úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 10:07

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Ego
PoslaťNapísal: Štv, 29. Jan 2009, 17:44 
Offline

Registrovaný: Str, 28. Jan 2009, 14:28
Príspevky: 2
Zdravím, prečítal som si niekoľko článkov na tomto servri a bol som dosť prekvapený koľko odpovedí na moje otázky som tu našiel. No práve preto by som bol rád keby mi nejaká dobrá duša odpovedala ešte na jednu otázku na ktorú tu snáď nakoniec nájdem odpoveď. Som študent na vysokej škole. Dom z Košíc ale študujem v Prahe. Som preč od rodiny a zisťujem, že mi to nerobí dobre. Myslím si, že to nieje preto, žeby som sa nemal dobre, alebo potreboval okolo seba niekoho z rodiny, myslím, že to zvládam už aj sám, ale tým ako som zrazu sám mám veľa času na rozmýšľanie a keď som si prečítal článok o egu, tak som usúdil, že žijem podobne. Stále rozmýšľam o budúcnosti a otom ako sa mám správať aby som žil správne, rozmýšľam otom prečo som tam kde som a čo tým vlastne chcem dosiahnuť. Nemyslím si že som nejako extra vnímavý. Skor som maximalne nevnimavy. Izolovaný od okolia. To ospravedlňujem tým, že ľudia ktorý sú okolo mňa su cudzí a nepodstatný. Doma som nechal aj priateľku. Čo ešte viac prispieva k tomu aby som "nešantil"(nerozprával) s inými dievčatami. No myslím, že som proste stratil záujem. Tak sa pomaličky dostávam do "dospelého" sveta, čo mi už aj veľa ľudí povedalo, že som sa zmenil. "Dospel." Lenže mne sa to nepáči. Napriek tomu, že si uvedomujem, že mám proste prehnané požiadavky pre moje ego ktoré s mojími výkonmi nieje spokojné, neviem stým nič robiť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ego
PoslaťNapísal: Ned, 15. Feb 2009, 23:47 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Neviem, či Vám dobre poradím, či som Vás správne pochopila. Vo svojom živote si neustále uvedomujem, že prílišné premýšľanie je vecou pohodlnosti. A s tou treba niečo robiť. Je to predsa ľahšie - snívať o tom, čo by mohlo byť, alebo smútiť nad tým, čo sa stalo, oveľa náročnejšie je žiť tu a teraz. Ale je to aj oveľa krajšie a radostnejšie.Ak ste si prečítali všetky články v sekcii Vnímanie, určite si niečo v nich nájdete, čo Vám môže pomôcť.
Len neviem, prečo o sebe tvrdíte, že ste maximálne nevnímavý. To nie je pravda - nedomýšľajte si. Prílišná sebakritika nemá so skromnosťou nič spoločné. (sama som tým prešla, takže približne viem, čo za tým stojí) Podľa mňa človek nemá posudzovať ani druhých, ale ani seba. Má sa snažiť robiť veci najlepšie ako dokáže. Nie premýšľať o veciach, ale robiť.
A prečo sú ľudia okolo Vás nepodstatní? Veď nikto nie je na svojom mieste len tak náhodou. Zdá sa mi, ako keby ste odmietali to, čo Vám život momentálne ponúka. Mali by ste čo najskôr vykročiť zo svojej izolovanosti - možno to nepôjde hneď, ale pri snahe o jednoduchý, ľudský kontakt so svojím okolím sa to môže celkom rýchlo zmeniť. Snažte sa pomáhať ľuďom okolo Vás - trebárs len tým, že ich rozveselíte, alebo sám budete veselý. Rozdávajte okolo seba radosť, tej nie je nikdy dosť. :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ego
PoslaťNapísal: Uto, 21. Júl 2009, 11:58 
Ten článok je myslím si veľmi poučný a už viem kde som robila chybu. Preto ďakujem autorovi.
Stále som chcela aby mi jeden milý chalan písal každý jeden deň. A tu sa prejavovalo moje sebecké ego. Zoznámili sme sa na zoznamke. Sme od seba veľmi ďaleko. Keď som sa dozvedela, že si chce písať a tým aj pomôsť iným ľuďom, bola som na neho neprávom nahnevaná robila som všetko možné len aby som zaujala jeho pozornosť, vyhrážky, že spácham samovraždu, nadávala som mu..., až prestal na to reagovať. Pochopila som, že nemôžem mať duchovného učiteľa len pre seba, nemôžem stále na neho myslieť a že ho potrebujú aj iný ľudia
Teraz by som už veľmi rada privítala jeho milé a duchaplné slovo a verím že aj privítam. On mi ukázal zmysel života, on mi dokázal, že Bohu neslúži ten kto sedí v kostole, ale ten kto sa riadí jeho zákonmy.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Ego
PoslaťNapísal: Sob, 01. Aug 2009, 12:49 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Amouram píše:
Ten článok je myslím si veľmi poučný a už viem kde som robila chybu.
Sme veľmi potešení vaším prístupom. Veľmi pekne. :daisy-white:

Ego sa maskuje za veci, kde by sme ho často vôbec nepredpokladali. Ak chcete vedieť viac o tom, ako ho odmaskovať a neživiť, ale i o tom, čo môže naučiť skutočný duchovný učiteľ, odporúčam k "prečítaniu" knihu Ticho promlouvá.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ego
PoslaťNapísal: Uto, 04. Aug 2009, 18:21 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
:idea: Dobrý podvečer 007napster........je veľa spôsobov ako dosiahnuť vnútorný mier a jeden je ten ,že dokončíme všetko čo sme začali. Musíme si veriť,že sme presne na tom mieste,kde máme byť......život je škola,kde sa poučujeme cez protiklady cez všetko čo k nám prichádza. Pre naše EGO je niekedy nepríjemné a rušivé prijať nové skutočnosti, myšlienky, ktoré pôsobia rušivo na zabehnutú rovnováhu poznania. Často sa dostavia myšlienky : to už nie som ja ako som býval,je tu neistota zo zmeny o ktorej sa dopredu nedá vycítiť kam až povedie/je to ako skok do neznáma/. Naše Ego sa bráni obrannými procesmi.Sme nútení prehodnocovať naše postoje a náš obraz o sebe samom. Tak ako všetko v nás aj EGO dozrieva . Tak ako sa mení, vyvíja a dozrieva aj naše chápanie okolitého sveta tak aj EGO dozrieva ....postupne sa napĺňajú aj naše potreby hlad,smäd, spánok, potreba bezpečia, orientácie, spolupatričnosti,sexu, náklonnosti,lásky, ocenenia, potreba potvrdenia vlastnej hodnoty. Ak sú tieto potreby optimálne naplnené nastupujú potreby rastu - ktoré už nie sú tak zamerané na vlastnú osobu,ale sa orientujú skôr na tvorbu v prospech širokého okolia.
Tak vám prajem na vašej ceste vieru,že kráčate dobre a ste na tom pravom mieste,nič sa nedeje je to iba cesta dozrievania.Verím,že čo ste začali aj dokončíte.Prajem Božie požehnanie. :sunny:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.