úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:43

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Desatoro Božích Prikázaní
PoslaťNapísal: Ned, 12. Jún 2016, 18:23 
Offline

Registrovaný: Uto, 21. Máj 2013, 19:39
Príspevky: 55
To zelené 3.dílné PG mne hned neodradilo, právě naopak dalo mi odpovědi na mnoho otázek! Ale musím se přiznat, že jsem je četl dost na přeskáčku, takže mi dlouho unikal fakt, že by tam bylo něco zpřeházeno a přednášky umístěné na konci odkazovaly někam zase k začátku.

Ovšem to se mi vymstilo! Až jsem dospěl v knize „Odpovědi na otázky od Abdrushina“ k Lorberovi a zatoužil poznat blíže také jeho „radostně splněný úkol“. A tak jsem nakonec přečetl i 11 svazkové vydání „Velké evangelium od Jákoba Lorbera“. A nestačil jsem se divit.! Proč Abdrushin mluví splněném úkolu, když Lorberovo dílo je plné nesmyslů a fantastických zázraků, které jsou v naprostém rozporu s Abdrushinovou knihou, a o jakých by ani ty nejbujnější lidové legendy tradované fanatickými křesťany si nedovolily mluvit.

Chybělo mi totiž ono vysvětlení, které bylo z 3.díl. PG vypuštěno. Již jsem málem prohlásil Abdrushina za lháře, ale tehdy jsem se rozpomněl na originál PG-1931 a Doznívání , které jsem dostal od Kovářů ze Zlína se zmínkou o přepracování původního díla lidmi z grálské církve…

Rázem bylo vše jasné kde hledat pravdu a kdo z Abdrushina dělá toho lháře! Stačí jen dohledat, co se o Lorberovi a jeho díle píše v necenzurovaném Doznívání…

Čeho všeho je schopen člověk – funkcionář posedlý touhou po moci a ovládání jiných lidí?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Desatoro Božích Prikázaní
PoslaťNapísal: Pon, 13. Jún 2016, 15:08 
Offline

Registrovaný: Ned, 24. Apr 2016, 22:55
Príspevky: 22
Tomáš Erst píše:
To zelené 3.dílné PG mne hned neodradilo, právě naopak dalo mi odpovědi na mnoho otázek! Ale musím se přiznat, že jsem je četl dost na přeskáčku, takže mi dlouho unikal fakt, že by tam bylo něco zpřeházeno a přednášky umístěné na konci odkazovaly někam zase k začátku.


V mojom prípade, snažil som sa čítať po poradí, teda nasledoval som inštrukciu uvedenú na vonkajšom zelenom obale knihy, t.j. "Autor odporúča čítať prednášky v danom poradí...", v opačnom prípade čitateľ sa vystavuje riziku, že dielo nemusí byť správne pochopené. Na tom poradí mi ale niečo nesedelo, lebo nebolo v súlade so zásadou, tvrdením, ktorá bola dokonca uvedená v knihe - že v tom poradí spočíva určité vedenie a postupné napredovanie, že čitateľovi hrozí, ak bude "skákať" alebo čítať iba ľubovoľné prednášky, že nedokáže držať postupný krok s autorom a jeho vysvetleniami. Totiž prednášky na seba nadväzovali a inokedy tiež nenadväzovali. Tiež mi trvalo celé mesiace, kým som to prečítal do konca.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Desatoro Božích Prikázaní
PoslaťNapísal: Pon, 13. Jún 2016, 15:31 
Offline

Registrovaný: Ned, 24. Apr 2016, 22:55
Príspevky: 22
Tomáš Erst píše:

Ovšem to se mi vymstilo! Až jsem dospěl v knize „Odpovědi na otázky od Abdrushina“ k Lorberovi a zatoužil poznat blíže také jeho „radostně splněný úkol“. A tak jsem nakonec přečetl i 11 svazkové vydání „Velké evangelium od Jákoba Lorbera“. A nestačil jsem se divit.! Proč Abdrushin mluví splněném úkolu, když Lorberovo dílo je plné nesmyslů a fantastických zázraků, které jsou v naprostém rozporu s Abdrushinovou knihou, a o jakých by ani ty nejbujnější lidové legendy tradované fanatickými křesťany si nedovolily mluvit.



K tomu Lorberovi - Mám tiež knihu - Odpovede na otázky 1924-1937 (Nakladateľstvo Stiftung Gralsbotschaft, Stuttgart, Slovenský preklad, 1994),

Tam sa píše, ak mám byť presný (je to v otázke 38.), "o čiastočne s radosťou splnenom poslaní" - čiastočne splnenom zrejme preto, že stúpenci Lorbera, Lorberovo dielo "vylepšili" a zrejme prekrútili. "Lorber mal byť pripravovateľom cesty pre zvestovateľa Pravdy", píše sa v knihe.

Okrem toho je tam uvedené, že "stúpenci hľadajú zakaždým falošné vysvetlenia". Tiež mohli byť pod "vplyvom temna" a možno prerobili pôvodné dielo Lorbera.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Desatoro Božích Prikázaní
PoslaťNapísal: Pon, 13. Jún 2016, 18:35 
Offline

Registrovaný: Ned, 24. Apr 2016, 22:55
Príspevky: 22
Tomáš Erst píše:

Rázem bylo vše jasné kde hledat pravdu a kdo z Abdrushina dělá toho lháře! Stačí jen dohledat, co se o Lorberovi a jeho díle píše v necenzurovaném Doznívání…



Čo sa tam píše ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Desatoro Božích Prikázaní
PoslaťNapísal: Str, 15. Jún 2016, 20:49 
Offline

Registrovaný: Ned, 24. Apr 2016, 22:55
Príspevky: 22
Tomáš Erst píše:

Chybělo mi totiž ono vysvětlení, které bylo z 3.díl. PG vypuštěno.




Máte pravdu, ak sa to berie z pohľadu Doznievania (Doznievanie, Zväzok I., prednáška - Skrivený nástroj), tak tam je uvedená iná veta, ako v prípade 3. dielneho posolstva (prednáška - Skrivený nástroj).

Abdrushin tu kritizuje Lorbera a mnohých iných, ktorí svojimi dielami spôsobili veľké škody, lebo rozšírili medzi ľuďmi predstavy, "zázraky", a deje, ktoré sú nemožné z pohľadu Božích alebo prírodných zákonov vo stvorení.

Tiež ma napadlo, že ak určitý ľudia z Hnutia prerobili a cenzurovali "Posolstvo Grálu", potom tiež mohli prerobiť dielo "Odpovede na otázky od Abdrushina" ... a nová verzia nemusí zodpovedať originálu, ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Desatoro Božích Prikázaní
PoslaťNapísal: Štv, 16. Jún 2016, 06:49 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
radoslav píše:
Tiež ma napadlo, že ak určitý ľudia z Hnutia prerobili a cenzurovali "Posolstvo Grálu", potom tiež mohli prerobiť dielo "Odpovede na otázky od Abdrushina" ... a nová verzia nemusí zodpovedať originálu, ...
Jeden příklad za všechny:
Citácia:
Abdrushin - Listy Grálu

OTÁZKA: Mají listy Grálu nějaké spojení s některým z existujících řádů Grálu nebo z takových sdružení, která se podobně nazývají?

ODPOVĚĎ: Listy Grálu nestojí v žádném spojení s některým známým řádem nebo spolkem. Ve své bezpodmínečné samostatnosti by také každé spojení odmítly.
Tato odpověď na otázku byla napsána na začátku 20. let minulého století a vyšla v Gralsblätter (Listy Grálu) série I, sešit č. 7.

Po Abdrushinově smrti se však objevila téměř totožná odpověď na otázku:
Citácia:
Hnutí Grálu (Stiftunf Gralsbotschaft 1991)

Otázka: Je hnutí Grálu v nějakém vztahu k některému z existujících řádů Grálu nebo sdružení, které se podobně nazývají?

Odpověď: Hnutí Grálu není v žádném vztahu k některému řádu nebo spolku. Hnutí Grálu ve své naprosté samostatnosti by také odmítlo jakékoliv přičlenění se.
Tato odpověď na otázku prokazatelně nebyla za života Abdrushina nikde publikována, neboť všechny odpovědi na otázky vycházely v pouze časopisech Gralsblätter, Der Ruf a Die Stimme.

Pojem "Hnutí Grálu" vznikl až po 2. sv. válce a za života Abdrushina se nepoužíval.

Stačilo tedy zaměnit pojem Listy za hnutí a nová iluze byla hned na světě ...

Originál:
Citácia:
Gralsblätter (Listy Grálu):
Frage: Haben die Gralsblätter irgendwelche Verbindung mit einem der bestehenden Grals-Orden oder solchen Vereinigungen, die sich ähnlich nennen?

Antwort: Die Gralsblätter stehen in keinerlei Verbindung mit irgend einem bekannten Orden oder Verein. Sie würden in ihrer unbedingten Selbständigkeit auch jeden Anschluss ablehnen.

Poválečná verze hnutí Grálu:
Citácia:
Frage: Hat die Gralsbewegung irgendwelche Verbindung mit einem der bestehenden Grals-Orden oder solchen Vereinigungen, die sich ähnlich nennen?

ANTWORT: Die Gralsbewegung steht in keinerlei Verbindung mit irgendeinem bekannten Orden oder Verein. Sie würde in ihrer unbedingten Selbständigkeit auch jeden Anschluß ablehnen.
V dalších textech Odpovědí na otázky jsou opět změny, jako již v Poselství z "dílny" hnutí Grálu. Jsou opět vypuštěny pasáže nebo dokonce i jednotlivé odpovědi, takže z toho opět zůstalo jen žalostné torzo.

Úplné texty v českém i německém jazyce lze nalézt zde: Odpovědi na otázky od Abdrushina


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.