úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 07:09

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 07. Nov 2008, 22:03 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Jasne, slovom sa nič z duchovného vyjadriť nedá. Ak ale už niečo vyjadrujeme slovom, musíme to robiť tak, aby to nemýlilo ostatných.

S tými čiastočkami (teda ľudskými duchmi) tu ale dochádza pravdepodobne k nedorozumeniu. Lebo ľudskí duchovia nie sú ani veční, a ani Pravda sa z nich neskladá, ale je od nás úplne nezávislá.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 07. Nov 2008, 22:50 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
ludskych duchov ja nepoznam.ale to je len o tom ze kazdy ma inac
zadefinovane slova.tie ciastocky sme ale neda sa to opisat.uvidis.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 07. Nov 2008, 23:09 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
A s tym mylenim je to tak ze, mylime sa uz len tym ze
nad tym rozmyslame a este viac ked o tom hovorime/piseme.
Ale dusa ta nikoho nepomyli. Celkom v pohode sa to da
vyjadrit "basnicky" ked ti to chodi v rimoch vtedy ide rozum viacej bokom.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 07. Nov 2008, 23:12 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
Ale aj to by mal clovek citat len tak "medzi riadkami" :sunny: :sunny: :sunny:
Cital som davnejsie dost vela ezoterickych knih az kym som nepochopil
ze dobra kniha je jedine ta , co ma prazdne (ciste) strany :sunny: :sunny: :sunny: najlepsie citat v sebe samom.
majte sa krasne :sunny: :sunny: :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Pia, 07. Nov 2008, 23:17 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Skúsme teda nájsť nejakú spoločné reč, lebo ak budeme hovoriť každý svojou rečou, tak sa nebudeme môcť rozprávať a budeme hompach toe si tu lep he noech. A to asi nechceme..?

Dobre. To čo si uvedomuje, že existuje, to je ľudský duch. Čím viac človek žijete vnútorne, vníma, uvedomuje si... tým viac sa vyvíja, až nakoniec je schopný za určitých podmienok sa vrátiť do duchovných svetov, z ktorých pochádza. Ľudský duch ale nie je večný. Večnosť mu prepožičiava iba duchovná iskra, ktoré pochádza z večného. To, prečo som nesúhlasil, je táto vec: Ako nevyvinutý môže túto večnú čiastočku ľudský duch stratiť, a s ňou aj večný život a vedomie, ktoré získal za dlhé inkarnácie.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Sob, 08. Nov 2008, 22:49 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
Tu duchovnu iskru nikto nestrati. naozaj nikto a vecny zivot takisto nikto
nestrati, lebo zivot vecny je.Menis len "saty". Mozes sa len obalit vseliakymi energiami a tak zabudnes co v sebe mas. Ale nic nestratis.
Ked sa zas "ocistis" tak to znova najdes. A uz to nebudes chciet
zahadzat,lebo si uvedomis marnost toho.
A to "ocistovanie" to je to ze to nechavas byt.Tie "energie"
co si nahromadil za tie zivoty nechavas ich byt.uz sa v tom nevrtas, ale
s laskou a uprimnostou ich prepustas,dakujes uprimne za "skusenost"
a cim viac to robis tym viac ta zalieva taake dobro taka laska ktora
ti ide v ustrety az z teba vsetko opada a ty uz len si :sunny: :sunny: :sunny:
Ale vsetko sa to deje
v taaakej laske ze az :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Sob, 08. Nov 2008, 23:28 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Jasne, pozemské telá sú len „šaty“, ktoré meníme. Astrálne telá sa však nedajú vyzliecť iba tak ľahko a ak oťažejú, neumožňujú vstup do vyšších sfér. Špinavé a ťažké jednoducho nikdy nemôže vstúpiť do čistých sfér silného žiarenia Svetla a hmotné pôjde raz do rozkladu (aj astrálne telá patria ešte do hmotnosti, i keď jemnejšej).

Na očistenie astrálnych tiel od rôznych sklonov, zlozvykov, túžob po nízkom a hlavne karmických previnení, sa však človek potrebuje znovu narodiť – v astrálnych svetoch je očista ďaleko ťažšia a pre mnohých nemožná. A ako snáď vidíte, ľudia sa životom, aký dnes všeobecne je, skôr ešte viac zašpinia a zaťažia ďalšími vinami, ako očistia. A očistiť sa je ďaleko ťažšie, ako sa zašpiniť.

Ak sa ľudský duch príliš otvorí temným veciam, tiaž tiel sa stáva neprekonateľnou a nedokáže sa očistiť. Slová o tom, že nikomu sa nič nestane a každý je večný, sú preto zavádzajúce a uspávajú ľudí pocitom bezpečia. Prečo si myslíte, že Ježiš hovoril o potrebe bdelosti, o nutnosti konať mnohé veci a iným sa vystríhať? Prečo sú nám dané Božie prikázania? Prečo hovoril Boží Syn o možnosti večného zatratenia, o vymazaní z knihy Života, ak sa nebudeme starať o svoje duše?

joachim píše:
A to "ocistovanie" to je to ze to nechavas byt.Tie "energie" co si nahromadil za tie zivoty nechavas ich byt.

Skutočne zaujímavé. Načo vlastne ľudia žijú, keď sa majú nakoniec vrátiť do rovnakého stavu nevedomia, ako boli pred tým, než zostúpili do hmotnosti? Nemal by v tom byť nejaký hlboký účel, niečo opodstatnené, tak, ako to môže človek okolo seba pozorovať vo všetkom, čo bolo stvorené?

Tu sa dá nájsť vysvetlenie, ktoré ukazuje zmysel ľudského života: Pôvod človeka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Ned, 09. Nov 2008, 20:01 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
To ci sa znovu narodis zalezi od toho ako na tom si, ake si mal predosle
inkarnacie a co "chces" teraz. Mozes to stihnut ocistit uz tento zivot.
Vsetku karmu co mas.Za tento jeden zivot.Prave teraz je ta moznost.
Prave v tejto dobe. A kazdy jeden ju ma! Lebo je tu inkarnovenych vela prekrasnych bytosti pretoze sa budu diat velke zmeny na zemi onedlho.
...A nic nie je nemozne. Kazda dusa ked sla do akejkolvek doby si vzala potrebnu "vybavu" na to aby to zvladla, aby sa este viacej "nevzdialila".
To uz len na volbe cloveka na zemi zalezi ci si spomenie alebo nie.
"Slová o tom, že nikomu sa nič nestane a každý je večný" - nepisal som ze sa nikomu nic nestane.pisal som ze nikdy nestratis to cim si bol a zivot je vecny a my sme v nom a on je vnas ten sa tiez nestrati.to nejde. Cloveku sa deju veci na zaklade mnohych "veci". Pozri sa - kazdy ma slobodnu volu, je na
kazdom cloveku na jeho rozhodnuti ci chce spat alebo bude "utekat k svetlu".
Kazdy ma na vyber jedno ci druhe alebo ine.Ked to niekoho "bavi" s tym nic
neurobis. Pozri sa - ja som robil v jednej fabrike. Vzdy cez prestavku som si
len tak sadol do jedalne a vnimal som ludi okolo. Videl som aj to nesmrtelne
v nich a aj to "ostatne". Sucitil som s nimi, ale ked som videl a naozaj
som to VIDEL ze keby sa kazdy z nich rozhodol v tom okamihu, tak
to mohol vidiet tiez. Jedinim rozhodnutim mohli vidiet VSETKO!!!
Ale zaroven som vnimal ze im je v tom co maju "dobre" tak si na "to"
zvykli, ze ani netusia ze to moze byt aj inac. Avnimal som aj to ze keby som
im v tej chvili zacal rozpravat o tom co vnimam, tak by to s nimi ani nepohlo
ba este by ich to viac vzdialilo ale zasa som vnimal jednu dusu ze je
prave pre tento "vnem" otvorena.Bol to jeden moj kolega. Bol
romskej narodnosti - to pisem len preto aby si nekto nemyslel ze iba vyvoleny maju pristup k niecomu takemu. Prisiel len tak ku mne a sadol
si vedla mna. Prave vtedy ked som to vnimal. Ked si vedla mna sadol
to bolo bez slov asi po minute sme sa na seba pozreli, slzy nam tiekli z oci
ale nie od smutku ale od skutocnosti!Tak jasnej skutocnosti.
Ale co som tym chcel povedat.Prepac nechal som sa uniest. Chcel som tym
povedat to ze ked zijeme a uvedomujeme si ze sme duse v tele vtedy
presne vies co mas komu povedat a sam ten clovek ktoremu to mas povedat ti pride do cesty!!! A uz to nehovoris TY.Tie slova idu akoby sami
z tvojich ust. A ty si len akoby pri tom.Vtedy si taky ako mas byt. A deje sa
to co ma. Nevkladas sa do toho ako clovek. Nechavas nech "dusa" hovori za teba........
Boh nedal ziadne prikazania. Dal nam slobodnu volu a jeho lasku.
A ak myslis tym "bozi syn" jezisa... my vsetci sme bozie deti takisto
ako bol on a aj budha, krisna, manas, indra............ ale oni to zvladli.
A jezis nikdy nehovoril o vecnom zatrateni, ci vymazani z knihy zivota!!!
To su len vymysly CIRKVI!!! Urcite sa rozpametas ak si zil s nim v tej dobe.
A netvrdim ze sa maju ludia vratit do stavu nevdomia.Ani do rovnakeho v akom boli. To sa ani neda, lebo to co si kedy zazil uz nevymazes.
a tak dalej.... :sunny: :sunny: :sunny: jedina "chyba" je ze ludia
nehladaju jednoduchost. Vsetko chcu zlozito. A ako to chces tak to budes mat. Ale v kazdom okamihu sa mozes rozhodnut. Na to nech nikto nezabuda. Mame slobodnu volu.
:sunny: :sunny: :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Pon, 10. Nov 2008, 00:35 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
To, čo píšete, som zažil tiež. Je to tak - nie je žiadny rozdiel medzi „tebou a mnou“ a všetci sme hlboko vnútri rovnakí – to isté večné – akoby som sa pozeral do očí druhého a videl sám seba... To, že ste to videli ale súčasne neznamená, že aj všetkému musíte rozumieť.

joachim píše:
"Slová o tom, že nikomu sa nič nestane a každý je večný" - nepisal som ze sa nikomu nic nestane.pisal som ze nikdy nestratis to cim si bol a zivot je vecny a my sme v nom a on je vnas ten sa tiez nestrati.to nejde.
A práve kvôli tomu som reagoval, lebo to tak nie je. Večná je iba duchovná iskra, ktorá nás oživuje. Ľudský duch je stvorený a teda večný nie je. Ak ale vyvinie svoje duchovné vedomie v k tomu mu vymedzenom čase, a rozhorí v sebe tú iskričku na plameň, môže sa vrátiť do duchovných svetov, z ktorých vyšiel kedysi ako nevedomý a môže žiť večne. Ak ale neurobí tejto duchovnej iskričke rovnorodé prostredie a nerozhorí ju, táto iskra mu bude odňatá, lebo jej nebol hodný. Raz sa totiž všetky iskričky vrátia domov – záleží však iba na nás, či s nami (s vedomím, ktoré sme získali za mnohé inkarnácie všetkými možnými skúsenosťami), alebo bez nás.

Máte pravdu, každý sa môže rozhodnúť slobodne ako chce. Za svoje rozhodnutie však nesie aj zodpovednosť a to, čo si vybral, k nemu príde bez ohľadu na to, či to ešte chce alebo nie. Slobodné chcenie funguje iba v rozhodovaní sa, nie v tom, čo to rozhodnutie vytvorí.

joachim píše:
Mozes to stihnut ocistit uz tento zivot. Vsetku karmu co mas.Za tento jeden zivot.
Hmmm. Každý z nás, čo tu žijeme, má možnosť sa očistiť. Tá možnosť je ale stále ťažšia, hlavne ak už človek prekročil určitú hranicu a otvoril sa príliš temným veciam - vtedy už ani nechce a Svetlo vníma ako nepriateľa. Nie teda že by to nešlo, ale pozrite sa, ako to vyzerá v praxi. Z generáciu na generáciu je svet duchovne prázdnejší a ľudia sa viac a viac zamotávajú do zlozvykov, stávajú sa lenivejšími, strácajú vitalitu, menej vnímajú... jednoducho stále viac duchom zaspávajú.

joachim píše:
Kazda dusa ked sla do akejkolvek doby si vzala potrebnu "vybavu" na to aby to zvladla, aby sa este viacej "nevzdialila".
Treba sa asi poriadne rozhliadnuť okolo seba, alebo sa napríklad porozprávať so starými rodičmi o vysokých hodnotách, ktoré boli kedysi samozrejmosťou, a dnes sú skôr na posmech.

joachim píše:
Lebo je tu inkarnovenych vela prekrasnych bytosti...
To je. Mnohí sa ale tak zamotali do rôznych vecičiek, že nie len že už nie sú nikomu schopní pomôcť, ale dokonca sami tú pomoc potrebujú.

joachim píše:
Boh nedal ziadne prikazania.
Dobre, Desať Božích prikázaní môžeme nazvať radami. Ale i tak ich nerešpektovanie vedie k postupnému zániku ľudského ducha.

joachim píše:
A Jezis nikdy nehovoril o vecnom zatrateni, ci vymazani z knihy zivota!!!
Ježiš o tom hovoril veľa krát a práve to, že ľudstvo sa rúti zneužívaním svojej slobodnej vôle do duchovného rozkladu, bol jediný dôvod, prečo zostúpil až k nám do hmotnosti, podobne ako proroci, ktorí sa snažili priviesť ľudstvo na správnu cestu. Prečítajte si napríklad toto podobenstvo, tu je to dosť výstižne napísané (a toto výmysel cirkvi asi nebude, lebo je v tom podobenstve odsúdená, rovnako ako každý, kto nedbá na dar života):

„Bol človek–hospodár, ktorý vysadil vinicu a ohradil ju, vykopal v nej lis, vystavil vežu, vinicu prenajal vinohradníkom a odcestoval. Keď sa priblížil čas úrody, poslal k vinohradníkom svojich sluhov, aby mu prevzali úrodu. Ale vinohradníci pochytali sluhov, jedného zbili, iného zabili a ďalšieho ukameňovali. Poslal zase iných sluhov, a to viac ako predtým, ale aj tým urobili podobne. Konečne k nim poslal svojho syna mysliac si: Budú sa ostýchať môjho syna. Ale vinohradníci, keď uvideli syna, povedali si: Toto je dedič; poďte, zabime ho a privlastníme si jeho dedičstvo. Chytili ho teda, vyhodili z vinice a zabili. Čo urobí pán vinice tým vinohradníkom, keď príde? Povedali Mu: Zlých zahubí a vinicu prenajme iným vinohradníkom, ktorí mu svojho času budú odovzdávať úrodu.“


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hľadanie pravdy
PoslaťNapísal: Pon, 10. Nov 2008, 17:57 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
To som nikdy o sebe nepovedal ze rozumiem vsetkemu. Prave naopak
ja uz nicomu nerozumiem. Nechal som rozum tak, a prave vtedy
sa mi otvoril priestor pre ine vnimanie (nie to rozumove) :sunny: :sunny: :sunny:
a nepotrebujem ani to aby niekto moje slova ci myslienky prijimal.
to by som konal nasilie na deuhych a to nerobim. na nikoho nevysielam
myslienky a podobne energie a nikomu neublizujem.

Kazdy ma ten svoj pohlad na vsetko. Dusa nam stale "ukazuje" ci ideme
tym spravnym smerom,ci naozaj cisto vnimame...Je zbytocne do toho
zapajat rozum, kto vnima svoju dusu, ten vie to co ma vediet.
papa
:sunny: :sunny: :sunny:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.