úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 05:31

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 13:00 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
To ste krasne napisali a myslim, ze i velmi poucne. Avsak preco sa tam taha Boh? Mozno preto, ze kazdy pod pojmom Boh si predstavuje nieco ine. Niekto osobu, niekto energiu, niekto zakon spatnej vazby: co dam to dostanem a niekto vsetky otazniky ktore su na duchovnej urovni, rozne vystrahy ktore cloveka upozornuju aby sa uz zastavil....nazyva Bohom a niekto ma v tom chaos co je Boh. Zavysi od nabozenstva, vnimania, pomenovania, citenia, vychovy a bohuzial i fantazie :D a teraz ma ukrizuju najma ti, co maju vyhradenu predstavu co je Boh.
:blush:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 14:34 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
zuzu píše:
kazdy pod pojmom Boh si predstavuje nieco ine.

A to je prave to nespravne - vsetko to, co si ludia predstavuju pod pojmom Boh je nespravne, su to totiz vacsinou iba vlastnosti, ktore by mu radi pripisali.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 15:51 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
julo píše:
zuzu píše:
kazdy pod pojmom Boh si predstavuje nieco ine.

A to je prave to nespravne - vsetko to, co si ludia predstavuju pod pojmom Boh je nespravne, su to totiz vacsinou iba vlastnosti, ktore by mu radi pripisali.


Presne tak. A ako je napisane v Biblii:
"Levitikus – kap. 26:
Prísľub požehnania. - 1 Nerobte si modly, nestavajte si vyrezávané podoby a pomníky a nepostavte namaľované kamene vo svojej krajine, aby ste sa pred nimi klaňali, veď ja, Pán, som váš Boh!"

Tak isto, ako nemame robit modly, vyrezavan podoby, tak isto si nemame robit predstavy o Bohu, pretoze potom sa clovek viaze nie na Boha, ale na svoju predstavu, ktora je vacsinou velmi vzdialena pravej podobe Boha...

A obdobne je to s mnohymi duchovnymi pojmami a obrazmi... :curtain:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 18:30 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
To je pekne co ste napisali, ale naskytla sa tu potom otazka pre nas s bujnou fantaziou, co je potom Boh. Osoba, energia,.. pokial siaha jeho moc, co ovplyvnuje, co nie, co je uz karma, co je a co nie je Bozia sila a je taka ujednotena teoria ktora sa da vpasovat na vsetky nabozenstva a i na "samoveriacich" ? a ako viete, ze ta Vasa teoria o Bohu je spravna? Citite to, zazili ste to? Alebo nastudovane teorie?
Rada si precitam Vase postrehy a zamyslim sa nad nimi


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 18:50 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
zuzu píše:
Citite to, zazili ste to?

Áno, zažil a neustále zažívam - je to niečo krásne, čo prichádza "zhora" a nedá sa to pomenovať, dá sa to iba cítiť. A z tohto, čo cítim, čerpám (a aj všetci ostatní, hoci si to nemusia ani uvedomovať, lebo to necítia) silu pre svoje bytie, ktorú každý môže použiť podľa svojej slobodnej vôle. To, čo je v súlade s tým krásnym, potom prináša radosť, to, čo nie je, prináša opak - vnímam to ako disharmóniu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Str, 28. Okt 2009, 23:43 
Offline

Registrovaný: Pon, 25. Máj 2009, 00:10
Príspevky: 17
Bydlisko: Beňadiková
Jan Machabejský napísal:
Aby som to ukončil : obraz sveta nemôže byť taký aby sa páčil Bohu,lebo je to nemožné.S pozdravom Ján Machabejský.


Odkial viete, co sa Bohu paci a co nie? ///////////////////Odkiaľ viem čo sa Bohu páči a čo nie?-je to jednoduché:z desiatich Božích prikázaní a z reči a učenia Ježiša Krista s Ktorým som sa stretol osobne a prijal som do svojho srdca Jeho Pravdu./////////////////a k článku si dodal brat môj /Fazon/,že prečo miešame do toho Boha?Vy bratu si myslíte,že je možné vykonať alebo nevikonať niečo bez Božej prítomnosti?Ale vy ste skorej asi chcel poukázať na to,že čo človek seje,to bude žať.Tak tam by sme ako že nemuseli spomínať Boha.?!Ale čie sú to zákony o rovnorodosťi či spetného vrátenia sa.Moje?Vaše?Nie sú Božie.Tak preto som tam ani nie ja ale skorej Zuzka spomínali Boha.Ja viem,že Boh nemôže za to,že som prišiel o nohu,ale Jeho zákony za to môžu,lebo čo sejem to zožnem.A bez týchto zákonov by sme nemohli existovať a nebola by na svete alebo na zemi alebo po smrti spravodlivosť.Ja som nikdy za to čo sa mi stalo neobviňoval Boha Otca,ale len sám seba a nevidím v mojom úraze zlo ale dobro lebo už toľko zla nenarobím na jednej nohe ako by som na dvoch.Tak že bratu naozaj máte pravdu,netreba stále a pri všetkom spomínať Boha,lebo sú to Jeho zákony nie On?Veď On je Zákon,Ňím žijeme a bez Neho sme nie schopný sa ani nadýchnuť.Ale viem sa vžiť do vašej situácie,aj mne nikedy lezie na nervi keď niekto pri všetkom spomína Boha,ale časom som prišiel na to,alebo my to bolo dané,že naozaj bez neho sme nič či to je pohan,kresťan,moslim...lebo Ňím žijeme a je nám len na dobré keď si to aj uvedomujeme a čim častejšie tým lepšie.S pozdravom Ján Machabejský.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Štv, 29. Okt 2009, 11:18 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Jan Machabejský píše:
Jan Machabejský napísal:
...


Samozrejme vieme, ze vsetko okolo nas je vysledkom bozej cinnosti, ale priame spojenie s Bohom ma len ten, kto sa k tomu dopracuje svojim vyvojom a v kom sa prebudi jeho vlastne prapodstata. Na druhej strane, nie vsetko je priamo stvorene Bohom, pretoze keby tu neboli ludia (a nim podobne bytosti), ktori maju slobodnu volu na konanie aj zla, nielen dobra, tak by tu zlo nebolo - keby to zaviselo len od Boha, na to nezabudajme. Boh tvori dokonale veci, clovek nedokonale. Ale to som len dostatocne zjednodusil veci.

Keby sa veci diali pod priamym bozim dohladom a bez slobodnej vole cloveka, potom by svet okolo nas vyzeral uplne inak, nez vyzera teraz.

Velmi sa mi paci nasledujuci text (hoci som to cital v inej forme):

Profesor raz na hodine skúšal žiakov (toto je skutočný príbeh).
Položil otázku : definujte mi čo je to zima. Nikto sa nehlásil. Jeden žiak sa postavil a povedal: pán profesor, zima neexistuje.
- Ako to ? divil sa učiteľ jeho myšlienkam .
zima neexistuje. je to len neprítomnosť tepla. tam kde neni teplo je menej teplo, my tomu hovoríme zima.
-aha, a potom tma tiež neexistuje ? trochu sa zasmial.
áno. tma je tiež len neprítomnosť svetla. nemožno ju vytvoriť ani prenášať.
-a zlo ? opýtal sa teraz vážne.
pán profesor, ani zlo neexistuje. zlo je len neprítomnosť dobra. tam kde neni dobro ako svetlo a teplo, je zlo ako tma a zima. tam kde ľudia nemajú lásku, je nenávisť. boh nestvoril zlo , ani tmu a zimu. tie vznikli len preto že niekde nebolo dosť dobra, tepla a svetla....
- ten žiak sa volal albert einstein. ak veríte v zlo, mali by ste veriť aj v dobro. všetko má svoj opak. neexistuje hlúposť , škaredosť, slepota, ticho.... to všetko neexistuje. je to len pomenovanie pre nečinnosť nejakého javu.


A naozaj klucove slovo "necinnost" je dolezitym upozornenim na nebezpecenstvo zastavenia - stav bez svetla a tepla... Jeden mudry muz povedal na margo svetovych vojen v 20. storoci, ze "dobri ludia mlcia, potom zbrane hovoria"...

Tu je tiez link na dalsi zaujimavy text: http://www.pre-slovensko.sk/clanky/znem ... asiali.php

Boh nepotrebuje ludi pre svoju existenciu, ale ludia nemozu existovat bez Boha. Ale ludia sa casto spravaju tak, akoby to neplatilo...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Štv, 29. Okt 2009, 11:43 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
zuzu píše:
...co je potom Boh. Osoba, energia,.. pokial siaha jeho moc, co ovplyvnuje, co nie, co je uz karma, co je a co nie je Bozia sila a je taka ujednotena teoria ktora sa da vpasovat na vsetky nabozenstva a i na "samoveriacich" ? a ako viete, ze ta Vasa teoria o Bohu je spravna? Citite to, zazili ste to? Alebo nastudovane teorie?
Rada si precitam Vase postrehy a zamyslim sa nad nimi


Co, kto je to Boh? To je velmi dolezita otazka. Ved aj v Biblii sa pise, ze: Matus 6: "33 Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše." Cize toto hladanie je velmi dolezite.

A co je, kto je Boh? V Biblii mozeme najst opat peknu odpoved: Jan 4: "24 Boh je duch a tí, čo sa mu klaňajú, musia sa mu klaňať v Duchu a pravde."
Velmi jednoduche a mimoriadne pravdive slova. Ako vieme, tak podstatou ludi je ich duch. Clovek je zjednodusene ako matrioska. Vonkajsia vrstva je fyzicke telo, vo vnutri je dalsia "matrioska", ktorou je etericke telo, potom dalsia, ktorou je astralne telo, potom mentalne, potom tela duse a nakoniec je to aj duch. A kedze vieme, ze Bohu sa treba klanat v Duchu a pravde, tak je velmi jednoduche uvedomit si, ze sa mame dopracovat k vlastnemu duchu a pravde, aby sme nasli priame spojenie s Bohom. Ale dusa a duch su uz mimo posobenia a chapania nasho pozemskeho rozumu. To znamena, za musime v sebe prebudit vedomie duse a vedomie ducha, aby sme sa mohli vobec dopracovat k tomuto spojeniu. A toto sa deje prave pomocou vnutorneho citenia, na ktore upozornuje aj Abdrushin vo svojom diele Vo Svetle Pravdy. Pomocou vnutorneho citenia sa postupne, krok za krokom dokazeme (ak ideme spravnou cestou) dopracovat az k nasmu vlastnemu duchu, ktory ma priame spojenie s Duchom. Takymto sposobom o Bohu mozeme nielen rozmyslat a filozofovat, ale Ho aj priamo citit, resp. byt s nim v spojeni. Take jednoduche je to vsetko.

"Jedinym problemom" a prekazkami, je nase rozumovanie, prilisne prepestovanie rozumu, spolocenske schemy spravania, myslenia, citenia, predsudky, bloky v podvedomi, nespracovane udalosti a poziadavky, nedodrzanie zakonov a zakonitosti vo Stvoreni a mnoho ineho... To vsetko nas oddeluje od nasej duse a nasho ducha. A o to vacsie usilie a vacsiu namahu musime vynalozit, aby sme si ocistili Cestu Domov...

Samozrejme, to je vsetko len zjednodusene napisane, kedze spravne pochopenie vyssich dusevnych a duchovnych suvislosti je mozne len na tych patricnych urovniach vedomia a prezivanim nasho kazdodenneho zivota ako integrovaneho celku tela, duse a ducha...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Štv, 29. Okt 2009, 13:28 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
Prepacte ale nie je to jednoduche ako pisete, cela Biblia je pisana neprijatelnymi slovami a vyzaduje si ludskejsi vyklad, ale dedukujem, ze Boha asi treba citit ako napisal julo.
napríklad "24 Boh je duch a tí, čo sa mu klaňajú, musia sa mu klaňať v Duchu a pravde."
Uplne nerozumiem.
Bohu sa treba klanat a take veci a ked neviem co je Boh? Su to pre mna prazdne alebo fanatickykrestanske teorie. Nie teoria vseobecna ktora je prijatelna pre vsetkych ludi. Nie som krestanka, z coho vyplyva necitam bibliu a nerozumiem tomu ale i tak sa mi Vas vyklad paci, nepaci sa mi len jazyk Biblie.
Neviem ci som spravne pochopila, podla Vasho vykladu znamena to, ze ked clovek je ako matrioska, tak jedna nasa kvazi najvyssia, najjemnejsia vrstva je duch a podla toho citatu Vasho z Biblie "Boh je duch.. " znamena to, ze my sme BOH na nasej najjemnejsej urovni a na urovni nasho ducha citime s nim i jednotu?

Niekedy, davno, som mala pocit, ze Boha citim, a silny, uz davno nie, nechapem preco sa co deje, volakedy to bolo lahsie, potom clovek zacne pochybovat a hladat opat cestu


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: „ OBRAZ SVETA “
PoslaťNapísal: Štv, 29. Okt 2009, 16:57 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
zuzu píše:
Prepacte ale nie je to jednoduche ako pisete, cela Biblia je pisana neprijatelnymi slovami a vyzaduje si ludskejsi vyklad, ale dedukujem, ze Boha asi treba citit ako napisal julo.
napríklad "24 Boh je duch a tí, čo sa mu klaňajú, musia sa mu klaňať v Duchu a pravde."
Uplne nerozumiem.
Bohu sa treba klanat a take veci a ked neviem co je Boh? Su to pre mna prazdne alebo fanatickykrestanske teorie. Nie teoria vseobecna ktora je prijatelna pre vsetkych ludi. Nie som krestanka, z coho vyplyva necitam bibliu a nerozumiem tomu ale i tak sa mi Vas vyklad paci, nepaci sa mi len jazyk Biblie.
Neviem ci som spravne pochopila, podla Vasho vykladu znamena to, ze ked clovek je ako matrioska, tak jedna nasa kvazi najvyssia, najjemnejsia vrstva je duch a podla toho citatu Vasho z Biblie "Boh je duch.. " znamena to, ze my sme BOH na nasej najjemnejsej urovni a na urovni nasho ducha citime s nim i jednotu?

Niekedy, davno, som mala pocit, ze Boha citim, a silny, uz davno nie, nechapem preco sa co deje, volakedy to bolo lahsie, potom clovek zacne pochybovat a hladat opat cestu


Ano, naozaj je Biblia pisana tazkym jazykom a naozaj to dokaze chapat az ten, kto dokaze dosiahnut stupen, stav nadhladu. Ani ja som ho nechapal dovtedy, dokial som nenastupil cestu Svetla a vnutorneho citenia, ako to uz spomenul aj julo. Az potom mi zacalo postupne "svitat", ale aj tak to trvalo roky, kym som postupne prisiel na klb mnohym suvislostiam. V sucasnosti je naozaj velmi dolezite spravne pochopit a najma podat skutocnosti opisane v Biblii, pretoze ako sa to prezentuje vo svete, to je len slepe, biflovane od slova do slova, opakovanie nepochopeneho textu.

Boha nemozeme vidiet, ale naozaj mozeme sa naucit ho citit. Aj jeho, aj cely duchovny svet, spolu s duchovnymi a inymi bytostami, ktory nas obklopuje...

Pod klananim sa Bohu rozumiem nieco uplne ine. V Biblii vyjadrene skutocnosti sa maju brat predovsetkym z duchovneho a nie z pozemskeho hladiska. Je to vlastne aplikacia duchovneho na fyzickej urovni, avsak opisane pozemskymi nedokonalymi slovami... Klananie sa znamena spajanie sa s nim, uvedomovanie si ho, a Boha si priamo v cite uvedomuje to najvyssie, co je v nas a to je nas vlastny duch... Zjednodusene povedane, s Bohom - Najvyssim ma "priame" spojenie nas Otec Nebesky, ktory je Duchovnej podstaty, cize zjednodusene Duch a pozemski ludia pochadzaju z jeho latky, z ducha, samozrejme nizsej kvality a urovne vibracie, ale prave pomocou spravneho vyvoja a opakovania inkarnacii duch cloveka silnie, rastie, az po poslednej inkarnacii moze prist okamih, ked uz ako seba-vedomy duch moze vstupit do rise svojho Otca, do Kralovstva Nebeskeho - do Raja. Ale duch cloveka by sa mal snazit o prebudenie uz tu na Zemi a nie cakat na nejake prebudenie po pozemskej smrti.

Samozrejme skutocnosti, ktore tu opisujem nie su vysledkom precitaneho, ale zaziteho... V kazdom pripade su subjektivnymi zazitkami jedneho konretneho cloveka a ini ludia mozu mat uplne ine zazitky, aj iny pohlad na to iste... Ale vo vacsine pripadov clovek s tymito zazitkami nejako vyciti s cim sa stretavaju ini ludia a ako sa to da porovnat s jeho vlastnym pohladom...

Clovek je ako "matrioska" aj v tom zmysle, ze k tomu navyssiemu sa dopracovava krok za krokom postupne a cim dalej sa dostava, tym viac toho zacina aj chapat a najma zacina chapat suvislosti predovsetkym vo svojom zivote, ale aj v zivote inych ludi, resp. aj v zivote Zeme a ludstva...

Nie nahodou ste mali davno pocit, ze citite Boha, pretoze si clovek ako dieta prinasa so sebou mnohe spomienky, ktore sa mu neskor z pamati vytracaju. Ja som tiez mal podobne spomienky na Boha a na vyssie urovne a ktore som zabudol a len pred nedavnom, ked som vo svojom vyvoji postupil, tak som si uvedomil, ze som to vlastne uz vedel, ale na nevedomej urovni. Teraz je to uz na vedomejsej urovni, co je aj jednym z cielov pozemskej inkarnacie, posilnit vnutro cloveka a prinavratit ho spat k sebe, k svojmu duch, ale na konci uz ako duchovne seba-vedomeho cloveka. Preto su tazkosti, pochybnosti, nevedomost, preto je cela ta dlha pozemska cesta, aby sme v tme mohli objavit v sebe to svetielko, ktore je na zaciatku take slabe a nevedome, a ktore ma sancu po dlhej pozemskej strastiplnej ceste najst prebudenie, zosilniet na silnejsi, horlivi-horiaci duchovny ohen...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.