úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 13:38

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 09:45 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
Mozno si poviete, preco taka tema, ved tato stranka nie je zdravotnictvo ani psychologicka poradna ale ja by som sa prave rada podelila o moje poznatky prave s ludmi ktori sa venuju duchovnym zalezitostiach a preto sa velakrat kontroluju v svojich emociach alebo si zakazuju urcite emocie. Mozno je spravne, ze clovek niekedy prezije tazke situacie, myslim, nie bezne tazke ale take vaznejsie a sokove a tu si uvedomi ake dolezite su emocie a ich ventil, preco ich... vymyslel a k comu nam sluzia.
Mozno nepoviem nic, co by nik nevedel, ale pre mna to bolo ohromne poznanie. Ja som si vzdy myslela, ze emocie su zbytocne, pre slabochov a snazila som sa ich tlmit, korigovat.... Doteraz si myslim, ze na bezne veci sa mozno nazerat pozitivnejsim pohladom, aby clovek neprezival zbytocne extremne emocie a zbytocne sa nedostaval do psychoemocnych vykyvov.
Avsak su situacie, kedy emocie ich prezivanie ovplyvnovat nevieme a je to najma v tzv. sokovych situaciach, clovek sa dozvie ze ma rakovinu, ocitne sa na ulici bez penazi bez pomoci, zomrie dieta, mozu byt i dlhodobe stresy so statnic.... Dospela som k nazoru, ze tu treba pustit prejavy emocii. Lebo v takychto pripadoch prejavy emocii liecia telo, v pravom slova zmysle. Ked clovek ma dlhodobe stresy, ktore nevie ovplyvnit ci sugeraciou, treningami, napríklad statnice tak je napate cele telo, clovek nemoze spavat, uzasny a ucinny liek je plac, cloveku sa uvolni svalstvo, vyspi sa a telo tymto sposobom relaxuje a regeneruje sa. Znie to divne ale je to tak. Tu nepomoze mysli na ine, cit ine.. je to prilis silna emocia a stres aby to bezny smrtelnik zvladal.
Rekapitulacia, chcete sa zbavit stresu, skuste pustit plac /hocijakym sposobom, stres napina, plac uvolnuje/.

Co sa tyka sokovych stavov ako ked sa clovek dozvie ze ma rakovinu alebo inu nevyliecitelnu chorobu /odpustime si, ze kazda choroba sa da vyliecit, to je sice pravda, ale sme len ludia, nie sme bohovia a nie kazdy to dokaze kto je na Zemi a nie hned/ alebo ked sa clovek dozvie smrt dietata.. a ine ... tu spravne sa vymyslel HNEV, clovek sa regeneruje a vyplavuje negativne emocie, ktore by sa mohli usadzovat v tele hnevom. V tychto pripadoch treba pustit hnev, nikomu neublizovat, clovek sa moze hnevat a nemusi pritom ziadnemu cloveku ublizit, len si ten hnev dovolit, lebo taky clovek ma pravo sa hnevat na cely svet a vinit ho a potom o chvilu i tak pride zrazu plac, cloveku je luto a tieto emocie hnev a plac a v tychto situaciach striedaju.
Hnev, plac v takychto situaciach pomahaju a clovek rychlejsie spracuje emocie a zregeneruje sa ako keby ich zase tlmil a dostane sa do normalu.

Je vseobecne zname, ze samotne choroby vznikaju nespracovanim alebo zlym spracovanim emocii /napríklad rakovina odpor, tlmena potlacana zlost/. Emocie treba ventilovat, kto ich nevie korigovat, netreba ich potlacat. Clovek si sam vyberie ventil emocii. Clovek moze ventilovat emocie bez toho aby to malo dosah na druhych ludi cize bez formy hysterie, alebo agresie k druhym ludom. Ide len o to, dovolit si tie prejavy-ventil emocii lebo je potrebny.

Som za to, aby clovek sa pozeral na svet pozitivne, clovek si vzdy moze zvolit pohlad akym sa pozera na tento svet. Je dobre zvolit pozitivny pohlad, negativny nepomoze a clovek sa zbytocne vystresuje a i tak nic neovplyvni, prave naopak este viac si veci pokazi.

A som za to, aby sa clovek naucil a snazil ovladat svoje emocie, aby ich nemusel ventilovat. lebo ked uz sa v tele nahromadili, treba ich pustit.

Ale su situacie ako som spominala ja to volam ze SOKOVE STAVY, aby sa to odlisilo od inych beznych nestasti, kedy si treba dovolit prejavy emocii a vyzyvam druhych aby nekazali ludom neplakat v takychto situaciach nehnevat sa, lebo su to veci, ktore skutocne bezny smrtelnik neovladne a pomozu mu.

PREJAVY EMOCII ako PLAC,.... su mudro vymyslene veci a clovek by ich mal mudro a spravne pouzivat


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 11:33 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
zuzu píše:
rada podelila o moje poznatky prave s ludmi ktori sa venuju duchovnym zalezitostiach a preto sa velakrat kontroluju v svojich emociach alebo si zakazuju urcite emocie

Ja sa nehanbím za slzy (ktoré mnohokrát prídu aj počas pobožnosti), hnev, radosť, smiech či iné emócie a preto si nemyslím, žeby ľudia, ktorí sa venujú duchovným záležitostiam museli emócie kontrolovať. Prosím však nezamieňať zdravé emócie s nezdravými vecami, ako je zlosť, nenávisť a pod., ktoré sa niekedy môžu prejavovať navonok rovnako (slzy). Myslím si, že sa to dá rozoznať (aj keď to niekedy nedokážeme na prvýkrát), čo je správne a čo nie.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 12:28 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
zuzu píše:
Mozno si poviete, preco taka tema, ved tato stranka nie je zdravotnictvo ani psychologicka poradna ale ja by som sa prave rada podelila o moje poznatky prave s ludmi ktori sa venuju duchovnym zalezitostiach a preto sa velakrat kontroluju v svojich emociach alebo si zakazuju urcite emocie. Mozno je spravne, ze clovek niekedy prezije tazke situacie, myslim, nie bezne tazke ale take vaznejsie a sokove a tu si uvedomi ake dolezite su emocie a ich ventil, preco ich... vymyslel a k comu nam sluzia.
Mozno nepoviem nic, co by nik nevedel, ale pre mna to bolo ohromne poznanie. Ja som si vzdy myslela, ze emocie su zbytocne, pre slabochov a snazila som sa ich tlmit, korigovat....


Suhlasim s vami, ze by sa clovek nemal hanbit za svoje emocie, pokial nie su hranicne vybicovanie... Tiez z vlastneho zivota viem, ze vychova, najma muzov, v mnohych pripadoch doslova zakazuje pejavit napríklad slzy, ktore su ako keby znakom slabosti. O potlacani emocii som sa stretol nielen u ezoterikov, ale predovsetkym u vsetkych ludi a su priznakom zvyku, resp. zlej vychovy. U ezoterikov som sa stretol aj s opacnym pripadom prejavovanie nadmernej emotivnosti, ktore nielen ze hranicilo, ale dokonca presahovalo spravnu mieru, pretoze to uz prechadzalo do "roli", ake hraju vo filmoch hreci. To znamena, falosne slzy, falosne emocie. To je druha, tiez negativna strana euforickych prejavov, na ktore si treba davat taktiez pozor. Clovek, ktory je vsak prirodzeny vo svojom prejave, nemusi si davat na to pozor, pretoze sa to deje prirodzene a automaticky. Tak prirodzene sa prejavuju aj majstri, ktori dosahuju stav rovnovahy, kedy uz nie je typicke ziadne potlacanie emocii, ale ani ziadne emotivne hranie sa, resp. role hercov. To priamo suvisi aj s maskami, ktore nosime na sebe a ktore sme vedomky, nevedomky nazbierali na seba od detstva, a ktorych nie je take lahke zbavit sa, ako si to predstavuju mnohi, ktori sa snazia ist cestou duchovneho vyvoja. Potlacanie emocii u ezoterikov prameni vacsinou z nevedomeho napodobnovania svojho idolu - majstra, ktory sa dava na dobre ze nie "bozi" piedestal...

Cize dolezite je naucit sa a vytrvat v snimani masiek a potom sa postupne emocie samovolne stisia a clovek sa bez potlacovania emocii alebo bez prilisnej emotivnosti zacne spravat prirodzene rovnovazne, harmonicky...

Emocie by mali by a aj nadalej zostat len vo forme indikatorov, ktore nam ukazuju, v ktorom smere sa mame este zlepsit, kde na sebe dalej pracovat...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 12:32 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Este na doplnenie, emocie a ine prejavy cloveka (cize prejavy cloveka v kazdodennom zivote, pricom to nemusia byt len fyzicke prejavy, ale aj vnutorny stav cloveka - myslienky, pocity, city, bolesti, vnutorne pnutia, td.), su velmi, mimoriadne dolezitymi indikatormi, ktore maju za ulohu upozornovat, viest cloveka krok po kroku dalej a dalej v jeho vyvoji... Takze nepotlacovat indikatory, ale pracovat na osobnostnej zmene...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 02. Nov 2009, 00:21 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
fazon píše:
Este na doplnenie, emocie a ine prejavy cloveka (cize prejavy cloveka v kazdodennom zivote, pricom to nemusia byt len fyzicke prejavy, ale aj vnutorny stav cloveka - myslienky, pocity, city, bolesti, vnutorne pnutia, td.), su velmi, mimoriadne dolezitymi indikatormi, ktore maju za ulohu upozornovat, viest cloveka krok po kroku dalej a dalej v jeho vyvoji... Takze nepotlacovat indikatory, ale pracovat na osobnostnej zmene...

ano,je to pravda,ak jedinec pracuje na sebe,automaticky sa jeho emocie-najmä hnev utisuju.Slzy sú ocistujuce,mozu vyjadrovat sucit.Hnev v podobe hysterickych vybuchov znamena,ze este sme nezvladli urcite situacie a vyskytli sa v nasom zivote preto,aby sme na nich pracovali.To predstavuje mnozstvo trpezlivosti a je to praca na dlhe roky.Hovorim tomu mandala.Chce to zastavit sa a vyhodnotit situaciu,ktora k podobnym vybuchom viedla.Povedat si,ze toto je sucast tohto zivota a ak to nezvladnem,ponesiem si to dalej este v horsej podobe. Marika


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 16. Mar 2011, 23:35 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Souhlasím s tím, že emoce by měl mít člověk pod kontrolou, protože je vytváří rozum a ten jich dokáže vymyslet spoustu. To potom člověk je emocemi ovládán a může se třeba vznášet nad zemí a pak tvrdě dopadat na zem, nebo propadat strachu, nebo hněvu. Každý člověk má svého ducha ve svém duchovním srdci, které je uprostřed hrudi. Duch se projevuje citem a člověk by se měl svým citem řídit i kdyby se to zdálo být hloupostí.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.