úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 06:45

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Str, 21. Okt 2009, 18:25 
Offline

Registrovaný: Pon, 17. Mar 2008, 20:14
Príspevky: 12
Výborne. Uveďte tie argumenty opierajúce o skutočné merania, nálezy, výsledky výskumov čo sa týka čísla 666. To by mohlo byť užitočné.
A prosím, napíšte nám, čo konkrétne je v rozpore s nálezmi výskumov...

No, tak veľmi pekne ďakujem za poskytnutie priestoru, ale ja ho nevyužijem a to z viacerých dôvodov:
V prvom rade by som tu musel odcitovať celé strany rôznych kníh, ktoré sú dostupné už možno aj na internete v elektronickej podobe a ktoré si môže prečítať každý kto len trochu chce. Nemám teraz ani chuť ani čas vyhľadávať heslá v databázach, hrabať sa v encyklopédiách a podobne, zvlášť keď sú to veci ku ktorým ma prístup každý, kto si zaplatí členský poplatok v kvalitnej knižnici. Možno ste ma trochu inšpirovali a keď o tom niekedy napíšem článok, tak sem zavesím odkaz. V každom prípade už si myslím, že akékoľvek dokazovanie je tu zbytočné, pretože napríklad môj prvý argument, že niektoré verzie rukopisov obsahujú číslo 616 a ktorý podľa mňa svedčí o tom, že 666 je iba znak a nie symbol(Ako je spomenuté priamo v zjavení) bol ako keby prehliadnutý. Ďalej to, že sa ani jeden rukopis zjavenia nenašiel napísaný na pergamene, ale na papyruse ste odbili tvrdením: “Možno si pisateľ zjavenia myslel, že sa to stane už čoskoro. Alebo bol rád, že rýchlo našiel niečo, na čo by zapísal to, čo duchom prežil.“, ktoré je podľa mňa krajne nekorektné. A vôbec snáď v každý autor Úvodu do NZ hovorí o čísle 666 výlučne v negatívnych intenciách. Nech ten odsek v NZ čítam akokoľvek, nevidím tam ani náznak spojenia z čímkoľvek pozitívnym a autor článku sa podľa mňa dopustil dvoch chýb. Prvá je výber citovaných viet z kontextu zjavenia a druhá(taktiež v dnešnej dobe veľmi bežná chyba žurnalistov), že si nezistil o téme dostatok informácii z dostupných zdrojov. Prečítajte si akýkoľvek komentár k Zjaveniu Jána(čím novší tým lepší) a tam máte všetky dôkazy a argumenty napísané čierne na bielom, prípadne si vyhľadajte literatúru podľa hesla „Gematria“( Je to technika počítania s ktorou sa stretávame v starom Oriente, ale aj v kresťanskej a arabskej tradícii. Vychádzame v nej z číselnej hodnoty hebrejských písmen v určitých slovách a čísla spočítame).
Ďalej mám z tejto diskusie taký dojem, že by som Vám mohol predložiť akýkoľvek nad svetlo jasný dôkaz a aj tak by ste ho zmietli zo stola spôsobom akým to robí väčšina myšlienkových prúdov v dnešnej dobe. V týchto veciach si ľudia priznávajú omyly veľmi neochotne a radšej sa bránia všetkými možnými spôsobmi. Podľa mňa je veľká chyba, že sa na základných školách neučí rétorika a logika, čo má za následok to, že nezaujatý pozorovateľ nevie určiť kto v diskusii hovorí k veci a kto odvádza od témy a rozpráva nezmysli. Následok je napríklad taký, že voľby vyhrávajú obyčajný krikľúni a nie osobnosti, ktoré by vedeli aj niečo spraviť.

Táto stránka má názov - DUCHOVNO.POZNANIE - a preto sa tu rozpráva prevažne v rovine duchovnej - prečo sa tomu čudujete?
Ja sa nečudujem že sa tu prevažne rozpráva v rovine duchovnej, čudujem sa však keď mi niekto faktické poznámky odbíja citátmi zo symbolických kníh.

Inak ja nevidím rozpor medzi duchovným a racionálnym, ak sa na to pozerám duchovne - práve naopak, skôr zisťujem časté omyly toho racionálneho, ak sa neberie ohľad na duchovné.
Omyly sa objavujú už od nepamäti a v každej oblasti(aj v duchovných cestách) a to, že sa ľudia v niektorých veciach mýlili ešte nemôže byť argument pre zavrhnutie veci ako takej. Treba len pripomenúť, že najčastejšie sa ľudia mýlia z nevedomosti.

Napríklad pred niekoľkými rokmi sa tvrdilo, že jedno vajíčko denne, potom že žiadne lebo cholesterol, teraz sa zistilo, že jedenie vajíčok nezvyšuje cholesterol... Pred niekoľkými rokmi sa tvrdilo, že soľ zvyšuje krvný tlak, teraz sa zistilo, že nie...
V podstate máte pravdu avšak zjavne nepoznáte teoretické a metodologické východiská rozličných vied, pretože inak by ste vedel, že vždy keď niekto príde z novou teóriou tak sa všeobecne ešte predpokladá, že nemusí byť správna. Až po určitom čase, keď odolá kritike a nikomu sa ju nepodarí spochybniť, sa začne viac menej akceptovať. Celý proces môže trvať niekoľko rokov.
Takže nechajme racionálne racionálnemu a zostaňme radšej v rovine duchovnej - výskum biblie sa racionálne nedá urobiť, vyjdu potom z toho iba hlúposti (napríklad, že táto Zem existuje presne 4 tisíc aj niekoľko drobných rokov, že stvorenie trvalo presne 7 dní a ani o sekundu a nie to miliardy rokov dlhšie atď.). Preto aj rozbor čísla 666 v rovine racionálnej je nezmyselný.
Zaujímavé! Biblia sa už viac ako storočie skúma za pomoci historicko-kritických metód a ešte nikomu sa tento prístup nepodarilo spochybniť. Vážny problém s tým majú len fundamentalisti (Fundamentalizmus – myšlienkový smer odmietajúci kritické skúmanie biblie). Popísalo sa o tom množstvo zaujímavých kníh , ktoré nám približujú okolnosti vzniku jednotlivých častí Biblie, z ktorých ste však zjavne nedržali v rukách ani jednu. Hlúposť tu píšete Vy, pretože neviem ako Vás napadlo dávať Mezopotámsky kozmogonický mýtus do súvisu z evolúciou.
Ak sa môžem ešte vyjadriť k samotnému článku, tak som presvedčený, že sa v ňom nachádza zmes nevedomosti a nezdravej domýšľavosti a keď sa pozriem na históriu náboženstiev, tak presne takýmto spôsobom v nich vznikajú dogmy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Štv, 22. Okt 2009, 02:55 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Historické fakty a hypotézy vedcov sú dve veľmi rozdielne veci. Ak napríklad na niektorých rukopisoch je 616, a na iných 666, je to fakt, ale svedčí iba o tom, že jedno z nich je nesprávne. (Číslo sa inak často uvádza aj ako 600, 60 a 6)

Pozrite, tak ako je článok napísaný, môže priniesť mnohým prospech, lebo sa v ňom hovorí o veľmi dôležitých veciach. Od toho istého autora je inak ešte veľa iných hlbokých textov, ktoré nie sú určite nevedomým táraním...

Ak chcete vidieť ten článok ako dôkaz historického rázu, tak takým nie je a ani nechce byť. Alebo máte dojem, že by výpis hypotéz vedcov mohol niekomu pomôcť v jeho duchovnom vzostupe?

"Vezmi číslo 666, ktoré v dobrých aj zlých pomeroch označuje buď dokonalého človeka alebo človeka diabolského! Rozdeľ lásku v človeku práve na 666 dielov a z toho daj Bohu 600, blížnemu 60 a sebe ponechaj 6! Ak však dávaš Bohu 6, blížnemu 60 a sebe 600 dielov, isto slúžiš diabolskému princípu! "


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Str, 15. Dec 2010, 00:07 
Offline

Registrovaný: Pon, 17. Mar 2008, 20:14
Príspevky: 12
Zdravím,
chcem len dať do pozornosti najnovšie číslo Historickej revue(12/2010) s podtitulom: Počiatky kresťanstva a tajomstvo evanjelií, kde je zopár zaujímavých článkov k téme ako napríklad Kedy napísali evanjeliá terajšej novej zmluvy alebo celkom zaujímavá reflexia s názvom Da Vinciho kód a blbnutie spoločnosti. Podľa mňa stojí za prečítanie.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Ned, 17. Nov 2013, 21:56 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Lorberov výklad čísla 666:
Číslo 666 predstavuje činnosť človeka, ktorá môže byť:
    A: Správna a
    B: Nesprávna.
Pri správnej činnosti človeka
    600 patrí duchu,
    60 patrí duší a
    6 patrí telu.
Pri nesprávnej činnosti človeka:
    600 patrí telu,
    60 patrí duši a
    6 patrí duchu.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.