môže ľahko dopracovať pôrodom, ktorý bude nie bolestivý, ale naopak, slastný, až orgazmický. Avšak taký pôrod asi ťažko zažije v podmienkach, aké ponúkajú súčasné pôrodnice. Ale v bezpečnom, intímnom prostredí, najlepšie doma, ...v ich prirodzenom tempe, neustále pociťujúca návaly lásky, sprevádzané tými najkrajšími pocitmi. Všetko toto musí predpokladať dôvera vo svoje telo)
Ženy majú byť kráľovnami rodinného života. Starostlivosťou o deti a rodinu sa prestanú egoisticky starať o seba, o svoj zovňajšok, riasy, svoje telá...všetko toto stratí svoj význam. Lebo pokým sa žena stará len o seba, jej šťastie je čím viac prchavejšie a pocit nespokojnosti hlasitejší.


Hore
  
 
PoslaťNapísal: Pon, 23. Sep 2013, 10:57 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Michaela píše:
...


Ano, péče o někoho či něco je pro ženu nádhernou přirozenou činností, takže ji rozvíjí a mnohé jí dává. I když se může a má rozvíjet do vícero směrů, tedy zase ne pouze a jenom pečovat o muže a děti. Avšak je to nádherná část jejího působení, také to tak cítím.
A porod je opravdu velice silný zážitek. Já měla oba porody krásné, zvláště u druhého jsem se i cítila velice velice brzy hned v pořádku a mohla bych rodit znovu, jak se tak říká. :) Co se týče vedení porodu a poporodní péči, opravdu je ještě hodně, co zlepšovat, v porodnicích. Také bych si to vše představovala intimnější a přirozenější, hlavně v tom, aby bylo dítě stále u maminky a mohlo ji a ona jeho co nejvíce cítit. Existuje ještě spousta naprosto zbytečných úkonů a mezery v přístupu k rodící ženě a miminku. Porodníci to kolikrát berou jako rutinu či jako nějaký "výkon", který je třeba dovést do konce, kdy matka i dítě jsou fyzicky v pořádku, a to stačí. Avšak to zdaleka nestačí. Jelikož duševní prožitek je ještě důležitější, a ten je mnohdy nesprávným přístupen dost narušen. Takže dnes je to hodně na ženě/matce samotné, aby co nejvíce poslouchala své nitro, a tím se řídila, někdy i navzdory zdravotníkům. I když porodu doma bych se osobně bála, kdyby se něco přihodilo ... Já bych si to ideálně představovala tak, aby to bylo v porodnici, kde by to vypadalo ale jinak, "jako doma", útulně, tiše, kde by to žena znala, věděla, kam jde, aby znala osobu, která jí bude při porodu pomáhat, aby s ní navázala před tím vztah důvěry až téměř přátelství a aby vždy co nejvíce, jak jen je to možné, byl ženě ponechán přirozený intimní prožitek porodu s co nejmenším zásahem z venku. A poté také aby sestřičky přistupovaly samozřejmě co nejcitlivěji k ženě a jejímu novorozenému děťátku v prostředí, kde se žena cítí bezpečně. To by byla nádhera. Chápu, že je náročné to takto zařídit, na čas, organizaci apod., ale výsledek by stál za to. No je v tom ještě opravdu hodně, co zlepšovat.
(Jsme odbočili od tématu, snad to nebude vadit.)
Pro ženu je to opravdu velice hluboký prožitek, i mnoho dalšího s dětmi. I když, jak jsem psala, neměly by být zase jen jediným předmětem její činnosti a působení (ale zase ne tím způsobem, jak je to dnes moderní, jako že se třeba někam, někomu "odloží", aby matka měla přece "čas na sebe a svou kariéru" např., to se mně nelíbí... mnohé, velmi mnohé se dá skloubit s péčí o děti ... jen když se chce - jako ve všem - když se chce, všechno jde :) ).


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ženy a ich pôsobenie
PoslaťNapísal: Uto, 24. Sep 2013, 13:23 
Tehotenstvo nie je nemoc. Napriek tomu, ak žena otehotnie, stáva sa pacientkou. O pôrodoch hovoríme ako o bolestivej a krvavej operácii. Naopak, vyrovnaná psychika je alfou a omegou zdravého pôrodu. Dokonca i pôrodná sila sa chová podľa zákonov prírody.
V súkromí a pokoji, doma, je žena sama sebou, naplno prejavuje svoju osobnosť. Nerušené súkromie je azda najdôležitejším bodom. Novorodeniatko sa rodí do láskyplného prostredia. Je privítané ako tá najdôležitejšia a najjemnejšia osôbka na svete s najväčším rešpektom a úctou za tlmeného osvetlenia, ticha, najhlbšieho pokoja, do rúk matky, otca.
Vo všetkých krajinách, kde tretina žien rodí plánovane doma – Japonsko, Singapur, Fínsko, Nórsko, Holandsko, je najvyššia životná úroveň a najmenšia novorodenecká úmrtnosť. A naopak, najväčšia úmrtnosť je v krajinách, kde sa detičky rodia prevažne v nemocniciach – USA, Litva, Poľsko, Maďarsko a Slovensko. (U.S. has second worst newborn death rate in modern world, report says http://www.cnn.com/2006/HEALTH/parentin ... index.html)
Množstvo rutinných zákrokov po pôrode nie je v prvých okamihoch života dieťaťa vôbec prospešná a potrebná. Ďalšia vec, ktorá je veľmi škodlivá pre dieťa, je uviazanie a prestrihnutie pupočníka príliš skoro. Tento úkon by mal byť vykonaný až potom, keď sa dieťa nielen pár krát nadýchlo, ale ustalo aj všetko pulzovanie v pupočníku. Dieťa zostane oveľa slabšie, než by malo byť, pretože časť krvi, ktorá mala byť v dieťati, zostala v placente.“ Beáta Hucková, Lotosový pôrod http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php ... 63&type=98), (odhliadnuc od toho, že pupočníková krv je skvelý biznys pre farmáciu), ďalej váženie a meranie ihneď po narodení (v Nizozemsku sa váži až na druhý deň. Prišlo sa totiž na to, že pre dieťa, ktoré bolo mesiace v schúlenej polohe je rovné natiahnutie bolestivé a spôsobuje vykĺbenie stehenných kĺbikov), sondovanie obsahu žalúdka, ultrazvukovania, očkovania… Veľmi výstižne opisuje toto trýznenie novorodenca Frederick Leboyer: „Všetko, čo sme sa dozvedeli v poslednom desaťročí, nás teraz presviedča, že sme nemohli vymyslieť horší spôsob pôrodu, aj keby sme chceli. No napriek tomu mnoho detí v západnom svete sa i naďalej rodí v prostredí, ktoré sa hodí pre počítač, ktoré je však celkom nevhodné pre zrod ľudskej bytosti.“ (Thomas Verny, John Kelly, Tajomný život dieťaťa pred narodením, 1980). Leboyer vo svojej knihe Pôrod bez násilia opisuje narodenie z pohľadu dieťaťa tak výstižne a emotívne, že sa pri jej čítaní len málokto ubráni slzám. Rovnako vnímavo opisuje prvé minúty dieťaťa na svete Jean Liedloff v  knihe Koncept kontinua. Vysvetľuje, že novorodenec nevníma čas, len prítomnosť. Pokiaľ ho prítomnosť nenapĺňa, jeho celý svet je jedno veľké utrpenie…

Cítim, že sme sa ako spoločnosť dostali niekam, kde nám to vôbec nesedí. Ľudia vidia svoje strachy, predávame zodpovednosť za svoj život niekomu inému, kde za nás niekto iný rozhoduje.
Žena má dôverovať samej sebe, vnímať všetko v harmónii, kľude a nikto a nič z vonku to nemôže zmeniť. Byť prirodzená a nechať všetko prúdiť. Plne sa oddať procesu pôrodu.
Ja som svojmu telu verila, dôverovala som samej sebe. Porodila som plánovane sama doma, len za prítomnosti svojho manžela, s ktorým nás toto prežitie ešte viac zblížilo. Veď svojou „vierou“ spôsobujeme, či sa nám veci daria, alebo nie.

Veľmi dobre viem, že jediným cieľom ženy nie je materstvo a s tým súvisiaci pôrod. Inak by bola žena schopná počať do veľmi vysokého veku, čo tak nie je. Jej úlohou je zušľachťovať svoje okolie, byť oporou pre muža, udržiavať spojenie so Svetlom, opora má zo ženy prirodzene vychádzať, každý jej pohyb, slovo, dokonca úsmev, má byť prejavom jej čistoty a pôvabu.
No mala by vedome pristupovať ku všetkému, čo robí a k tomu patrí v neposlednom rade aj tehotenstvo, materstvo, pôrody a vlastne všetko, čo ju „postretne“ počas jej putovania.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Ženy a ich pôsobenie
PoslaťNapísal: Uto, 24. Sep 2013, 15:08 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Michaela píše:
Veľmi dobre viem, že jediným cieľom ženy nie je materstvo a s tým súvisiaci pôrod. Inak by bola žena schopná počať do veľmi vysokého veku, čo tak nie je. Jej úlohou je zušľachťovať svoje okolie, byť oporou pre muža, udržiavať spojenie so Svetlom, opora má zo ženy prirodzene vychádzať, každý jej pohyb, slovo, dokonca úsmev, má byť prejavom jej čistoty a pôvabu.
No mala by vedome pristupovať ku všetkému, čo robí a k tomu patrí v neposlednom rade aj tehotenstvo, materstvo, pôrody a vlastne všetko, čo ju „postretne“ počas jej putovania.


Přesně tak. :daisy-white:

Jinak to je úžasné, že jste mohla mít tak krásný zážitek porodu, měla na to odvahu a podporu a vše proběhlo přirozeně a bez problémů.
Já mohu všem ženám jen poradit, ať se řídí co nejvíce hlasem svého Srdce a mají odvahu jej následovat + ale být připraveny na vícero možností. Někdy se může stát totiž něco nepředpokládaného a člověku to může narušit "plány", tak aby se tím zbytečně nezablokoval.

Já jsem si např. přečetla, že dítě se má do půl hodiny po porodu, max. do dvou hodin, přisát k prsu, jinak to není dobré a mohou nastat problémy. Ale moji synové ani jeden po porodu pít nechtěli (možná, že kdyby byli v naprosto nepřerušeném kontaktu na kůži a zkoušelo se to hodněkrát, tak by někdy chtěli, to nevím, ale po porodu nechtěli). Pak usnuli, takže k prvnímu kojení přišlo až několik hodin po porodu, přesto se oba přisáli ukázkově a pili velmi dobře. Ale u toho prvního jsem právě měla určitý strach, a tento jsem prožívala do toho prvního kojení, a to nebylo dobře, jelikož to bylo zbytečné a vlastně jen proto, že jsem si to přečetla...

Určitě hlavně důvěřovat sobě a svému miminku. A kéž by se celkově v tomto společnost navrátila k přirozenějšímu až úplně přirozenému způsobu ... ovšem to nejen v tomto - toho by bylo, kde je potřeba veliká změna, mnohdy přímo o 180 °, aby to bylo správné a harmonické ...
Ale každý může začít jedině od sebe...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.