úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:35

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Hmota nie je až tak hmotná.
PoslaťNapísal: Sob, 14. Júl 2012, 20:13 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
V článku Hmota nie je až tak hmotná sa píše, že ľudia, ktorí pochopilu nehmotú podstatu sveta môžu chodiť napríklad po vode. V jednej z kníh Zaviate doby sa prebúdzajú sa píše (ak si dobre spomínam, nechcem vás klamať), že apoštol, ktorý spisoval evanjelium si príbeh o Ježišovom chodení po vode vymyslel, čo musí byť pravda, ak je to v tej knihe. To, že Ježiš po vode nechodil ešte neznamená, že to je nemožné. To chápem. Dá sa teda skutočne chodiť po vode?

Ešte jeden dotaz. V knihe Gabrielova cesta sa píše, že je napríklad možné prechádzať hmotou, či vytvoriť pod vodou bublinu a dýchať v nej alebo sa aj teleportovať. Avšak keď sa princezná Bohemie chválila, že vie chodiť po vode, tak ona vlastne chodila po kameni, ktorý bol tesne pod vodou. Vyznelo to tak, akoby chcel autor vytvoriť zdanie, že chodiť po vode je nemožné. Možno je to len môj subjektívny dojem.

Článok Hmota nie je až tak hmotná u mňa vytvára dojem, že v možnostiach človeka pri narábaní s hmotou je takmer čokoľvek, pokiaľ ma dostatočne veľkú vieru.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hmota nie je až tak hmotná.
PoslaťNapísal: Pia, 20. Júl 2012, 19:25 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
Matej.Vrabec píše:
Dá sa teda skutočne chodiť po vode?


Tak na túto otázku by som aj ja rád vedel odpoveď.

Lebo po prečítaní prednášky 56. „Sestup z kříže“ mám o tom pochybnosti.
Ak to vie niekto objasniť budem rád.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hmota nie je až tak hmotná.
PoslaťNapísal: Pon, 30. Júl 2012, 22:44 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Podľa môjho terajšieho pohľadu sa po vode chodiť nedá. Nezodpovedá to vôbec prírodným zákonom.

"Je-li hrubohmotné tělo pevně přibito na kříž, tedy skutečně pevně, tak není schopno se také osvobodit bez cizí pomoci, tedy bez pomoci hrubohmotné. To je zákon podle Boží vůle, který se nedá překlenout. Kdo je jiného smýšlení a očekává něco jiného, nevěří v dokonalost Boha a nezměnitelnost jeho vůle."

Taktiež podľa tohto citátu z Posolstva Grálu v prednáške 56. „Zostúp z kríža“ nie sú možné ani také veci ako prechádzanie hrubohmotným telom cez hrubohmotné predmety, či teleportácia. Inak by sa mohol predsa Ježiš ľahko oslobodiť z kríža. Tu sa však tvrdí, že by k tomu potreboval hrubohmotnú pomoc, čo celkom jasne vyvracia takéto veci. Preto tvrdenia v článku "Hmota nie je až tak hmotná", či deje opísané v knihe "Gabrielova cesta" nie sú úplne v súlade s Božou vôľou - s Božími zákonmi.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hmota nie je až tak hmotná.
PoslaťNapísal: Ned, 26. Aug 2012, 12:33 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
Dá sa chodiť po vode?
Áno dá.
Ak klesne teplota pod bod mrazu,tak voda zamrzne a po zamrznutej vode(po ľade) sa chodiť dá. :)

Skúste si prečítať
http://slovo.vzestup.net/odpovedi/odpoved69.htm

Aj tento článok ma utvrdil v tom, že prírodné zákony sú dokonalé čiže nemenné.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hmota nie je až tak hmotná.
PoslaťNapísal: Ned, 26. Aug 2012, 22:32 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Prirodzene som mal na mysli vodu v kvapalnom skupenstve, nie ľad.

Som rád, že som sa vďaka Vašej reakcii dostal k Otázkam a Odpovediam od Abd-ru-shina. :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.