úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 16:45

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv, 07. Máj 2009, 14:43 
Offline

Registrovaný: Str, 06. Máj 2009, 15:00
Príspevky: 11
fazon píše:
Odkiaľ viete, že držíte v ruke Slovo? Predsa to isté tvrdia aj Jehovisti, katolíci, Haré Krišnovci, atď.

Nevím jak Vy, ale i když Vám nedám rozumový a pozemský důkaz toho, že v ruce skutečně mám Slovo, tak to cítím a prožívám. Chcete mi to snad vyvracet?

fazon píše:
Skoro nikto, keďže podľa mojich prieskumov, ktoré som medzi nimi robil, tak veľká väčšina sú buď fanatici, alebo vlažní čitatelia.

Podle jakého měřítka jste je měřil? Prozkoumal jste již všechny čtenáře Poselství nebo jako mnozí se s přibývajícím věkem zabetonujete do svých "zkušeností"?
Sám mám doposud takovou zkušenost, že ti co sami druhé označují za fanatické čtenáře Poselství (mnohdy jen proto, že se na Poselství odkazují) je sami mají doma schované v knihovně a nečtou je, natož, aby je sami znali. Je však možné, že ve Vašem případě udělám novou zkušenost.

"Nerobiť nič" z Vašeho pohledu nemusí zdaleka znamenat, že dotyčný vůbec nic nedělá, naopak může být ve svém duchu velmi činný. "Něco dělat" se vůbec nemusí projevovat tak jak si to lidé představují nebo přejí.

Rozhodně nepovažuji Poselství Grálu za Abdrushinovy "kecy", protože nečerpal jen ze svých pozemských zkušeností, ale především ze zdroje, který je nepřístupný jakémukoliv tvoru. Myslíte si, že Poselství Grálu je srovnatelné se zkušenostmi pozemského člověka?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 07. Máj 2009, 15:43 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
watchmann píše:
Nevím jak Vy, ale i když Vám nedám rozumový a pozemský důkaz toho, že v ruce skutečně mám Slovo, tak to cítím a prožívám. Chcete mi to snad vyvracet?


Nie, nič vám nechcem vyvracať... Zabudol som ešte dodať, že česť výnimkám...

watchmann píše:
Podle jakého měřítka jste je měřil? Prozkoumal jste již všechny čtenáře Poselství nebo jako mnozí se s přibývajícím věkem zabetonujete do svých "zkušeností"?


...česť výnimkám... ale žiaľ, doteraz som našiel veľmi málo výnimiek... môžete mi nejaké ukázať?

watchmann píše:
Sám mám doposud takovou zkušenost, že ti co sami druhé označují za fanatické čtenáře Poselství (mnohdy jen proto, že se na Poselství odkazují) je sami mají doma schované v knihovně a nečtou je, natož, aby je sami znali. Je však možné, že ve Vašem případě udělám novou zkušenost.


To asi budete musieť, lebo PG nemám schované a čítam ho už 20 rokov, ale na rozdiel od iných, mne známych, čitateľov PG, sa ho snažím aj žiť, nielen čítať...

watchmann píše:
"Nerobiť nič" z Vašeho pohledu nemusí zdaleka znamenat, že dotyčný vůbec nic nedělá, naopak může být ve svém duchu velmi činný. "Něco dělat" se vůbec nemusí projevovat tak jak si to lidé představují nebo přejí.


Nerobiť nič som myslel, nič iné fyzicky nerobiť, len čítať dookola...

watchmann píše:
Rozhodně nepovažuji Poselství Grálu za Abdrushinovy "kecy", protože nečerpal jen ze svých pozemských zkušeností, ale především ze zdroje, který je nepřístupný jakémukoliv tvoru. Myslíte si, že Poselství Grálu je srovnatelné se zkušenostmi pozemského člověka?


Myslím si, že aj pozemský človek môže zažívať nepozemské skúsenosti. Je blud si myslieť, že Abd-ru-shin, Ježiš, alebo iní duchovní učitelia minulosti nám doniesli Pravdu len preto, aby sme to čítali. To všetko je tu na to, aby sme sa približovali k tejto Pravde vlastným úsilím, tak fyzickým, ako aj hrubohmotným, jemnohmotným, bytostným a duchovným, nazerané z hľadiska vývoj človeka, ako celku... Čítanie PG je len hrubohmotný vývoj, ak sa k tomu nepridávajú aj patričné skutky... Čítanie nestačí pre duchovný vývoj...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 07. Máj 2009, 16:07 
Offline

Registrovaný: Str, 06. Máj 2009, 15:00
Príspevky: 11
fazon píše:
...česť výnimkám... ale žiaľ, doteraz som našiel veľmi málo výnimiek... môžete mi nejaké ukázať?


Jste si jistý, že kdybych Vám tyto výjimky ukázal, tak byste je v každém případě takovými i shledal?

fazon píše:
To asi budete musieť, lebo PG nemám schované a čítam ho už 20 rokov, ale na rozdiel od iných, mne známych, čitateľov PG, sa ho snažím aj žiť, nielen čítať...


No, celkem sebevědomé, ale doufám, že to je pravda, a ne jen Váš subjektivní pohled na sebe. Navíc je daleko hodnotnější, když to o nás může říci někdo jiný, než my sami.

fazon píše:
Nerobiť nič som myslel, nič iné fyzicky nerobiť, len čítať dookola...


Snažit se žít podle Poselství je pořád ještě něco jiného než podle něj skutečně žít.

fazon píše:
Myslím si, že aj pozemský človek môže zažívať nepozemské skúsenosti. Je blud si myslieť, že Abd-ru-shin, Ježiš, alebo iní duchovní učitelia minulosti nám doniesli Pravdu len preto, aby sme to čítali. To všetko je tu na to, aby sme sa približovali k tejto Pravde vlastným úsilím, tak fyzickým, ako aj hrubohmotným, jemnohmotným, bytostným a duchovným, nazerané z hľadiska vývoj človeka, ako celku... Čítanie PG je len hrubohmotný vývoj, ak sa k tomu nepridávajú aj patričné skutky... Čítanie nestačí pre duchovný vývoj...


Nemluvil jsem jen o pouhém čtení Poselství. To skutečně nestačí, ale bez čtení to také nejde. Do Boží vůle se člověk nemůže správně vřadit pokud ji správně a přesně nezná. To je však kamenem úrazu těch, co si myslí, že vše již pochopili a myslí si že už nemusí ani číst. Potom to také tak vypadá.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 07. Máj 2009, 18:40 
Offline

Registrovaný: Štv, 07. Máj 2009, 17:18
Príspevky: 5
K tejto stranke som sa dostala asi pred 2 mesiacmi. Po precitani vsetkych clankov som zacala citat nazory citatelov na ne na diskusnych forach.

Musim vyjadrit obrovske sklamanie a smutok. Som doslova sokovana nad tym aky silny pocit ironie a a nadradenosti priam srsi z diskusii. Rozne strety nazorov typu ja to viem najlepsie a chytanie sa za slovicka z coho vznikaju nedorozumenia. Uz vonkoncom som necakala ze prave tieto vlastnosti najdem medzi citatelmi PG. Kde je laska a porozumenie? To si vazne nikto neuvedomuje ze prave takymto spravanim vrele podavame ruku temnu?
Rozne odsudzovanie druhych a namyslanie si ze oni su len povrchni citatelia alebo popripade fanatici a len ja som ten co kona a chape suvislosti spravne? Kde sa vo vas berie ta odvaha odsudzovat (sudit) druhych?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 07. Máj 2009, 19:42 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Nikola píše:
Musim vyjadrit obrovske sklamanie a smutok. Som doslova sokovana nad tym aky silny pocit ironie a a nadradenosti priam srsi z diskusii. Rozne strety nazorov typu ja to viem najlepsie a chytanie sa za slovicka z coho vznikaju nedorozumenia. Uz vonkoncom som necakala ze prave tieto vlastnosti najdem medzi citatelmi PG. Kde je laska a porozumenie? To si vazne nikto neuvedomuje ze prave takymto spravanim vrele podavame ruku temnu?
Rozne odsudzovanie druhych a namyslanie si ze oni su len povrchni citatelia alebo popripade fanatici a len ja som ten co kona a chape suvislosti spravne? Kde sa vo vas berie ta odvaha odsudzovat (sudit) druhych?

Mila Nikola, zial, s tymto sa stretnete medzi citatelmi PG vo velmi vela pripadoch. Ten, koho Slovo naplni, ten sa bude snazit argumentovat vecne na zaklade preziteho a v pripade, ze je potrebne vyjadrit sa k niekomu, bude sa vyjadrovat na zaklade jeho verejneho konania, alebo konania, ktore dotycny zverejnil. Preto som napriklad k tejto otazke napisal: "Doplnili to ludia, ktori si o sebe myslia, ze cerpaju z toho isteho zdroja, ako Syn Bozi.", lebo toto tvrdenie mozem opriet o veci, ktore su verejne dostupne na internete plus o veci, ktore boli spisane v pisomnej podobe a v stovkach exemplaroch rozsirene medzi ludi (aj ked nie uplne verejne).


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 08. Máj 2009, 06:28 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Nikola píše:
Musim vyjadrit obrovske sklamanie a smutok. Som doslova sokovana nad tym aky silny pocit ironie a a nadradenosti priam srsi z diskusii.

Abdrushinovo Poselství potkal žel stejný úděl jako Ježíšovo učení. Vždy se našlo dost lidí, kteří si z něj chtěli a chtějí udělat dobrý "byznys". Tak tedy i Poselství Grálu je pro mnohé jen skvělým prostředkem k realizaci vlastních záměrů, které jsou dokonce i v rozporu s obsahem samotného Poselství. Tito tzv. čtenáři Poselství nakonec i poučují druhé jak se podle Poselství má žít a zdůrazňují, že jsou to právě oni, kdo jdou správně. Nemluvě o tom, že veřejně podávají pokřivené vědění, které je s Poselstvím také v rozporu.

Možná Vás Nikola tyto věci nechávají v klidu. Nemyslím si však,že by bylo lepší mlčet, nebo se tvářit harmonicky a posílat čtenářům Poselství prostřednictvím diskuzních fór jen elektronické úsměvy. Vše co jsem napsal v tomto i předchozím příspěvku jsem prožil na vlastní kůži a každý si to může jednoduše ověřit.
Na druhou stranu Vás také však chápu a také bych si přál, aby to mezi čtenáři Poselství bylo zcela jiné.
:sunny:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 08. Máj 2009, 09:25 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
plamen píše:
Abdrushinovo Poselství potkal žel stejný úděl jako Ježíšovo učení. Vždy se našlo dost lidí, kteří si z něj chtěli a chtějí udělat dobrý "byznys". Tak tedy i Poselství Grálu je pro mnohé jen skvělým prostředkem k realizaci vlastních záměrů, které jsou dokonce i v rozporu s obsahem samotného Poselství. Tito tzv. čtenáři Poselství nakonec i poučují druhé jak se podle Poselství má žít a zdůrazňují, že jsou to právě oni, kdo jdou správně. Nemluvě o tom, že veřejně podávají pokřivené vědění, které je s Poselstvím také v rozporu.

Možná Vás Nikola tyto věci nechávají v klidu. Nemyslím si však,že by bylo lepší mlčet, nebo se tvářit harmonicky a posílat čtenářům Poselství prostřednictvím diskuzních fór jen elektronické úsměvy. Vše co jsem napsal v tomto i předchozím příspěvku jsem prožil na vlastní kůži a každý si to může jednoduše ověřit.
Na druhou stranu Vás také však chápu a také bych si přál, aby to mezi čtenáři Poselství bylo zcela jiné.
:sunny:

Presne tak, je to veľmi smutný obraz. A inak to, čo ste písali s falšovaním - je to zrejme ich bežná činnosť, s manželkou sme zistili, že napríklad sfalšovali poviedku od p. Halseband.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 08. Máj 2009, 12:56 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Ono toho asi časem vyplave na světlo víc. Sem tam jim unikne i přísně interní materiál. Naposledy jsem se dočetl, že na jedné slavnosti dokonce povolávali bytostné českých vodních toků do služby ... :-o

O té povídce od paní Halseband jsem nevěděl, takže děkuji za informaci.

Přeji hezký den
:sunny:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 09. Máj 2009, 07:17 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
plamen píše:
Ono toho asi časem vyplave na světlo víc. Sem tam jim unikne i přísně interní materiál. Naposledy jsem se dočetl, že na jedné slavnosti dokonce povolávali bytostné českých vodních toků do služby ... :-o

O té povídce od paní Halseband jsem nevěděl, takže děkuji za informaci.

Přeji hezký den
:sunny:

Niekoľko z týchto prísne interných materiálov mám k dispozícii, máte pravdu, že povolávali bytostných, to je však minimum - sú tam omnoho horšie veci.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 15. Máj 2009, 22:26 
Offline

Registrovaný: Uto, 05. Máj 2009, 18:50
Príspevky: 4
Julo napisal:Niekoľko z týchto prísne interných materiálov mám k dispozícii, máte pravdu, že povolávali bytostných, to je však minimum - sú tam omnoho horšie veci.[/quote]

Pokial viem, tak ludsky duch uz stoji v sude, stratil slobodnu volu (nemyslim tym, ze sa nemoze rozhodovat kam smerovat svoje myslienky, ciny...) ale uz nema moc nad bytostnymi, takze nech si ich povolava... :sleeping:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 60 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.