úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 01:23

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto, 13. Okt 2009, 14:37 
Offline

Registrovaný: Uto, 13. Okt 2009, 14:17
Príspevky: 2
Dobry den,
nedavno som sa dostala k tejto stranke, citam si ju pocas "prestavky" v praci, kedze pracujem v administrative a niekedy nie sme az tak vytazeni.
Je tu vela clankov,ktore ma zaujali, a urcite mi maju co povedat.
Aj ja som dlho "bludila", od dogmatickej viere som sa odclenila, lebo mi nedavala odpovede na moje otazky, a ci som vobec nejake mala. Az posledne roky, som citila potrebu hladania zmyslu zivota. Bola som zufala. Nic mi nedavalo v zivote zmysel. Do zahranicia som sa vybrala nie pre vyssi zarobok, ale pre skvalitnenie urovni cudzieho jazyka.
Teraz zijem tiez v zahranici, s mojim zahranicnym priatelom.
Ze sme sa stretli (na Slovensku) nie je nahoda, aj ked on ma na vsetko vedecky pohlad. Mame harmonicky vztah a doplname sa.
Podla clanku o emigracii sa pytam, ci by som sa mala prestahovat spat na SK, lebo tam som sa narodila a prezila skoro cely svoj zivot?
Az v zahranici vidim, ake velke kompromisy treba robit v zivote, ako sa "obetovat" kvoli vyssiemu cielu. Mam kolegynu s ktorou som sa rozpravala o viere, o zmysle zivota, priniesla mi knihy, bibliu. Uz rok sme vedla seba sedeli a az nedavno sa ukazalo, ze aj pomocou nej sa mi dostava odpovedi.
Bolo to presne to, co som hladala, odpovede na moje otazky.
V tejto krajine ziju miliony emigrantov, so Slovenskom sa to neda porovnat. Vidim, ako su ludia materialne orientovani a v duchu kricim, nie to predsa nemoze byt zmysel zivota. Co ich sem viedlo? A co ja? Mala som radsej ostat zit na Slovensku a nenasledovat svojho partnera?

S laskou
Erika


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 18. Okt 2009, 23:23 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
Erika12 píše:
Do zahranicia som sa vybrala...
Erika, všetko čo prežívaš je pre teba dobré-pre tvoje poznanie. Kryl v ktorejsi svojej piesni spieva že bez ošklivosti by nevedel oceniť krásu...
Ak si stretla človeka-partnera, je to veľmi veľa, lebo to sa málokomu podarí. Ak aj má vsťah,nieje s ním spokojný, alebo nemá žiadny. Tvoje poznanie smeruje presne tam kde má. Vidíš veci, ktoré si predtým nevidela a aj to je veľký pokrok-skoro by som povedala ako odkrytie neviditeľnej clony z očí. Želám ti veťa šťastia. Marika


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 19. Okt 2009, 02:04 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 7
Zdravím Erika,
Veľmi dobre poznám to, čo prežívate, aj ja žijem dočasne so svojím priateľom v zahraničí, kde nájdete obrovské množstvo ľudí zo všetkých kútov sveta, ktorých tu spája hlavne vidina dobrého zárobku, a to, že si tu môžu „užívať si život“, teda zabávať sa všakovakým spôsobom. Občas mi pripadá, že to nerobia ani tak preto, že by to považovali za zmysel života (aj keď niektorí to považujú), ale skôr preto, aby sa nejako zamestnali, a neboli tak nútení zmysel života hľadať, lebo podvedome cítia, že by si to vyžadovalo veľa námahy a zodpovednosti.
Váš dôvod pobytu v zahraničí je partner. Súhlasím s Marikou, že nájsť harmonický vzťah nie je zďaleka samozrejmosťou. A súhlasím aj s tým, že v živote je nevyhnutné robiť kompromisy, a občas dokonca aj nejakú obeť. Ale súhlasím aj s tým, že by mal človek trvalo žiť v krajine, v ktorej sa narodil. Kompromisom by mohlo teda byť to, že by ste sa pravidelne vracali aspoň na pár týždňov domov, kde by ste aspoň načerpali nové sily a nabili sa nanovo energiou zeme, odkiaľ pochádzate. Alebo by mohol byť kompromis taký, že by ste nejaký dlhší čas žili aj s partnerom na Slovensku, pokiaľ by Vám to zamestnanie dovoľovalo.
Všetko sa deje z nejakého dôvodu, a pokiaľ tam, kde bývate a pracujete určitým priaznivým spôsobom pôsobíte na svoje okolie, určite má zmysel, že sa nachádzate práve tam, kde teraz ste. Môže sa však stať, že aj konzumné okolie môže pôsobiť na Vás a Vy mu síce môžete nejaký čas odolávať (a ak ste silná, tak dosť dlhý), avšak po čase sa môže stať, že mu podľahnete, nebadane, po kúskoch. Uvažovali ste aj o možnosti presťahovať sa s partnerom natrvalo na Slovensko? Alebo je uňho prekážkou jazyková bariéra?
My s priateľom žijeme v zahraničí len prechodne, chceme sa natrvalo vrátiť na Slovensko. Ale viem, že bolo správne, že som sem prišla; prežila som a naučila som sa tu veci, ktoré som prežiť potrebovala, ale nebolo by to možné na Slovensku. Viem, že všetko má svoj zmysel. Samozrejme, nikto Vaše rozhodnutia za Vás urobiť nemôže, Vy sama určite v srdci cítite, čo je správne, ak sa započúvate... Verím, že sa Vám podarí nájsť to správne riešenie a kompromis...
Prajem veľa Svetla
Lucy


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 03. Nov 2009, 13:29 
Offline

Registrovaný: Uto, 13. Okt 2009, 14:17
Príspevky: 2
Dobry den priatelia,

dakujem za vase prispevky. Trochu som zosmutnela pri tom druhom, neviem preco, mozno preto, lebo to bolo akesi skryta sprava, ze dost bojujem sama so sebou, sa tu udomacnit. Ale nepise sa v evanjelium, ze zena ma nasledovat svojho muza? A on ma zanechat svoju matku a ist a zalozit novu rodinu? Je to tazka diskusia a samozrejme,ze sa snazime najst kompromisy. Tento rok som bola na Velku noc na Slovensku, chystam sa este o tri tyzdne. Buduci by som bola rada, ak by sa mi podarilo viacej krat navstivit rodnu hrud a nacerpat sily. Mame predsa zalozit novu uniu, rodinu a deti. Nemozem sa tu teraz na vsetko vykaslat a ist domov na Slovensko, lebo tam som prezila zvysok svojho zivota. To by bolo prilis jednoduche a tak zahodit moj vztah a plany do buducnosti?? Mierne ma to stve, asi mi moje ego nasepkava, ale to uz nechcem pocuvat. Chcem byt stastna a mat vieru v Boha a v jeho lasku, lasku davat, a to mozem hocikde na svete predsa?
Dnes su ludia stale nespokojni, s tym kde su, co robia, co maju, atd, si myslia, ze vsetko ine, by ich urobilo stastnejsimi. Ale ja hovorim, stastni a spokojni s tym co mame, musime byt tu a teraz. A to je dlha cesta k poznaniu.
Myslim, ze celkova myslienka, ze kazdy si ma ostat pekne tam kde sa narodil je trochu dost prehnana, v dnesnej dobe.
Ja sama viem, ake je to namahave v novej krajine bez rodiny poblizku a bez priatelov. Ale je na mne teraz vytvorit moju rodinu, teraz je moj cas. Rodina z detstva je uz druhorada. Pravidelne som s mamou v kontakte cez telefon a cez skype. Aj moja sestra zije v zahranici, ale v inej krajine.
Mame mladsieho brata, ktory jej urcitym sposobom vynahradza nasu nepritomnost. Je to pre nu smutne, ze tam nie sme castejsie so sestrou. Obzvlast, ked nema stastne manzelstvo. To mi je najviac luto, ale sama si to vybrala, my sme s tym nasim detstvom tiez neboli najstastnejsie a este stale s tym bojujeme so sestrou, rozne bloky, smutok a pocity sa stale vynaraju. Ja si to napriklad aj tou vzdialenostou uvedomujem, snazim sa vylepsovat, co robim, ako robim, preco je to tak ako to je, pomahat druhym, a to je moje poslanie.
Kazdy mame svoj vlastny boj (so sebou samym)
Aj ja vam prajem vela svetla a radosti.
S laskou vas ostavam sledovat :)
Erika


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 09. Nov 2009, 18:15 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
Erika12 píše:
Dobry den priatelia,

dakujem za vase prispevky. Trochu som zosmutnela pri tom druhom, neviem preco, mozno preto, lebo to bolo akesi skryta sprava, ze dost bojujem sama so sebou, sa tu udomacnit. Ale nepise sa v evanjelium, ze zena ma nasledovat svojho muza? A on ma zanechat svoju matku a ist a zalozit novu rodinu? Je to tazka diskusia a samozrejme,ze sa snazime najst kompromisy. Tento rok som bola na Velku noc na Slovensku, chystam sa este o tri tyzdne. Buduci by som bola rada, ak by sa mi podarilo viacej krat navstivit rodnu hrud a nacerpat sily. Mame predsa zalozit novu uniu, rodinu a deti. Nemozem sa tu teraz na vsetko vykaslat a ist domov na Slovensko, lebo tam som prezila zvysok svojho zivota. To by bolo prilis jednoduche a tak zahodit moj vztah a plany do buducnosti?? Mierne ma to stve, asi mi moje ego nasepkava, ale to uz nechcem pocuvat. Chcem byt stastna a mat vieru v Boha a v jeho lasku, lasku davat, a to mozem hocikde na svete predsa?
Dnes su ludia stale nespokojni, s tym kde su, co robia, co maju, atd, si myslia, ze vsetko ine, by ich urobilo stastnejsimi. Ale ja hovorim, stastni a spokojni s tym co mame, musime byt tu a teraz. A to je dlha cesta k poznaniu.
Myslim, ze celkova myslienka, ze kazdy si ma ostat pekne tam kde sa narodil je trochu dost prehnana, v dnesnej dobe.
Ja sama viem, ake je to namahave v novej krajine bez rodiny poblizku a bez priatelov. Ale je na mne teraz vytvorit moju rodinu, teraz je moj cas. Rodina z detstva je uz druhorada. Pravidelne som s mamou v kontakte cez telefon a cez skype. Aj moja sestra zije v zahranici, ale v inej krajine.
Mame mladsieho brata, ktory jej urcitym sposobom vynahradza nasu nepritomnost. Je to pre nu smutne, ze tam nie sme castejsie so sestrou. Obzvlast, ked nema stastne manzelstvo. To mi je najviac luto, ale sama si to vybrala, my sme s tym nasim detstvom tiez neboli najstastnejsie a este stale s tym bojujeme so sestrou, rozne bloky, smutok a pocity sa stale vynaraju. Ja si to napriklad aj tou vzdialenostou uvedomujem, snazim sa vylepsovat, co robim, ako robim, preco je to tak ako to je, pomahat druhym, a to je moje poslanie.
Kazdy mame svoj vlastny boj (so sebou samym)
Aj ja vam prajem vela svetla a radosti.
S laskou vas ostavam sledovat :)
Erika

Erika,osamelost ako aj stastie si nosime v sebe a preto si myslim ze si mudra zena a si prinosom pre svojich blizkych nech si kdekolvek.Vsetko spravne mas v sebe a je jedno kde budes zit.Na Slovensku je presne podobna situacia ako kdekolvek na svete.Mozno zalezi len od toho ci zijes na dedine alebo v meste.Ty si urcite vytvoris svoj svet,tak ako by si si mozno doma mohla vytvorit aj vlastne väzenie... Vsetko naj naj zela Marika


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 24. Nov 2009, 02:46 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Palme presadenej na Aliašku sa bude dariť rovnako málo, ako vodnej tráve na púšti. Prirodzené je prirodzené a tiež sme niekam boli zasadení.
: )


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.