úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 22:45

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Pon, 25. Máj 2009, 21:08 
Ďakujem vám za úžasné príspevky.Neľutujem sa, je to ťažké, mám pocit že si vymýšlam, neviem vysvetliť najbližšiemu človeku čo sa so mnou deje.Nezvláda to so mnou už ani on.Veľmi mu ubližujem nezáujmom o všetko.Nedokážem to vysvetliť.Ak by som bola bez tabletiek tak to srdce nezvláda.Ukrutné búšenie.Mám sa úplne stiahnuť od všetkých aby som neškodila???Tá bolesť partnera ma zabíja, bolí to tak strašne a ja mu nedokážem povedať súvislú vetu prečo to tak je.Chcem ísť "domov", tam kde každá myšlienka je hneď činom, bez slov ktoré zraňujú.
Ďakujem vám za všetko.Modlím sa, ďakujem aj za bolesť...ale moja prosba je ďaleko od skutočnej modlitby.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Pon, 25. Máj 2009, 22:06 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Hlavu vzhůru! Máte v ruce Slovo a stačí je jen využít. Uvědomte si prosím, proč jste vlastně na zemi. Nejste zde pro druhé, nejste zde pro bližní, dokonce zde nejste ani pro případné Vaše děti, ale jen a jen pro svůj vlastní vývoj. Pokud možnost svého vývoje obětujete druhým, tak svůj život promarníte a nepřiblížíte se tam, kde „každá myšlienka je hneď činom, bez slov ktoré zraňujú.“
Nejde zde o žádné sobectví, ale o plnění Vašich povinností, které máte vůči svému duchu i Bohu. Teprve plněním povinností vznikají určitá práva. Vaše duchovní jiskra Vám nebyla dána proto, abyste ji zanedbávala falešným ohledem na druhé, ale abyste ji všemi svými silami, bez ohledu na Vaše současné poměry, rozvíjela a nechala rozhořet. Teprve tím začnete být skutečně užitečná nejen sobě, ale celému stvoření. K tomu je však potřeba Vašeho rozhodnutí a odhození „ulity“ do které jste se sama uzavřela.
Účelem pozemského života je, aby se člověk naučil vtisknout duchovní vjemy do hmoty a dokázal ve hmotě zformovat určitý obraz vyšších úrovní. Bez tohoto pozemského vývoje nemůže člověk postoupit výše, protože by nebyl schopen ve vyšších sférách odolávat síle tam proudící a nebyl by tam v tomto tlaku schopen nic formovat a tím tam být užitečným. Toto má možnost naučit se na zemi, kde má překonávat hutnost hrubohmotnosti a tím i vnitřně sílit. Nestačí tedy pouhá touha po vyšších světech, ale je bezpodmínečně nutné, aby se člověk už zde na zemi učil tomu, co tam musí bezpodmínečně vykonávat, aby se tam vůbec udržel a nebyl zatlačen zpět, nebo se dokonce nemusel znovu inkarnovat a namáhavě doháněl to, co měl možnost získat v předchozím pozemském životě.
Přestaňte se již trápit a začněte nejprve s malými věcmi. Na nich zesílíte a pak budete schopna měnit věci velké, tak, abyste se jejich změnou posunula kupředu a zároveň jste nikomu nezpůsobila utrpení. Násilná změna poměrů by nyní zřejmě pro Vás nic nezměnila. Je třeba nejprve změnit vnitřní postoj k životu a pak se mohou změnit i vnější poměry.
Sílu k tomu najdete všude kolem sebe. Stačí si o ní jen říct.
:sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Pon, 25. Máj 2009, 22:16 
Zvláštne, nie ste prvý kto mi povedal aby som bola určitým spôsobom sebec a myslela viac na seba.Preto som dala výpoveď v predošlom zamestnaní kde mi dali vyššiu funkciu...a odišla som s vysvetlením že nie som sebec ako ostatní.Tak budem nad tým rozmýšlať.Viem že je pravda, pokiaľ sa nedám sama dokopy tak budem naokolo len ubližovať.
Ja sa nevzdávam len akosi nevládzem


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Uto, 26. Máj 2009, 11:14 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
anabel píše:
Chcem ísť "domov", tam kde každá myšlienka je hneď činom, bez slov ktoré zraňujú.
Ďakujem vám za všetko.Modlím sa, ďakujem aj za bolesť...ale moja prosba je ďaleko od skutočnej modlitby.


Pravá modlitba nemusí vždy byť to, čo si myslíme o nej. Často sú (nevedomá alebo vedomá) bolesť, radosť, hlboké city silnejšou modlitbou, ako odriekané slová...

Celý svoj život som prežil v bolestnej túžbe "ísť Domov". Tento svet som považoval za "slzavé údolie", miesto, kde je len bolesť a trápenie...
Až po dlhom čase som pochopil, že môj duchovný Domov je nielen "tam hore", ďaleko od fyzického sveta, ale časť z neho je aj "tu dole", duchovný svet obkolesujúci a prestupujúci fyzický svet... Duch môže vedome či nevedome "dýchať rovnakú látku", "tak isto", ako vo svojom Domove... Len sa na to potrebuje prebudiť, aby to vnímal aj vedome...

To, že sme tu dole a naše myšlienky nie sú hneď činmi, ale trvá to určitú chvíľu, nám dáva možnosť spoznávať naše vlastné dianie, bez toho, aby sme boli nebezpeční pre seba a svoje okolie (čiže je to obrovská milosť)... Až keď (z určitého pohľadu) dokážeme vytvárať také myšlienky a pocity, ktoré sú v súlade so zákonmi Stvorenia, až potom sa nám postupne otvorí cesta do vyšších úrovní a nakoniec aj Domov (už počas nášho pozemského života, ak stíhame na tom včas pracovať)...

Už vo fyzickom tele sa dá prebudiť nielen fyzické vnímanie, ale všetky druhy vnímania daných úrovní, z ktorých látku má človek v sebe... Opäť dôležitá je tu pozornosť, čomu venuje človek pozornosť, to narastá... To platí aj pre depresiu, aj pre všetky iné skutočnosti, aj choroby...
Určite ste si vo svojom živote všimli, že keď si človek viac všíma svoju chorobu (najmä ak to nerobí nezaujato a nestranne), tak ako keby tá choroba silnela... To je len jedným z mála príkladov dôležitosti toho, kam smeruje naša pozornosť a čo je objektom pozorovania...
Ak si človek nevšíma to, že kam smeruje jeho pozornosť, tak to ešte neznamená, že tam nedochádza k výmene energií. Človek je energetická bytosť a je veľmi dôležité aby sa naučil vedome pracovať so svojou pozornosťou, pretože energia človeka vždy ide tým smerom, kam smeruje jeho pozornosť a je to nezávislé na tom, či je to vedomé alebo nevedomé. Ak je to vedomé, tak človek vie kontrolovať svoju pozornosť, čo je obrovská výhoda, pretože človek je zodpovedný za všetko, čo koná, nezávisle na tom, či je to vedomé alebo nevedomé. Ako sa hovorí, „neznalosť zákona neospravedlňuje“ a platí to aj pre zákony Stvorenia, nielen pozemské. Čiže človek je zodpovedný aj za to, čo nevedome pozoruje, alebo čo si neuvedomuje pri pozorovaní určitých javov. Jedným z takýchto javov je aj napríklad pozeranie televízie a filmov. Treba ešte vedieť, že človek svojou pozornosťou automaticky nielen dáva viac alebo menej energiu do pozorovaného javu, ale súčasne aj spätne mu automaticky prichádza energia z pozorovaného objektu alebo javu, čiže inými slovami automaticky dochádza k energetickému spojeniu. Zoberme si takýto príklad. Človek pozerá napríklad kriminálku alebo nejaký akčný film alebo dokonca stačí aj pozerá nejaké negatívne správy zo sveta. Po určitom čase začne viac alebo menej pociťovať stúpajúcu hladinu napätia u seba (ak je dostatočne otvorený a bdelý) a nevie, prečo sa to deje. To je práve aj kvôli tej zákonitosti spojenia človeka a objektu jeho pozornosti. Vo veľkej väčšine prípadov si toto ľudia ani neuvedomujú vo svojej otupenosti a až keď vypukne doma napríklad hádka v rodine, až vtedy si všímajú, že niečo nie je v poriadku. Ale to je už neskoro...

Možno ste si aj vy všimli, tak isto ako aj ja, že v poslednom čase sa v telke (a ako si všímam, tak nielen na Slovensku) rozmnožili kriminálne filmy a seriály. Doteraz to boli najmä akčné filmy a teraz „prišli do módy“ kriminálky... A toto všetko pôsobí na človeka a myslím si, že dlhodobý efekt je ten (čo už vieme, ak poznáme hore uvedenú zákonitosť, aj logicky odvodiť), že sa to násilie a všetky tie energie, ktoré predstavujú tie filmy postupne prenesie na ľudí a neskôr to ľudia prenesú aj do každodenného života. Takže veľmi efektívne vieme „predpovedať“, čo sa bude diať na konkrétnych miestach na Zemi vo fyzickom živote (samozrejme, treba zobrať do úvahy aj ďalšie vplyvy)...

Prečo som toľko o tom písal a aký to má súvis, napríklad aj s depresiou? Pretože to má priamy súvis s vyliečením mnohých chorôb, nielen depresie. Správne smerovanie pozornosti je nielen obrovskou pomôckou, ale aj nutnou (aj keď sama o sebe nie je postačujúcou) podmienkou, a súčasťou liečby, ako aj samotného duchovného vývoja... Je veľmi dôležité správne si zvoliť objekt pozornosti, ktorý nás má viesť na ceste vyliečenia, a aj na ceste duchovného vývoja. V prípade depresie nás to môže doslova a do písmena vytiahnuť z nášho súčasného, momentálneho stavu, ako sa to stalo aj mne mnohokrát v tomto živote a to nielen počas depresie... A pritom nie je jedno, či do toho (napríklad pozerania kriminálok) človek ešte pridáva celú svoju pozornosť, alebo dokonca ešte aj či sa to snaží aj precítiť... Čím viac pozornosti do toho človek dáva a čím viac citov do toho človek dáva, tým je to silnejšie. Čiže negatívne je ešte negatívnejšie a pozitívne je ešte pozitívnejšie, zjednodušene povedané. Ale toto všetko je len veľmi zjednodušene napísané, pretože mnohé veci sa prejavujú individuálne, aj podľa vnútorného stavu daného človeka... a ako môžeme zistiť, čo je negatívne a čo pozitívne???

S hore uvedeným priamo potom súvisí aj to, že vo väčšine prípadov to, čo je u človeka slabosťou alebo nedostatkom alebo inými slovami, napríklad závislosťou, skrýva v sebe najväčšiu silu a prednosť daného človeka. Je to silne individuálne, ale veľmi dobrou pomôckou je napríklad aj náš strach, naše obavy... To nám ukazuje, „pomáha nám“ určiť smer, ktorým sa máme zlepšovať, meniť, uberať sa...

Ako som už uviedol a nedá sa to dostatočne krát opakovať, veľmi dôležité je aj spoznať a snažiť sa dodržiavať zákony a zákonitosti Života. A nie sú to len Desatoro alebo 3 základné zákony z Posolstva Grálu, ale tisícky a tisícky zákonitostí, ktoré sa odzrkadľujú v ľudovej múdrosti a ktoré nám majú uľahčiť náš život na Zemi a umožniť udržať správny smer a tempo...

Mladý človek väčšinou nevie (a žiaľ, neplatí to len pre mladých), kto je on alebo ona, aké má prednosti, nedostatky, pozitívne a negatívne vlastnosti, chýba tu hlboké sebapoznanie, často sa vyskytuje snaha o vedomú či nevedomú seba manipuláciu bez predchádzajúceho nestranného sebapoznania, najmä u žien je typické (a v súčasnosti je to dosť často aj u mužov), že sa snažia vyhovieť každému na úkor seba, okrem iného aj preto, len aby nestratili nálepku „dobrá osoba“, resp. aby nestratili svojho partnera, partnerku, atď., atď. Aj človek, ktorý si už odžil pekných pár desiatok rokov, aj ten má ešte čo pracovať na sebe, a čo potom mladý človek, ktorý ešte len začína spoznávať svet a sám seba v ňom...

:o :-o


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Str, 27. Máj 2009, 01:15 
Bola som unavená a utrápená a nevedela som prečo.Minulosť vyzerala ako búrkou bičovaná pustatina, život bol márnosť a budúcnosť len cestou k smrti.Je to ako nižší stupeň životnej beznádeje, kedy nedostávate žiadne odpovede, napriek tomu však dokážete žiť a smiať sa v práci.Napriek všetkému som sa naučila s týmto žiť.Takže žiadna slabosť.Končím s negatívnymi myšlienkami.Mala som optimizmu na rozdávanie a chcem ho späť.Jednému človeku som rozprávala celý svoj príbeh a spýtal sa ma či ešte žijem.A som stále tu...uvedomila som si silu, ktorá ešte stále nevyhasla.Vždy keď som rozprávala tie "najsmutnejšie udalosti", vždy som mala pri tom úsmev na perách a vraj bola radosť počúvať.Keby mi bolo tak hrozne, nikdy by som nepísala tieto riadky.Končím s tabletkami, snáď bude srdiečko v poriadku.Ak nie výjdem von na čerstvý vzduch a predýcham to :) Verím že dokážem prekonať strach, úzkosť a melanchóliu.Už som dlho spala.Mám šťastie že som.Ja som chcela žiť tak dobojujem.S radosťou v srdci, vierou, láskou k Bohu a k sebe samej.Snáď niekedy prispejem nejakým pozitívnym príspevkom a dúfam že o pár dní nebudem s plačom písať ďaľšie riadky na túto tému.
Každá búrka raz prehrmí, tak verím že aj tej mojej je koniec a bude svietiť len slniečko :sunny:
Ďakujem za krásne slová, boli balzamom na moju dušu.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Pia, 28. Okt 2011, 20:06 
Offline

Registrovaný: Pia, 28. Okt 2011, 17:52
Príspevky: 3
Váš Príbeh.doc.
SVETLO PRAVDY

Až na staré kolená a pomocou inter. informácií som si dala do súvislostí svoje život. poznatky cez ktoré som nakoniec našla riešenie pre svoje problémy, ktoré boli pre mňa až neprekonateľné, lebo som nechcela byť na tabletkách, ktoré nič neriešili. To že pravda býva jednoduchá platí aj v mojom prípade, ale na to treba poznať veľa informácií a súvislostí medzi nimi, a tam sa nachádza tá jednoduchá PRAVDA. Toto len úvodom.
Budem hovoriť cez spomienky a pocity s odstupom času. Je to veľmi dôležité. Mala som problémy už v detstve. Bola som neistá, hanblivá, akoby zakríknutá, neurotická, ustráchaná a stále nespokojná, ale tiež cieľavedomá až tvrdohlavá. Lásku od svojej mamy som nemala a ani som ju akosi neočakávala. U ocka som cítila určitú duševnú spriaznenosť. Neskôr v dospelosti sa tieto pocity len zväčšovali. Nevedela som sa akosi nikde zaradiť, bola som čím ďalej viac zmätená, roztržitá až chaotická, neurotická, neistá, podceňovala som sa. Mala som aj veľmi dôležité výborné vlastnosti, vďaka ktorým som sa držala nad vodou, ale tým sa nebudem zaoberať. Neskôr som sa naučila správne počúvať, vnímať a to v duchu vyhodnocovať a skúšať to na sebe a POMOHLO MI TO. Tak to zhrniem do nieľkých bodov:
1/ pitný režim /pila som hneď po prebudení prevarenú vlažnú vodu 3 dcl, v pribehu dňa 2-2,5 l voda a neslad. bylinný čaj/
2/ správne dýchanie bruchom /joga, cvičenie tai chi/
3/ meditácia – vyčistená hlava / prípadne držať sa výroku: Osloboď sa od myšlienok, nemysli na minulosť, nemysli na budúcnosť, ži len pre danú chviľu/.
4/ pozícia svedka POZNÁMKA: bod : 2, 3, 4 som sa naučila navštev Sahádža jógy.
5/ komfrontácia samého seba a sebadisciplína /cez pocity a hravo/- sebebapoznávanie: / www rozvoj sebepoznania, www kurzy sebapoznania/ - výroky: pocity nám pomáhajú zorientovať sa v sebe, ak si ich všímame. Ale ak ich potlačíme, môžu nás napadnúť „zozadu“ a potom sme ešte viac agresívni, žiarliví, nahnevaní – nevieme ich ukočírovať a nerozumieme si. STARÝ EGYPT- škola Horovho ľavého oka – kde sa učili študenti niekoľko rokov zvládať svoje emócie a strachy, chápať ich na základe pochopenia svojho emocionálneho tela, mohli viac rozumieť seba a vesmírnym zákonom, viac cítiť a vnímať. MEDITÁCIA ZOSTRUJE VNÍMANIE OKOLO SEBA A V SEBE /zorientovať sa sám v sebe/.
6/ zvýšenie sebavedomia /cez pocity, kardamón/ ale byť zárovaň v pokore /tiež cez pocity/ Poznanie: keď toto skúsiš, spoznáš aj svoju vlastnú cestu plnú zauj.myšlienok, dobrodružstiev - život bude pre teba oveľa zaujímavejší a harmonickejší, vytvoriš si podmienky pre svoj ďalší duchovný rozlet.
7/ zdravý spánok /pribl. Od 17,00 hod.nič neriešiť- čistá hlava/.
8/ správne stravovanie – výživa má veľký vplyv na psychiku /sezam.sem.,ľan.sem.,mandle, arašidy, bazalka,oregano a pod./
9/ umenie počúvať
10/ liečba komfrontáciou- láskavý ale prísny oponent pri vymieňaní si názorov /napríklad dôverný otvorený priateľ/,
11/ vzťahy /beletria: Asertivita, SILA aut. Rhonda Byrne/
12/ usporiadať si myšlienky, aj drobné nejasné veci si ujasniť /postupne a pomaly/ vyhnete sa zmätku, budete istejší.
13/ zabudnite na pocit viny, robili ste veci tak dobre ako sa len dalo /patri medzi najsilnejšie negatívne pocity/.
14/ všetko toto je veľmi dôležité a aj v uvedených výrokoch hľadajte skutoč.pravdu Vyskúšajte sa riadiť touto pravdou.
15/ poďakovanie aj za krátkodobé a malé úspechy.

Začiatok tejto liečby berte s rešpektom, neskôr až budete poznať prvé malé pozitíva, môžete to robiť /škola hrou/. Len keď to budete robiť s radostným záujmom vtedy budú skutočné výsledky. Robte to po krokoch, pomaly /v ničom sa nenáhliť/ a len vtedy keď budete chcieť. Nenúťte sa! Všetko by ste pokazili. Berte to ako hru!

p.s.: keď prejdete týmto procesom a budete sa cítiť kľudná, vyrovnaná, sebavedomá ale aj tak trochu prázdna budete si musieť nájsť nové pozitívne citové zakotvenia /napríklad výborná kniha SILA od Rhonda Byrne, etika, asertivita, rozvoj osobnosti/.

Neskôr doplním, rozvediem jednotlivé body, dám návody prípadne recepty.

Veľa vytrvalosti praje M.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Str, 02. Nov 2011, 03:47 
Po zhruba dva a pól roku, bola znovu obnovená téma, ktorú som kedysi, keď mi bolo najťažšie, začala.
Prešla dlhá doba, a všetko sa dialo presne tak, aby mi situácie, ktoré som prežívala, otvárali oči.
Na začiatku som sa starala o pani, ktorá trpela celý život depresiami. Strávila som u nej ťažké, no zároveň nádherné obdobie, ktoré spôsobilo to, že som odhodila všetky pochybnosti o tom, že som slabá na to, aby som sa vyliečila. Taktiež som bola na tabletkách. Inak som nedokázala fungovať. Pri pani, o ktorú som sa starala, som dokázala dokonale precítiť, ako môžem dopadnúť. Neschopná vlastných rozhodnutí, stále pod vplyvom antidepresív, plná strachu a úzkosti. Prežili sme spolu skutočne nádherný čas. Dokázala som ju úplne pochopiť.
Po niekoľkých mesiacoch odišla...oslobodila sa od chorého tela...doteraz ďakujem za túto skúsenosť. Pri jej smrteľnej posteli som stála takmer celý čas pri nej. Nič „posvätnejšie a krajšie“ som dovtedy nezažila.
Postupne som naberala istoty, v ktorých strach strácal svoje miesto. Vyšla som zo svojej „ulity“, do ktorej som sa uzavrela. Všetky lieky som rázom prestala brať. Problémy s partnerom vyústili vo formálny rozchod...a po rokoch som ho opustila.

Nachádzala som odpovede na otázky, na ktoré som nemala jasnú odpoveď. Moja cesta ma čoraz viac nabádala k hľadaniu odpovedí na to, kto som, čo je skutočným zmyslom života a práve depresia viedla k tomu, že som svoje vnútro začala otvárať skutočným duchovným hodnotám, ktoré ako jediné nesú v sebe život.

Často som sa ponárala do výčitiek nad minulým. Výčitky sú ale veľká brzda v ceste duchovného pokroku. Uvedomila som si, že sa treba pozrieť do zadu iba raz, dôkladne si uvedomiť a precítiť, čo je zlé. Potom však treba vložiť celú energiu do budovania nového a na staré nespomínať. Za všetky skúsenosti som bola nesmierne vďačná. Veď práve oni mi pomohli spoznať to, čo som ešte nevedela, pomôcť nájsť správne a kráčať tam, kam som túžila. Snažila som sa nepozerať príliš na to, ako to bolo. Každé ďalšie zaoberanie sa minulosťou by bolo iba vyčerpávanie sa duchovne, ubíjanie, a značne by spomalilo priebeh zmeny k novému. Taktiež neustále myšlienky a strach z budúcnosti. .
Bolo potrebné obrátiť sa dovnútra. Smútok nad minulými činmi a strach z budúceho je iba ďalšia finta rozumu, ako zaujať svoju pozíciu v našom živote a zabrániť duchu, aby sa mohol prejavovať. Tadiaľ jednoducho cesta neviedla.

Uvedomila som si, že nie je ani tak dôležité to, čo sa deje, ale aký máme k tomu vzťah. Podobne je to i v živote. Niekto si zlomí nohu, a je v depresii... Niekto prišiel o nohu, a je vo vnútornej harmónii a je vyrovnaný.
Chcem povedať, že nejde ani tak o to čo sa stalo, ale ako to prijímame.
Pokúšala som sa nájsť vo svojom živote veci, ktoré vo mne vyvolávali strach, neistotu...a snažila som sa im postaviť.
To ma udržiavalo v prítomnosti - lebo iba v nej sa dá vidieť, počuť, cítiť... byť duchom a aj vyriešiť to, čo treba. Potom som mohla v tej prítomnosti vidieť, že strach býva iba z neznámeho, neistoty z falošných nádejí, z problémov z nevyriešeného...Rovnako to funguje v našom živote kompletne vo všetkom. Ak vyžarujeme pre nejakú vlastnosť, komplex, hnev, strach... temne, pôsobíme tak na všetko a všetkých, a tí sa k nám podľa toho správajú. Rovnorodosťou si vyberieme z ich možností, ako sa k iným dokážu zachovať, teda rovnakou vibráciou, akou na nich pôsobíme.

Hovorievala som si „toto robím zle, musím sa zmeniť“... A robila som väčšinou zmenu iba navonok, že som zmenila niečo zo svojich obyčajov. Bolo to inak dobré, ale ďaleko od zmeny vnútornej. Lebo som menila svoje prejavy, nie seba samú. Taká skutočná duchovná zmena sa deje často bez toho, aby sa človek o niečo snažil, dával si nejaké záväzky. Vonkajšie veci sa totiž zmenia samé od seba, bez toho, aby sa o ne musel snažiť. Zmena je v uvedomení si, vo všimnutí si, v momente, keď človek vníma vnútrom. A to vyžaduje skôr malé každodenné kroky, ako veľké slová. A ak nastane zmena vo vnútri, vonkajšie zmeny nenechajú na seba dlho čakať a budú sa diať "sami".
Niektoré vonkajšie činnosti bolo treba opustiť, ale nie rozhodnutím: "Toto už nechcem", nahovárajúc si: "ja som sa už zmenila...", ale bolo nutné spoznať duchom to, čo som nechcela, aké to je. Precítila som to. Postupne mi to odchádzalo zo života v dôsledku vnútorného poznania, nie tlakom rozhodnutia rozumom.

Postupne som pochopila, že bolo dobré to, že všetko, čo sa mi dovtedy dialo, nebolo ľahké. Nechcela som byť zaliata emóciami, ako to často zažívajú "akože noví ľudia", ktorí napríklad prijali Krista, a už sú zrazu noví. Nie sú. Iba zmenili myšlienky o sebe. To je všetko. Netrápila som sa nad zlým stavom vecí...ale tešilo ma, že všetko zlé mi pomáhalo očisťovať sa od starých nánosov, ktoré neustále odstraňujem...

Presvedčenie a vedenie prichádza z prežitia, ktoré jediné dáva pružnosť a stálosť. Postupe som začala vnímať veci inak a cítila som každým dňom, že to, čo vo mne driemalo, stále silnelo a vedela som, že niet cesty späť. Kolísanie vo viere sa stalo živším a pružnejším.
V mnohom mi pomohla láska muža, ktorého som sa nebála prijať do svojho života : ))) ...


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Štv, 06. Sep 2012, 12:11 
Offline

Registrovaný: Štv, 06. Sep 2012, 11:58
Príspevky: 1
Všetko, čo nás v živote postretne sa pre niečo deje. Niekedy na to prídeme oveľa neskôr, ale to nie je dôvod, že to tak nie je.

Každý človek má obdobia, kedy to nie je OK. Viem, niekto ich má viac, alebo intenzívnejšie to prežíva. Veď každý sme iná osobnosť.

Myslím, že ide o to, nájsť spôsob ako s tým bojovať. Veľmi inšpiratívna knižka môže byť Objavte seba Objavte šťastie. Autorka prežívala niečo veľmi podobné a možno preto by stálo za pokus to skúsiť. :book: Môže byť veľmi veľa spôsobov, ako vziať vlastný živoť opäť do svojich rúk, ale v prvom rade treba o nich vedieť.
Myslím, že inšpiratívna je i webka: styl-stastie.eu

Držím palčeky!


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 21 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.