úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 19:38

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: bod zlomu
PoslaťNapísal: Ned, 20. Jan 2013, 16:47 
Offline

Registrovaný: Ned, 20. Jan 2013, 16:46
Príspevky: 1
Zdravím všetkých! Rád by som otvoril tému, ktorá by pozostávala z osobných svedectiev ľudí, ktorí zažili v svojom živote určitý "zlomový okamih" (klinická smrť, smrť blízkej osoby, vážne ochorenie,postihnutie, úraz, nehoda, alternatívny spôsob vyliečenia, predtuchy,...) - jednoducho niečo, čo Vás prinútilo zamyslieť sa nad svojim životom, prehodnotiť ho, či Vám prinieslo poznanie nadprirodzena - že je "tam hore niekto".. je len na vás, ako si to nazvete..
Cieľom je priniesť ostatným ľuďom poznanie, svetlo, prostredníctvom Vašich svedectiev. Keďže by som chcel, aby Vaše svedectvá či príbehy oslovili čo najväčší počet ľudí, chcel by som sa vyhnúť extrémom ako okultizmus, mágia a náboženský fanatizmus.
Ak nechcete verejne diskutovať, prosím píšte svoje príspevky na drakfilm.info@gmail.com
Ďakujem za každú jednu Vašu skúsenosť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: bod zlomu
PoslaťNapísal: Pon, 15. Apr 2013, 17:12 
Offline

Registrovaný: Str, 23. Máj 2012, 14:57
Príspevky: 12
Ja som bol odjakživa vychovávaný v tradičnej katolíckej rodine. Od toho sa potom odvíjala aj celá moja ďalšia cesta. Raz ma priateľ z kostola pozval na modlitby ich spoločenstva (mal som 14 či 15 rokov) a tam som zažil niečo zvláštne, resp. niečo, čo som dovtedy nepoznal. Nemal som pre to meno a ani som to meno nepotreboval/nehľadal. Teraz viem, že Boh sám vtedy prišiel ku mne. A tak ma začal Boh pomaly meniť. Niekedy (a som presvedčený, že väčšinou) sa to dialo nevedome, podvedome alebo nejako tak, že až neskôr ma niekto upozornil, že som sa v tejto či onej veci zmenil. V iných veciach to zas nebolo také jednoduché. Na to uvediem krátke vysvetlenie: Boh je láska. Láska má predpoklad-slobodu (skús si predstaviť, že máš niekoho rád a donútiš ho ku vzťahu. Je to láska?). Takže Boh keď koná, vždy nám dáva možnosť ísť ďalej alebo to zamietnuť. Tak to bolo aj som mnou. Na jednej duch. obnove mi Boh oznámil (alebo som ho pozval, už neviem), že príde večer. Tak večer prišiel - mal som jednu debatu s priateľom a tam som sa dozvedel presne to, čo chcel Boh na mne zmeniť. Chcel to zmeniť, lebo to bola "chyba", ktorú do mňa vtlačili niektorí ľudia. Pretože som vedel, že to chce Boh (dá sa to jednoducho cítiť), tak som sa mu otvoril a vzdal som sa niektorých svojich názorov, "chýb", aby som bol použiteľnejší na šírenie dobra. Dnes to vidím z istého časového odstupu a vidím, že je to jedna z najlepších vecí, akú som zatiaľ urobil (stačilo mi otvoriť sa). Určite to nebolo jednoduché, alebo skôr ľahké (vzdať sa názoru), ale bolo to krásne a prínosné. Tak sa teraz učím otvárať sa Bohu stále viac a viac mu dôverovať (človek každému dovolí iba potiaľ, pokiaľ mu dôveruje).

U mňa nebol bodom zlomu nijaký extrémny zážitok, ako klinická smrť, zázračné vyliečenie, ani nič podobné.

Toľko odo mňa.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.